Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 18

nortus
 
 • awatar Mirko: czy to czasem nie byli miłujący pokój i porządek światowy Amerykanie?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Mirko: oczywiście. i szybko w ich ślady poszli równie miłujący pokój Rosjanie
 • awatar Alter_Ego: Ludzie ludziom zafundowali tę masakrę :-/ w imię pokoju :-(
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

To na pewno przejazd pociągiem IC I klasa de Lux


A w trzecim wagonie zawsze odbywa się koncert Dodusi
 • awatar Alter_Ego: Ostatni - prawie jak nasze intercity!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: odkryłaś, to prototyp polskiego TGV, które będzie jechać 279 km/h..ja
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Ha! Ja już kupuję bilety na pierwszy przejazd :-D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Hi hi hi - takiego uchwytu panowie mogą nam tylko pozazdrościć!!!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: dokładnie, a jaki przydatny by był do piwa ... chociaż, zamiast chłodzić by podgrzewał. :D
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Dlatego bardziej praktyczne jest to dla wina :-)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Anna Tarnowska ze Szczecina została II vice Miss Świata Studentek 2010

Anna Tarnowska ze Szczecina została II vice Miss Świata Studentek.Piękność ze Szczecina ma 24 lata,
piękny promienny uśmiech i wczoraj została jedną z najbardziej utytułowanych dziewcząt w historii konkursu Miss Polonia.

Zgrupowanie oraz finał konkursu odbyło się w Seulu w Korei Południowej.

Chociaż wielu liczyło że piękność ze Szczecina powtórzy sukces Ewy Wachowicz która w 1993 roku zdobyła tytuł Miss Świata Studentek, to i tak radość jest ogromna – Polka znalazła się w trójce najpiękniejszych studentek na świecie.

Konkursy piękności to wybitna specjalność Anny. Przygoda rozpoczęła się w 2007 roku kiedy to Ania zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Polonia.

Rok później – zdobyła tytuł I vice Miss Baltic Sea&Scandinavian oraz tytuł II vice Miss International 2008.

W 2009 roku wystartowała w konkursie Miss Intercontinental na Ukrainie gdzie wywalczyła tytuł III vice Miss.

A w niedzielę, 8 sierpnia dołożyła do tych licznych wyróżnień tytuł II vice Miss Świata Studentek. Czy Polki nie są najpiękniejsze?


gs24
mmszczecin pl
 • awatar gość: skorzystalam z wirtualnej wycieczki po szczecinie. naprawde swietne.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Kto przytuli sieroty po Kaczyńskim

I kto tu teraz przytuli 8 mln sierot po Jarosławie Kaczyńskim.

Prezes drugiej największej partii w Polsce nie zajął się pierwszą od 16 lat podwyżką podatków (pierwszą podwyżką VAT w ogóle). Ani słowa o zamrożeniu płac w administracji,o wyższych cenach żywności,wyższych podatkach na książki,o akcyzach na węgiel i zawrotnym zadłużeniu państwa.

*Prezes ma tylko jedną troskę-krzyż*

Ten jeden krzyż i jedną pamięć po katastrofie lotniczej.

Ale jego wyborcy są tylko ludźmi. Mają rodziny do wyżywienia, kupują dzieciom książki do szkoły, gazety, opał, martwią się, czy przy takiej degeneracji finansów publicznych utrzymają pracę, czy w ZUS wystarczy na ich emeryturę.

PiS im w tym nie pomoże. Do SLD nie pójdą.

Intelektualnie plan finansowy Tuska lewicę też przerasta, a ich nowa idee fixe - walka z kościołem, zniechęca. PO ze swoim programem małych kroków, czytaj - zmieniaj tak, żeby niczego nie zmienić, wpisuje się w zachowawcze programy rządu Jarosława Kaczyńskiego. Trudno jednak o dobrą chemię, kiedy po jednej stronie stają zwolennicy krzyża drewnianego, a po drugiej krzyża z puszek zimnego Lecha. Kiedy debata sprowadza się do wymiany impertynencji.

PO brak pokory, żeby przejąć porzuconych. PiS brak alternatywnego lidera. PSL brak wszystkiego. Ale za rok są wybory. Pamiętamy, jak się kończą, kiedy do urn startują sfrustrowane miliony, na gwałt szukające swojego Leppera.

Tomasz Wróblewski

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
 • awatar Nortus & Potworna spółka: nic co się dzieje w Polsce nie jest ważne. Nawet podwyżka podatku - woda na młyn dla opozycji. Cisza, nic nie ważne. Tylko krzyż i pomnik dla brata. A wszystko inne ma w dupie.
 • awatar Níðhöggr: Chciałabym się obudzić pewnego dnia i wiedzieć, że żyję w państwie, które nie jest wrogiem własnego obywatela...
 • awatar amator.fotografii: powstał instytut ochrony krzyża czy coś takiego ja kurwa nie wierze po prostu nie wierze:(
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Takie osoby nie powinny jeździć pociągami


Kiedy rzucony z impetem wózek inwalidzki rozbijał się o peron, Oliwia Duży miała wrażenie, że leci razem z nim. *Pracownik wagonu restauracyjnego otrzepał dłonie* - *Takie osoby nie powinny jeździć pociągami* - skwitował, patrząc na dziewczynę.

Oliwia ma 27 lat, studiuje bibliotekoznawstwo i informację techniczną na Uniwersytecie w Toruniu.

Pochodzi z Łazisk Górnych, gdzie jej ojciec jest burmistrzem. Urodziła się jako wcześniak z porażeniem mózgowym, dlatego porusza się na wózku inwalidzkim, ale żyje tak jak jej rówieśnicy. Często spotyka się ze znajomymi,a latem podróżuje po Polsce. W te wakacje postanowiła odwiedzić i morze, i góry. Na koniec lipca zaplanowała turnus rehabilitacyjny w Dziwnówku, a na sierpień - już typowo rekreacyjny wypad do Zakopanego z przyjaciółmi.
Pobyt w Dziwnówku upłynął przyjemnie. Pogoda dopisała,więc Oliwia oprócz korzystania z zabiegów
dużo czasu spędzała na plaży i w miasteczku.


Kiedy nadszedł dzień powrotu,po Oliwię przyjechała
znajoma Bronisława Kopytko, by pomóc dziewczynie wsiąść do pociągu i ponieść jej bagaż. Ze stacji w Kamieniu Pomorskim dotarły do Szczecina, a tu przesiadły się do pośpiesznego do Katowic. Czekała je długa droga, więc postanowiły coś zjeść. Pani Bronisława pomogła Oliwii usiąść przy stoliku w wagonie restauracyjnym,a wózek ustawiła w przedsionku. To nie spodobało się pracownikowi warsu. - Złapał go i z impetem cisnął o peron, krzycząc, że mu zawadza. Kiedy zobaczyłam, jak mój wózek wylatuje z pociągu, rozbijając się o beton, poczułam, jakbym wypadała razem z nim - wspomina Oliwia.

Osłupiała pani Bronisława próbowała uświadomić mężczyźnie, co zrobił. - To przecież są jej nogi - klarowała, a inni pasażerowie stanęli za nią murem.To oni wtaszczyli wózek z powrotem do wagonu
Sprawca zamieszania tylko wzruszył ramionami. - Takie osoby nie powinny jeździć pociągami - skwitował krótko.

- Trudno opisać, co wtedy poczułam. To była mieszanina niesamowitego poniżenia i zaskoczenia. Dotąd nigdy nikt mnie tak nie potraktował - mówi Oliwia.

