• Wpisów: 16375
  • Średnio co: 5 godzin
  • Ostatni wpis: 146 dni temu, 18:55
  • Licznik odwiedzin: 959 760 / 3687 dni
 
nortus
 

8 rzeczy, których nie wiedziałaś o swoich brwiach - zaskoczona?


Od kilku sezonów, makijażyści spędzają nad brwiami więcej czasu, niż nad rzęsami. Dlaczego właściwie podkreślamy brwi i co sprawia, że tak głupio czujemy się bez nich?

Rośnie ich naprawdę dużo!

Zastanawiałyście się kiedyś ile włosów może być w każdej brwi? Otóż, ktoś się nad tym zastanawiał (i tak, był to amerykański naukowiec) - jedna brew, to przeciętnie 250 włosków. W przypadku osób, które nigdy nie regulowały swoich łuków może ich być nawet 1100!

Mamy je po to, by lepiej widzieć

Prawdziwą funkcją naszych brwi (oczywiście zaraz poza tym, że pozwalają nam żyć w zgodzie z trendami) jest zabezpieczanie oczu przez wodą, która mogłaby się do nich dostać, np. podczas gdy intensywnie się pocimy. Ich kształt ma natomiast pomagać zgromadzonym kroplom spływać bezpiecznie na boki, nie przeszkadzając nam w normalnych czynnościach.

Podlegają trendom

Trendy dotyczące tego czy regulować (a może nawet farbować) brwi, zmieniają się niemal co sezon, a pierwsze pomysły dotyczące zmieniania ich kształtu pochodzą sprzed setek lat. We Florencji, w okresie renesansu, kobiety zupełnie goliły swoje brwi, natomiast w XVIII w. w Ameryce Północnej zagęszczano naturalne włoski używając „peruk” z futra myszy.


Mają swój cykl życia

Brwi, tak samo jak rzęsy i pozostałe włosy na całym ciele, mają swój określony cykl życia. Jest on nieco dłuższy niż w przypadku rzęs (żyją one średnio od 5 do 7 tygodni), bo wynosi około 4 miesięcy. Tyle czasu mija mniej więcej od wyrośnięcia nowego włoska, do jego naturalnego wypadnięcia. Pomyśl o tym, kiedy następnym razem przyjdzie ci do głowy, by samodzielnie i bardzo dokładnie wyregulować swoje brwi.

Sporo o nas mówią

Z kształtu, gęstości i objętości naszych brwi można wyczytać sporo na temat naszego charakteru. Mac Fuller, przekonuje w swojej książce o technikach czytania z twarzy, że jest w stanie określić pewne cechy swojego rozmówcy, patrząc wyłącznie na jego brwi.Łuki z wyraźnym kątem,mają być charakterystyczne dla osób lubiących rządzić i dążących do wyłożenia swoich argumentów w każdej sytuacji. Brwi zaokrąglone są natomiast domeną ludzi otwartych na potrzeby innych i społecznie zaangażowanych. Zupełnie proste spotyka się u ludzi bezpośrednich, którzy potrafią logicznie podchodzić do życia i rozwiązywać problemy poprzez analizowanie sytuacji, w której się znaleźli.

Są niezbędne do rozpoznawania twarzy

Kolejne odkrycie amerykańskich naukowców, (tym razem ze stanu Massachusetts) - ludzie mają problem ze zidentyfikowaniem nawet dobrze znanych sobie twarzy, jeśli pozbawi się je brwi. Prawdopodobnie są one nawet bardziej znaczące niż same oczy!


Są charakterystyczne dla człowieka

Oczywiście, wśród innych gatunków także występują brwi i tak jak u człowieka, służą rozpoznawaniu emocji. Tylko u nas brwi ulokowane są na pozbawionym innych włosów obszarze i najczęściej mają ciemny kolor. Wszystko po to, by ułatwić innym ludziom szybkie odczytywanie naszych emocji, a co za tym idzie - usprawnianie komunikacji.

Wyrażają emocje

Nasze brwi reagują bezpośrednio na emocje i ton głosu - kiedy go podnosimy, one również wędrują wyżej, natomiast gdy obniżamy, brwi robią to samo. To proces niezależny od naszej woli. Kiedy ktoś nas zaskoczy, zasmuci lub zaciekawi, reagujemy brwiami dokładnie tak, jak zareagowalibyśmy głosem. Poza tym łatwo zauważyć, gdy ktoś porusza brwiami spontanicznie, niezależnie od woli i odróżnić to od zamierzonych działań - „zamierzone” ruchy brwi są asymetryczne, a spontaniczne - odwrotnie.


lula.pl/(…)8_rzeczy__ktorych_nie_wiedzialas_o_swoic…

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego