• Wpisów:17386
 • Średnio co: 6 godzin
 • Ostatni wpis:3 lata temu, 21:30
 • Licznik odwiedzin:1 144 580 / 4848 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 

Niejadki, bo człowiek ma tyle ryb w domu ale żeby zjeść rybkę na obiad to musi ganiać do sklepu.
Czyż to nie chamstwo ?

http://przyjaciele2domu.blogspot.com/search/label/akwarium

I nasze własne maleństwa barwniaka czerwonobrzuchego

 • awatar havier35: Życzę spokojnej nocy z przyjemnymi snami. Miałem hulankowy wyjazdowy dzień. Koleżanka zaprosiła na uroczystość otwarcia swojej willi . . .
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
 • awatar havier35: http://www.youtube.com/watch?v=IEVow6kr5nI
 • awatar Positive: @Nortus & Potworna spółka: Masz rację!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Positive: zapraszam Cię do nowego bloga, gdzie pod tym linkiem będziesz miał wszystkie wpisy o naszym akwarium i ryblach: http://przyjaciele2domu.blogspot.com/search/label/akwarium
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (9) ›
 

 

Z czym się Wam kojarzą takie skróty ?
A jeśli dodam, że chodzi o Szczecin ?


http://przyjaciele2domu.blogspot.com/2014/08/ss-sa.html
 • awatar havier35: http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/hml8056p2ggl8q5rqrbendq063/indexweb.htm
 • awatar havier35: Przyjemnej niedzieli kończącej czas wakacji http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/d9b7amir4njif4cd4k9i6bn2q2/indexweb.htm
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 

Kurcze, miało być tylko jedno.
No dobra, drugie takie tycie, tycie malucie, takie tylko rozpłodowe, dla maluczkich.
No i jest - może nie takie malutkie, bo 96 litrowe.
I są tam malutkie rybeczki, jeszcze nie mają 2 cm, a może dzisiaj już mają? Codziennie rosną jak na drożdżach, coraz większe.


No a teraz mamy kolejne, 200-litrowe.

Dodatkowo dostaliśmy kilkadziesiąt rybek, w tym: skalary wielkie, bocje, mieczyki, molinezje, danio, kosiarki i gurami, żałobniczki i kiryski, i inne.
Wszystkie raczej dorosłe.
Piękne (niektóre).

Ale z nich tylko skalary zostaną u nas, reszta idzie w świat (jakby ktoś reflektował to są w dobrej cenie do wzięcia).


Tak było po pierwszym zalaniu u nas, ryby jak duchy wyłaniały się z zaświatów

Tu są zdjęcia rybek na zbyciu

http://przyjaciele2domu.blogspot.com/2014/08/rybienkowo.html

http://przyjaciele2domu.blogspot.com/2014/08/inne-nowe-rybki-i-potworki.html

http://przyjaciele2domu.blogspot.com/2014/08/nowy-nabytek.html


 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: nie jest tak źle, im większe tym w sumie mniej roboty jest. pozdrówka
 • awatar KALIPSO: jest dużo pracy przy tych akwariach miałam kiedyś jedno ..pozdrawiam :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

niedostrzegalna
 
nortus
 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: syberyjski leśny (SIB). podobne są: norweski leśny(NFO) i maine coon
 • awatar Zenia&Emilia: Nortus jaką rasą jest Księżniczka? Na wystawie w pierwszy dzień była taka sama kotka w 3 najpiękniejszych wystawy, ale przegrała, a tak liczyłam, że wygra. :P
 • awatar KALIPSO: piękności pozdrawiam :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

havier35
 
nortus
 

Przesyłam niedzielne pozdrowienia
wraz z najnowszą piosenka Teresy Werner


*
 

 

Widać, że pinger odchodzi do historii.
Co się dzieje u mnie, a dzieje się sporo, na bieżąco można wiedzieć zaglądając do "Potwornych Kotów" - chociaż nazwa powinna ulec zmianie, czy choćby modyfikacji.

http://przyjaciele2domu.blogspot.com/

Ostatnio miałem bardzo intensywny weekend, za to w ten odpoczywam. Ale to przez te cholerne upały. Normalnie padam na pyski cztery, nie mam sił na nic. A sporo się dzieje w mieście i okolicach. Trudno, muszę to sobie odpuścić, kiedyś nadrobię.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bafka: Kociaki i rybki pozdrawiają Papużki :)
 • awatar Bafka: A ja sie stesknilam tutaj za twoimi opowiesciami o twoich kotach
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: Kociaki i służby pozdrawiają serdecznie, i jak na czas upałów to chyba wypada pozdrawiać chłodno :D , ale jednak gorąco. Brakuje mi Ciebie :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (7) ›
 

 
 • awatar Gość: Bafko, te akwarium miało być, jak to mówi Nortusik "rozpłodowe" i chyba takie będzie, tylko że przejściowe dla rybek, które "marcują w danej chwili".
 • awatar Bafka: Zajrzałam na tego waszego bloga, obejrzałam filmiki. zajebiste te wasze akwarium i te rybki. Serio. Az mi szkoda ze my juz akwarium w domciu nie mamy.
 • awatar Bafka: O to nie wiedziałam. fajnie. My jak mieliśmy jeszcze akwarium, to też mieliśmy osobne małe akwarium które nazywaliśmy porodówka. Tam siedziały rybki tak długo aż podrosły. Potem te które chcielismy zatrzymać lądowały w akwarium duzym. Ale skalary drapieżcy polowały nawet na rybki 3 cm, choc ich zjeść nie zjadały, tylko odgryzały im głowy. Wieć malo kiedy młode rybki sie uchowały, bo nie byly nauczone ze od razu muszą się chować.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (6) ›
 

