Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 3 lipca 2010

Liczba wpisów: 14

nortus
 

Czas na fontanny wokół Urzędu Miasta.

Z przodu, przed wejściem do części głównej mieszczą się dwie, niewielkie fontanienki.
Takie drobne i delikatne.

Z drugiej strony, od Jasnych Błoni mieści się potężna fontanna zwana Bartłomiejką - imienia Barłomieja prezydenta miasta, który przeprowadził remont Błoni i dodał fontannę.

Dwa lata temu, nie wiem czy to było jednorazowo, ale wszystko na to wskazuje uczyniono z niej fontannę grającą i tańczącą. Niestety nie widziałem tego na własne oczy, są tylko nieliczne fotografie w necie.


Ta fontanna, grający chłopiec na harmonii jest już tylko rzeźbą.


Fontanna-Chłopiec-z-harmonią-Szczecin.jpg
 

nortus
 

A to jeszcze zajrzyjmy do fontanny na Różance.

Różanka to ogród różany. Był tu za Niemca. Był jeszcze w latach 70. XX w. Ale później zarastał. Później dostał ten teren kościół, który kompletnie zniszczył ogród. Kilka kat temu miasto zamieniło się z kościołem na tereny, za tą niewielką działkę kościół dostał dwie super działki w mieście.
I miasto odtworzyło Różankę.
Teraz po 4 latach ogród już wygląda tak, prawie tak, jak za Niemca.
Odtworzono również zniszczoną fontannę Gęsi szykujące się do lotu.
Okazało się,na szczęście,że fontannę zdemontowano gdy oddawano ziemię kościołowi. Ale była uszkodzona. Zgodnie z planami odtworzono brakujące dzióbki 2 Gęsi i jest taka jak była w czasach świetności.

W niedzielne południa na Różance odbywają się koncerty muzyczne. Ma tam stanąć również pawilon z kawą i lodami, przeszklony i dopasowany do otoczenia.
 • awatar amator.fotografii: troche dziwna budowla ale foto 4 :)
 • awatar za 15 szósta: czemu dziwna? Armomatol wymyslasz :D
 • awatar amator.fotografii: @za 15 szósta: kiedyś byłem armator widzę ,że mój login ewoluuje niczym stonka bagienna:P
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


Jedna z madryckich firm ubezpieczeniowych postanowiła dowiedzieć się, które numery domów przynoszą ich mieszkańcom najwięcej szczęścia i pecha. Okazało się, że najszczęśliwsi mieszkają zwykle w domach pod numerem: 47, 75, 76, 81 i 90.

Nie wiadomo, czy doświadczenia mieszkańców Madrytu można przenieść na inne miasta, ale jeśli tak, to osoby nie lubiące wchodzić po schodach powinny omijać domy z numerami 22 i 34, bo tam najczęściej psuje się winda. Najwięcej rozwodów przeprowadzają małżeństwa mieszkające pod 86 i 92, a do kamienic z numerami: 33 i 84 najczęściej zaglądają złodzieje. Na wszelki wypadek dobrze omijać domy numer 36, 68 i 83, bo tam wybuchają pożary, a 53 i 55 najczęściej zalewa woda.

Prawdopodobnie wszyscy chcieliby mieszkać w domu z numerem 91 - nie tylko omijają go klęski żywiołowe, ale jeszcze jego lokatorzy często wygrywają w totka. Okazuje się też, że bezpiecznie jest mieszkać w domu z 13-tką, bo tamtejsi mieszkańcy wcale nie użalają się na pecha.


wp pl
 • awatar catalana: a to ciekawem, ja mieszkam pod 27 :D
 • awatar kokosowy'bananek: ciekawe kiedy sfajczy mi sie dom :D
 • awatar mój jest ten kawałek: no to czeka mnie rozwód , a potem zrobi się u mnie piekiełko po pożarze :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: my nie, to Wy mieliście. My mieliśmy trąby powietrzne i grad. :D
 • awatar amator.fotografii: 1 2 3 5 super:) ludzie zawsze jak gorąco to chcą chłodu jak chłodno chcą gorąca. Nie dogodzisz:)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Tylko kto tu zawinił? Od kilku dni w tym miejscu można zginąćInterwencja od czytelników z Woli Gutowskiej pod Jedlińskiem

Kierowcy, przejeżdżający przez Wolę Gutowską, muszą się nieźle nagłowić, żeby ominąć kable zwisające tuż nad jezdnią .

Od kilku dni mieszkańcy Woli Gutowskiej w gminie Jedlińsk mają wielki problem. Muszą przedzierać się przez słupy ustawione na... środku ulicy. A władze gminy twierdzą, że miejsce zostało zabezpieczone.

