Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 5 lipca 2010

Liczba wpisów: 12

nortus
 
Te wyniki już się niewiele będą zmieniały.

II tura wyborów zakończona.

Dane PKW po otrzymaniu 95% protokołów wyborczych:


PKW podała cząstkowe dane z 95,1% komisji wyborczych.

Na Bronisława Komorowskiego oddano 8 343 768 osób, czyli 52,63%.

Jarosław Kaczyński zdobył 47,37% głosów, czyli poparcie 7 510 735 osób.


Dokładam wykresy poparcia.
Robię to dlatego bo wczoraj była ostra dyskusja na jednym z blogów, jak na PIS głosowali ludzie z wyższym wykształceniem. Popatrzmy sami.
Dane sondażowe dla TVPiS - żeby znowu nie było że to Wyborcza.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @chmurek: skąd w was, pisowcach, tyle nienawiści i jadu? Przecież kaczorek taką miłością nawet towarzysza Gierka już kocha! podobno tacy wierzący jesteście. nie słyszałaś o miłuj nieprzyjaciela swego? po co te podziały robić, ale kaczka tylko tyle potrafi robić: dziel i rządź.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @chmurek: pamiętasz: kto pierwszy jest bez grzechu .... to przypomnij sobie program PISu. a do religijności to ci bardzo daleko radzę poczytać katechizm i Biblię.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: i dobra, miła, łagodna (czyli zakłamana) twarz kaczki już prysła. Już jest wojna, agresja, walka trupami. a taki łagodny był. Już pokazuje swoje ego prawdziwe, nie zakłamane na czas wyborów. Polecam jego przemówienia KŁAMCA i OSZUST KACZYŃSKI. Kłamstwo ma krótkie nóżki, jak zwykle u kaczuszki.
Pokaż wszystkie (30) ›
 

nortus
 
Oczywiście wielkim argumentem za Kaczyńskiego kotem był wygląd Anna Komorowskiej.

Cóż, piękna nie jest. Ale gdy wezmą się za nią kosmetyczki i wizażystki to jej wygląd się poprawi
Tylko, że ona nie jest zawodowym politykiem, ona zajmowała się do tej pory rodziną i wychowaniem dzieci i nie musiała dbać o wygląd jak modelka.

Pamiętacie Danutę Wałęsową, jaką była kurką a jak się później zmieniła.

Ale co by nie mówić, jedyną First Lady która potrafiła godnie występować i wyglądać jest Jolanta Kwaśniewska.

Maria Kaczyńska owszem nie była głupia, mądra i wykształcona kobieta, ale uroda też wątpliwa.
I żeby nie było gadania, dałem zwykłe zdjęcie p. Marii a nie to wyretuszowane w fotoszopie które tylko raz wydali dla jakiegoś szmatławca.

PS.
Jak słusznie zauważył przed chwilą Warszawianin powinno być jeszcze zdjęcie Barbary Jaruzelskiej-
wszak to Prezydent RP. Ale pomijam ją bo zakładam, że pierwszym Prezydentem III RP był Lech Wałęsa.
 • awatar Zenia&Emilia: Wszystkie łączy jedno- (oprócz pierwszej,miłe wyrazy twarzy :P
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Nortus, Jola też była wystylizowana i ponaciągana do granic możliwości. Podobnie jak mąż, w późniejszym okresie :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kaarolcia26: po to są kosmetyczki, nieprawdaż? Po co kobieta łażą do nich?
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Ostry atak mediów ojca Tadeusza Rydzyka na Bronisława Komorowskiego. "Nasz Dziennik" związany z szefem Radia Maryja twierdzi, że

marszałek Sejmu nie ma prawa mówić o silnym mandacie społecznym, bo połowa wyborców została w domach.

