Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 6 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 13

nortus
 

Dzisiejszy dzień zaczniemy zwierzaczkowo.

Życzymy miłego dnia bo teraz albo jeszcze mnie nie ma w necie albo już nie ma mnie.

O 10 ważna uroczystość i muszę się wyrobić do tego czasu. Więc wpis robię wieczorkiem.

Miłego dnia
 • awatar Stixi: Witamy Cie Nortusku cieplutko i zyczymy Ci rowniez milego, pogodnego dzionka a dla Xylci moc usciskow :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: dziękujemy serdecznie :)
 • awatar Zenia&Emilia: Miłej uroczystości w takim razie:) Dobry Dzień :>
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Prawo i Sprawiedliwość wyjątkowo przygotowało się na dziś.

Szef partii Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru w ogóle się pojawić na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

A ci politycy PiS którzy wezmą udział w ceremonii,
przybiorą żałobę.


"Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z tego co wiem, nie będzie na zaprzysiężeniu" - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Pytany, dlaczego, odpowiedział: "Myślę, że jest to dość oczywiste, kiedy popatrzymy na to, co działo się wobec ś.p. Lecha Kaczyńskiego ze strony polityków PO, w tym samego Bronisława Komorowskiego, jeżeli też zwrócimy uwagę na to, że już po wyborze ze strony Bronisława Komorowskiego w tej sprawie nie było żadnej refleksji".


Jak dodał, na uroczystość zaprzysiężenia parlamentarzyści PiS przyjdą z wpiętymi w klapy czarnymi wstążkami. "Czarna wstążka i orzełek katyński. Ja orzełek katyński noszę od 10 kwietnia. A czarna wstążka plus orzełek katyński to symbol tego, co wydarzyło się 10 kwietnia, symbol pamięci o tym" - zaznaczył.

"Gdyby nie to tragiczne wydarzenie, to dzisiaj nie byłoby przecież zaprzysiężenia" - podkreślił.

dgp wp


Nie był na Zamku Królewskim by uczestniczyć w odbiorze werdyktu wyborczego, choć pozostali kontrkandydaci byli obecni.
Nie będzie go teraz.
Cóż, przegrać trzeba umieć z honorem. Ale trzeba go mieć. A skoro raz dane słowo jest święte i później nie jest się premierem gdy brat jest prezydentem,to gdzie tu widać dotrzymywanie słowa.

Można być niskiego wzrostem ale być małym to całkiem co innego.

Przypomnę, że gdy przysięgę składał Lech to w sejmie byli wszyscy posłowie PO i Donald Tusk, który był kontrkandydatem Lecha i przegrał wybory.
Taka jest demokracja, ze raz się wygrywa a raz przegrywa i trzeba się z tym pogodzić.
Chyba że ma się demokrację w dupie.
Bo że nie przyjdzie prezydent Jaruzelski jest zrozumiałe- choć dyskusyjne jest jego zaproszenie ale ostatecznie był prezydentem Polski i ładny gest, że został zaproszony. Tylko, że to człowiek który zna swoje miejsce i wiadomo, że nie przyjdzie bo to człowiek poprzedniego systemu.
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 


Bronisław Maria Komorowski

(ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich) –
polski polityk, z wykształcenia historyk. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej. Poseł na Sejm I, II, III, IV, V i VI kadencji. Minister obrony narodowej w rządzie Jerzego Buzka, na początku lat 90. wiceminister w tym resorcie. Wicemarszałek Sejmu V kadencji, od 2007 do 2010 Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencji. Od 10 kwietnia 2010 do 8 lipca 2010 wykonywał tymczasowo obowiązki Prezydenta RP.

06 sierpnia 2010r złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym i objął urząd prezydenta RP.


Gratulacje, panie Prezydencie.

Życzę Panu i sobie żeby był pan prezydentem nie partyjnym, jak pana poprzednik, ale w miarę możliwości prezydentem całej Polski i Polaków.

A rozliczymy Pana za 5 lat, w czasie następnych wyborów. Przypomnę,że pana poprzednik - Aleksander
Kwaśniewski drugą kadencję kadencję wygrał w I turze nokautując konkurentów.

Wszystkiego najlepszego.
Pokaż wszystkie (19) ›
 

nortus
 

Składanie przysięgi prezydenckiej przez prezydentów RP po 1990r.

Lech Wałęsawalesa .jpgAleksander Kwaśniewskialeksander_kwasniewski_zaprzysiezenie_1995.jpegBronisław Komorowskikomorowski przysiega 2010-08-06 (6).jpg
 • awatar Lelumpolelum: o czymś zapomniałeś :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: nie, wpis spina ostatnie zdjęcie.
 • awatar kochanica szkarłatna: @Nortus & Xylia: w sumie mogłeś dać i Jaruzelskiego :)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
Nowo zaprzysiężony prezydent Bronisław Komorowski odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego.

Prezydent zapewnił podczas uroczystości przekaza-
nia mu insygniów Orderów Odrodzenia Polski i Orła Białego, że dołoży wszelkich starań,by przyznawać te wyróżnienia w sposób sprawiedliwy.


Zgodnie z ustawą o orderach i odznaczeniach, prezydent z tytułu wyboru na ten urząd staje się Kawalerem Orderu Orła Białego, Wielkim Mistrzem Orderu i przewodniczy Kapitule Orderu. Staje się też Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski klasy I i przewodniczy Kapitule jako Wielki Mistrz Orderu.

Były marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski odczytał proklamację stwierdzającą, że Komorowski jako prezydent został włączony w poczet kawalerów Orderu Orła Białego. Chrzanowski jest najdłużej urzędującym członkiem kapituły Orderu Orła Białego
Podobną proklamację dotycząca Orderu Odrodzenia Polski odczytała Zofia Romaszewska.

Chrzanowski przypomniał, że kapituła przyznała Order Orła Białego papieżowi Janowi Pawłowi II. "Wydaje się, że to, że ostatni okres orderu Orła Białego, poczet jego kawalerów rozpoczęła właśnie ta osoba,to niewątpliwie przy podejmowaniu decyzji
zobowiązuje".
Jan Paweł II był pierwszym kawalerem Orderu po jego reaktywacji w 1992 roku.

Order Orła Białego to najwyższy order Rzeczypospolitej, ustanowiony w 1705 r., a reaktywowany w 1921 r. i przywrócony w 1992 r. Nadawany jest za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla RP, zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny. Nadawany jest najwybitniejszym Polakom oraz najwyższym rangą przedstawicielom innych państw.

Order Odrodzenia Polski - ustanowiony w 1921 r. - nadawany jest za wybitne zasługi w służbie państwu
i społeczeństwu,a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia
w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

za gw
 

nortus
 
Kancelaria Prezydenta RP posiada lub zarządza obecnie szeregiem nieruchomości, które służą Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno do celów oficjalnych jak i prywatnych

*Pałac Prezydencki w Warszawie* (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48) – od 1993 siedziba Prezydenta RP;
najokazalszy pałac w Warszawie, klasycystyczny (dawniej barokowy, rozpoczęcie budowy w 1643 wg projektu Constantina Tencalla dla Stanisława Koniecpolskiego); był m.in. siedzibą namiestników carskich w Królestwie Polskim. Pierwszym prezydenckim lokatorem był Lech Wałęsa, który zamieszkał w Pałacu w 1994.

*Belweder w Warszawie* (Zespół Rezydencji Belweder i Hotel Belweder, ul. Belwederska 54-56) –od początków III RP do 1994 siedziba prezydencka,
obecnie rezydencja Prezydenta RP, używany do celów reprezentacyjnych (także jako siedziba dla zagranicznych gości Rzeczypospolitej); klasycystyczny (wybudowany 1818-1822), położony w Parku Łazienkowskim; był siedzibą Naczelnika Państwa i Prezydenta II Rzeczypospolitej do 1926, później m.in. Józefa Piłsudskiego jako ministra, nazistowskiego gubernatora Warszawy i Bolesława Bieruta. Z Belwederu do Pałacu Prezydenckiego przeniósł swoją siedzibę prezydent Lech Wałęsa. Obecny prezydent Bronisław Komorowski na okres 4 miesięcy zamieszka z rodziną w Belwederze ponieważ Pałac przy Krakowskim Przedmieściu jest w trakcie remontu. Opóźnienie w przejęciu rezydencji spowodowane zostało długim mieszkaniu w nim przez córkę byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego po jego śmierci.

*Zameczek Prezydencki w Wiśle* (Rezydencja Prezydenta RP Zamek – Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle) – obiekt rezydencjonalno-konferencyjny w posiadaniu Kancelarii, kompleks składa się z: Zamku, drewnianej zabytkowej kaplicy z 1909 roku, Zamku Dolnego wraz z Gajówką. Spełnia funkcje reprezentacyjne i wypoczynkowe dla głowy państwa, obsługuje wizyty państwowe, organizuje narady i konferencje a także świadczy usługi komercyjne, w tym hotelowe.

*Rezydencja Prezydenta RP w Lucieniu* (nad Jeziorem Lucieńskim w kompleksie leśnym w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, ok. 130 km od Warszawy) – ośrodek konferencyjno-rekreacyjny, spełniający podobne funkcje jak Zamek Prezydenta w Wiśle, z wyłączeniem tych rezydencjonalnych. Ośrodek w Lucieniu został wybudowany w latach 60. XX w. i do czasu przejęcie przez Kancelarię Prezydenta RP pozostawał w gestii Rady Państwa, poddany gruntownej modernizacji i wyposażony w salę konferencyjną oraz bazę noclegowo-rekreacyjną (kort tenisowy, domki wypoczynkowe). Oprócz obsługi wizyt państwowych, organizacji narad, spotkań i konferencji, świadczy także usługi hotelowe, wypożyczania sprzętu sportowego i jazdy konnej.

*Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku* – niewielki dworek zbudowany w latach 30. XX w. w bezpośred-
nim sąsiedztwie parku sosnowego, u zbiegu dzisiejszych ulic Leśnej i Wojska Polskiego, dla upamiętnienia wizyty Prezydenta RP Ignacego Mościckiego; służył jako tymczasowe miejsce pobytu wysokich urzędników państwowych (w tym Józefa Piłsudskiego), a po wojnie był własnością kolejnych lokalnych władz na szczeblu wojewódzkim, wykorzystywany przez instytucje naukowe, a później jako dom gościnny. W latach 80. przekazany miastu i przeznaczony na siedzibę przedszkola (do 2001), od 2002 staraniem Kancelarii gruntownie remontowany i otwarty jako Dworek Prezydenta RP 2 maja 2003. Pełni funkcję ośrodka informacyjno-edukacyjnego (organizuje narady, spotkania, konferencje, wystawy i wydarzenia kulturalne, może także obsługiwać wizyty państwowe).

*Prezydencki ośrodek na Półwyspie Helskim*
(w rejonie Umocnionego Helu) – powstał po wojnie jako Kompleks „Mewa” na potrzeby władz PRL, 1 sierpnia 1989 r. przejęty przez Kancelarię Prezydenta RP i wykorzystywany przez głowę państwa do spotkań z innymi politykami, ale także w celach wypoczynkowych.

*Rezydencja „Promnik” w Rudzie Tarnowskiej*

*Willa Prezydencka w Klarysewie*
Kancelarii Prezydenta służy także Siedziba Kancelarii wraz z zapleczem technicznym, znajdująca się w Warszawie przy ul. Wiejskiej 10, w pobliżu siedziby Parlamentu.Później będą odrębne wpisy poświęcone poszczególnym rezydencjom prezydenckim
 

nortus
 
Nie ma umowy o pracę, nie przysługuje mu urlop, ale zarabia ponad 20 tys. brutto miesięcznie i ma do dyspozycji luksusowe pałace i rezydencje.

Prezydent jest najwyższym przedstawicielem RP, który stoi na straży bezpieczeństwa i suwerenności państwa.

Co poza tym?

Dzisiaj Bronisław Komorowski został zaprzysiężony i rozpoczął urzędowanie piątego - od 1989 r. - prezydenta Polski. Komorowski jest czwartym - po Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim i Lechu Kaczyńskim - prezydentem wybranym w wyborach powszechnych; Wojciech Jaruzelski został wybrany przez Zgromadzenie Narodowe.

W Polsce prezydent obejmuje urząd po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym, co powoduje,że swojej funkcji nie sprawuje w oparciu o żadną umowę o pracę, a jego wyboru nie można utożsamiać z nawiązaniem stosunku pracy (umowa o pracę, powołanie, mianowanie, wybór).
W praktyce oznacza to, że formalnie głowie państwa nie przysługuje np.urlop.Jednak zwyczajowo
prezydent udaje się na wypoczynek zimą oraz w sierpniu, kiedy trwają wakacje parlamentarne.


Zasadnicze wynagrodzenie prezydenta wynosi
12.365 zł brutto; otrzymuje on także dodatek funkcyjny w wysokości 5.299 zł oraz dodatek za wysługę lat - w sumie 20 tys. 138 zł brutto.

Żona prezydenta nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia; jej działalność przy boku męża nie jest objęta jakąkolwiek składką emerytalną.

Od wynagrodzenia prezydenta odprowadzana jest zaliczka na podatek dochodowy, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz składka na Fundusz Pracy. Po zakończeniu danego roku kalendarzowego głowa państwa rozlicza się z Urzędem Skarbowym (PIT-37).

Uposażenie otrzymują także byli prezydenci; przysługuje im 6 tys. 183 zł brutto (4 tys. 374 zł netto). Byłym prezydentom na terytorium Polski przysługuje również ochrona Biura Ochrony Rządu.

Prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych na pięcioletnią kadencję. Urząd może pełnić najwyżej przez dwie kadencje.

