Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 3 września 2010

Liczba wpisów: 12

nortus
 

chociaż nie czuć tych upałów lipcowych.
Koniec lata zbliża się nieustannie.
Cieszmy się tym słoneczkiem bo niedługo spadnie śnieg.

Miłego dnia


Tak pija sobie kawkę prezydent Obama
 • awatar Pardwa Biała: ale ma fajny cukier ten O'bama.
 • awatar W Granatowych Kąkola: Dxzień dobry, niezła chatka puchatka;)
 • awatar Zenia&Emilia: mieli przytulnie :) Dzień Dobry.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Minister zdrowia: pijcie i palcie jak najwięcej
Minister finansów znalazł wreszcie prosty, skuteczny, i - co najważniejsze - przyjemny dla obywateli sposób na uratowanie zagrożonych finansów państwa. Każe im jak najwięcej pić alkoholu i palić papierosów.

Dzięki takiej obywatelskiej postawie rosną przecież wpływy z akcyzy do budżetu.


Ludzie powinni zrozumieć, że ci, którzy piją, oraz ci, którzy palą, pomagają państwu.

Swój niezwykły apel do narodu minister wystosował przy okazji ogłaszania planów podwyższenia akcyzy na alkohol i papierosy. Jego zdaniem, palacze i pijący przyczyniają się do rozwiązywania problemów społecznych i demograficznych kraju.

Nie wytłumaczył jednak, co dokładnie ma na myśli. - Ludzie powinni zrozumieć, że ci, którzy piją, oraz ci, którzy palą, pomagają państwu - powiedział tylko.

Będzie duża podwyżka akcyzy na tytoń i alkohol. Pewnie obawia się, że taka podwyżka może zadziałać zniechęcająco i stąd apel o obywatelską postawę.

Jeżeli liczba konsumentów tytoniu i papierosów świadczy o patriotyzmie, to obywatele są największymi patriotami na świecie. Pali 65% dorosłych mężczyzn, a spożycie alkoholu wynosi 18 litrów czystego alkoholu na głowę mieszkańca, łącznie z noworodkami i staruszkami.

Pijaństwo faktycznie ma duży wpływ na demografię - z powodu nadużywania alkoholu co roku przedwcześnie umiera pół miliona ludzi.

Ich śmierć pomaga państwu o tyle, że nie pobierają emerytur.

Czyżby o to właśnie chodziło ministrowi finansów?

wp pl
 • awatar Nortus & Potworna spółka: Smirnoff bo to rosyjski minister ogłosił apel do swego narodu.
 • awatar mój jest ten kawałek: nie piję, nie palę ach chyba się nie nadaję.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Prężą swoje nagie piersi, bo chcą być wybrane


Na krańcach świata istnieje królestwo Suazi, w którym pedofilia jest prawem usankcjonowanym przez rozpustnego monarchę, połowa ludzi żyje w nędzy i jest nosicielami wirusa HIV. Nie ma już zakazu uprawiania seksu przez nastolatki, a król będzie wybierał sobie kolejną żonę. Dziewczyny już prężą piersi.

Khanyisile jest jedną z tysięcy dziewic, jakie ściągnęły do królewskiego pałacu, po tym jak ekscentryczny król Suazi Mswati III nagle zdjął obowiązujący od pięciu lat zakaz uprawiania seksu przez nastolatki.


Król traktował ten zakaz jako formę walki z epidemią AIDS. W Afryce szerzy się ona w zastraszającym tempie. Wystarczy wspomnieć, że spośród 1,2 mln mieszkańców Suazi niemal połowa populacji jest nosicielami wirusa HIV. Oczekiwana długość życia to dziś zaledwie 32 lata.

Wiele dziewcząt ma nadzieję, że to właśnie do nich uśmiechnie się los i je Mswati III wybierze. Myślą tak nawet 12-letnie dziewczyny. Żonom króla powodzi się bowiem świetnie. Każda ma własny pałac i luksusowy samochód.

Wystawny styl życia króla Suazi oburza natomiast działaczy organizacji walczących z epidemią AIDS w kraju, gdzie tylko nielicznych stać na choćby podstawowe środki medyczne.

wp pl

i w ten prosty sposób zakazany seks z dziećmi przestał istnieć. Nie ma tam już pedofilii.
Tylko żebyś my nie brali z nich przykładu :D
 

nortus
 


Emeryt zbudował dom sześć metrów pod ziemiąEmerytowany górnik zbudował pod ziemią dom o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Jak informuje dziennik "China Daily" - nie było go stać na zwykłe mieszkanie.

