Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 23 września 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar madleine: aż mnie ciarki przeszły po plecach przez to ostatnie zdjęcie! (mam lęk wysokości)
 • awatar mój jest ten kawałek: nie odważyłabym się na taki spacerek
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Turystka pisze do burmistrza: Jaka cudna toaleta


"Pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za przywró-
cenie wiary podróżnym, że także na trasie toalety mogą być komfortowe. W każdym konkursie przybytek ten zająłby pierwsze miejsce" - to fragment listu jaki turystka z Warszawy wysłała do burmistrza Chmielnika.


Kobieta zdecydowała się pochwalić władze miasta po wizycie w tamtejszej publicznej toalecie. List pełen uznania turystka ze stolicy wysłała do burmistrza Chmielnika, kieleckiej redakcji "Gazety Wyborczej" oraz... toalety.
Publikujemy go w całości.

Szanowny Panie Burmistrzu m. Chmielnika

"Postanowiłam napisać do Pana Burmistrza poniższy list ponieważ będąc 27 sierpnia 2010r w Chmielniku
zostałam mile zaskoczona a nawet zdumiona miejską toaletą przy skwerze. Przy wejściu, dużymi drukowanymi literami wisi tablica informująca że "toaleta bezpłatna". Po wejściu z uśmiechem "wita"
mnie Pani czyściusieńko ubrana, uczesana, ...z mopem. Gratuluję takich pracowników!

Toaleta wyłożona jest jasną glazurą i terakotą. Czyściusieńka! (również w każdym kącie), prawie pachnąca. To jest niewątpliwie zasługą tej sympatycznej Pani.Łazienka jest w pełni wyposażo-
na: papier toaletowy, mydło, ręczniki do rąk, ciepła woda! Jednym słowem: wzorowa toaleta z wzorową obsługą. W każdym konkursie przybytek ten zająłby pierwsze miejsce.

Pisząc ten list pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za przywrócenie wiary podróżnym, że także na trasie toalety mogą być komfortowe.

Gratuluję również takich pracowników. Mam nadzieję,że w Chmielniku, pod Pana Kierownictwem, również w urzędach panuje ład, porządek i uśmiech do mieszkańców i interesantów.
Z wyrazami szacunku.
Maria Wiatrzyk-Lang."

gw


cóż u nas lepiej do publicznych toalet, zwłaszcza miejskich, lepiej nie wchodzić. Chociaż toaleta na Wałach Chrobrego jest (w każdym razie była gdy ja tam zajrzałem kilka razy w zeszłym i tym roku -
bo może się zmieniło) była czyściutka, pachnąca, miłe panie (dwie) siedziały w kantorku. Był papier i mydło i ciepła woda w kranach. Ale to nie wszystko: tam można wziąć prysznic i skorzystać z samoobsługowej pralni (toaleta i prysznic gratis, pralnia 5 zł za pranie w pralce - a bębny duże i jest suszarnia. Podobno nagminnie korzystają z niej studenci i mieszkańcy domów ADMowskich - a powstała ona dla marynarzy i żeglarzy. Ale przecież nie będzie stała pusta.

Ale żeby być w takim szoku żeby pisać listy pochwalne? Widać autorka listu miała szczęście trafiać na toalety typowe dla Polski: bród, smród i bieda. Co można spotkać nawet w niektórych restauracjach. I to płatnie.
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Mój Dziadek , a przy okazji mój mentor życiowy zawsze mawiał - "jak idziesz do kogoś z pierwszą wizytą to przyjrzyj się jego toalecie i łazience a wszystko o człowieku będziesz wiedział". To prawdziwa mądrość nie tylko ludowa.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Wesley van der Zaret: słuszna myśl. jeśli u niego brudno to u takiego czasami lepiej nic nie jeść
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


Szef PiS: Komorowski nie jest dla mnie partneremPrezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nie zamierza uczestniczyć w pracach RBN - Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jak wyjaśnił, po "sprawie krzyża" nie uważa prezydenta Bronisława Komorowskiego za partnera do rozmowy.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej zapowiedział, że najbliższe posiedzenie RBN odbędzie się w przyszłym tygodniu. Rzecznik SLD Tomasz Kalita poinformował, że zaproszenie na to posiedzenie otrzymał już szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. Według zaproszenia RBN zbierze się w środę 29 września o godz. 14.

Posiedzenie Rady ma być poświęcone zasadom podróży lotniczych osób sprawujących najwyższe funkcje w państwie.


Jarosław Kaczyński, również członek RBN, pytany, czy otrzymał zaproszenie na posiedzenie Rady, odpowiedział: "nie wiem, czy otrzymałem, ale na pewno się na nią nie wybieram".

Dopytywany, czy nie weźmie udziału tylko w najbliższym posiedzeniu, czy też w ogóle nie chce już brać udziału w pracach RBN, odpowiedział: "po sprawie krzyża ja nie uważam pana Komorowskiego za partnera do rozmowy".


