Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 września 2010

Liczba wpisów: 5

nortus
 
Dlaczego warto pić poranną kawę?

Niejednokrotnie pisano i mówiono o tym, że zbyt duża ilość kawy szkodzi. Jest to oczywiście prawda, jednakże poranna filiżanka może przynieść nam wiele korzyści. Jeśli zachowasz umiar, uważana za niezdrową używka zamieni się w zdrowe uzupełnienie codziennej diety.

Jedną z ważniejszych zalet małej czarnej, o której nie mówi się zbyt często, są jej właści-
wości łagodzące stres. Według badań Journal of Agricultural and Food Chemistry (magazyn specjali-zujący się w zagadnieniach rolnictwa i żywności) aromat zaparzonej kawy relaksuje i pomaga się wyciszyć, co oczywiście wpływa na spadek poziomu stresu.Kawa sama w sobie zawiera co prawda kofeinę
jednakże warto pamiętać, że mocna herbata ma jej niewiele mniej niż filiżanka słabej kawy.

Poza tym, poranna porcja kofeiny pozwala zachować świeżość i trzeźwość umysłu przez cały dzień. Warto jednak pamiętać, że kawę dobrze połączyć z solidnym posiłkiem, aby nie pić jej na czczo. Ponadto naukowcy z Uniwersytetu Dakoty Północnej w USA odkryli, że codzienna dawka kofeiny w dużej mierze blokuje szkodliwe  podnoszenie się poziomu cholesterolu.

Czy wiedziałaś także o tym, że kawę można wykorzystać jako świetny środek do peelingu? Czarny napój może służyć jako naturalna maseczka, która wygładzi Twoją cerę. Wymieszaj filiżankę wychłodzonych fusów z nierozpuszczalnej kawy z połową filiżanki cukru i połową łyżki olejku z jojoby,  następnie wsmaruj tę mieszankę delikatnie w swoją skórę i po kilku minutach spłucz. Taki zabieg oczyści Twoją cerę z martwego, łuszczącego się naskórka.

Kawa ma również jeszcze jedną ciekawą właściwość. Jej intensywny zapach może zabić nieprzyjemny zapach jedzenia w Twojej lodówce. Po prostu umieść małą ilość fusów w miseczce w lodówce, a zamiast nieprzyjemnego zapachu, z lodówki będzie unosił się miły aromat kawy. Fusy z czarnego napoju neutralizują także smród śmieci.

Zatem nie taka kawa straszna - jeśli zachowamy umiar, możemy korzystać z jej uroków, a zarazem cieszyć się zdrowiem.

Kamila Madej - figa plSmacznej kawki i miłego dnia :*
  • awatar mój jest ten kawałek: jedna mała kawa, a ile korzyści, Witaj i miłego weekendu życzę. p.s peeling wypróbowany i nawet działa
  • awatar W Granatowych Kąkola: Dzień dobry, ja się jeszcze przeciągam w szlafroku ale wiem że dziś dzień mam i tak leniwy:D:D:D:D
  • awatar Alter_Ego: Witaj Nortusku. Przypominam o moim skromnym istnieniu i również wpraszam się na poranną kawkę.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 
Esbecji donosił, ale to heros


- Herosi nigdy nie pozostawali w stu procentach czyści - przekonywał mec. Grzegorz Górski z PiS, broniąc w sądzie PiS-owskiego burmistrza Lipna Janusza Dobrosia przed zarzutem kłamstwa lustracyjnego.Górski i Dobroś przed ostatnimi wyborami prezyden-
ckimi byli filarami Toruńskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie pierwszy bronił drugiego w trwającym od grudnia ub.r. procesie lustracyjnym.

Nieskutecznie - w środę Sąd Okręgowy w Toruniu orzekł, że Dobroś, startując w 2007 r. w wyborach do Sejmu, zataił w oświadczeniu, że podjął świadomą i tajną współpracę z SB. Przez trzy lata zabronił mu startować w wyborach oraz pełnić funkcje publiczne.[ a czy przepisy nie mówią o 10 letnim zakazie? ]

Górski - profesor KUL i radny Torunia z listy PiS - wybrał jednak zaskakującą linię obrony.

O ile PiS bezlitośnie atakuje przeciwników politycznych podejrzewanych o współpracę z SB, o tyle w przypadku burmistrza skoncentrował się nie tyle na zbijaniu dowodów obciążających, ile na przedstawieniu kontekstu, w którym ten podpisał zobowiązanie.


Zrozumienie tego jest w tej sprawie najważniejsze - powiedział. - Utarło się bowiem, że ten, co działał w konspiracji, zawsze zachowywał się w stu procentach nieskazitelnie. To mit. Już w czasie wojny otoczenie aresztowanego przez gestapo
wiedziało, że ma najwyżej jeden dzień na oczysz-czenie terenu wokół niego, bo tylko tyle można wytrzymać presję fizyczną i psychiczną. Ludzie nie zawsze wytrzymywali okrutne tortury.