64-letni Chen Xinnian budował dom przez cztery lata i obecnie czeka na zatwierdzenie go przez władze prowincji Henan. - Kiedy po raz pierwszy przedstawiłem żonie swój pomysł, nie zgodziła się i powiedziała, że to zbyt niebezpieczne-powiedział
Hen, który mieszka 7 km od miasta Zhengzhou.

Mimo braku wsparcia ze strony małżonki Chen zdobył niezbędny sprzęt, lampę oraz kask i wziął się do pracy. Żona, Liu Shula, twierdzi, że mieszkanie,które jest wyposażone w elektryczność, "kosztowało nieco ponad 1000 juanów (451 złotych)
a większość materiałów zostało nam podarowanych lub pochodzi z recyklingu".


Cena mieszkania w Chinach 27-krotnie przekracza przeciętne roczne zarobki obywateli i jest pięciokrotnie wyższa od średniej światowej. Za metr kwadratowy w Pekinie trzeba zapłacić ponad 3 tys. dolarów. Wysokie ceny mieszkań spowodowały coraz większą popularność "mikroapartamentów", czyli pomieszczeń o powierzchni dwóch metrów kwadratowych, które zrobiły w tym roku furorę w Pekinie i zostały już zakazane przez władze.

wp

ciekawe jaki podatek płaci? górniczy?
 • awatar mój jest ten kawałek: podobno Dom- to nie tapety, nie meble, nie kąt z żyrandolem, obrazem. Dom- to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @mój jest ten kawałek podłogi: dokładnie tak, dom to nie budynek. miłego :)
 • awatar Z Życia Zapomnianej Przez Boga Frajerki: Tak to wyjcie dla naszego rządu :D Zbudujemy nowy dom jeszcze jeden nowy dom....
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Tropiciele Makabrył: Gehry małomiasteczkowy


Często na BRYLE piszemy, że w Polsce brakuje odważnych projektów, takie jakie stawiają Zaha Hadid czy Frank Gehry. Nasza czytelniczka nadesłała nam zdjęcia hostelu i stacji benzynowej w Rytrze w Beskidzie Sądeckim, które są swojską i rodzimą próbą zmierzenia się z dekonstruktywizmem a la Gehry.

Efekt może wprowadzić w kompleksy niejednego stararchitekta!


Rytro to maleńka miejscowość w dolinie Roztoki. Wieś rozciąga się nad brzegami Popradu, wokół niej wznoszą się malownicze zalesione stoki. Nad centrum gminy górują ruiny średniowiecznego zamku z pozostałościami cylindrycznej wieży z XIII wieku. Na ten idylliczny pejzaż pewien architekt nałożył swoją nieposkromioną fantazję.

Projektant ten postanowił wznieść własną ikonę architektoniczną, stąd dla przydrożnego hostelu z restauracją i stacją benzynową obrał dekonstruk-tywistyczną estetykę.

Wybór słuszny! Przypomnijmy tylko słynny efekt Bilbao, kiedy efektowny, dekonstruktywistyczny budynek muzeum Guggenheima projektu Franka Gehry`ego przeobraził poprzemysłowe hiszpańskie miasto w kulturalną i biznesową stolicę regionu. Inwestor zajazdu w Rytrze miał chyba te same aspiracje!

Krzykliwa architektura przy szosie to rzecz wręcz wskazana, by zwrócić uwagę kierowców, o których uwagę trzeba w Polsce walczyć z lasem billboardów i paniami w białych kozaczkach stojącymi przy poboczu.

O tym jak budynek się rozwijał, można dowiedzieć się ze strony inwestora. W niezaktualizowanej galerii zdjęć widać jeszcze tylko restaurację i stację benzynową. Pierwsza to połamana bryła z dużymi przeszkleniami. Ot, taki swojski Libeskind. Dla kontrastu tej kanciastej formy dach nad dystrybutorami paliwa jest miękki, organiczny wręcz. Z czerwoną obwódką orlenowską przypomina wielkiego muchomora.

Od tyłu restauracja prezentuje jeszcze jedną, zupełnie inną twarz. Elewacja od strony rzeki faluje, a wraz z nią maleńkie balkony, które mają, a jakże - kute balustrady! To ukłon w stronę rodzimego rzemiosła.

Nasza czytelniczka nadesłała nam zdjęcia tego kompleksu już po rozbudowie. Od strony szosy stanął budynek ze spadzistym dachem jednak zgodnie z estetyką dekonstruktywizmu o różnym stopniu nachylenia połaci. Ostre grzbiety dachu korespondują z pasmem gór okalających dolinę Roztoki.

Nie zabrakło lokalnych motywów - drewnem oblicowano dół elewacji, by dodać swojskości tej ultranowoczesnej budowli. Wyżej jest coś na kształt ulubionej przez Gehry`ego blachy tytanowej. Srebrzyste ściany zestawiono oryginalnie z materiałem widocznych połaci dachu - te są pokryte tradycyjną polską papą na lepiku. Ich matowa czerń wprowadza zdumiewający kontrast ze świetlistą blachą fasady.

Elewacje nowej części to ostre zygzaki, nawet okna to łamańce. Wyobraźnia architekta może wzbudzać podziw - nie jest łatwo wymyślić tyle kształtów w tak małym obiekcie: okna są trójkątne, trapezowe, wieloboczne. Tylko na piętrze zwykłe kwadratowe.

A już mistrzostwem świata są rynny. Oczywiście również dekonstruktywistyczne, wbrew zwykłości i utylitarności, która każe prowadzić rury spustowe pionowo, tutaj wiją się po elewacji, tworzą one rzeźbiarskie i abstrakcyjne elementy ozdobne.

Można by pisać jeszcze wiele, bowiem ilość form i kształtów jest tak różnorodna i bogata, ale lepiej zacytować słowa samego inwestora z jego strony internetowej: "Możesz od nas oczekiwać czegoś więcej niż tylko noclegu. Do Państwa dyspozycji oddajemy salę bankietowo - konferencyjną oraz restaurację. U nas cieszysz się beztroskim odpoczynkiem, a jednocześnie załatwiasz sprawy biznesowe, organizujesz imprezy okolicznościowe i cieszysz się życiem". Życiem może i tak, ale architekturą można się tutaj nacieszyć w chorobliwym nadmiarze!

Do tego kompleksu łatwo trafić, stoi przy drodze krajowej 87 biegnącej do położonego w pobliżu Rytra przejścia granicznego ze Słowacją . Łatwo tu dojechać pociągiem, dworzec w Rytrze znajduje się tuż naprzeciw dekonstruktywistycznej stacji benzynowej.

wolf   bryla pl
 

nortus
 

Ponieważ nie mogę dodać zdjęć (pinger przyjmuje mi je tylko do wielkości 100 kB) to popatrzcie na filmik

dzisiaj na Paju


 

nortus
 

Kaczyński rozwiązał PiS - na razie tylko na PomorzuKomitet Polityczny PiS podjął decyzję: struktury partii na Pomorzu zostają rozwiązane.

Powód?  
W niektórych miastach regionu do partii zapisane były niemal wyłącznie "martwe dusze"- dowiedziała się "Rzeczpospolita.

"Przed wyborami struktury mają zostać utworzone od nowa" - mówi poseł Andrzej Jaworski z Gdańska. W niełaskę prezesa Kaczyńskiego przy tworzeniu nowych struktur popadły dotychczasowe gwiazdy partii na Pomorzu: Jacek Kurski i Tadeusz Cymański

Obaj europosłowie mają być odsunięci od ponownego budowania partii na Pomorzu - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Decyzją Komitetu Politycznego PiS, na czele którego stoi Jarosław Kaczyński, rozwiązano Zarząd Okręgowy i Zarządy terenowe.

"Mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście struktury PiS na Pomorzu zostały rozwiązane. Nie jestem członkiem Komitetu Politycznego nie znam więc uzasadnienia tej decyzji.  Przed wyborami struktury mają zostać utworzone od nowa" - wyjaśnia poseł PiS Andrzej Jaworski z Gdańska.


"Przedwyborcza weryfikacja wykazała, że struktury PiS na Pomorzu praktycznie nie istnieją. W niektórych miastach np. w Malborku do PiS, którym kieruje Tadziu Cymanski realnie należało 6 osób, reszta to były martwe dusze" - powiedział "Rzeczpospolitej" jeden członek władz Prawa i Sprawiedliwości.

dgp

Działacze tej partii muszą zapisać się ponownie do Prawa i Sprawiedliwości jeśli chcą dalej działać.

