• Wpisów: 16376
  • Średnio co: 6 godzin
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 21:30
  • Licznik odwiedzin: 1 061 424 / 4422 dni
 
nortus
 


Papież do księży: Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty


Papież Franciszek zaapelował do proboszczów, by nie prosili wiernych o pieniądze za sakramenty. - Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od Kościoła - te słowa papieża z jego poniedziałkowego spotkania z duchowieństwem Rzymu przytaczają media.

W trakcie trwającej ponad dwie godziny rozmowy za zamkniętymi drzwiami w bazylice świętego Jana na Lateranie, o której fragmentach informują we wtorek włoskie media, Franciszek mówił księżom z Wiecznego Miasta.

- Często zdarza się, że ten, kto przychodzi prosić o sakrament, otrzymuje formularz, a nawet gorzej, proszony jest o pieniądze. Tak nie powinno być - tłumaczył.

- *Ten,kto przychodzi do Kościoła,powinien czuć się jak w domu,a nie wykorzystywany* - podkreślał papież. Franciszek, niegdyś metropolita Buenos Aires, podzielił się osobistymi wspomnieniami. Opowiedział, że jeden z księży w Argentynie wyznał mu, że nigdy nie bierze za nic pieniędzy, na przykład za msze odprawiane w czyjejś intencji.

- Mam skrzynkę, a wierni zostawiają tyle, ile chcą. A ja mam teraz prawie dwa razy tyle co wcześniej - opowiadał mu proboszcz. - Bo ludzie są hojni - skwitował papież.


wiadomosci.gazeta.pl/(…)Papiez_do_ksiezy__Nie_prosc…
food.jpg


ludzzzz.jpg

Nie możesz dodać komentarza.