• Wpisów: 16376
 • Średnio co: 6 godzin
 • Ostatni wpis: 1 rok temu, 21:30
 • Licznik odwiedzin: 1 061 424 / 4422 dni
 
nortus
 
Papież Terlikowski wie lepiej co jest katolickieA teraz do rzeczy:


Chodzi o słowa Franciszka, które papież wypowiedział na pokładzie samolotu, w drodze powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży w Brazylii. Papież oświadczył, że homoseksualiści nie powinni być osądzani ani marginalizowani w życiu społecznym. Opowiedział się za integracją gejów i lesbijek w społeczeństwie. Powiedział też, że nie potępia księży gejów.
- Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - podkreślił.


A co na to papież Terlik?

Jednak Tomasz Terlikowski z Fronda.pl rozwiewa wszelkie wątpliwości - jego zdaniem, jeżeli ktoś myśli, że ze słów papieża odnoszących się do księży gejów ("Nie można marginalizować tych ludzi"), wynika, że papież "wspiera księży gejów", to... się myli.

wiadomosci.gazeta.pl/(…)Papiez_apeluje__by_nie_osad…


============

Papież Franciszek zdecydował: franciszkańskiemu zakonowi Niepokalanej nie wolno odprawiać codziennej mszy w rycie trydenckim (tyłem do wiernych i po łacinie).
Dla Frondy stało się to kamieniem obrazy, zaś dla niektórych jej czytelników - powodem do bicia na alarm pod hasłem: "źle się dzieje w Kościele Franciszka".
Dobre słowo o księżach gejach plus surowe potraktowanie praktyki jednego z dryfujących zakonów - tyle wystarczyło, by niedzielne uwielbienie dla papieża Franciszka (po ogłoszeniu Krakowa jako miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży) w poniedziałek zaczęło pikować.

Z komentarzy:
Internauci: "Dziadostwo, wielki minus"

Zarówno na stronie Frondy, jak i na jej facebookowym fanpage'u szybko pojawiły się mocno krytyczne względem papieża komentarze. "Wielki minus. Franciszku, nie idź tą drogą!!!!!" - napisał na Facebooku Piotr Max. "Czas się ewakuować do FSSPX [hołdujące przedsoborowej tradycji Bractwo Św. Piusa X]; niech Franek ma swój ubogi Kościół, niech odprawia msze, używając puszki od piwa zamiast kielicha i dekla od słoika jako pateny. Niech założy na siebie stare prześcieradło, najlepiej od pary gejów, a zamiast pastorału może używać kija od miotły. Ja już mam dość dziadostwa" - pisze z kolei na Fronda.pl internauta o nicku "Piw".

wyborcza.pl/(…)Fronda___Papiez_wystapil_przeciw_wol…
==========

coś mi się wydaje, Franciszku, że Twoje dni żywota papieskiego są już nieliczne.
Zawał? Wypadek? Skórka od banana?

Jan Paweł I też zaczął reformować, żył aż 33 dni.

Oby nie.

Ale widać dla prawdziwych katolików w Polsce ważne
jest kapiące zewsząd złoto, obrazy, pomniki i patos cesarski niż służba Bogu i Jego ludowi.
Krótko mówiąc, własna kasa jest mi bliższa.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Dziwne,że wartościami moralnymi nazywa się u nas gnojenie drugiego człowieka i niskie uprzedzenia (z wielu powodów) ale w sumie to nic dziwnego bo i nasi kapłani od dawna dają przykład z góry - najgorszy jaki może być także w kwestii szerzenia nienawiści wobec bliźniego.Dobrze,że w tym całym bałaganie znalazł się ktoś odrobinę mądrzejszy np.od naszych "świętych" szkoda tylko,że nieliczne przejawy użycia rozumu i sumienia u niektórych kapłanów jak pan Lemański są od razu tępione.To wszystko mimo robienia dobrego wrażenia przez Franciszka pokazuje czym tak naprawdę jest Kościół...no i jak bardzo ma słowa Jezusa o umiłowaniu bliźniego w...
   
 •  
   
  to już nie pierwszy raz kiedy wypowiedź Franciszka się nie spodobała, ciekawe gdzie paradygmat o nieomylności papieża ;)
   
 •  
   
  @tannat: słusznie dodałaś "przez tych bogobojnych i ludzi miłujących" Amen
   
 • awatar
   
   
  tannat
  i pomyśleć, że gdyby więcej było takich Franciszków, to może i mnie coś by do wiary i kościoła przyciagnęło...ale jako zyd, komuch, mason, cyklista, gej, leming,bezboznik, zaprzaniec i ogólna obraza boska pewnie i tak bym została wkrótce wyklęta przez tych bogobojnych i ludzi miłujących