Prezydent ma do dyspozycji osobistego lekarza, który jeździ z nim w każdą podróż.W razie choroby czeka specjalny oddział dla VIP-ów w warszawskim szpitalu. Oczywiście, prezydent jest przyjmowany bez kolejki. Głowa państwa do końca życia może wraz z najbliższą rodziną korzystać z państwowej służby zdrowia.

wp pl
 • awatar like a stone.: zobaczymy dco nam Bronek przyniesie ;p
 • awatar Níðhöggr: Opłaca się być prezydentem ;) Wystarczy wygrac wybory, wytrzymać narzekanie narodu przez pięć lat i jest się ustawionym do końca życia ^^
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Dark Orchid: jeśli chodzi o finanse to żaden interes. byle dyrektor oddziału banku zarabia więcej. dobry informatyk zarabia więcej. ale jest się w historii i prestiż dla niego i rodziny. i nie zapomnij, że po minięciu kadencji (max 2.) on już nie może normalnie pójść do pracy. jego pozycja już na to nie pozwala.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 
Uwaga: podajemy średnie roczne zarobki krajowe w funtach, w Londynie często są one znacznie wyższe.Członkowie zarządu i urzędnicy wyższego szczebla 85,000


Lekarze i osoby pracujące w zawodach medycznych 78,000


Maklerzy/bankowcy 61,000


Menadżerowie finansowi 58,000


Policja (inspektorzy i stanowiska wyższe) 53,000


Specjaliści komputerowi (IT) 50,000


Prawnicy, sędziowie, doradcy prawni 48,000


Menadżerowie w marketingu i sprzedaży 45,000


Profesorowie na uczelniach wyższych 43,000


Menadżerowie/dyrektorzy szpitali 41,000


Menadżerowie pracujący w transporcie 42,000


Ekonomiści, statystycy 40,000


Maszyniści pociągów 40,000


Pracownicy farmacji 39,000


Architekci 38,000


Księgowi 36,000


Inżynierowie specjaliści 36,000


Specjaliści od programów komputerowych 36,000

Tancerze i choreografowie 35,000


Położne 33,000


Nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli 33,000


Menadżerowie w ochronie 33,000


Muzycy 32,000


Doradcy podatkowi 31,000


Specjaliści pracujący w mediach 30,000


Pracownicy socjalni 30,000


Strażacy 30,000


Pielęgniarki 29,000


Dziennikarze i redaktorzy gazet i magazynów 29,000


Elektrycy, technicy 29,000


Autorzy, pisarze 28,000


Hydraulicy, inżynierowie od ocieplania i wentylacji 27,000


Marketing 27,000


Doradcy karierowi 27,000


Specjaliści PR 27,000


Technicy i inżynierowie 26,000


Inżynierowie komputerowi - instalatorzy sieci 26,000


Inżynierowie budowlani i cywilni 25,000


Sekretarki biurowe 25,000


Serwisant sieci komputerowej 25,000


Fotografowie i operatorzy systemów audio-wizualnych 25,000


Kierowca ciężkiego sprzętu 24,000


Menadżerowie w centrach sportowych/siłowniach 24,000


Graficy 24,000


Asystentki (PA) /sekretarki 22,000


Malarze i dekoratorzy 22,000


Kierowcy i załoga karetek pogotowia 22,000


Tynkarze, dekarze 21,000


Menadżerowie restauracji 19,000


Agenci podroży 19,000


Pracownicy na budowie 19,000


Sprzedawcy 19,000


Kierowcy ciężarówek 19,000


Telefoniczna obsługa klienta 18,000


Asystentki pielęgniarek 17,000


Pracownicy parkingów 17,000


Taksówkarze i szoferzy 17,000


Obsługa Klienta 17,000


Pomoc domowa 17,000


Instruktorzy fitness 15,000


Pracownicy recepcji 15,000


Opieka nad dziećmi 15,000


Sprzątanie 14,000


Asystentki w sklepie 14,000


Fryzjerzy 13,000


Kasjerzy 12,000


Asystenci w kuchni 12,000


Barmani 12,000


Kelnerzy/kelnerki 11,000Źródło: Organizacja The Office for National Statistics, Listopad 2009

za bankier pl


jak widać tam warto się uczyć.
U nas jeszcze ten co macha łopatą zarabia więcej od inżyniera czy nauczyciela.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Susan.: heh.. muszę sobie sprawić taką rękę, jak na ostatnim zdjęciu. :D
 • awatar Pani Mru: Pierwszy wynalazek - bomba jak dla mnie. :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Pani Mru: super dla smarkacza :D w czasie przeziębienia
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 
 • awatar Stixi: Xylcia ma niesamowicie piekne oczeta!!! Dobranoc :))) A po obejrzeniu filmiku z kociakiem lece koniecznie napic sie czegos...:D
Pokaż wszystkie (1) ›