Ostatnio w strukturach pomorskiego PiS zawrzało pół roku temu, kiedy szefowe obu okręgów tej partii w województwie pomorskim - Jolanta Szczypińska i Hanna Foltyn-Kubicka - złożyły wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji szefa PiS na Pomorzu. - Współpraca się kompletnie nie układa - mówiła Foltyn-Kubicka. Zarzuciła też Kurskiemu seksizm i wygaszanie sądów bez konsultacji. Kurski nie chciał odnosić się do zarzutów.

Jak wyjaśniała później posłanka PiS Elżbieta Jakubiak, Jolanta Szczypińska i Jacek Kurski kłócą się od lat, robią sobie przykrości. -To źle świadczy o nich, jako o ludziach i politykach, bo szkodzą tym wszystkim. I właśnie potem są opinie, że PiS jest kłótliwy - mówiła posłanka PiS w programie "Gość Radia Zet".

wp


Początek?
 • awatar brooks: Ordnung must sein... Wyraźnie krasnoludek eroposłów nie lubi :)
 • awatar krzyslav: Wielki Panie B. na Niebiesiech! Mówią żeś nierychliwy. Czy i Ciebie już wq...ło co Oni wyczyniają z Twoim imieniem na ustach?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nauczycielka na wakacjach: z jednym wyjątkiem, gdy daje kasę :D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Przez cały wrzesień w gabinetach weterynaryjnych można profilaktycznie zbadać swoje zwierzaki za symboliczną złotówkę.

W środę ruszyła ogólnopolska akcja "Uśmiech Pupila".

To akcja Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Organizowana jest od 2003 r. Co roku dotyczy innych problemów zdrowotnych domowych zwierząt.

W tym roku weterynarze skupili się na chorobach jamy ustnej.

Do końca września w wybranych klinikach weterynaryjnych właściciele mogą przeprowadzić badania kontrolne swych pupili za złotówkę.

Jak wyglądają takie badania?


-Właściciele zwierząt muszą uświadomić sobie, że nie można bagatelizować problemów stomatologicz-
nych ich podopiecznych. Niewłaściwa higiena powoduje u zwierząt m.in. choroby zastawek, krwawienie dziąseł i wypadanie zębów.

W trakcie profilaktycznego badania weterynarz sprawdził stan jamy ustnej, dziąsła i zęby kotki.


Pełna lista, a także spis badających zwierzęta placówek w Polsce jest na stronie

www.usmiechpupila.pl.

www.zdrowiena4lapach.pl
 

nortus
 

Krakowska tablica podzieli jak warszawski krzyż?


"To dobre miejsce na uczczenie ofiar tragedii" - twierdzi krakowska "Solidarność", która pod Krzyżem Katyńskim u stóp Wawelu chce umieścić tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską.

"Licytacja na pomniki nie ma sensu" - odpowiada Izabella Sariusz-Skąpska, córka Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, prezesa Federacji Rodzin Katyńskich, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.


To jest jakaś paranoja - denerwuje pani Krystyna, krakowianka od kilku pokoleń - nie można tak traktować tego miejsca i porównywać tragedii katyńskiej do wypadku w Smoleńsku! - oburza się.

Krzyż Katyński u stóp Wawelu stoi już 20 lat. Po wypadku prezydenckiego tupolewa m.in. tutaj gromadzili ludzie, składali kwiaty i palili znicze.


-Dlatego uważam,że to godne miejsce,aby upamiętnić
tych, którzy zginęli w kwietniowej katastrofie - mówi w rozmowie z TOK FM Wojciech Grzeszek, szef małopolskiej Solidarności i pomysłodawca umieszczenia tablicy pod krzyżem

- Myślę, że to w niczym nie uwłacza ofiarom Katynia, tym z lat czterdziestych - dodaje.

Ale nie wszyscy potrzebują kolejnego upamiętnienia
Izabella Sariusz-Skąpska ze Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich uważa, że tablica jest zupełnie niepotrzebna. - Taka licytacja na kolejne pomniki nie ma sensu - twierdzi. - Mam prawo tak mówić, bo pod Smoleńskiem zginął mój ojciec, pielgrzymując na grób dziadka - kwituje.

Zdaniem Sariusz-Skąpskiej wystarczającym uhonorowaniem tych, którzy zginęli w kwietniowej katastrofie jest tablica z ich nazwiskami, która lada dzień ma zostać wmurowana w krypcie prezydenckiej na Wawelu.