A gdyby wygrał Jarosław Kaczyński?

dgp

no właśnie, a gdyby wygrał Kaczyński to co by mówił ND? Że wygrał wielką ilością głosów?
 • awatar miniblog życia: o tadeuszu szkoda gadac
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @miniblog życia: ale to podobno sługa Boży? a znajdź takiego polityka w tej wrednej PO co by tyle interesów zrobił, i to często za państwową kasę. A podobno to PO okrada państwo. Nie ma równego Rydzykowi w biznesach, i to ciemnych biznesach.
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: witaj ojcem rydzykiem się nie przejmujmy za bardzo bronek wygrał nieznacznie
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Młody norweski fotografik, uczy studentów fotografii. Jego fotki zamieszczane są w całej norweskiej prasie ale i światowej również, łącznie z TV.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Póki jeszcze upały i prażynki pokaże dalsze szczecińskie fontanny.

Dzisiaj Fontanna Magnolia.

Powstała w 2009r i stoi na środku osiedla, niestety, zamkniętego na Zawadzkiego.
Szkoda, bo jest piękna i podświetlana a niewiele osób może ją oglądać.


I nie wielka fontanna stojąca w ogrodzie Park Hotel w centrum miasta - w parku Żeromskiego.
Kiedyś tam był basen ppoż., teraz pod nią mieści się basen hotelowy a na wierzchu mini ogródek letni, staw i fontanna kobiecego kształu.
 

nortus
 

Udało mi się odnaleźć zdjęcia historycznych fontann, po których nawet śladu już nie ma.

Kiedyś przy al. Wojska Polskiego była tzw. Ściana płaczu - dosyć spora fontanna.
Znalazłem właśnie w necie jedyne jej zdjęcia. Jeśli ktoś je posiada to proszę o podesłanie - wpis na moim blogu lub u siebie. TO bardzo stare czasy. Modernizację przeszła fontanna w 1994/1995r

Później ją zlikwidowano a powstała fontanna Dzban
Nie wiadomo o co w niej chodziło ale była ... i już jej nie ma. Podobno zabrali ją do naprawy i chyba poleciała na Marsa.

Do dzisiaj w dolnej części parku przy Park Hotelu
stoi rzeźba, ale jeszcze kilka lat temu była to fontanna. Wodę spuścili i tyle.


I dodam jeszcze taką pseudo fontannę stojącą na dziedzińcu odnowionego domu przy ul. Wojciecha 2.
Kiedyś byłą to fontanna, tam stoi jako akcent dekoracyjny. Ale może kiedyś tryśnie wodą.
 

nortus
 

To już prawie koniec. Ostatnie dwa wpisy.

Najsłynniejszą chyba fontanną szczecińską jest ta na Wałach Chrobrego, u stóp Muzeum Narodowego, urzędu wojewódzkiego i portu.

Fontanna na Cmentarzu Centralnym, przed kaplicą na osi linii zakończonej pomnik Żołnierza Polskiego, skrzydła husarii. Przy niej odbywają się koncerty w Dniu Niepodległości i w czasie Dni Morza - koncerty poświęcone Tym, którzy nie wrócili z morza. Wspaniała rzecz.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @palma~~: opisałem 26 fontann szczecińskich. Podobno kiedyś była na ul. Heleny - muszę sprawdzić. Jak znasz inne daj mi znać, chętnie uzupełnię. Nie mam nic z prawobrzeża.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Ostatni wpis z serii Szczecińskie fontanny.

Teraz mamy dwie fontanny na Deptaku Bogusława X.

Oraz historyczną i marzenie szczecinian żeby ją odtworzyć fontannę Sediny. To była opiekunka miasta. Gdy pomnik stał miasto kwitło, jak głosi legenda. Są kolejne próby jej odtworzenia, okazuje się że prototyp niestety nie istnieje. Polsce rzeźbiarze stworzyli już model gipsowy ale nie ma kasy na odbudowanie fontanny.A była piękna

Teraz sterczy tylko kotwica na wodotrysku.I tak zakończyłem serię poświęconą szczecińskim fontanną. We wpisach tych oparłem się głównie na fotkach z netu. Moje własne fotki tych miejsc widać w innych wpisach, teraz nie miałem czasu żeby szukać ich w swoich zbiorach. W sumie jeśli chodzi o Szczecin to posiadał łącznie około 60.000
zdjęć miasta, własnych i z netu.

Jeśli ktoś zna jeszcze inne fontanny proszę o cynk
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: nie wiadomo co się stało. są zdjęcia z 1944r jak pomnik stał na cokole - co też dziwne bo Niemcy około 1942/43 zabezpieczali pomniki i dzieła kultury, m.in. skrzydła Bram Portowej/Berlińskiej i Królewskiej w lasach. Są też podobno zdjęcia z 1945 lub 1946r jak Sedina stała w całości. Czyżby Rosjanie wywieźli? Nie wiadomo.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Pewien Brytyjczyk szukając na satelitarnych zdjęciach miejsca na wakacje niespodziewanie dostrzegł na jednym z pól uprawnych... podobiznę Jezusa - czytamy na stronie internetowej brytyjskiego "The Sun".

Internauta z Southampton (południowa Anglia) dostrzegł twarz Jezusa na zdjęciach satelitarnych jednej z farm niedaleko węgierskiego miasta Puspokladany.


- Nie jestem religijną osobą, która wszędzie szuka podobizn Matki Boskiej czy Jezusa, ale to jest oczywiste - powiedział dziennikowi 26-latek.

Gazeta przypomina, że w ostatnich latach wzrosła liczba osób, którzy twierdzą, że zobaczyli twarz Jezusa w różnych, nietypowych miejscach - np. na drzwiach, patelni czy ścianie.
wp pl
 • awatar Zenia&Emilia: no faktycznie podobny..
 • awatar Be Yourself !: hmm a czemu nikt nie robi rabanu jak zobaczy w chmurkach postać kota , słonika czy chomika ?! Toż to przecie cud !
 • awatar dandek: ale jaja!
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Lotar King: Zawsze tak samo: TV łże
 • awatar krzyslav: Dowodzi niezwykłego dystansu do siebie i poczucia humoru Olechowskiego.
 • awatar za 15 szósta: :D a ja mam Tomasza Mildyn jak z takiej samej skrzyni prowadzi relacje :D zaraz poszukam
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 

Odwiedziłem w tym tygodniu sporo mieszkań różnych ludzi, bynajmniej nie dlatego, że zostałem włamywaczem, ale dlatego, że szukamy nowego miejsca do wynajęcia.

Luksusowy Dwór Stokesów służył nam dobrze przez dwa lata, ale po pewnym czasie tęsknota za takimi drobiazgami jak kuchnia większa od paluszka rybnego czy temperatura pokojowa zimą wyższa niż trzy stopnie Celsjusza stała się nieodparta. Moim pierwszym błędem było odwiedzenie strony internetowej miejscowej agencji nieruchomości.


Zastanawiam się, gdzie Polska nabywa tych swoich agentów nieruchomości? Wyciąga się ich prosto z szeregów skazanych za oszustwo, czy może gdzieś znajduje się specjalne centrum szkoleniowe prowadzone przez mafię? Agentka,na którą trafiłem,
kazała na siebie czekać pół godziny przed budynkiem, a po przybyciu zaczęła naciskać, abym podpisał umowę zanim jeszcze zobaczę mieszkanie. Zadała mi w dodatku pytanie, cytuję: „Ile zgodziłby się pan zapłacić naszej agencji, jeśli zdecyduje się pan wynająć to lokum?” Odpowiedziałem, że 10 złotych. Jej mina dała mi do zrozumienia, że nie o taką odpowiedź chodziło. Moim zdaniem pomysł,że powinienem płacić wysokość miesięcznego odstępnego za usługę, która polega na niewiele więcej niż otwarciu drzwi, jest co najmniej dziwny. W tym przypadku nawet tego nie musiała zresztą robić, bo właściciele byli w środku. Może zwariowałem, ale czy to nie właśnie oni powinni płacić agencji za znalezienie kogoś, kto wynajmie ich mieszkanie?Ponieważ nie chciałem obudzić się pewnego dnia obok odciętej końskiej głowy, postanowiłem od wszelkich agencji nieruchomości trzymać się z daleka.

