• Wpisów: 16376
  • Średnio co: 7 godzin
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 21:30
  • Licznik odwiedzin: 1 172 764 / 4974 dni
 
nortus
 


Kilkudziesięciu kiboli Legii doprowadziło do przerwania
meczu dziewięciolatków UWKS Legia Bemowo z Polonią Warszawa. Lżyli dzieci, rzucali na boisko petardy i butelki.

Młodzi chłopcy z Polonii zostali zwyzywani przez zgromadzonych na boisku szkolnym przy ulicy Czumy na Bemowie kiboli. - Mówili, że rodzicie ich nie kochają, skoro zapisali ich do Polonii.
Było mnóstwo wulgaryzmów, których nie przytoczę. To były małe dzieci. Był to dopiero piąty mecz, pierwszy rok grają w lidze. Chodzą na treningi, żeby bawić się w piłkę, grają dla przyjemności, nie dla rywalizacji, a zostali nagle potraktowani, jakby byli dorosłymi. Na szczęście nad całą sytuacją zapanował sędzia. We właściwym momencie przerwał to spotkanie - opowiada trener Polonii Bartek Gołaszewski.

Po decyzji arbitra kibole obrzucali szatnię, w której przebierali się poloniści. Zaraz potem przyjechała policja,już po raz drugi tego dnia. Za pierwszym razem ktoś zgłosił picie alkoholu na widowni,potem odpalanie rac. Żaden ze świadków nie wskazał osoby, która miałaby naruszać porządek. Za drugim razem chuligani uciekli.


To jest pierwszy taki przypadek, gdy spotykamy się z podobną sytuacją na meczu tak młodych zawodników - przyznaje mł. insp. Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. - Na pewno będziemy szczegółowo wyjaśniać cały ten incydent z organizatorem zawodów - zapewnia.

Wydarzenia z niedzieli będą mieć swoje konsekwencje. - Można derby Legii z Polonią nawet w kategoriach młodzieżowych potraktować jako mecze podwyższonego ryzyka.Tylko,na litość boską, w ten sposób zabilibyśmy sport dzieci i młodzieży,bo koszt ochrony przewyższyłby
wydatki na wynajęcie boiska i sędziów. Mamy w planach przekazywanie policji informacji o wszystkich meczach między Legią i Polonią, również dzieci - powiedział Mirosław Starczewski, wiceprezes ds. bezpieczeństwa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

A co z dziećmi z Polonii? - Dwóch się popłakało. Czas pokaże,jak na to zareagują, na szczęście dzieci szybko zapominają. Długo rozmawialiśmy z dziećmi, rodzicami. Nikt nie zamierza rezygnować z chodzenia na treningi - mówi Gołaszewski.


gw


przecież to tylko grzeczni kibice byli :(


kibole legia wwa (1).jpg


kibole legia wwa.jpg

Nie możesz dodać komentarza.