• Wpisów: 16376
  • Średnio co: 6 godzin
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 21:30
  • Licznik odwiedzin: 1 061 424 / 4422 dni
 
nortus
 

Papież: Źle kończy biskup czy ksiądz, który podąża za pieniędzmi


- *Źle kończy ksiądz czy biskup,który podąża za pieniędzmi*  - powiedział dziś papież Franciszek podczas mszy w Domu świętej Marty.

Dodał, że duchowni nie są nimi sami dla siebie, lecz muszą służyć ludziom. Słowa papieża przytoczyło Radio Watykańskie.


- *Biskup nie jest nim sam dla siebie,ale dla ludu,a ksiądz nie jest dla siebie,ale dla ludu,na jego służbie,by wzrastał,by pasł swoje stado,by bronić go przed wilkami*
- mówił papież w kazaniu w czasie porannej mszy w watykańskim hotelu, gdzie mieszka od swego wyboru.

“Kiedy ksiądz podąża za pieniędzmi, lud go nie kocha”- *Kiedy ksiądz,biskup podąża za pieniędzmi,lud go nie kocha i to jest znak.*  Ale on sam też źle kończy - dodał Franciszek.
Przestrzegał przed pokusą bogactwa, które "może stać się skąpstwem i próżnością".
Papież stwierdził też, że *święty Paweł nie miał konta w banku,pracował.*

- Gdy biskup,ksiądz podąża drogą próżności,wybiera
ducha karierowiczostwa i wyrządza dużo zła Kościołowi, ośmiesza się, przechwala się, lubi się pokazywać, jaki jest wpływowy, a lud takiego nie kocha - powiedział Franciszek. Następnie poprosił: "Módlcie się za nas, byśmy byli pokorni, skromni, na służbie ludu".

wiadomosci.gazeta.pl/(…)Papiez__Zle_konczy_biskup_c…Już taki jeden biskup gromy zsyłał na polskie media, że chcą Franciszkiem krytykować episkopat Polski.
Po wszystkich wypowiedziach Franciszka naszemu kościołowi chyba pozostanie wypowiedzenia posłuszeństwa Papieżowi. Przecież to ma być kościół dla ludu a nie dla pieniędzy.
A chyba większość biskupów i księży idzie śladem pieniądza,wygody,luksusów i krytykanctwa Polaków,
którzy wreszcie przejrzeli na oczy, że to nie lud jest dla kościoła, ale kościół dla ludu.

Ale oczywiście jest grupka księży, dla których to nie jest zawód, droga kariery ale posługa w imię Pana. Tylko, że coraz mniej takich księży. A przynajmniej o nich niewiele wiadomo. Bo gdy nawet
trafi się taki hierarcha i głośno powie, że widzi iż coś niedobrego się dzieje w kościele polskim to jego bracia w czarnych sutannach zakrzyczą zaraz i najlepiej zabrać mu prawo wypowiadania się publicznie, co już znamy z ostatnich lat.


called-cross.jpg

Nie możesz dodać komentarza.