RBN jest organem doradczym prezydenta;w jej skład wchodzą:
marszałek senatu Bogdan Borusewicz,
szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego St. Koziej, szef MSZ Radosław Sikorski,
szef MON Bogdan Klich,
szef MSWiA Jerzy Miller oraz
szefowie partii zasiadających w parlamencie: PO - Donald Tusk (szef rządu), PiS - Jarosław Kaczyński; PSL - Waldemar Pawlak (wicepremier i minister gospodarki) i SLD - Grzegorz Napieralski.

wp


Kurduplu, to zaszczyt że ciebie zaprosili do RBN, bo za rządów twego braciszka w RBN był tylko PISS. Tylko kolesie spod budki z piwem.
Zaproszono cię bo Prezydent chciał by wszystkie partie były w Radzie a nie tylko koledzy z jednej partii. Ale ty tego nie rozumiesz, za mały umysł chyba. Czas strzelania fochów się skończył.
 • awatar Lelumpolelum: Ciekawy jest Twój komentarz pomyślmy- gdyby Tobie zginął brat a ktoś nieszczególnie się palił do wyjaśnienia czy to byl wypadek czy morderstwo Ty byś tego kogoś całował po rękach? klasyczny sposób myślenia rodem z sowieckiego imperium masz- czarno-biały z ignorowaniem faktów, wązne że ktoś Ci powiedział że białogwardyjscy Finowie napadli na ZSSR i już pozwalasz swojemu rozumowi zasnąć ale co mam się dziwić Tobie- ostatnio mój kuzyn, zapalony czytelnik GW walnął hasłem- umowa gazowa jest zła bo PIS 3 lata temu nic nie robił w jej sprawie
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: on jest politykiem, nie zwykłym Kowalskim. Nie tylko kaczki zginęły w Smoleńsku. Jeżeli nie może z powodów osobistych funkcjonować jako polityk to niech idzie na emeryturę. Znam ból po stracie najbliższych osób. I odkręcasz sytuację: to Ty i PISS widzicie tylko biało-czarny świat, a jest on szary. Więc nie odwracaj kota ogonem. A reszta Twojego komentarza jest bez sensu.
 • awatar madleine: jak Kaczyński był prezydentem jego psy latały po całym kraju, żeby pilnować, żeby nikt nie znieważył świętego prezydenta (pamiętasz jak ktoś nazwał prezydenta kaczką czy kaczorem- jakiś biedak zwykły szary i chcieli go posadzić?). A teraz brat zmarłego prezydenta znieważa obecnego prezydenta- czyli co? To już nie jest najważniejszy urząd w kraju? Ech, kiedy my się od tej "partyjki" uwolnimy...
Pokaż wszystkie (43) ›
 

nortus
 

Kiedy się urodzimy - nie wiemy. Nie zależy to od nas.

Ale czas śmierci: czy nie warto wiedzieć kiedy umrzemy?

Czy chciałbyś wiedzieć kiedy odejdziesz do lepszego świata?


Ja chciałbym wiedzieć - i wiem kiedy to nastąpi. Dokładnie znam najpóźniejszą datę chyba, że los to przyspieszy.
 • awatar Zenia&Emilia: przepowiednie? licznik w necie? hehe :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: nie, mówię o poznaniu daty śmierci. nie zabawy wyślij smsa a powiem ci. a odpowiedź jest w stylu: gdy umrzesz :D mówię o poznaniu daty przejścia do lepszego (podobno) świata.
 • awatar Zenia&Emilia: @Nortus & Xylia: haha "gdy umrzesz",no to chociaż Tobie udało się mnie dziś rozbawić hahahhaaha :P
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Wreszcie polityk PISSu w TV powiedział szczerze.

Zresztą tak się właśnie zachowywali przez 2 lecie rządów Kaczych.
 • awatar gość: Teraz rządzi Tusk z ferajną. Wynik: syf, kiła i mogiła.
 • awatar krzyslav: @gość: Muszę się zgodzić. To że krytykuję rządy Kaczyńskich nie czyni mnie automatycznie piewcą platfusów. "Cmentarna" (trumny i krzyże) polityka pisuarów rozzuchwaliła platformersów i robią co chcą. Za wewnętrzne wojenki koalicji która nigdy ponoć nie powstała - POPiS'u, zapłacimy wszyscy!!!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: zapomniałem, że za PISSu mleko i miód z kranu płynęło. A za komuchy byliśmy milionerami. Opozycja jest po to by patrzyła rządzącym na ręce. ale u nas opozycja zajmuje się krzyżami i pomnikiem po kumotersku dla braciszka. a resztę niech szlag trafi, skoro my (PISS) nie rządzimy. A rząd robi co chce bo ma wolną rękę i zero opozycji.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

“Łatwiej zostać zabitym z rąk terrorystów niż wyjść za mąż po czterdziestce,ale bądźmy dobrej myśli,terroryzmu teraz tyle,że proporcje się zmieniają na naszą korzyść. Naszą! Dojrzałych kobiet!”

Z Grocholi.
 • awatar Archiwum-X: a moze chcialbys redagowac moj blog top1-1.com
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Archiwum-X: nie, dziękuję ale nie skorzystam z propozycji. ale zajrzę tam od czasu do czasu. nie mam czasu na jeszcze jeden blog. "wsadziłem" się w blog Koszalina i Szczecina.
 • awatar ArchiwumX: szkoda :)Pozdrawiam :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Jak to jest, ze wieczorem to jest normalna strona na pingerze (tak od 3 godzin mniej więcej) :


*503 Service Unavailable*
*No server is available to handle this request*

W ciągu dnia pięknie biega i żadnych zakłóceń nie ma.

A swoją drogą kilka dni temu na pingerze strzeliło  110.000 blogowiczów.

Gratulacje ale widać to trochę przerasta techniczne możliwości serwerów.
 • awatar madleine: mam tak samo z Pingerem. Wściec się można!
 • awatar Stixi: Zyczymy Wam spokojnej nocki i przyjemnych snow :)
 • awatar Mirko: fajna reklamówka: Wynajmij sobie Polskę.
Pokaż wszystkie (4) ›