• Wpisów: 16376
 • Średnio co: 5 godzin
 • Ostatni wpis: 120 dni temu, 21:30
 • Licznik odwiedzin: 985 839 / 3867 dni
 
nortus
 

Aż 77 procent ankietowanych przez instytut GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" popiera decyzję o zabraniu krzyża z Krakowskiego Przedmieścia.

Jednak co do sposobu przeprowadzenia tej operacji zdania są już bardziej podzielone. Połowa badanych uważa, że zrobiono to we właściwy sposób. Jednak 42 procent nie podobało się, że krzyż przeniesiono nagle i bez uprzedzenia.

Zdaniem 72 procent badanych, krzyż docelowo powinien trafić do kościoła św. Anny. 67 procent widzi jego miejsce na Cmentarzu Powązkowskim. Z kolei 60 procent chce, by rodziny ofiar zawiozły go do Smoleńska.

Pomysł postawienia pomnika na Krakowskim Przedmieściu pochwala 46 procent, a 50 procent jest przeciw.

dgp


przypominam na zlecenie Rzeczpospolitej - a to jest propisowska gazeta. nie ta wredna gazeta.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @LelumPolelum: no widzisz ile krzyku:
  Warszawski sąd oddalił wniosek prokuratury o 40-dniowy areszt wobec szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa. Może wyjść na wolność - postanowił sąd. Zakajew poszukiwany jest przez Rosję międzynarodowym listem gończym w związku z zarzutami o terroryzm. Chwilę po ogłoszeniu decyzji Zakajew mówił z zadowoleniem: - Polska to kolejny kraj, do którego mogę swobodnie przyjeżdżać.


  od tego jest sąd a nie policja ani politycy.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: co do nacisków: prawo to jedno a ciche polecenia wydawana w imieniu ważnej osoby to drugie. tylko zeby to udowodnić to osoba któa miała takie telefonu musiałaby się przyznać a wtedy podkłada się że działała wbrew prawu.a tego nikt nie zrobi. z praktyki wiem jak działała prokuratura szczecińska gdy zadzwonił telefon i jakie ludzie mieli może nie problemy co nieprzyjemności. dlatego tego w większości prawnie nie da się udowodnić.
  chyba że się trafi na człowieka, który ma dość układów i układzików (np. w szczecińskiej policji przeciwko swojemu komendantowi) i liczy się z tym, że straci pracę (na 99%). wtedy mówi, ale to rzadkość - niestety. Życie nie jest biało-czarne, ma wszystkie odcienie szarości, czego PISowcy nie mogą zrozumieć.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: polityka międzynarodowa trochę inaczej się toczy. to dlaczego Szwajcaria wiele razy nie aresztowała Polańskiego tylko dopiero w zeszłym roku jak z wielką pompą udał się po nagrodę? bo nikt tego robić nie chce jeśli ma wątpliwości ale gdy jest publiczna sprawa zareagować musi bo będzie oskarżony o sprzyjanie przestępstwom. wiadomo, że nawet jeśli sąd uznałby że list gończy ma podstawy prawne (załóżmy) to ze względu na zagrożenie życia będzie co najwyżej deportowany do Anglii bo w Czeczeni grozi mu śmierć. takie są realia. politykę robi się po cichu, dopiero gdy wychodzi na jaw się reaguje.
   
 •  
   
  @Nortus & Xylia: znowu mnie zdziwiło w jaki sposób postrzegasz rzeczywistość, wyjaśnij mi co oznacza stwierdzenie

  “jego wizyty w Polsce były "ciche" więc można przymknąć oko”  słyszałeś kiedyś o  kodeksie prawnym cywilnym i karnym, prawie międzynarodowym?


  oskarżasz Kaczyńskiego o swoje ciągoty skoro masz zamiar na pewne sprawy przymykać oko, jakoś PO się nie może doszukać tych nagminnych łamań prawa przez byłego premiera o których piszesz a Tusk teraz Zakajewa aresztował a kiedyś "przymykał oczy" no no, a komisja ds nacisków 3 lata szpera w poszukiwaniu "przymykań oka Kaczora" i dupka, no może gdyby to GW szukała...

  i kto tu łamie prawo??
   
 •  
   
  @krzyslav: dlatego, że czeka go tam śmierć wydany nie będzie. tak myślę. ale od oceny jest sąd a nie politycy czy policja. jeżeli sprawa jest śliska (a podkreślam: list gończy jest ważny!, nie anulowany ) to gdy jest głośno państwo musi reagować. Podobnie Polański w Szwajcarii był nie raz ale gdy go zamknęli zrobił to z wielkim szumem w mediach, więc policja szwajcarska musiała zareagować. można przymykać oko ale nieoficjalnie. gdy się robi sprawa głośna - są konsekwencje. a jak pisałem: kto by zwrócił uwagę na ich kongres gdyby nie było afery. do wypowiedzi polityczki z PIS: a jaki sens miały konferencje tv ziobry ? efekt medialny. i tu też taki efekt miało zatrzymanie go przez policję mimo, ze podobno sam jechał do prokuratury. państwo musi pokazać, że działa zgodnie z prawem.
   
