Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 25 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 11

nortus
 

Witajcie.

Co za okropna noc.
Pomijając już, że łysy debil świecił jak głupi prosto w okna i to z taką mocą że mógłby elektrownie słoneczną napędzać to jeszcze wiało i śniło się wszystko co głupie i do tego w Kołobrzegu.

Czego tam nie było: zwiedzanie, bicie, gonienie i uciekanie, straszenie, policja i ochrona, kot i głupi ludzie,samochody i statki,prawo i bezprawie,
dobro i zło, miłość i nienawiść, wszystko było czego nawet jeszcze nie było.

I przewalanie się z boku na bok, z boku na bok tak tylko do 6.

I łysy debil za oknem świecący bardzo, bardzo mocno. Może i czarownice na miotłach latały?

Więc na początek miłe fotki z dalekiego kraju.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
 • awatar W Granatowych Kąkola: Dzień dobry, jakoś ta zabawa z rzucanie w siebie pomidorami mnie by nie bawiła ale widać że inni bawią się dobrze:)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
PiS: Zmienić nazwę bluźnierczego święta!
Bo zawiera słowo na "b".

PiS nadal wiruje w swoim smoleńsko-groteskowym tańcu.I dodaje nowe układy taneczne.Po umiłowaniu jednego krzyża na granicy herezji, po podważaniu moralnego prawa "pana Bronisława Komorowskiego" do prezydentury mamy dziś kilka nowych tanecznych kroków. Dzięki posłance Jolancie Szczypińskiej.

"Fakt" poinformował, że posłankę oburzyło pewne regionalne święto. Jakież to?

Poszło o doroczny (od 12 lat) *Dzień Spieczonego
Bliźniaka* organizowany w wielkopolskim Czarnkowie
28 sierpnia.
To wielkie święto bliźniaków, z konkursami, paradami i koncertami. Żeby było uroczyście, imprezę otwiera msza w intencji "bliźniaków i ich rodzin".

Czemu "spieczony"?
Bo impreza odbywa się latem, a bliźniacy przyjeżdżają opaleni.

A oto komentarz posłanki:

Przydałoby się więcej empatii i wrażliwości. Sam pomysł na imprezę jest bardzo fajny. Ale w tym roku,w tym strasznym roku,wypadało się zastanowić,
czy nazwa "dzień spieczonego bliźniaka" nie zrani czyichś uczuć.

Burmistrz mówi, że nazwy zmienić się nie da, bo plakaty już wydrukowane.

Trudno o mocniejszy dowód,jaką wagę w Czarnkowie przywiązują do skojarzeń jakiejś posłanki PiS. To też sygnał, że posłowie powinni się już powoli przyzwyczajać, że słowo "bliźniak" występuje w języku polskim także w innych zdaniach niż te, w których podmiotem jest Lech lub Jarosław Kaczyński.

I że jak słowo "bliźniak" występuje bez tych ważnych osób, niekoniecznie z "automatu" ma z nimi jakikolwiek związek.

Taka mała rada z realnego świata, który pewnym politykom zdaje się coraz bardziej odjeżdżać.

pardontym ludziom naprawdę wszystko się kojarzy tylko z jednym, jak zboczeńcom jakimś.
 • awatar .Marta.: demotywatory.pl/2025285/Dzien-spieczonego-blizniaka jednak mieli racje :/ ehh
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nauczycielka na wakacjach: @.Marta.: dzięki za demka :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: wszyscy mają rozpaczać po wielkiej stracie. Owszem, dla Jarka jest to wielkie przeżycie, rozumiem. ale jego pieski chcą być świętsze od papieża i im więcej szumu zrobią tym myślą, że będzie lepiej. a przecież tym samym prawdopodobnie zwiększają jego cierpienie, bo na pewno cierpi, jak każdy gdy umrze ktoś bliski. Ale to nie znaczy, że wszyscy mają założyć worki pokutne, drzeć szaty i rozpaczać. DO tego kiedyś się wynajmowało płatne płaczki. on cierpi, ale życie idzie dalej, do przodu z żywymi się idzie a nie patrzy wstecz, na zmarłych.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Sztorm na Bałtyku. Nawet 10 w skali Beauforta

Pogoda nad Bałtykiem wyjątkowo niekorzystna. Wieje silny wiatr, na morzu sztorm. Może sięgnąć nawet 10 stopni w skali Beauforta.Załamania pogody nad morzem rozpoczęło się już we wtorek. – Siła wiatru może osiągnąć w porywach nawet osiem, dziewięć stopni w skali Beauforta – przestrzegał Krzysztof Ścibor z Biura prognoz Pogody Calvus. – Silny wiatr będzie wiał także w środę.


Widok z kamer na żywo:

Pogoda w Mielnie – kamera z widokiem na plażę

www.gk24.pl/(…)article…

Pogoda w Ustroniu Morskim – kamera z widokiem na plażę

www.gk24.pl/(…)article…

Pogoda w Świnoujściu – kamera z widokiem na plażę - tu jeszcze spokój jest

www.gs24.pl/(…)article…

Synoptyk nie ma też dobrych wieści dla turystów, którzy liczyli na odrobinę słońca w ostatnim tygodniu wakacji. – O wysokich temperaturach możemy już zapomnieć. Pogoda do końca tygodnia będzie bardziej jesienna niż letnia – informuje.

Ostrzeżenie meteorologiczne:

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia - zjawiska: silny wiatr.

Przebieg: Prognozowany jest wiatr o prędkości 20 do 35 km/h w porywach 60 do 72 km/h wzrastający na 30 do 42 km/h w porywach 62 do 80 km/h, w powiatach nadmorskich 42 do 54 km/h w porywach 75 do 90 km/h, kierunek południowo-zachodni do zachodniego. Od godzin popołudniowych w głębi lądu wiatr stopniowo będzie słabł.

Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; szkody w drzewostanie, utrudnienia komunikacyjne.

gs24

ale fajnie, szkoda, że nie ma mnie nad morzem.
 • awatar Ajsi: Kilka dni temu jak byłam nad morzem było 7 st w skali Beauforta... :P Widok i odczucie niesamowite :) Wiało tak mocno, że piach boleśnie wbijał się do skóry :D
 • awatar Níðhöggr: Sopot melduje, że tu jest jedynka, w porywach dwójka i trójka, beznadzieja :/ Też chcę sztorm i iśc pozbierać bursztynki ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Dark Orchid: faktycznie, z nudów można umrzeć :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: hmmm niby ładnie ale brakuje mi drzewka
 • awatar Ajsi: Marzenia :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Firanki na duszę: ale przecież jest tam cały olbrzymi park, no i w nocy nie widać drzewek :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: E tam, przy NASZYCH niech się schowają :-D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: też tak uważam, zwłaszcza przy Pogoni szczecińskiej :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


NFZ szykuje rewolucję w wystawianiu recept

 
Pod koniec roku rozpoczną się testy elektronicz-
nych recept - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To może być pierwszy krok do wymiany tradycyjnych papierowych druczków na elektroniczne zlecenia wypisywane przez lekarzy na komputerze.

Zanim do tego dojdzie, Narodowy Fundusz Zdrowia chce przetestować prototyp programu do obsługi systemu elektronicznego.Przetarg na przygotowanie programu wygrała firma Hewlett-Packard Polska, która ma przedstawić jego testową wersję pod koniec roku. System zostanie uruchomiony w jednym z wielkopolskich powiatów i tam gruntownie sprawdzony. W grę wchodzi Konin lub Leszno. Jeśli testy zakończą się pomyślnie, system ma zostać wprowadzony w całym kraju.

Elektroniczny system recept ma przynieść oszczędności rzędu 2 miliardów złotych rocznie. Ministerstwo zdrowia chce, aby system zaczął działać do końca 2014 roku.


dgp


będzie jak w Holandii?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nauczycielka na wakacjach: al to jest bardzo dobry pomysł, nie pomysł, to samo życie w innych krajach. a i oszczędności dla lekarzy
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar Anukett: niesamowite co? widziałam je już kiedyś, nie są pokolorowane tylko zrobione jakąś skomplikowaną techniką
 • awatar ♥ ♡ ♥ londynka♥ ♡ ♥: hmmm... w kolorze? coś za wyraźne! chyba troszkę przy nich majstrowali...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @♥ ♡ ♥ londynka♥ ♡ ♥: nie, to oryginały. kiedyś sie robiło fotki na szkle.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Na koniec pierwszego półrocza banki prowadziły ponad 23 mln kont osobistych klientów indywidualnych – wynika z danych Bankier.pl zebranych z 26 banków o charakterze uniwersalnym.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r., czyli w szczytowym okresie wojny na konta, w bankach przybyło ponad 730 tys. ROR.

Dane te nie uwzględniają liczby kont osobistych prowadzonych przez banki spółdzielcze i SKOK-i. Największe zrzeszenie banków spółdzielczych - Grupa BPS-na koniec pierwszego półrocza prowadziła
blisko 1 379 tys. kont osobistych, a Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe ponad 703 tys. ROR. W przypadku pozostałych zrzeszeń dysponujemy liczbami na koniec 2009 r. Spółdzielcza Grupa Bankowa prowadziła wówczas ponad 603 tys. kont osobistych, a Mazowiecki Bank Regionalny 7,7 tys. rachunków. Banki zrzeszone wokół MBR podały nam wówczas jedynie liczbę rachunków depozytowych. Na koniec ubiegłego roku było to 801 tys. sztuk.

Ostatnie półrocze upłynęło pod znakiem wojny na rachunki osobiste. Najwięcej rachunków pozyskały instytucje, które postawiły na tanie konta osobiste lub przeprowadziły głośne akcje marketin-
gowe. Od grudnia 2009 r. do końca czerwca mBank pozyskał 137 tys. rachunków osobistych, BZWBK zwiększył stan posiadania o 124 tys. kont, Eurobank o 105 tys., a ING Bank Śląski o 101 tys. ROR. Dobrym wynikiem mogą pochwalić się także Alior Bank, który odnotował wzrost o 80 tys. kont osobistych i Polbank EFG z liczbą blisko 70 tys. rachunków.

Bankier.pl


Doliczając dane niepełne z pozostałych banków wychodzi, że w bankach jest prowadzonych ponad 26,5 miliona kont.
Ciekawe:
1/ ilu Polaków ma konta w banku - bo gros ma po kilka kont (ja sam posiadam konta w 4 bankach)lub
2/ ilu Polaków jeszcze nie ma konta w banku

co prawda mamy coraz więcej placówek bankowych ale to jeszcze i tak dużo mniej niż w innych krajach. Ostatnio bardzo rozwija się bankowość internetowa, co trochę przybliża nas do świata.
 

nortus
 
 • awatar W Granatowych Kąkola: Dobranoc, słodkich i kocich snów:)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate: mmmrrrrrrraaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuu
 • awatar Kocia maMa: Filmik MEGA :D chyba nigdy nie zrozumiem co koty widzą w pudełkach, ale zawsze mam mnóstwo zabawy obserwując mojego Łobuziaka ;)
Pokaż wszystkie (9) ›