 
 • awatar havier35: Przesyłam niedzielne pozdrowienia http://www.reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/grjkqsl74sbvd8do80babj66f2/indexweb.htm *
 • awatar Gość: piekne kwiaty masz Nortusie na balkonie.u mnie tylko marniutkie niezapominajki i kilka iglakow,i na dodatek kocurek obskubuje listki.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
 • awatar havier35: Witam i pozdrawiam o poranku http://www.youtube.com/watch?v=6idwBWKyoUI
 • awatar havier35: Przyjemnego poniedziałku http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/30qhhvruriu7k59ab06654tkp4/indexweb.htm
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Gurami – nazwa ryb akwariowych obejmująca kilka azjatyckich, wszystkożernych gatunków z różnych rodzajów w obrębie rodziny guramiowatych (Osphronemidae), oraz jeden gatunek zaliczany obecnie do rodziny całuskowatych (Helostomatidae). W hodowlach akwarystycznych wyselekcjonowano wiele odmian barwnych.
Gurami charakteryzują się płetwami brzusznymi przekształconymi w długie, cienkie, nitkowate wyrostki stanowiące dodatkowy narząd dotyku. W okresie tarła gurami składają ikrę do wybudowanych przez siebie gniazd. Rodzice opiekują się ikrą i wylęgiem.


http://przyjaciele2domu.blogspot.com/2014/07/gurami.html

Szczegóły i zdjęcia ...
 • awatar havier35: Życzę przyjemnego dnia. Od rana świeci słońce, tylko na jak długo ? http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/8s9t18so7alm7s66bo3b0m0eu4/indexweb.htm *
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
 • awatar havier35: Nadszedł wieczór - index na dobranoc http://www.reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/bck9m7f3ubsqsino5fuh675kp3/indexweb.htm
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @havier35: :)
 • awatar havier35: Przyjemnego niedzielnego popołudnia http://animatedgif.biz/mpeg-creation2/temp/4jf0omp2l12bjs91kjou65vbi1/indexweb.htm *
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bafka: dzięki
 • awatar Gość: @KALIPSO: Godzina w tygodniu to nie jest dużo roboty. Najwięcej pracy było przy planowaniu akwarium. Pozdrawiamy (myszka)
 • awatar KALIPSO: miałam kiedyś akwarium ale to jest dużo roboty ,choć fajnie jest tak popatrzeć na rybki jak pływają to uspokaja pozdrawiam :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 

Dramat rodziny. Lekarz powołuje się na klauzule sumienia

Szpital Św. Rodziny w Warszawie, popularnie zwany szpitalem na Madalińskiego. Jest kwiecień tego roku, niespełna 38-letnia pacjentka dowiaduje się, że jej dziecko, które od zaledwie 22. tygodni nosi w brzuchu, ma szereg wad głowy, twarzy, mózgu i jest tak chore, że po narodzinach umrze. Jest tak chore, że nie można go leczyć.Przez ponad dwa tygodnie kobieta przechodzi serię badań potwierdzających tę diagnozę. W 25. tygodniu ciąży dostaje od prof. Bogdana Chazana, dyrektora szpitala i wybitnego ginekologa, dokument podpisany przez niego, w którym odmawia wykonania aborcji ze względu na konflikt sumienia.
ozumiem klauzulę sumienia, rozumiem też deklarację wiary podpisaną za namową Wandy Półtawskiej – przyjaciółki Karola Wojtyły i lekarza – kilka tygodni temu przez ponad 3 tys. lekarzy, w tym ginekologów. Rozumiem, że ci ostatni, ze względu na tzw. konflikt sumienia, są w stanie odmówić przeprowadzenia zabiegu przerwania ciąży. Prawo mówi jednak, że w takim wypadku muszą się zatroszczyć o pacjentkę i wskazać szpital, w którym aborcja jest wykonywana. Prof. Chazan zamiast tego zaproponował pacjentce hospicjum dla jej dziecka.


Z naszych ustaleń wynika też, że przez prawie dwa tygodnie manipulował kobietą, u której dziecka zdiagnozowano śmiertelną wadę uprawniającą do przerwania ciąży. Zwlekał z decyzją, żądał kolejnych badań, byle tylko doprowadzić do tego, by nie mogła zgodnie z prawem przerwać ciąży. – Mam wiele pacjentek, nie mam przed sobą dokumentacji. Poza tym nie wiem, jak moje wypowiedzi zostaną wykorzystane.

Jadę samochodem. Dla pani propaganda jest ważniejsza niż życie. Zaznaczam, że mam na myśli moje życie – słyszę. Udaje mi się jeszcze tylko powiedzieć, że dziś, w piątek 6 czerwca, do wiceprezydenta Warszawy wpłynęła skarga na prof. Chazana złożona przez pacjentkę, której odmówił aborcji.

za:
http://www.wprost.pl/ar/451554/Dramat-rodziny-Lekarz-powoluje-sie-na-klauzule-sumienia/
 • awatar Róża Wiatrów: Aż mi wstyd, że pracuję w służbie zdrowia w Polsce...
 • awatar havier35: Przyjemnego dnia życzę http://s7.directupload.net/images/130825/st4x45iw.swf *
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: zgadzam się z Twoim sprostowaniem. Pisząc państwo oczywiście wiem, że to my na nie płacimy, podatnicy.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (8) ›