• Wpisów: 16375
  • Średnio co: 5 godzin
  • Ostatni wpis: 146 dni temu, 18:55
  • Licznik odwiedzin: 959 760 / 3687 dni
 
nortus
 
Więzienie lepsze niż wolność

Jak tracić wolność, to tylko w Norwegii. Tamtejsze więzienia to istny raj na ziemi. Czysto, słonecznie, przytulnie, a wszystko urządzone jest z gustem i smakiem. W oknach nie ma krat, a na więźniów czekają boiska i świetlice. Są nawet zabawki dla odwiedzających ich dzieci.

Cele przypominają pokoje w pensjonacie - jest wygodne łóżko, fotel, meble i przyzwoity telewizor. W oknach wiszą kolorowe zasłony i - co chyba najważniejsze - nie ma śladu krat. Gdzieniegdzie na ścianach są nawet obrazy.

Więzienie przestaje przypominać hotel dopiero, gdy przyjrzymy się ogrodzeniu. Wysoka siatka i kamery na każdym kroku przypominają, że trafia
się tu za karę. Choć wielu polskim więźniom trudno byłoby w to uwierzyć.


Oczywiście to jest lekkie więzienie a człowiek zawsze zostaje człowiekiem a nie szmatą.
I pewnie dlatego jeden Polak skazany za coś w kraju uciekł do Norwegii i zgłosił się SAM do więzienia w Norwegii żeby odsiedzieć tam wyrok. Niestety wredni Norwedzy odesłali go do Polski gdyż nie można w innym kraju wypełniać kary więzienia. A szkoda.
Jeszcze przed wejściem do EU niektórzy Polacy popełniali drobne przestępstwa (kradzież za niewielką sumę, wybicie szyby, złośliwe śmiecenie na ulicy) żeby zimę przesiedzieć w norweskim więzieniu. I oni długo ne mogli zrozumieć dlaczego ludzie tak postępują. Później ktoś im to wyjaśnił.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego