Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 23 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 8

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Wpraszam się na kawkę - jak zawsze :-) Miłego tygodnia kiciu i kocurku.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: kocurek mruczy z radości, kicia po wszamaniu krowy poluje na cały świat :)
 • awatar kryminalistyka.fr.pl: Kawą, w poniedziałek rano! tak znienacka! Sadyzm czysty, teraz muszę iść sobie zrobić swoją i usiąść w mniej wygodnym foteliku. Ciepłe uściski na początek tygodnia.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

W tym roku "Sano” obchodzić będzie huczny jubileusz. Nie ma chyba mieszkańca Koszalina, który nie robiłby zakupów, w którymś ze sklepów tej lokalnej sieci.

A jak ona powstała?

Pierwszy sklep "Sano” powstał w Koszalinie przy ulicy Zwycięstwa w 1990 roku. Z biegiem czasu powstawały następne.


Spółkę "Sano” w listopadzie 1990 roku założyli: Leszek Kołecki, Ireneusz Kwiatkowski i Dariusz Nowosad. Byli to trzej koledzy ze studiów, którzy postanowili razem założyć sklep. Nie mieli doświadczenia handlowego, ale był rok 1990, czyli dobry moment na rozpoczęcie własnej działalności, na otwarcie firmy.

Nowych firm w Koszalinie i w całej Polsce przybywało. Po wielu z nich nie ma nawet śladu, nikt nie pamięta, że takie były. A "Sano” istnieje nadal i dobrze się ma.

Skąd wzięła się nazwa? Otóż z łaciny, bo w niej sano oznacza zdrowie. A właściciele chcieli, aby ci, którzy będą robić u nich zakupy byli zdrowi i aby firma kojarzyła się klientom ze zdrowiem.

Na początku firma działała jako spółka cywilna. W 1999 roku została wniesiona aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a do dotychczaso-
wych współwłaścicieli dołączyli Grzegorz Batyński i Wiesław Miśko. Wnieśli dodatkowy kapitał, który pozwolił na dalszy rozwój. Dotychczas właściciele się nie zmienili.

– Pierwszy nasz sklep "Sano” przy ul. Zwycięstwo 190, dzisiaj najmniejszy w całej sieci, otwarty został w listopadzie 1990 roku.Od samego początku spółka zajmujemy się sprzedażą detaliczną w sklepach samoobsługowych. Można w nich kupić żywność, napoje,artykuły chemiczne i gospodarstwa domowego. Słowem to co w każdym domu jest na co dzień potrzebne.

Mimo iż z czasem konkurencja rosła, to spółka się rozwijała. Sklepów w niej przybywało jak grzybów po deszczu. W czerwcu 2002 roku otworzyła nowy supermarket "Sano Maxi” w budynku Galerii "Emka” w Koszalinie.
Przez wszystkie lata działalności uruchomiła 18 sklepów samoobsługowych. Dziewięć z nich znajduje się w Koszalinie i tyle samo poza nim. Pierwszy poza miastem powstał w Białogardzie, kolejny – w Słupsku. Dzisiaj oprócz nich są po dwie placówki w Kołobrzegu i Szczecinku, a po jednym – w Człuchowie, w Gryficach i w Połczynie Zdroju.


W lutym 2007 roku "Sano” znalazło się w ogólno-polskim gronie firm o największym wzroście wartości w rankingu Małych i Średnich Przed-
siębiorstw miesięcznika gospodarczego "Forbes”. Ranking "Diamenty Forbesa” prezentuje firmy, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości, badany na podstawie sprawozdań złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego. "Sano” zajęło w nim 27. miejsce spośród ponad 200 firm z całej Polski.Spółka została wielokrotnie nagrodzo-
na i wyróżniona, między innymi otrzymała tytuły: Menadżer Pomorza Środkowego, Filary Polskiej Gospodarki, dwukrotnie – Pomorskiego Kupca Roku, a pięciokrotnie – Gazeli Biznesu.

W ostatnim czasie sklepy "Sano” się zmieniły. Są remontowane, nabierają nowego, nowocześniejszego wyglądu. I coraz bardziej wychodzą naprzeciw klientom. Wprowadzają nowe promocje, na przykład od paru miesięcy promocje weekendowe, podczas których od piątku do niedzieli można po atrakcyjnych cenach kupić mięso, owoce, warzywa. Dla klientów robi też swój jubileusz.

W roku bieżącym i latach następnych planujemy uruchomienie kolejnych placówek handlowych na terenie Pomorza Środkowego i Zachodniego, a w przyszłości także i wejściu na giełdę, czyli o sprzedaży papierów wartościowych.

gk24


Pamiętam jak otworzyli pierwszy ich sklep, jaki to był szał w mieście. Całkiem inny od Społem i zaspołem.
W Szczecinie też była lokalna sieć "Berti" ale już jej nie ma. Zgubiła ich zachłanność, to były najdroższe sklepy w mieście.
Chciwość nie popłaca.
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: I ja się z tym zgadzam :-D
 • awatar ℓυиα: no trudno,pozostaje nam siatkowka i pilka reczna ktora nie zawodzi chciaz po calej lini :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Dwadzieścia pięć maczet, bagnet wojskowy, trzy toporki, cztery noże, kominiarkę - znaleźli łódzcy policjanci ukryte w wagonie pociągu, którym kibice Wisły wracali z meczu w Łodzi.


Przecież wiadomo, że sport to zdrowie !!!!!!!!!!!
 • awatar gratzu: ....czy to jakieś eksponaty z meczu - walk samurajskich ?;-) , spoko, polak potrafi ...
 • awatar Alter_Ego: Nie ma to jak odpowiednie wyposażenie :-D
 • awatar Mirko: jestem skłonny uważać, że policja przypadkowo zamknęła przedstawicieli handlowych Gerlacha :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Piękne widowisko.
 • awatar Bezedura: Malowane ogniem :-) Moja nocka bedzie winna a nie ognista niestety :-D Dobranoc
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Zdjęcie ukradzione od Jacka23151 na trasie Rembertów - Zielonka.

Jakiś geniusz ukrzyżował nawet orła.
 • awatar Alter_Ego: Ludzie to już przechodzą samych siebie.
 • awatar krzyslav: Oszołomy spod dwóch zbitych prostopadle desek na Krakowskim Przedmieściu są niereformowalni. Kilka kamer i paru pismaków z brukowców co się ostali powoduje że wydaje im się ze mogą dyktować warunki demokratycznie wybranemu Prezydentowi! Moim zdaniem Sąd powinien olać i puścić wolno nawet tego co dzwonił na Policję "że bomba". Bo jak go posadzą to będzie "polityczny" a o to im chodzi! Nie mróz i zima ale lekceważenie jest najlepszym sposobem na pojebów. Kiedy turyści zaczną ich oglądać jak małpy w zoo - sami zaniosą drewno do kościoła żeby znów stało się krzyżem.
 • awatar Lelumpolelum: tutaj masz wpis ze specjalną dedykacją :) może po nim zmądrzejesz i wreszcie na oczy przejrzysz co to za czasopismo i skończysz go cytować na blogu lelumpolelum.pinger.pl/(…)jak-panowie-z-gw-kultural…
Pokaż wszystkie (8) ›