Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 18 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 11

nortus
 
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

W pewnym mieście,
nieopodal krzaczka,
stała sobie chatka ..... .


aDSC08643.jpgAle w chatce mieszkały czarownice,
dbały by wszystko było przyzwoite


aDSC08673.jpgCiężko pracowały,
ranki i wieczory,
dbając o pozory.

Jednak pewnego dnia,
młodsza stażem ...
zapomniała zabrać czarodziejski pojazd do domuaDSC08648.jpgi patrzymy, patrzymy bliżej i bliżej i widzimy dokładnie model - tablica rejestracyjna a drugiej strony ukryta


aDSC08647.jpgI tak skończyła się tajemna bajka

A działo się to tu i teraz


bDSC08633.jpggora schody 25.jpggora dom.jpg
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

W Zielonej Górze jest rondo Obrońców Krzyża


Władze Zielonej Góry nie zdążyły jeszcze nazwać nowego ronda, a już wyręczyli ich mieszkańcy. Nocą ktoś ochrzcił rondo imieniem Obrońców Krzyża.
- To niesmaczny żart - komentuje zielonogórski PiS

Zielonogórscy kierowcy przecierali dzisiaj rano oczy ze zdumienia. Na nowym rondzie przy ul. Botanicznej stanęła zielona tablica z napisem: Rondo Obrońców Krzyża. Obok napisu wizerunek człowieka trzymającego w ręce krzyż.

- Gdy szedłem o godz. 8 rano do pracy, tablica już tu była. Ktoś musiał postawić ją w nocy. Śmialiśmy się razem z kolegami. Widać, że tablica jest wykonana profesjonalnie. Żartowniś musiał zadać sobie wiele trudu, aby ochrzcić nasze nowe rondo- komentował jeden z przechodniów.

Rondo przy ul. Botanicznej oddano do użytku przed dwoma tygodniami. Jeszcze go oficjalnie nie ochrzczono, ale wiadomo, że będzie nosić imię Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. W pobliżu znajdzie się jeszcze rondo im. Lecha Kaczyńskiego. To propozycja zielonogórskich radnych PiS, którą poparły lewicowe władze miasta. Zarówno PiS, jak i prezydent Zielonej Góry krytycznie patrzą na nową tablicę.


- Nazwy nowych rond miały upamiętnić ofiary katastrofy w Smoleńsku. Nowa tablica to dla mnie niesmaczny żart. Uważam, że to przykład skrajnego debilizmu - ucina Jacek Budziński, szef klubu PiS w Zielonej Górze.Rzecznik prezydenta Zielonej Góry nazywa tablice niestosowną szopką. - Idąc tym tropem drugie rondo powinniśmy poświęcić przeciwnikom krzyża i jeszcze z 20 krzyży postawić. Ale nie róbmy sobie takich żartów- komentuje Misiak.

gw


oczywiście, teraz rondo obrońców normalnej Polski
 • awatar Anukett: :))))))) nie !!!!!! padłam plackiem
 • awatar Zenia&Emilia: :o
 • awatar Alter_Ego: Wysiadam. To ponad moje zdolności pojmowania świata :-D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Eksperyment belgijskiego muzeum; nie muszą, ale płacą


Płacisz za wstęp, ile chcesz - taką inicjatywę, na razie pilotażowo, wprowadziło Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Gandawie na północy Belgii. Okazała się sukcesem: odwiedzający płacili niemal tyle samo, co za normalny bilet, za to przyszło ich do muzeum więcej.

Pomysł, by to klienci czy odbiorcy sami ustalali cenę za towar albo usługę, narodził się w USA, gdzie bywa z powodzeniem stosowany w placówkach kulturalnych, a także hotelach czy restauracjach. Wbrew obawom, wcale nie powoduje mniejszych obrotów.

W Gandawie okazało się, że przez tydzień liczba odwiedzających wystawy w renomowanym muzeum wzrosła o 10% dzięki nagłośnieniu akcji w lokalnych mediach i reklamie. Średnio każdy odwiedzający zostawił w kasie 3,14 euro, wobec średniej ceny kupionego w kasie biletu wynoszącej 1,70 euro (większość odwiedzających ma bowiem w zwykłym tygodniu prawo do zniżek, a młodzież do 26 lat płaci zaledwie 1 euro).

O eksperymencie, który ma być powtarzany w muzeum przy okazji specjalnych wydarzeń artystycznych, pracę magisterską napisała jedna ze studentek ekonomii uniwersytetu w Gandawie. Zanalizowała ona także różne sposoby manipulacji gośćmi muzeum, tak by skłonić ich do jak największej zapłaty.

Jak relacjonuje dziennik "De Standaard", okazało się, że sposób jest prosty: opłata powinna być pobierana po wizycie w muzeum, a nie przed. Goście płacący później byli średnio o jedno euro hojniejsi od tych, którzy zapłacili przed wejściem na wystawę. Nie bez kozery - blisko trzy czwarte odwiedzających deklarowało zadowolenie z wizyty i chwaliło wysoki poziom artystyczny wystaw.

Szczegółowe badanie wykazało też, że miłośnicy sztuki są najbardziej szczodrzy w weekendy. Hojni są także obcokrajowcy. Zaledwie 8% gości muzeum oświadczyło, że zamierza zapłacić za wizytę jak najmniej.

wp
 • awatar Alter_Ego: u nas oznaczałoby to pustą kasę
 • awatar amator.fotografii: w jakimś państwie (na bank nie w polsce) jest restauracja z menu bez cen klient płaci tyle ile uważa :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @amator.fotografii: jest w Stanach i we Włoszech - podobno nie dopłacają do interesu.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

O wieżowcu D-1 już kiedyś pisałem ale mam teraz nowe jego fotki, więc puszczam ...
 • awatar mój jest ten kawałek: trzy ostatnie mmmmm
 • awatar amator.fotografii: niedługo z dachu będą księżyc macać:P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: zdjęcia u Ciebie są rewelacyjne
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @bez łez i złudzeń: dzięki. szukajcie a znajdziecie :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


Piękny park w centrum miasta.
Gdzie można odpocząć, posłuchać koncertów czasami,
oddychać pięknem i świeżym powietrzem.
I pomyśleć, że rzeźby powstały na początku XX wieku a park w latach 50. XX wieku.
U nas moherki nie pozwoliłyby na takie bezeceństwo
młodzi i starzy, zdrowi i chorzy, piękni i brzydcy
mężczyźni i kobiety oraz dzieci - tacy, jacy jesteśmy, nie poprawiani w photoshopie.
A wszystko w kole życia się mieści.

Symbolem Oslo jest m.in. ten poniższy chłopiec
 • awatar Anukett: W zielonej Górze długo by nie postały ;)))
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @sparkling water: robią wrażenie, i ta kolumna i fontanny super. byłem tam na koncercie A-HA również.
 • awatar gość: w Zielonej Gorze byl problem z golizna pomnika przed nowopowstalym basenie, ale goly chlopiec z konikiem przed Palmiarnia jeszcze szsczesliwie stoi, chociaz byla mowa o przeniesieniu go do Krosna odrz.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Nie wiem, czy starczyłoby mi odwagi, by tam wejść.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: a ja bardzo chciałem ale ... nie dotarłem i już nie dotrę. trolltunga, kjerag, preikestolen (tu byłem) to coś cudownego
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Troszkę zazdroszczę, tak pozytywnie, ja nie byłam na północy :-)
Pokaż wszystkie (5) ›