• Wpisów: 16375
  • Średnio co: 5 godzin
  • Ostatni wpis: 146 dni temu, 18:55
  • Licznik odwiedzin: 959 760 / 3687 dni
 
nortus
 

Drogowcy chcą otworzyć olbrzymie autostradowe skrzyżowanie jeszcze przed świętami.
Ale ostrzegają, że początkowo przejazd może sprawić kierowcom niemałe kłopoty. Dlatego przygotowali animacje, na których można przećwiczyć drogę.


Na krótkich filmikach zamieszczonych na interne-
towej witrynie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad można schematycznie prześledzić drogę
przez węzeł. Animacji jest razem 18 - tyle, ile wariantów przejazdów we wszystkich możliwych kierunkach.
Dodatkowym ułatwieniem jest przedstawienie znaków,
dokładnie takich samych jak te, które wkrótce kierowcy zobaczą przy drodze.

Drogowcy przygotowali takie ułatwienie, bo boją się, że droga przez węzeł może początkowo sprawiać kierowcom kłopoty. - Węzeł w Sośnicy to ogromne i bardzo skomplikowane skrzyżowanie. Kierowcy często będą musieli wiele razy zmieniać kierunek, zanim dostaną się na właściwy wylot. Mimo że oznakowanie jest czytelne, to przejazd może sprawiać kłopot. Dlatego jeśli ktoś ma
wątpliwości, lepiej na spokojnie prześledzić wszystko na naszej stronie internetowej - rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Węzeł, na którym krzyżują się autostrady A4, A1 i droga krajowa nr 44, to plątanina 33 kilometrów dróg, które wiją się na trzech poziomach. Najwyżej, bo aż 14 metrów nad ziemią, biegnie autostrada A1,później droga z Gliwic do Tychów, a najniżej autostrada z Krakowa do granicy z Niemcami. Wszystkie przejazdy, ślimaki i łączniki zostały poprowadzone na 16 wiaduktach.


W Sośnicy kierowcy jadący od strony Katowic będą mogli przejechać w kierunku Wrocławia, Gliwic, Tychów i Rybnika. Zjazd na autostradę A1 w stronę Gdańska nie będzie na razie możliwy, bo ten fragment autostrady jeszcze nie powstał.
Droga na południe kończy się po 15 kilometrach w Bełku, a cały odcinek do granicy z Czechami ma zostać skończony w 2012 roku.

Drogowcy zastrzegają, że wszystkie prace wykończeniowe na węźle potrwają do końca maja przyszłego roku.link do filmów - chyba się przydadzą jednak:


www.gddkia.gov.pl/(…)5397eccac1bb0658c5d185e176388b…

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego