Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 3 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 15

nortus
 

Jedzie sobie młode małżeństwo samochodem. Przejeżdżają obok "tirówek".
Żona pyta:
-Kochanie co tu robią te panie i to tak ubrane?
-One zarabiają na nierządzie.
-A co to znaczy?
-Robią ludziom przyjemność za pieniądze.
-A dużo można na tym zarobić?
-Oj, bardzo dużo kochanie.
-A może i ja bym stanęła? W końcu dopiero co się dorabiamy, auto na spłacie,a czasy takie niepewne...
Mąż unosi brwi ze zdziwienia:
-No, jak Ty nie masz nic przeciwko, to ja się zgadzam.
-A co muszę zrobić?-pyta żona.
-Stań tu , ja stanę 100 metrów dalej. Jak podjedzie klient to powiedz "stówa" i rób co trzeba. W razie wątpliwości mów, że musisz porozmawiać z menadżerem i przybiegnij do mnie.
-Dobrze kochanie.
Żona staje, stoi 5 min. Zatrzymuje się merol. Żona podchodzi, a kierowca pyta"
-Ile?
-Stówa.
-Ale ja mam tylko siedem dych.
-Poczeka pan. Muszę porozmawiać z menadżerem.
Żona biegnie do męża i pyta:
-Józek ale on mówi, że ma tylko 7 dych. Zrobić to?
-Nie kochanie, nie możemy od razu robić zniżek. Powiedz mu, że za 70 to mu możesz zrobić ręcznie.
Żona biegnie z powrotem i mówi, że zrobi mu ręką za siedem dych.
Gość się zgadza, wyciąga....... i oczom żony ukazuje się niezły instrument długi aż do kolana klienta. Żona wytrzeszcza oczy i mówi:
-Muszę porozmawiać z menadżerem.
Biegnie zdyszana do męża i woła:
-Józek nie bądź świnia. Pożycz mu te trzy dychy!!!Jedzie facet bez nóg na wózku po ulicy. Podbiega do niego dresiarz i mówi:
- Siemasz stary! Chcesz kupić adidaski?
Kaleka w krzyk:
- Co ty gówniarzu jeden - nie widzisz, że ja nie mam nóg?? Co ty sobie
myślisz! Czemu się nabijasz z kaleki !
Ruszył kółkami i pojechał na posterunek Policji i tam mówi do dyżurnego:
- Tutaj obok posterunku jeden dresiarz się ze mnie nabijał i pytał się, czy
nie chcę kupić adidasów!
Gliniarz na to :
- Wie Pan co! Trzeba było go kopnąć w dupę!!!
Biedny kaleka, załamany zupełnie, pojechał do baru. Kupił setkę, wypił, a
barman się pyta:
- To co? Może na druga nóżkę?
Całkowicie załamany kaleka bez nóg pojechał na swoim wózku do domu i skarży
się żonie, jaki on biedny, a żona mówi:
- Nic się nie martw! Zrobię ci kawę - to postawi cię na nogi!!!Dziadkowi zachciało się amorów i mówi do babki:
- Chodź babka do łóżka pokochamy się.
Babka na to że nie ma ochoty.
Dziadek zaczął głowić się jak tu babkę zaciągnąć do łóżka i wymyślił:
- Chodź babka do łóżka to dam ci stówkę
Babka myśli stówa piechotą nie chodzi, zgodziła się, poszła do łóżka,
pokochali się, dziadek dał stówę.
Wtenczas babka zapala światło i mówi:
- Te dziadek ale to jest stara stówa jeszcze z Waryńskim.
A dziadek na to:
- Stara dupa - stara stówka!
 • awatar Stixi: :D i dobrej kawencji na b.dobry dzien:)
 • awatar Zenia&Emilia: haha dobre kawały :D Dobry Dzień.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: wzajemnie po tych wojażach musisz teraz bardzo wytulić Stixiego :)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
1/
Będziemy mieć Europę w autobusach.Na szczecińs-
kich drogach pojawi się 50 nowych pojazdów

20 nowych pojazdów we wrześniu i 30 w przyszłym roku. Dzięki temu Szczecin ma szansę zapewnić pasażerom najwygodniejszą komunikację autobusową w Polsce.


Obrazek z poniedziałkowego poranka:Rano jechałem ze Słonecznego do pracy autobusem 71. W autobusie nie domykały się drzwi. Kierowca próbował na każdym przystanku zamykać je cztery lub pięć razy – relacjonuje drogę do pracy pan Krzysztof. – W końcu się przesiadłem i tak zrobili inni, kiedy zobaczyli nadjeżdżający autobus nr 65.

Mamy dobrą wiadomość dla pasażerów: koniec z autobusami, w których nie domykają się drzwi, a szyby nawet latem są zaparowane. Być może również koniec z utyskiwaniami pasażerów na stan szczecińskich autobusów.

Do przyszłego roku szczecińskie spółki autobusowe *Klonowica i Dąbie wzbogacą się o prawie 50 nowych autobusów* . Już we wrześniu spodziewany jest przyjazd 20 sztuk. Każda ze spółek otrzyma 10 solarisów, z klimatyzacją, monitoringiem i innymi udogodnieniami.
[ będzie też kawka i ciasteczko? ]

A teraz Szczecin ma szansę oferować najlepsze usługi dla mieszkańców. Żadne miasto w Polsce nie odnowiło taboru w tak krótkim czasie.

– Wchodzimy z jakością usług na poziom europejski – mówi uradowany szef SPA Klonowica.– Realizujemy te zakupy i średni wiek naszego taboru spada do 8 lat. W Polsce dobry standard to wiek na poziomie lat 10.

W odstawkę pójdą zapewne najstarsze autobusy volvo i many.

Dla obu spółek, z których każda ma ok. 100 autobusów okres 3-4 lat to wymiana połowy taboru na nowe pojazdy. Ale pasażerowie odczują mocno poprawę, ponieważ z 80 pojazdów, które codziennie spółka wysyła na służbę, aż 60 proc. będzie miało mniej niż 10 lat.

– Wymiana połowy autobusów w tak krótkim czasie to niesamowity skok. Pasażerowie przesiadają się z pojazdów, które mają po 16-18 lat i po ponad milion przejechanych kilometrów.

Ale to nie wszystko. Nowe autobusy za prawie 14 milionów pojawią się na polickich drogach

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupi też 13 nowych autobusów.

Z linii obsługiwanych przez SPPK korzysta dziennie ponad 50 tysięcy pasażerów, rocznie – ponad 16 mln.

Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu okaże się, jakiej będą marki. Liczą się praktycznie trzej producenci: Solaris, Volvo i Mann.

SPPK posiada 56 miejskich autobusów, z których 47 musi jeździć, by obsłużyć wszystkie trasy. Reszta stanowi rezerwę, przechodzi przeglądy techniczne, naprawy itd.Niestety,średnia wieku wynosi 10 lat. Są wśród nich pojazdy mające na liczniku 1,3 mln km. Autobusy z takim przebiegiem są bardzo awaryjne, tym samym ich eksploatacja jest bardzo kosztowna.

gs24


SPPK wozi pasażerów w Policach oraz na trasie Szczecin - Police czyli północne dzielnice Szczecina obsługuje właśnie SPPK.

Po takim skoku cywilizacyjnym, bo i nowe tramwaje zamówiono wreszcie a nie nówki berlińskie mające 40 lat, pasażer w Szczecinie będzie równy pasażerowi Berlina, Pragi, Londynu, Brukseli itd.
Tylko jeszcze chamstwo kierowców pozostanie tradycyjnie nasze, swojskie.
 • awatar orionblues: to moje gratulacje dla włodarzy miasta, taka inwestycja ucieszy mieszkańców, miło się czyta pozytywne niusy z życia kraju, serce cieszy,,,pozdro,
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @orionblues: dzięki, tylko jeśli może nie pamiętasz idą wybory i gawiedzi trzeba coś rzucić na pożarcie. po wielu latach coś się rusza powoli, bardzo powoli.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: nie obawiaj się - to tylko kiełbasa wyborcza. a wyjdzie jak zawsze, jak z tramwajami już rok walczą o zamówienie ich. a teraz poczekamy rok na produkcję. spoko :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Labirynt zbudowany jest z drzewa laurowego i tui, a jego poszczególne części noszą nazwy rejonów West Endu - dzielnicy teatrów w centrum Londynu
Labirynt zbudowany jest z drzewa laurowego i tui, a jego poszczególne części noszą nazwy rejonów West Endu - dzielnicy teatrów w centrum Londynu

Na placu Trafalgar Square w Londynie pojawił się, i pozostanie tam do 6 sierpnia, wielki zielony labirynt, a mieszkańcy i goście stolicy zachęcani są, by się w nim zagubić.


Tymczasowa konstrukcja wysoka na 2,4 metra zajmuje obszar 30 na 20 metrów. Labirynt zbudowany jest z drzewa laurowego i tui, a jego poszczególne części noszą nazwy rejonów West Endu - dzielnicy teatrów w centrum Londynu.

W środku labiryntu przez pięć dni w tygodniu będą odbywać się prezentacje z West Endu - fragmenty musicali, pokaz z chińskiej dzielnicy Chinatown, uliczne party w atmosferze Carnaby Street.

- Tworząc labirynt i wypełniając go najlepszymi przykładami tego, co West End ma do zaoferowania, chcemy zachęcić gości,by zeszli ze swych zwykłych ścieżek i dobrze się bawili, nieco się gubiąc - wyjaśnia Jace Tyrell z organizacji West End Partnership, która jest inicjatorką labiryntu.

tokfm gw
 

nortus
 

Wybory prezydenckie, w których zwyciężył Bronisław Komorowski, są ważne - zdecydował dzisiaj Sąd Najwyższy.

To otwiera drogę do zaprzysiężenia Komorowskiego na prezydenta.

Uroczystość zaprzysiężenia została zaplanowana na 6 sierpnia.

Komorowski, kandydat PO, wygrał wybory prezydenckie w II turze 4 lipca,w której zmierzył się z kandydatem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Komorowski otrzymał 53,01 proc. głosów, a Kaczyński - 46,99 proc.

Sąd Najwyższy rozstrzygnął o ważności wyborów w składzie całej Izby Pracy,Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez PKW oraz po rozpoznaniu protestów. Do sądu wpłynęło 378 protestów. Tylko 16 protestów SN uznał za uzasadnione, ale też ocenił, że podnoszone w nich naruszenia nie miały wpływu na wynik wyborów.

Uchwała w sprawie ważności wyborów została podjęta
przez Sąd Najwyższy na posiedzeniu z udziałem prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Stefana Jaworskiego.

dgp
 • awatar kokosowy'bananek: czas wywiesić portrety ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @kokosowy'bananek: ponieważ wiele osób będzie to wkurwiało to jego zdjęcie często będzie u mnie gościło ;)
 • awatar Pani Krecikowa: Wolę Komorowskiego niż Kaczora. W życiu nie czułam takiej ulgi po wyborach! No i w końcu mogę powiedzieć: To mój prezydent bo choć na Niego nie głosowałam to mocno trzymałam za Niego kciuki :)
Pokaż wszystkie (17) ›
 

nortus
 

Słodko-gorzkie oszustwa czekolady

Smakosz "Czekolady mlecznej z nadzieniem śmietankowo-truskawkowym" dostał zamiast truskawek - aromat i koncentrat soku z czerwonych buraków.

"Banany w galaretce oblane gorzką czekoladą" w rzeczywistości banany miały tylko w nazwie.

"Czekolada nadziewana kawą i whisky" była bez kawy,

a w "Biszkoptach z galaretką w prawdziwej czekoladzie poziomkowej" zamiast poziomek był sok jabłkowy i aromat.Inspekcja handlowa zakwestionowała w kraju 13,3% skontrolowanych wyrobów czekoladowych.W wojewódz-
twie śląskim wyniki tych badań, przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, są znacznie gorsze.

-Inspektorzy zakwestionowali pod względem jakości aż połowę partii wziętej do badań laboratoryjnych

Przede wszystkim zaniżona była ilość orzechów, nawet o połowę, od deklarowanej na opakowaniu. Najczęściej jednak przekraczany był dozwolony limit tłuszczów roślinnych,stanowiących zamienniki
tłuszczu kakaowego. Innymi słowy zweryfikowano, że za mało jest czekolady w czekoladzie.
Powinniśmy znaleźć w niej nie mniej niż 35 proc. suchej masy kakaowej(miazgę kakaową,kakao,tłuszcz kakaowy) oraz cukry. Dla odróżnienia czekolada mleczna zawiera dodatkowo mleko lub produkty mleczne i już tylko nie mniej niż 25 proc. suchej masy kakaowej.
*Wszystkie oszukane czekolady wyprodukowane zostały przez polskich przedsiębiorców* .

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina
też o określonych terminach reklamacji nieświeżej czy przeterminowanej żywności: paczkowanej - w terminie 3 dni od chwili otwarcia, sprzedawanej luzem - 3 dni od momentu zakupu. Towary kupione w promocji, a niezgodne z umową, również podlegają reklamacji.

Ponadto bezpłatną pomoc w dochodzeniu swoich praw uzyskamy od powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów. Bezpłatne porady udzielane są również przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod numerem telefonu 800 800 008.

wp
 • awatar krzyslav: To jest tak jak z proszkami do prania - te (nawet renomowanych firm) z przeznaczeniem na polski rynek nie maja nic wspólnego z tymi oryginalnymi. Ale nie jest źle - Polak potrafi. Staje sie już gałezia handlu "prywatny" import wszelkiego rodzaju oryginalnych produktów, głownie z Niemiec. Bus (do 1,5t ładowności) staje się źródłem utrzymania dla co najmniej jednej rodziny kursując tylko z proszkami do prania zza granicy. A moze o to chodzi?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: ale to nie jest produkcja specjalna na zamówienie polskich importerów (jak jest z proszkami czy piwem itp) to jest nasza dobra, polska, uczciwa produkcja. Kupuj tylko polskie dobre produkty bo są uczciwie robione, nie oszukują nas bo to nasi dobrzy producenci.
 • awatar amator.fotografii: a wiecie że smak wanilii np w lodach, jogurtach itd to nie jest smak wanilii tylko wyciąg celulozowy (karton) ekstrakt smaku wanilii jest dla wielu firm zbyt drogi a jak ktoś nigdy nie czuł smaku wanilii to nie powie że to nie ten smak:)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Ze Szczecina do Berlina pojedziemy szybciej i taniej

*Ze Szczecina do Berlina pojedziemy za jedyne 10 euro* .
To tylko początek zapowiadanych zmian. Są plany wprowadzenia ekspresu, który jeździłby na tej trasie co godzinę z prędkością 160 km/h.

Bilet umożliwiający przejazd na odcinku Szczecin – Berlin jest tańszy od 1 sierpnia o 40 proc. – informuje Frank Gotzmann, dyrektor Urzędu w Gartz.

Cena za bilet w jedną stronę wynosi wobec tego – zamiast 16,7 euro – tylko 10 euro.

Bilet Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia
(VBB) honorowane są we wszystkich pociągach, jednak z uwagi na brak zgody ze strony PKP IC nie obowiązują one w pociągu IC Szczecin-Berlin-Schiphol.

Bilet ulgowy w jedną stronę na odcinku Szczecin-Berlin dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, dla posiadaczy kart BahnCard 25 i BahnCard 50 lub REGIOkarty kosztuje tylko 7,5 euro. Również cena za bilet dzienny (przejazd w obie strony) została obniżona do 20 euro (ulgowy 15 euro).

W przypadku zakupu biletu dziennego można korzys-
tać w Berlinie z przejazdów wszystkimi autobusami
tramwajami, szybką kolejką miejską (S-Bahn) i metrem (UBahn) – tłumaczy urząd w Gatrz.

W przypadku osób podróżujących grupowo bilet Brandenburg-Berlin-Ticket w cenie 29 EUR jest biletem najtańszym. Umożliwia dowolną liczbę przejazdów w ciągu jednego dnia dla grup do pięciu osób lub rodziców/dziadków z dowolną liczbą dzieci/wnuków. Od poniedziałku do piątku bilet Brandenburg-Berlin- Ticket honorowany jest od godz. 9 do godz.3 dnia następnego,a w weekendy i w święta państwowe nawet od północy do godz. 3 dnia następnego.

