• Wpisów: 16376
  • Średnio co: 5 godzin
  • Ostatni wpis: 149 dni temu, 21:30
  • Licznik odwiedzin: 988 489 / 3896 dni
 
nortus
 

Poszła do notariusza i sporządziła akt własności Słońca

Pewna Hiszpanka z Galicii udała się do notariusza i zadeklarowała się jako właścicielka Słońca, uzyskując na potwierdzenie akt notarialny - podał miejscowy dziennik.

"Jestem właścicielką Słońca,gwiazdy,która znajduje
się w centrum Układu Słonecznego,w odległości około 149,6 mln kilometrów..."
-stwierdza akt notarialny cytowany przez dziennik "La Voz de Galicia", za którym powtarzają wiadomość wszystkie hiszpańskie media.

Zaskoczony notariusz,zanim wypisał akt własności, konsultował się ze swymi kolegami i astronomami.

Pani Angeles Duran zamieszkała na terenie galicyjskiej gminy Salvaterra do Minho, wyjaśniła gazecie, że istnieje międzynarodowa konwencja zabraniająca państwom - ale nie prywatnym osobom - ogłaszania się właścicielami ciał niebieskich.

"Jest już Amerykanin, który za pomocą spisania aktu notarialnego stał się właścicielem Księżyca, a następnie wielu innych planet, ale Słońce pozostaje bezpańskie, a w każdym razie nie miało właściciela od co najmniej 5 miliardów lat" - wyjaśniła dziennikowi pani Duran.

"La Voz de Galicia" wyraża obawę, że właścicielka Słońca nie będzie mogła wpisać swego nabytku do hiszpańskiego katastru, ponieważ instytucja ta "nie ma kompetencji w stosunku do systemu słonecznego".

Amerykański przedsiębiorca Dennis Hope twierdził, że znalazł lukę w międzynarodowym Traktacie o Przestrzeni Kosmicznej. Założył w 1980r przedsię-biorstwo, które nazwał Ambasadą Księżycową i korzystając z tego, że nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł, zajął praktycznie cały Układ Słoneczny.

Od tej pory zrobił na tym pomyśle majątek: sprzedał za pośrednictwem tej "ambasady" ponad 2 miliony działek na widocznej stronie Księżyca po kilkadziesiąt dolarów za sztukę.

Nie trzeba dodawać, że jest to wyłącznie własność wirtualna.

wp

no to wstrętny Amerykanin okradł naszych złodziej co ukradli księżyc wcześniej niż on.
Że też jeszcze wysłaliśmy czołgów na Amerykę.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego