Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 września 2010

Liczba wpisów: 13

nortus
 

Dzisiaj mamy pawie taką pogodę.

Tylko jest ciepło bo 19 C.

Słodkiego dnia :)
 • awatar Mirko: niebo nad poznaniem wygląda jeszcze gorzej :( dzieńdoberek!
 • awatar W Granatowych Kąkola: Dzień dobry:), u mnie narazie jest słonecznie:), miłego dnia
 • awatar mój jest ten kawałek: witajcie kociaki, już niedługo ogrzeje Cię kaloryfer
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Niemiecki rolnik spod Kolonii, niezadowolony ze współpracy z lokalną mleczarnią, postanowił sprzedawać mleko od swych 78 krów na własną rękę i wymyślił w tym celu całodobowy automat, który nazwał "stacją mleczną", na wzór stacji benzynowej.

Klienci podstawiają naczynia, określają wielkość zakupu, wrzucają pieniądze, naciskają na guzik i z automatu płynie mleko prosto od krowy. Litr kosztuje 70 eurocentów, nieco więcej niż w supermarkecie, ale - jak podkreśla rolnik - jego świeże mleko jest bezkonkurencyjne.

Korzyści ekonomiczne też są bezsporne - przez ostatnie pół roku mleczarnia płaciła rolnikowi zaledwie 20 eurocentów za litr mleka.


"Stacja mleczna" kosztowała 12 tys. euro. Jej właściciel jest przekonany, że koszty te zwrócą mu się z nawiązką, bo klienci przyjeżdżają do niego po świeże mleko nawet z oddalonej o 30 km Kolonii.

wp


czyli naciskasz guzik a tam polska Maryna leci doić krówkę i wlewa ci do wiaderka.
Tylko niech ręce umyje :D
 

nortus
 

Przedszkolaki miały płacić 2,68 zł za lekcję religii

Katowiccy radni uchwalili, że lekcje religii w przedszkolach będą płatne. - No i doczekaliśmy się! Gdyby katecheza, jak dawniej, organizowana była w przykościelnych salkach, nikt nie wpadłby na tak absurdalny pomysł - mówią rodzice.

Uchwała ustalająca nowe opłaty za świadczenia oferowane przez przedszkola została opublikowana w dzienniku urzędowym pod koniec lipca i -zgodnie z przepisami - wchodzi w życie z końcem tego tygodnia.
Znosi ona opłatę stałą (158 zł), którą dotąd miasto, oprócz stawki żywieniowej,pobierało od wszystkich rodziców, niezależnie od czasu, jaki ich dziecko spędzało w przedszkolu.Niedawno kilka gmin stosujących podobne rozwiązanie przegrało z rodzicami w sądach, które orzekły, że zgodnie z prawem płatne mogą być jedynie zajęcia nadprogramowe.

Katowiccy radni, by uniknąć podobnych kłopotów, dostosowali lokalne prawo do sądowej interpretacji
przygotowując listę zajęć, za których godzinę rodzic zapłaci 2,68 zł. I wywołali skandal. - Odbierając córkę z przedszkola, zapytałam panią dyrektor,czy planowane są jakieś zajęcia dodatkowe
na które mogłabym ją zapisać. Dała mi listę, zastrzegając, że wszystkie zajęcia będą odpłatne. Oprócz rytmiki czy gimnastyki korekcyjnej była na niej również katecheza. Myślałam, że to pomyłka - relacjonuje Anna Pawłowska,mama czteroletniej Zuzi

Kiedy dyrektorka potwierdziła, że opłata za katechezę jest faktem, pani Anna nie kryła oburzenia. - Kiedy byłam dzieckiem, na religię do salki przykościelnej chodziło się z namaszczeniem
jak na mszę. Odkąd weszła do szkół, stała się normalnym przedmiotem, z którego pisze się sprawdziany i dostaje oceny.Opłaty w przedszkolach
sprowadzą ją na jeszcze niższy poziom, do rangi zwykłej usługi-mówi Pawłowska.Choć jest wierząca, zastanawia się, czy w takiej sytuacji w ogóle posyłać córkę na religię.

Zaskoczona jest również pani Monika, mama czteroletniego Patryka. Wylicza, że choć kwota 2,68 zł może wydawać się śmiesznie niska, w skali miesiąca to ponad 10 zł (katecheza odbywa się dwa razy w tygodniu po pół godziny).Dla biedniejszych rodzin nawet tyle może być trudno wygospodarować. A cennik za udział w katechezie to prawie jak cennik za uczestnictwo we mszy - twierdzi pani Monika.

Dyrektorzy przedszkoli są zdezorientowani. - W nowej uchwale jest zapisane, że religia jest poza podstawą programową, słyszeliśmy o tym także na szkoleniu, ale katecheci, z którymi rozmawiałam, twierdzą inaczej i przekonują, że powinna być bezpłatna. Rodzice moich wychowanków na razie odnoszą się do tematu spokojnie, ale wiem, że w niektórych przedszkolach jest gorąco. Liczę, że zanim uchwała wejdzie w życie, wydział edukacji zorganizuje dla nas spotkanie i wszystko nam wyjaśni - mówi Iwona Dzięgielewska, dyrektorka Przedszkola nr 9.

- Zapis o płatnej religii to bzdura i przykład niekompetencji prawnika, z którym, jak się dowiedziałem, był konsultowany - denerwuje się ks. Marceli Cogiel, dyrektor wydziału katechetycz-
nego katowickiej kurii metropolitalnej. Wyjaśnia on, że wprawdzie religia nie kwalifikuje się do podstawy programowej wychowania przedszkolnego, jednak znajduje się w ramowym planie zajęć, a to oznacza, że nie może być płatna. - Interweniowałem w tej sprawie w magistracie po pierwszych telefonach od dyrektorów. Obiecano mi, że uchwała zostanie znowelizowana na najbliższej sesji rady miejskiej - mówi ks. Cogiel.

Jerzy Forajter, przewodniczący rady, przyznaje, że uchwała będzie zmieniona. - Już po jej przegłosowaniu weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie oświaty. Dostosowując naszą uchwałę do nowych przepisów, wprowadzimy również zmiany sugerowane przez rodziców i dyrektorów - zapewnia Forajter.

gw


na wszystkim można zarabiać. Że to tylko 10 zł - śmieszne pieniądze ale dla niektórych to dużo.
A poza tym radni udowodnili, że wszystko jest na handel, religia również. Zresztą sam kościół to pokazuje co chwilę.
 • awatar W Granatowych Kąkola: Jest coraz gorzej, ciężko to komentować ale teraz młodzierz nie chce uczęszczać na lekcje religi a co dopiero jak bedą płatne już normalnie wszedzie;/...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nauczycielka na wakacjach: @Je Ne Suis Pas Ici Etla: to jest nauka w przedszkole, nie w szkole. a więc jeszcze gorzej
 • awatar amator.fotografii: ciekawe na jakiej podstawie tą stawkę za godzinę lekcyjną obliczyli. Według mnie religia w szkole powinna być dla tych, którzy chcą bo nikt na silę słuchać pierdół nie musi... a co do zapłaty to szkoła płaci nauczycielowi a ofiarę to się w kościele daje i to nie obowiązkowo.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Zwróćcie uwagę jaka była wczoraj pogoda.

Jacynka pacynka produkowała się na pl.Orła Białego
przedstawiając swoje zwidy wizyjne o starówce.

Jest wielką miłośniczką PISu tylko, że PIS ją olał i popiera Zarembę, syna I prezia Szczecina, który należał do PO ale gdy go mieli wywalić natychmiast startował z Libertasu do Brukseli a gdy się nie dostał to podlizał się PISowi i oni go będę popierać w wyborach.

Kolejny wędrownik po parciach.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: A CO TAK WCZESNIE DOBRANOC :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: grzecznie mówię dobranoc żeby być grzesznym później ;)
 • awatar W Granatowych Kąkola: Dobranoc od koszalinianki:), teraz piszesz dobranoc żeby w nocy być niegrzecznym;)?
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: CZY TO KOPENHASKA SYRENKA ??????
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: a gdzieżby mogła taka bezwstydna goła baba siedzieć i publicznie gorszyć ludzi? tylko w tej zgniłej Kopenhadze :*
 • awatar Bezedura: Biedni faceci, też tylko ją pomacać mogą...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Dania zaraz po Szwecji to najpiękniejsze kraje naszej północnej Europy. Oprócz stolic i dużych miast tych państw polecam Archipelag Hristianso na północny wschód od Bornholmu. Siedem wysp a na jednej z nich twierdza , która do końca u.b.stulecia była strasznym więzieniem dla skazańców.
 • awatar Stixi: Chetnie bym sie tam wybrala...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: polecam, Kopenhaga jest cudna :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
arsafarsa
 
 • awatar ArsaFarsa: śliczna stokrotka nostalgiczna :) miłego dnia, Kociaki :*
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


Rowerowy cyclisk


Pomnik, obelisk, wieża - nich każdy to dzieło nazwie po swojemu. My proponujemy - cyclisk, taki niby obelisk.

Stoi "toto" w Santa Rosa w Kalifornii i jest dziełem dwójki artystów - Marka Grieve'a i Ilany Specto. Aby "to" wykonać potrzebowali 340 rowerów i budżetu w wysokości 37 tysięcy dolarów.

banzaj


jakieś skojarzenia?