Nowy dyrektor Urzędu Gartz Frank Gotzmann walczy o lepsze połączenie pomiędzy jego okręgiem urzędowym,Berlinem i Szczecinem. Według dyrektora obniżenie cen biletów to pierwszy krok w dobrym kierunku. Następnym powinno być rozbudowanie oferty pociągów.
Gotzmann domaga się wprowadzenia bezpośredniego, regionalnego ekspresu na trasie Berlin-Szczecin, kursującego co godzinę z prędkością 160 km na godz.

gs24
 

nortus
 

Znak na ul. Czorsztyńskiej, który nakazuje jeździć po ... chodniku.


gs24

I policja powinna wręczać mandaty tym, którzy nie stosują się do znaku. Jest okazja na szybki zarobek.
 • awatar krzyslav: Mam propozycję - niech Policja wystawia mandaty za każde niezastosowanie sie do tak ustawionego znaku (jemu podobnych) ale pod adresem odpowiedzialnych z ich ustawienie ;-)
 • awatar amator.fotografii: czasem jak sie ogląda wpadki drogowców to sie zastanawiam co za debili zatrudniają..
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


Stan przedwojenny.
Budynek do dzisiaj istnieje, choć wnętrza są zniszczone czyli dzisiejsze.


kadet1.jpg
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar J.K.: Szczecin wyróżnia się tymi monumentalnymi gmachami albo raczej zupełnie inaczej(lepiej)eksponuje je niż inne miasta.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @J.K.: bo secesja niemiecka jest piękna, monumentalna, czysta w swoim pięknie. dobrze, ze choć tyle ocalało. Bo np. Wrocek po wojnie odbudowano a w Szczecinie dopiero po wojnie niszczono co alianci nie zbombardowali. nawet ruskie nie zniszczyły tu tyle co Polacy.
 • awatar naturalnokulturowy: ooooo...tak...bosko! :D wreszcie mogę go obejrzeć dokładniej :D dzięki :) wspaniałe są rośliny stylizowane i jednocześnie tak oddane ze można rozpoznać konkretne gatunki, jak tu na miszczoskiej girlandzie portalu ...oraz pszczółki wymiatają :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @sparkling water: bo to wersja skromna, taka mini mini
 • awatar Lelumpolelum: skoro już przerabiasz pomnik lenina ciagotki w strone socjalizmu ma Tusk, który dziś podnosząc podatki nie wykluczył sytuacji w której znowu to zrobi socjalistyczna szwecja ma olbrzymie podatki wiec na pomniku postaw premiera
 • awatar Z Życia Zapomnianej Przez Boga Frajerki: Ja proponuje Mauzoleum takie jak ma Lenin I lincoln :D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
orionblues
 
Nortus & Potworna spółka > orionblues:
Pozwoliłem sobie wykorzystać ukradziony u Ciebie pomnik lachociąga :D
 • awatar orionblues: nie ma sprawy, godnie go użyj, to będę radochowy,,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Inny budynek Uniwerka
Wydział Matematyczno - Fizyczny ul. Wielkopolska
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

A przy okazji dzisiaj w TVP podano, w rozmowie na temat krzyża, że postawili go nie harcerze ( to znaczy fizycznie tak, byli w mundurach ZHR) ale działacze młodzieżówki PIS działających w ramach ZHR.
Dlaczego ZHP dało się w to wmanipulować to już ich sprawa.
 • awatar krzyslav: Zaryzykuję jednak twierdzenie że winni są dziennikarze. Jako Czwarta Władza nie sprawdzili się. Solidarny bojkot informacyjny załatwiłby sprawę. Niestety Media równają w dół za Rządem, Parlamentem i Sądami.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: niestety ich udział jest w tym duży ale pamiętaj do kogo ciągle należy TVPiSS i kto ma w tym interes. Ich pełen obiektywizm nic się nie zmienił. a w ślad za nimi idą bulwarówki.
 • awatar J.K.: Nie można głupoty ludzkiej zganiać na media,które choć lubią wyostrzać-przekazują jedynie to co jest na rzeczy. Ten rysunek kapitalnie oddaje płytkość rozumowania tych,którzy z tak ważnego symbolu religijnego i kulturowego robią sobie zabawkę-jednostronny gadżet. Dziwnych czasów doczekaliśmy-średniowiecze było chyba dużo mądrzejszą epoką,przynajmniej rzeczy ważne traktowano poważniej-prawdopodobnie. Hipokryzja to straszna rzecz,środowiska "radiomaryjne" nasuwają wręcz skojarzenie z terrorystami... Nie chodzi o wysadzanie się w powietrze ale podobną zawziętość w imię stwierdzenia:"ja mam rację".
Pokaż wszystkie (6) ›