Alternatywą okazało się Gumtree – serwis z drobnymi ogłoszeniami, który powstał w Wielkiej Brytanii i dobrze przyjął się także w Polsce. Gumtree pozwala przefiltrować ogłoszenia, by wyłączyć te „agencyjne” i w dodatku raczej nie odwiedza użytkowników w środku nocy z kijem bejsbolowym. Poza tym też jest przezabawne. Jest coś takiego w pisaniu drobnych ogłoszeń, że z każdego czyni kłamcę. Każde mieszkanie jest na przykład określane jako „spokojne i ciche”. Mieszkanie zbudowane z kartonów i znajdujące się w laboratorium testowania kosiarek także zostałoby
nazwane „spokojnym i cichym”. Wszystkie są też „blisko centrum”; przy czym „blisko” oznacza najwidoczniej „na tym samym kontynencie”, oraz zawsze „świeżo po remoncie”. Zdaję sobie sprawę, że są różne stopnie zaawansowania remontu, nie sądzę jednak, by pomalowanie wszystkiego, łącznie z drzwiami i toaletą, jaskrawożółtym kolorem, było jednym z nich.

Z powodów, których nie udało mi się jeszcze zrozumieć, najważniejsze miejsca na zdjęciach, jakie dołączane są do ogłoszeń, zajmują muszle klozetowe. Nieważne ile jest tych zdjęć i jakiej są jakości – klozet zawsze znajdzie się na przynajmniej jednym z nich.Zdarzają się przypadki
że do obejrzenia są tylko i wyłącznie zdjęcia muszli zrobione z różnych kątów i w dodatku w romantycznym oświetleniu.Mi osobiście wystarczyło-
by zapewnienie, że w mieszkaniu znajduje się muszla. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że są gdzieś mieszkania, które jej nie posiadają, wszystkie te zdjęcia czynią mnie więc bardziej podejrzliwym.

Najbardziej śmiertelną pułapką dla poszukiwaczy mieszkania są apartamenty na poddaszu.Na zdjęciach zawsze wyglądają nieziemsko – ogromna, otwarta przestrzeń, kręte schody i błyszczące, nowe muszle. W rzeczywistości okazują się koszmarem. Dachy w starych polskich budynkach są sprytnym wynalazkiem, który rozwijał się przez wieki, by wspomagać utrzymanie w pomieszczeniach chłodu w lecie i ciepła w zimie.W przeciwieństwie do angielskich dachów, polskie są cienkimi i lekkimi konstrukcjami, zwykle pokrytymi blachą, z której łatwo ześlizguje się deszcz i śnieg. Przetrzymują też ogromne masy izolacyjnego powietrza nad, często ogromnymi,sufitami mieszkań na ostatnim piętrze. Świetny pomysł na kontrolowanie temperatury w budynku, fatalny na miejsce do mieszkania. Mieszkając na poddaszu, smażysz się w lecie i zamarzasz w zimie.
Kręte schody to z kolei coś w rodzaju modelki w bieliźnie; myślisz, że byłoby super mieć coś takiego w domu, ale w rzeczywistości to czasochłonne utrapienie.

Kontynuuję zatem poszukiwania. Jeśli uda mi się znaleźć mieszkanie za rozsądną cenę, w miarę blisko centrum, nie na poddaszu i niewymagające ode mnie podpisania umowy sycylijską krwią, na pewno się o tym dowiecie. W telewizji pojawią się zapewne informacje o tajemniczym Angliku tańczącym nago na ulicach.


Jamie Stokes specjalnie dla Wirtualnej Polski
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: nie przed snem takie teksty i fotki bo będę miał koszmary
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Hugs/d.Wieprzny: tekst jak najbardziej normalny a nigdy nie widziałeś pana i panią nagą ? :D
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: @Nortus & Xylia: widziałem ale oglądanie pary nagich anglików może zniesmaczyć
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

a ja sobie dalej pobuszuję jeszcze.
I wiecie co - leje za oknem.
Ale będzie fajna nocka :)
 • awatar Atom Head: Jakiej właściwie rasy jest Xylia?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: SIB syberyjski leśny
 • awatar Zenia&Emilia: leśny-to tak jak moje ;D Dobranoc Kociaki, śpijcie spokojnie-tak piknie pada,że na pewno będziemy dobrze spać tej nocy;)
Pokaż wszystkie (20) ›