"Solidarności" chodzi jednak o zupełnie inny pomnik. - Chcemy zaznaczyć, że to było miejsce, gdzie ludzie oddawali hołd prezydenckiej parze i ofiarom katastrofy - mówi Grzeszek. I o tym właśnie miałby mówić napis umieszczony na tablicy - podobnie jak ten na pałacu prezydenckim w Warszawie.

-I podobnie jak w Warszawie może to się skończyć: jedną wielką aferą! - kwituje pan Łukasz, który w Krakowie mieszka od kilku lat - A tego nam tutaj nie potrzeba.

dg

czas na kolejną rozróbę. kolejny krzyż do ośmieszania w imię politykierów.

Co tam Katyń 1940 - to pikuś. Teraz to był mord wszechświata. Usunąć Katyń, tylko Smoleńsk ważny.

Hmmm, jest krzyż - jest zabawa :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Porzucony kochanek kupił lalkę, idealną kopię swojej eks-kobiety50-letni biznesmen tak bardzo pożądał swojej byłej narzeczonej, że zapłacił 18 tys. dolarów (niemal 56 tys. złotych) za lalkę, która była wierną kopią byłej kochanki. Mężczyzna miał jednak jedną prośbę: poprosił o powiększenie biustu lalki - donosi serwis news.au.com.

Lalkę wykonał Włoch zajmujący się tworzeniem zabawek dla dorosłych. Porzucony kochanek zebrał zdjęcia swojej byłej i pokazał je rzemieślnikowi. Jednocześnie poprosił, aby lalka wyglądała dokładnie tak samo jak jego eks, ale "ma mieć większy biust".

Diego Bortolin, twórca lalki, stworzył idealną kopię byłej kochanki zleceniodawcy. "Zabawka" jest naturalnych rozmiarów, mierzy 160 cm wzrostu i wazy 58 kg. Lalka ma nawet dokładnie odtworzony kształt zębów i paznokci oryginału.


Twórca chwali się,że lalka jest bardzo elastyczna i może wykonać każdy ruch i przybrać każdą pozycję, którą może wykonać prawdziwy człowiek.

wp


przynajmniej nie zrzędzi tyle co oryginał :D
 • awatar Alter_Ego: A taki plastikowy facet na pewno nie zasypia przed telewizorem.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: i do tego nie chrapie, nie zostawia deski i skarpet - tylko jakiś taki drętwy jest :D dobry słuchacz ale z nim nie pogadasz za bardzo, zresztą po co kobiecie dyskutować, wystarczy ze słucha :D :D :D
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Szowinizm przez Cię przemawia. Ja tam lubię, jak mi się coś mówi szeptem do uszka.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Zły pomnik niszczy pamięć i ideę, która ma upamiętniać. Warszawa ma wyjątkowego pecha do "zbrodni pomnikowych". Porażką jest m.in. projekt ośmiometrowego pomnika przed Pałacem Prezydenckim i kwatera smoleńska, zaprojektowana notabene przez tego samego rzeźbiarza, co postawił kwaterę żołnierzom Armii Czerwonej w Ossowie. A chichotem historii jest np. to, że koszmarny Słowacki z nagim torsem stoi na miejscu Dzierżyńskiego - mówi Wirtualnej Polsce prof. dr hab. Marta Leśniakowska z Instytutu Sztuki PAN.polecam wywiad:

wiadomosci.wp.pl/(…)kat,title,Maszkaron-przed-Palac…


to chyba najbardziej makabryczne "pomniki"
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: a ta kwoka Konopnicka to chyba bije wszystkie
 • awatar Alter_Ego: Hmmm... Numer 1 - czy to pomnik lumpa?
 • awatar Anette: @Nortus & Xylia: Najlepszy pijany Popieluszko. Nawet nie wiedziałam ze takie maszkarony mam w mieście
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

ponieważ pinger pozwala mi dodawać zdjęcia to wielkości 100 kB więc zdjęcia swoje będę publikował gdzie indziej.

Na razie testuję bloggera:

nortus-xylia-nortus.blogspot.com/

Pierwsze zdjęcie z dzisiejszego dnia już tam jest.
A był to piękny i słoneczny dzień.

Co widać na filmiku  

Miłej nocki :)
 • awatar Alter_Ego: Śpioch, jak słowo daję :-D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: nie śpioch, tylko jestem nieżywy. jak nieboszczyk. nikt mi nie dał lecha żebym ożył i bawił się dalej, dzisiaj.
 • awatar Alter_Ego: A to pech...
Pokaż wszystkie (7) ›