Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 4 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 15

nortus
 
 • awatar Zenia&Emilia: Dzień Dobry :)
 • awatar Alter_Ego: Witaj. Dobry pomysł z tą polską muzyką.
 • awatar J.K.: Ważny fragmencik naszej kultury...choć i po niemiecku było :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: wiedziałem, że oni dużo w Niemczech koncertowali ale jakoś nigdy nie wpadłem na pomysł, że nasze piosenki śpiewają po niemiecku. I gdy kiedyś, rok może 2 lata temu, to odkryłem byłem zdziwiony. ale nawet fajnie brzmią w języku Goethe i Schillera
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Fontanna chłopiec grający na harmonii przy Urzędzie Miasta od strony Jasnych Błoni.
I o dziwo znowu działa.

Pulchniutki ten grajek :D
 • awatar catalana: krocze jakiegos janiolka?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @catalana: ciekawe skąd wiesz jak to wygląda u aniołków? :D oczywiście, że to jest ptaszek chłopca ... grającego na harmonii.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @wszystko-to-co-ja: już dawno jest na moim blogu. jako chyba pierwszy wpis z cyklu fontann :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Fontanny zlokalizowane przed wejściem głównym do Urzędu Miasta Szczecin.

Z tyłu, od strony Jasnych Błoni stoją fontanny:
1/ chłopiec grający na harmonii (o dziwo działa)
2/ Bartłomiejka - fontanna 3 wodotrysków
 • awatar amator.fotografii: fajnie macie w Kaliszu jest jedna fontanna nie licząc małej fontanny w pko:P a bynajmniej kiedyś była...
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Odkryłem kolejną fontannę - stoi sobie na placu Lotników, nieopodal pomnika Colleoniego.

Żeby było śmieszniej, bo dzisiaj fontanna nie działa, chociaż została zrobiona jakieś 4-5 lat temu, gdy Colleoni zaparkował w Szczecinie.

Woda sobie spokojnie ściekała ciurkiem po kamieniu
 

nortus
 
Rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Jedności Narodowej, tffffuuuuuuu, teraz al. Jana Pawła II - bo przecież maniaki muszą wszystko zmieniać.

Uniwersytet Szczeciński – uniwersytet, wyższa uczelnia publiczna znajdująca się w Szczecinie. Uniwersytet Szczeciński powołano 1 października 1985 r.

Uczelnia powstała z połączenia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej.

W jej skład wchodziły 4 wydziały, 2 instytuty kierunkowe działające poza wydziałami oraz pięć jednostek międzywydziałowych.

Uniwersytet Szczeciński jest aktualnie największą uczelnią na Pomorzu Zachodnim. Tworzy go 10 wydziałów: Humanistyczny, Filologiczny, Prawa i Administracji, Zarządzania i Ekonomiki Usług, Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Nauk Przyrodniczych, Nauk o Ziemi, Matematyczno–Fizyczny, Teologiczny oraz Zamiejscowy Wydział Administracji w Jarocinie.

W skład uczelni wchodzą 3 jednostki międzywydzia-
łowe: Międzywydziałowe Studium Kształcenia Pedagogicznego, Studium Wychowania Fizycznego oraz Akademickie Centrum Kształcenia Językowego.

To jeden z najmłodszych uniwersytetów w Polsce. Powstał na zamówienie polityczne i od początku miał etykietkę "czerwonego uniwersytetu". To się już zmieniło. Powodem powołania uniwerka w Szczecinie było dorównanie niemieckiemu statusowi
miasta i pokazanie że polski Szczecin nie jest gorszy od Stettina.

Budynek po wojnie stracił wspaniały, dostojny dach
Miał on w sumie ok. 10 metrów wysokości. Niestety nie odbudowano go, a szkoda bo gmach był dostojny a teraz jest ładny ale niski.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: budynki uniwerka to taka składanka, co w ręce wpadło to nasze. Podobnie politechnika, obecny ZUT. Ale odnawiają powoli wszystkie budynki. Niestety nie ma jednego kompleksu akademickiego, jak w wielu uczelni na świecie, wszystko jest rozpierniczone po całym mieście, na szczęście tyko na lewobrzeżu.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: a jakbyś jeszcze miała jechać na Bukowe, Słoneczne, Zdroje czy Kijewo albo Płonie ? :D :D :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar amator.fotografii: przed wczoraj podczas wieczorku z dwoma kumplami jednogłośnie stwierdziliśmy, że zaczynamy wstydzić się być polakami... tzn ja mam to gdzieś co robią inni ale...:)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

34 miliarderów oszalało? Chcą oddać połowę majątku

34 amerykańskich miliarderów obiecało przekazać co najmniej 50% swoich majątków na cele charytatywne w ramach kampanii prowadzonej przez inwestora giełdowego Warrena Buffetta i założyciela Microsoftu Billa Gatesa.

Wśród miliarderów, którzy przystąpili do tej akcji, jest m.in. burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, związany z przemysłem medialnym Barry Diller, współzałożyciel firmy informatycznej Oracle Larry Ellison, potentat sektora energetycznego T. Boone Pickens, współzałożyciel CNN Ted Turner, David Rockefeller i inwestor Ronald Perelman.

Gates i Buffett rozpoczęli kampanię "The Giving Pledge" w czerwcu. Ich celem było przekonanie setek amerykańskich miliarderów, by za życia lub po śmierci przekazali część swoich fortun na cele charytatywne oraz by publicznie ogłosili swój zamiar, dołączając list z wyjaśnieniami.

Organizatorzy kampanii nie zbierają funduszy, jedynie apelują do miliarderów, by zobowiązali się przekazać część swoich majątków. Buffett, który zbił fortunę na ubezpieczeniach i inwestycjach, oraz Gates i jego żona Melinda w ciągu minionego roku podczas kilkunastu kolacji przekonywali bogatych Amerykanów, by zobowiązali się do tego.

W tegorocznym rankingu najbogatszych ludzi na świecie magazynu "Forbes" Gates znalazł się na drugim miejscu, jego majątek oceniono na 53 mld dol. Buffett był trzeci z 47 mld dol. Według "Forbesa" w Stanach Zjednoczonych mieszka 403 miliarderów - najwięcej na świecie.

wp plw sumie czemu nie. do grobu tych pieniędzy nie zabiorą. Często zostawić taki majątek rodzinie to przekleństwo. A tak mogą je dobrze wydać i ... nie oszukujmy się ale jeszcze na tym zarobić częściowo. No i pozostaną w pamięci ludzi.
 

nortus
 ''Na miły Bóg!

Życie nie po to tylko jest, by brać!

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć... siebie samego trzeba dać...''


 • awatar krzyslav: "Hymn stojacych w kolejce" Prońko natychmiast retransmitowałem mojej Mamie prza telefon!!! Nortus! czy wiesz że złamałeś embargo (cenzure!!!) wszystkich reżimów stojacych u władzy po 89-tym roku??? TO SĄ REALIA III-ciej, IV-ej i wszystkich nastepnych Rzeczypospolitych!!! KOLEJKI! Mocniejsze od wszelkiej władzy i ustroju!!! Jesteśmy "RZECZYPOSPOLITA KOLEJKOWĄ" !!! To nas definiuje i w przemiany oraz reformy uwierze dopiero jak nie będę stał w kolejkach! Znany kabareciarz mówił ze uwierzy w socjalizm jak władza rozwiarze problem skupu butelek, sznurka do snopowiązalek i papieru toaletowego. "Kapitalizm" załatwił nam tylko srajtasmę - trochę słabo jak na rewolucje ustojową!
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: ale zrzynka z Raczkowskiego... normalnie ten cały Andrzej skopiował cały pomysł, styl, dosłownie wszystko...
 • awatar Stixi: Dzieki za przypomnienie dawnych, znajomych mi polskich piosenek :)Milego wieczorku Kociaki:*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: dzisiaj dzień polski na pingu był. kolorowych snów :*
Pokaż wszystkie (3) ›