 •  
   
  @krzyslav: oczywiście, że to nie to samo. chodziło mi oto, że gdyby ktoś chciał oderwać część Polski (specjalnie pisałem Pomorze a nie Śląsk) i robił to czynem (np. zamachy) to rząd określałby go jako terrorystę. Podobnie jak Baskowie, Kurdowie, Palestyńczycy itd. Burzą ustalony porządek polityczny i ekonomiczny. Tak go ocenia Rosja i pseudo Rep. Czeczeni. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Nie mieszkam w Czeczeni i nie śledzę tam wydarzeń więc nie oceniam czy on jest dobry czy zły. Ja nie mam fobii antyrosyjskiej, ze wszystko co robi Rosja to samo zło. a to są ich sprawy.
  Tam jest mieszanka polityki, religii, kasy, układów rodzinnych, mafii i wojska. Podobnie jak Gruzja i wiele byłych republik radzieckich.
   
 •  
   
  @Nortus & Xylia: Czeczenia a Rosja, to nie Pomorze a Polska. To raczej coś jak Pribałtyka której Republiki nawet za ZSRR były "autonomiczne". Ale to temat rzeka. Zakajew dobrze wie jakiego nam smrodu narobił i powinien się liczyć z wsadzeniem do pierdla na czas rozpatrywania przez kolejne instancje wniosku o ekstradycję i jego odwołań. Może też zapłacić kaucję i uciec ale pozbawi się tak "wjazdu" do Polski na przyszłość. O wydanie Rosji może być spokojny. Dziś jego największy wróg - rosyjski namiestnik Czeczenii jasno dał do zrozumienia co go czeka w Rosji. W tej sytuacji niezależnie od wyroku niezawisłego Sądu, Polska nie może go im wydać bez łamania kilku podpisanych konwencji.
   
 •  
   
  @gościówa: @LelumPolelum: Tak się czyta sondaż.

  1. czy krzyż powinientrafić do kościoła?   tak/nie/nie wiem
  2. czy krzyż powinientrafić na cmentarz?  tak/nie/nie wiem
  3.czy krzyż powinientrafić pojechać do Soleńska? tak/nie/nie wiem
  4.czy krzyż powinientrafić na wawel?  tak/nie/nie wiem
  itd

  a nie:

  czy krzyż powinientrafić?
  kościól
  cmentarz
  Smoleńsk
  Wawel
  ...

  ---------------------------------------
  razem 100 %

  stąd różnica. to są odrębne pytania.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: Kaczor: jest obsesyjnie chory i rządny nienawiści. nie zdziwię się jak spłonie polski Reichstag bo on zionie nienawiścią do wszystkich i jest rządny władzy. tylko głupi naród nie chce mu jej dać. albo gryzie go sumienie i stąd to zakłamywanie rzeczywistości.
  Wiem, że jako człowiek cierpi, chora matka, śmierć brata. to oczywiste. ale tam bliskich straciło 96 rodzin. widzisz jak się zachowują inni poza kaczorem, gosiewską. Tylko oni zieją nienawiścią do wszystkiego. trauma? może ale wszystko trzeba przeżyć cywilizowanie. a oni podobno są inteligencją a nie kopią rowy po pijanemu.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: wszyscy barany. dobrze że są takie genialne osoby jak Ty, bo zrozumiałem że jesteś tym wybrańcem. bez urazy, ale takie wnioski z wypowiedzi. podobnie z podobnej wypowiedzi Korwina. chodzące geniusze, tylko może kraje pomyliliście.
   
 •  
   
  @Nortus & Xylia: czy on jest terrorystą czy nie - nie wiem. Baskowie też są terrorystami lub obrońcami. zależy kto to mówi.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: Zakajew: jeśli jest międzynarodowy list gończy to jest obowiązek ścigać. a decyzję oceni sąd, nie policja. jeżeli w innych krajach zapadły wyroki uniewinniające go to chyba Interpol powinien unieważnić taki list. jeśli jest ważny - to obowiązuje. to tak jak z Polańskim. Czy jest terrorystą - nie wiem, nawet Czeczeni są podzieleni. Gdyby ktoś wzywał np do oderwania Pomorza to władze polskiego nazwałyby go terrorystą. podobnie jak Palestyńczycy- dla jednych terroryści dla innych bojownicy o niepodległość.
  Do tej pory jego wizyty w Polsce były "ciche" więc można przymknąć oko jeżeli temat jest wątpliwy (a ten jest na pewno) ale jeśli robi się hałas by zrobić reklamę - a tak zrobił kongres, by pewnie nikt by na niego nie zwrócił uwagi a tak świat o tym mówi - czysty PR, to organa państwa muszą reagować.choćby na pokaz. Bo inaczej możemy my ścigać bandziora a ten pojedzie do Rosji i oni odpłacą tym samym oleją list.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: Rzepa" do tej pory  ślepo popierała wszystko co kaczor mówił i robił. każdą jego bzdurę. dopiero po jego ostatnich chorych wypowiedziach zaczęła myśleć i nawet Staniszkis stwierdziła, że z jego umysłem jest coś nie tak.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: sondaż: nie potrafisz jednak czytać. to są 4 odrębne pytania. i każde rozpatrujesz oddzielnie a nie łącznie.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: zaprosić przeciwników do rozmów: kogo? Jarek nawet na naradę RBN wysłał swego wasal bo nie chciał się spotkać z Prezydentem (nie wpuścili go jak może pamiętasz)
   
