• Wpisów: 16376
  • Średnio co: 5 godzin
  • Ostatni wpis: 120 dni temu, 21:30
  • Licznik odwiedzin: 985 839 / 3867 dni
 
nortus
 

Już od piątku - Dni Morza

Rejsy po Odrze, poszukiwanie skarbów, nurkowanie przy rafie koralowej, przejażdżka pociągiem z najsłynniejszym polskim parowozem - to tylko część atrakcji największej tegorocznej imprezy plenerowej w Szczecinie.

Żaglowiec Fryderyk Chopin. W sobotę o godz. 22 na jego pokładzie utwory Chopina zagra m.in. Leszek Możdżer

Dni Morza - Sail Szczecin będą rekordowe pod względem ilości żaglowców i innych statków, które będą zabierać chętnych w rejsy po Odrze. Pokłady dla szczecinian i turystów otwiera aż 11 jednostek
m.in. znana z regat The Tall Ships Races "Joanna Saturna".

Na wycieczkowe rejsy wyruszy też lodołamacz "Kuna"
Bilety kosztują 20 zł (10 zł dla dzieci). Do rozpoczęcia Dni Morza można je kupić w Miejskim Zakładzie Obsługi Gospodarczej, ul. Czesława 9, a w czasie imprezy przy każdej z jednostek, które będą organizować rejsy.

Sporą atrakcję przygotuje wydawca magazynu "Nurkowanie". Na Łasztowni w rejonie Nabrzeża Starówka stanie basen o wymiarach 9 na 4m,głęboki na 1,4 m. Na jego dnie znajdzie się sztuczna rafa koralowa z kolorowymi rybkami i roślinami. Każdy chętny dostanie profesjonalny sprzęt i pod opieką instruktorów będzie mógł zanurkować.

Będzie też coś dla miłośników kolejnictwa. Do Szczecina przyjedzie najsłynniejszy polski parowóz Pm36-2 zwany "Piękną Heleną", z wagonami w historycznym, oliwkowym kolorze. Lokomotywę będzie można zobaczyć w sobotę od 12.30 na nabrzeżu Bułgarskim na Łasztowni. O 13.15 pociąg wyruszy na wycieczkę wokół Śródodrza. Bilety - do kupienia na miejscu w cenie 10 zł (dzieci do lat 4 mogą jechać bezpłatnie).

W programie imprezy są też liczne koncerty (w piątek zagra zespół Hey), jarmarki, regaty, loty balonem, pokazy taneczne, warsztaty...

Szczegółowy program znajdziecie na www.szczecin.gazeta.pl  w piątek.

Nie możesz dodać komentarza.