Problem mieszkańców zaczął się w poniedziałek, kiedy to jakiś kierowca uszkodził cztery słupy telekomunikacyjne. Sprawa nie byłaby może tak ważna, gdyby przewrócone słupy leżały przy drodze. W tym wypadku wylądowały na środku ulicy. W dodatku druty przecinają drogę w poprzek.

- Minęło już kilka dni i nic się w tej sprawie nie dzieje – skarżą się mieszkańcy. Przecież jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Z tego co wiem, to przewrócił się tam już jeden motocyklista. Nawet nie chcę myśleć, co mogłoby się stać, gdyby wjechał tam ktoś w nocy. Przecież można się przeciąć wpół.

ZABEZPIECZONE?

Zadzwoniliśmy do Urzędu Gminy w Jedlińsku, żeby zapytać, czemu do tej pory nikt nie zajął się sprawą. Ku naszemu zdziwieniu usłyszeliśmy, że uprzątnięcie tego leży w gestii właściciela słupów, czyli Telekomunikacji Polskiej. Gdy wspomnieliśmy, że droga jest własnością gminy i to w jej interesie leży dbać o bezpieczeństwo dowiedzieliśmy się z kolei, że miejsce to zostało... zabezpieczone przez policję.

- Próbujemy się z tym uporać od poniedziałku. Poinformowaliśmy o tym telekomunikację i czekamy na naprawę - powiedział nam Włodzimierz Dłużewski, sekretarz gminy. – Policja prowadzi też dochodzenie, kto uszkodził słupy.

O sprawie poinformowaliśmy też Telekomunikację Polską. Czekamy na odpowiedź.

dzięki  kciuk pl
 

nortus
 

Od 1 lipca 2010r  w Szwajcarii można zamówić telefonicznie nową usługę: goniec na rowerze w godzinę dostarczy prezerwatywy. Jest to najnowsza inicjatywa Federalnego Biura Zdrowia Publicznego.

Usługę te wprowadzono w ramach walki z AIDS. Na razie działa w trzech miastach: Genewie, Bernie i Zurychu.

Kampania na rzecz upowszechnienia stosowania prezerwatyw jest prowadzona pod hasłem "Kochaj życie, zastopuj AIDS".

Federalne Biuro Zdrowia Publicznego apeluje do zakochanych o cierpliwość: "Goniec może nie dotrzeć w ciągu godziny. To może potrwać trochę dłużej. Nie gorączkujcie się!".

wiadomości24 pl
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Jest tam też i polska rodzina.

Dziwny ten świat.
 • awatar Anukett: ja piernicze
 • awatar Edelweiss: Jak widać, pies i niewidoczny na zdjęciu kot zalicza się do polskiej rodziny :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @edelweiss: no oczywiście, przecież oni też jedzą :D
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
 • awatar amator.fotografii: "elenor" najpiękniejszy :)
 • awatar Be Yourself !: 27,28 - Batmobile , tyle że czerwony ;D
 • awatar Be Yourself !: Ale niektóre to arcydzieła motoryzacji :)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Aleja Fontann - w samym tzw. centrum Szczecina.

Od lat tam były fontanny i budki z piwem. Teraz te budki to eleganckie pawilony z kawą, lodami i szybkim jedzeniem. Na jednym jej końcu jest Colleoni na koniu (pl. Lotników) a na drugim końcu porządku pilnuje Marynarz sterujący miastem
... na bezrzecze i pustkowie.

Ostatni remont Alei zrobiono jakieś 3 lata temu po to by ... wszystko zburzyć i zrobić na nowo inaczej. Mieli to zrobić w tym roku ale się przesunęło. Bo fontanny mają inaczej wyglądać.
 • awatar Stixi: Ta b. dobrze utkwila mi w pamieci...
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: The jerboa (from Arabic يربوع yarbū' or Hebrew ירבוע yarbōa' ) form the bulk of the membership of the family Dipodidae. Jerboas are hopping desert rodents found throughout Asia and Northern Africa. They tend to be found in hot deserts. wers. pl: Skoczkowate (Dipodidae) – rodzina ssaków z rzędu gryzoni. Występują na stepach i półpustyniach Afryki i Eurazji. Cechy charakterystyczn Długi ogon zakończony zwykle pędzelkiem i długie tylne łapy służące zwierzętom do wykonywania skoków.
 • awatar Stixi: Dobranoc Kotki Dwa :)
 • awatar amator.fotografii: koleżanka miała myszoskoczka makasra w domu po dwóch tygodniach wydała:P
Pokaż wszystkie (3) ›