 •  
   
  i na koniec co do Rzeczpospolitej, jesli jakaś gazeta jest propisowska to raczej jest nią Gazeta Polska, to że Rzeczpospolita nie ma mokrych majtek na widok tuska tak jak wyborcza, tvn czy onet nie znaczy od razu że popiero pis,
  widzisz swiat czarno biało jak gimnazjalisci

  czekam na wpis na Twoim blogu na temat Zakajewa, skoro KAczor to taki Hitler to oceń działania Tuska, starczy Ci przyzwoitości?
   
 •  
   
  w dodatku nie zauważyłes absurdu tego sondażu, skoro ktos uważa że należało go przenieśc do koscioła to już 72 procent osob oddało głos wiec na inne opcje może byc maksimu 28, ale co tam, 67 procent uważa ze nie do kościoła tylko na cmentarz, gościówa Ci na to zwrócił uwagę ale chyba nie zrozumiałes o co mu chodzi
   
 •  
   
  nie chwaliłbym bo doskonale wiem ze wiekszośc ludzi to barany, wystarczy się dookoła siebie rozejrzeć i zauważysz że wiecej jest fanów lady gagi niz mozarta, a mimo to uważasz że sondaż cokolwiek znaczy w kwestii tego czy ktos ma racje czy nie? dziwnie myslisz

  pozatym skoro to Twoje Po takie święte to czemu nie próbowali choc zaprosic przeciwników do stołu rozmów? na tapecie mają zgodę a czyny jakoś świadczą o wojnie, i to nie ważne czy chodzi o Krzyż czy coś innego
   
 •  
   
  Nic dodać, nic nic ująć ;)
   
 •  
   
  @LelumPolelum: ale gdyby wynik był odwrotny to pewnie byś chwalił? a jak wyniki są nieodpowiednie to ... gorzej dla wyników ;)
   
 •  
   
  @gościówa: umieściłem wyniki graficzne bo chyba masz problem z czytaniem sondaży. PS nie musisz zmieniać nicku.
   
 •  
   
  @LelumPolelum: miał wyższe poparcie ponieważ Niemcy go popierali. w Koszalinie w 1936r miał prawie 90%  poparcia.
  I co źle? nie bardzo dobrze. miał poparcie społeczeństwa.
   
 •  
   
  Hitler w 1940 miał wyższe poparcie i co z tego?
   
 •  
   
  @gościówa: rozumiem, ze jedyne wiarygodne informacje pochodzą ze strony PISu?

  gdyby sondaż zrobiono u mnie w bloku wynik byłby: 3 za PIS - 38 przeciw - wylicz sobie procent.
   
 •  
   
  @gościówa: po pierwsze nie zwróciłaś uwagi: zlecenie rzeczpospolitej - gazety pisowskiej! więc może wynik był jeszcze gorszy dla PISSu jeżeli zakładasz, ze fałszowano.
   
 • awatar
   
   
  gościówa
  c.d.

  Działa w skali światowej ale tylko w  Polsce zajmuje sie badaniem (a  właściwie kształtowaniem) preferencji POLITYCZNYCH.
  Jest to po prostu firma niemiecka, która w Polsce realizuje zadania polityczne korzystne dla państwa niemieckiego przede wszystkim.

  Sondaże są elementem propagandy, wykorzystują tzw. mechanizm społecznego dowodu słuszności: "skoro większość tak myśli to muszą mieć rację".
  Ludzie chcą mieć rację, więc mówią to czego się od nich oczekuje
   
 • awatar
   
   
  gościówa
  72+67+60=199 %
  GfK Polonia to  firma słynna z tego, że przed II turą wyborów prezydenckich w 2005 r. "pomyliła się" o 32 % na rzecz Tuska. Oddział GfK Polonia zakładał w 1990 r.płk Stanisław Kwiatkowski - były doradca Jaruzelskiego, twórca komunistycznego CBOS-u, czyli Centrum Badania Opinii Społecznej.  Swego czasu postulował on by "opozycję pozbawiać bazy społecznej", zaś opozycjonistów "dyskwalifikować politycznie, obnażać ukryte intencje, rozbijać logicznie. Tak przecież rozprawił się Lenin z empiriokrytykami".
  Do GfK Polonia pułkownik przeprowadził część pracowników CBOS-u.

  GfK - jedna z instytucji, które mają  nie tyle badać opinię publiczną - co ją kształtować.
  Zadaniem GfK Polonia (i wszystkich pozostałych działających w Polsce sondażowni) jest wywołać przekonanie, że społeczeństwo zawsze i w każdym momencie popiera zdecydowanie rządzących.GfK  czyli "Gesellschaft für Konsumforschung" (Instytut Badania Preferencji Konsumenckich) jest niemiecką firmą od badania rynku. Działa w