Pani Bronisława poprosiła pracownika warsu, żeby się wylegitymował.Odmówił,więc zrobiła mu zdjęcie telefonem komórkowym i zamknęła się z Oliwią w przedziale. Dopiero wtedy kolejarz chyba się zreflektował, bo kilkakrotnie do nich pukał. Przestraszone kobiety długo nie otwierały. Kiedy wreszcie wyszły,za pomocą sznurka próbował repero-
wać uszkodzony wózek.Bez powodzenia,już nie nadaje
się do jeżdżenia. - Specjalnie wybierałam wygodny i zwrotny, dający mi dużo swobody na uczelni i w akademiku. Kosztował 4 tys. zł. Bardzo mi go żal - wzdycha Oliwia.

Kiedy zapłakana pojawiła się w domu, ojciec nie wiedział, co powiedzieć. - Próbowałem wytłumaczyć córce,że to,co ją spotkało,to zdarzenie incydental
ne. Przypominałem, że zwykle ludzie podchodzili do niej z życzliwością,ewentualnie z rezerwą, ale nigdy z wrogością.Mówiłem,że na świecie są homofo-
bi, są rasiści, więc także mogą się znaleźć tacy, którzy nie cierpią niepełnosprawnych, ale to tylko jednostki - mówi Mirosław Duży.

Przekonuje, że zawsze uczył córkę, by nie żądała od ludzi ulgowego traktowania. - Ale celowe atakowanie kogoś, bo jest niepełnosprawny, nie mieści mi się w głowie - mówi.

W warsie o sprawie nikt nie chciał rozmawiać. Zarząd wystosował do Oliwii jedynie oficjalne przeprosiny."Szczerze ubolewamy nad tym zdarzeniem
i dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w obsługiwanych przez firmę wagonach. Jednocześnie informujemy, że incydent zostanie szczegółowo zbadany, a jego okoliczności dokładnie ustalone i wyjaśnione, natomiast wobec pracownika, który był jego sprawcą, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje" - czytamy w piśmie.

Spółka zobowiązała się też odkupić Oliwii wózek.

Marek Plura, niepełnosprawny poseł z Katowic, ma nadzieję, że krewki kolejarz długo nie popracuje w warsie ani w żadnym innym miejscu, w którym miałby kontakt z ludźmi. - To straszne, że w europejskim społeczeństwie, jakim chcemy być, wciąż spotyka się ludzi potrafiących się tak zachować! - mówi Plura.

gw


?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • awatar Alter_Ego: Straszny cham
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: ale jak on mógł jej później spojrzeć w oczy? qurwa, nie rozumiem tego.
 • awatar kokosowy'bananek: sama nie wiem kogo w tej sytuacji nazwałabym niepełnosprawnym ... przykro sie czyta :/
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Siedmiolatkom rosną piersi. Naukowcy zaniepokojeni


Nowe badania stwierdziły, że współcześnie dużo częściej niż w przeszłości rozwój piersi u dziewcząt rozpoczyna się już w wieku 7 lub 8 lat - podaje The New York Times.

Badanie jest najnowszym z fali raportów, które w ciągu ostatniej dekady wywołały dyskusję na temat tego, czy dziewczęta osiągają dojrzałości płciową przedwcześnie i dlaczego może się tak dziać.

Uważa się, że decydującą rolę pełni wzrost wskaźników otyłości, ponieważ tkanka tłuszczowa jest zdolna do produkcji hormonów płciowych. - Nie chodzi jednak tylko o wagę - twierdzi dr Frank M.Biro,ze Szpitala Dziecięcego w Cincinnati,
-możliwe,że także pewną rolę odgrywają substancje chemiczne zawarte w produktach codziennego użytku.
- Musimy myśleć o tym, na co narażamy nasze ciała i ciała naszych dzieci.


Ryzyko raka piersi i męskich zaczepek

Przyspieszona dojrzewanie może wywołać skutki zarówno medyczne, jak i psychospołeczne. Badania sugerują, że wcześniejsze pokwitanie, mierzone wg wieku pierwszej miesiączki, nieznacznie zwiększa ryzyko raka piersi. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że naraża to na dłuższe działanie hormonów - estrogenu i progesteronu, którymi mogą żywić się niektóre nowotwory.