Dobrosia nikt przemocą do współpracy nie zmusił, dlatego Górski spuścił po chwili z tonu.- Notatki pisali nie tylko ci, którym wyrywano paznokcie - stwierdził i perorował dalej:- Nigdy nie mieliśmy do czynienia z herosami, którzy pozostawali w stu procentach czyści. Tu jednak chodzi o czystość sumienia, że nie przyniosło się komuś szkody. Przecież nawet porozumienia w Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu podpisywały osoby, na których ciążą bardzo poważne podejrzenia.

Mecenas powiedział wprost, że nie kwestionuje kontaktów Dobrosia z SB.

- Były one wtedy czymś oczywistym, bo nikt nie mógł ich odmówić. Ale czy to świadczy o świadomej współpracy? - pytał. [ nie prawda, można było odmówić chyba że się chciało robić karierę ]

O współpracy Dobrosia z SB przesądziły jednak m.in. dokumenty z jego teczki - biegli kategorycz-
nie stwierdzili, że podpisy "TW Kuba" zostały nakreślone jego ręką. Rozpoznał go również jego oficer prowadzący.

Proces potwierdził, że obecny burmistrz Lipna w latach 1985-87 pięć razy przekazał funkcjonariu-
szom bezpieki sześć informacji o sytuacji w Wojewódzkim Zakładzie Gospodarki Materiałowej w Skępem, gdzie wtedy pracował. Wykonał też dwa zadania (jedno częściowo) z ośmiu powierzonych mu przez SB.

- Ta współpraca nie była jednak jakaś szczególnie intensywna - zaznaczył sędzia, akcentując, że Dobroś jest "człowiekiem zasłużonym w walce o wolność".

Przypomniał, że na początku lat 80. miał sprawę karną, którą wytoczono mu na mocy dekretu o stanie wojennym, a z ewidencji agentów wykreślono go, gdyż nie chciał dalej współpracować. - Mecenas Górski słusznie zauważył, że bohaterowie nie są ze spiżu. Oni również mają chwile słabości - skonstatował sędzia.

Z drugiej strony wyliczył, że współpraca Dobrosia z SB nie była pozorowana, wszystkie przekazane przez niego informacje były istotne i zostały przez bezpiekę wykorzystane.

Dobroś przez cały proces zaprzeczał, że świadomie współpracował z SB. Wychodząc z sali rozpraw: - Dziś się, k..., esbekowi bardziej wierzy niż temu, co walczył. Ale nic, będziemy walczyć dalej.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

gw (znowu ta wredna, ale przecież g.polska nie napisze o wstydliwych spawach)

Potwierdza się stara zasada: punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Jak donosiciel był z PO czy SLD to ostatnia szmata
i kanalia, ale jak swój z PISu to wielki bohater,
współczesny Wallenrod, on od środka chciał obalać
system i dlatego donosił na kolegów.


A to tak jak z politykami należącymi do PZPR. U nas w PiSie ich nie będzie - i byli, bo to byli dobrzy komuniści, jak tow. Gierek - gdyby żył też należałby do PISu (przecież jego syna nawet chcieli wciągnąć w politykę po swojej stronie).


A ten nowy eSBek z KRRiT będzie dobry czy zły?
Oczywiście, że zły, bo jego wystawiło SLD.
  • awatar Lelumpolelum: mylisz esbeków z tajnymi współpracownikami, taki drobiazg ale duża róznica
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: jedna kanalia. ale faktycznie poprawię tytuł.
  • awatar Lelumpolelum: wiesz na czym polega manipulacja? na wykorzystywaniu ludzkiej niewiedzy, w tym wypadku umyka Ci świadomośc prostego faktu- to że Pis jest normalniejsze od nieudolnego Po nie znaczy że jest kryształowo białe, GW wykorzystuje to i tak Ci namieszała w glowie że czujesz sie niepewnie gdy nie czytasz czegoś złego o KAczorach, wiec nawet najmniejsza głupote przyjmujesz jak wielką sensacje
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Porządkuję kompka.
Na razie przenoszę fotki na dysk magazynowy by sformatować dysk na nowo.
Trochę tego jest, przenoszę już 2 godziny a zeka mnie jeszcze 2 godziny przenoszenia.
A jutro zrobię "pranie" jednego dysku.

A to wszystko dlatego, że coś się chyba dzieje z lapkiem. Później oczyszczę drugi dysk (nie wiele mnie danych do przenoszenia), formatka.

Następnie spróbuję (dla czystego sumienia) autonaprawa systemu by pewnie i tak sformatować "C" i instalka na nowa - jak ja tego nie lubię.
Ponowna instalacja wszystkich programów to horror - i pomyśleć, ze niektórzy to lubią.

Więc spokojnej nocki

Na razie możecie zobaczyć na filmie jak wyglądało dzisiejsze polowanie na tygrysy, zebry i żyrafy.
Fotki będą jutro.