Wyjątkowo trudne może się stać życie społeczne i emocjonalne dla dziewczyny o umyśle dziecka, tkwiącym w ciele kobiety. Z jednej strony nie jest gotowa do radzenia sobie z zaczepkami mężczyzn i chłopców, a z drugiej - z własnymi emocjami i seksualnym pobudzeniem, wywołanymi podwyższonym poziomem hormonów.

Idealna chwila na dojrzewanie

Badania objęły 1239 dziewcząt w wieku od 6 do8 lat
Wśród nich było po około 30%białych, czarnych i latynoskich dzieci oraz około 5% Azjatek.

Stwierdzono, że w wieku 7 lat 10 -4% białych, 23,4% czarnych i 14,9% latynoskich dziewcząt miało na tyle rozwinięte piersi, by można było uznać, że weszły w okres pokwitania.

Wśród badanych ośmiolatek wskaźniki wyniosły: 18,3% wśród białych, 42,9% czarnych i 30,9% latynoskich dziewcząt.

- Nawet jeśli istnieje idealny wiek, w którym dziewczęta powinny zacząć dojrzewać, nikt nie potrafi go wskazać - powiedział dr E. Marcia Herman-Giddens, badacz z Uniwersytetu Północnej Karoliny.

Postęp czy patologia?

W krajach rozwiniętych, wiek dojrzewania obniżył się na przełomie XIX i XX wieku, kiedy podwyższył się poziom odżywiania, a choroby zakaźne zostały poddane lepszej kontroli. Zostało to wtedy odebrane jako oznaka postępu. Ale jeśli wiek dojrzewania nadal będzie się obniżać, w którym momencie stanie się patologiczny?

Mimo że debatę w tej kwestii rozpoczęły badania opublikowane już w 1997, naukowcy wciąż nie wiedzą dlaczego wcześniejszy rozwój piersi występuje częściej u dziewcząt z nadwagą oraz czarnych i latynoskich.

Mimo wcześniejszego kiełkowania piersi, nie zmienił się średni wiek pierwszej miesiączki - nadal utrzymuje się między 12 i 13 rokiem życia.Więcej na stronie ''The New York Times''

dgp
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Biedna kobieta czy monstrum ?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Wesley van der Zaret: wg mnie ta na zdjęciu to kaleka. jakby z Czernobyla była.
 • awatar po stokroc...: doprawdy nie rozumiem tego usmiechu na jej twarzy:/ Jesli sa sztuczne-to zdecydowanie patologia,zas jesli prawdziwe-to jednak biedna kobieta.
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Rozbili barką samochód... na lądzie

Policjanci z Gryfina k. Szczeca zostali wezwani
do nietypowej kolizji.

Barka na Odrze uderzyła w brzeg, przewróciła drzewo a ono z kolei uszkodziło samochód.

Barka prowadzona przez dwóch sterników z Wrocławia uderzyła w brzeg z tak wielka siłą, że wbiła się na półtora metra. Staranowała też rosnące przy rzece drzewo, a ono upadło na samochód. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Okazało się, że obaj sternicy są pijani. Jeden z nich miał aż trzy promile alkoholu w organizmie. Sternikom za prowadzenie barki po pijanemu grożą dwa lata więzienia. Najprawdopodobniej będą też musieli zmienić zawód, bo stracą uprawnienia do kierowania barkami.

gw  gs24
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: ALE TAM SMOG......:)
 • awatar kokosowy'bananek: @KALIPSO: yyy to raczej nie smog ;) ale to jest straszne co sie tam dzieje, biedni ludzie :s osttanio słyszałam, że już do Skandynawi dociera ten dym...:/
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Girl Gone Wild: To... szynszyla? Kota, mysz i psa potrafię rozpoznać, ale jestem zielona w takich zwierzątkach. Słodkich zwierzątkach :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Little Stranger: to podobnie jak ja, no jeszcze lwa i tygrysa rozróżniam :D
Pokaż wszystkie (2) ›