Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 21 lipca 2010

Liczba wpisów: 11

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: dzień dobry, fajna kamasutra na monetach
 • awatar Bezedura: Dzień dobry :-) Dzisiaj herbata owocowa dla odmiany!
 • awatar amator.fotografii: dzieci płaciły nimi za cukierki:P
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

To ptak? Samolot? Nie, to latający... osioł!

 

Nieprawdopodobny widok ukazał się rosyjskim plażowiczom, gdy wysoko na niebie ujrzeli przyczepionego do spadochronu... osła - podaje serwis internetowy brytyjskiego dziennika "The Daily Telegraph".

Do niecodziennego zdarzenia doszło na plaży niedaleko miejscowości Golubitskaja u wybrzeży Morza Azowskiego. Latający osioł miał być kluczowym elementem nietypowej akcji promocyjnej, której celem była reklama prywatnej plaży.

Krążące nad głowami plażowiczów zwierzę było śmiertelnie przerażone i żałosnym zawodzeniem wzbudzało trwogę wśród najmłodszych plażowiczów.


-Osioł ryczał,a dzieci płakały.Nikt nie pomyślał, by wezwać policję - powiedziała cytowana przez gazetę rzeczniczka lokalnej milicji. Ludzie za to łapali kamery i aparaty ochoczo robiąc zdjęcia unoszącemu się w powietrzu zwierzęciu.

Po wylądowaniu na morzu osioł był ciągnięty przez kilka metrów po wodzie, a następnie wyciągnięty "półżywy" na brzeg. Milicja wszczęła śledztwo.

wp pl
Prawda jakim jest dobrym przyjacielem zwierząt?
Nie zabił, a mógł.
Mógł go żywcem pokroić a dał mu,i to za darmo, wycieczkę latającą, żeby osiołek mógł zobaczyć z nieba ja k wygląda jego świat.  

Na szczęście, pewnie dlatego,  że opisali to Anglicy, zajęła się nim policja. Ale ...
 • awatar mój jest ten kawałek: głupota ludzka nie zna granic, brak słów
 • awatar Zenia&Emilia: brak słów. :/
 • awatar Mr. Sneijder: Plis skomentuj moj blog CZLOWIEKA IDEALNEGO.Pzdr i dzieki.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Dzisiejszym tematem przewodnim na pingerku jest wykorzystywanie zwierząt przez człowieka, istotę uważającą się za boskie stworzenie, najmądrzejsze na świecie.

Temat rzeka. Można by całe książki napisać. Począwszy od znęcania się nad nimi pozostawiając je w zamkniętych samochodach w upalne dni podczas gdy ludzie, istoty najwyższe i najlepsze idą się opalać w morzu czy jeziorze a biedne stworzenia zdychają z temperatury,braku wody jak w piekarniku
Wiem, czasami zostawiają i swoje dzieci w samochodu-piekarniku a sami idą np. na zakupy w hipermarkecie. Co tylko potwierdza mądrość człeka.

Niedawno pisałem, jak z ogrodu w Tokio małpy uciekły nad płotem pod napięciem - z drzew rosnących niedaleko płotu zrobiła procę i przeleciały, wystrzeliły się, nad płotem.

Wykorzystywanie zwierząt dla rozrywki, we wszystkich cyrkach itp. firmach. Dla nędznej chuci spełniania niskich, najniższych pobudek ludzkich czasami się katuje zwierzęta, i to dosłownie. Co prawda coraz rzadziej. Nie każdy ćwiczenia są męczarnią dla zwierząt ale większość niestety tak.
I po co? By zarobić kilka złotych a żeby rodzice od dziecka uczyli swoje pociechy, że zwierzęta to zwykłe krzesła, taborety, stołki  które można kopać i bić. I tak się wychowuje dzieci od małego,
że zwierzak to NIC nie jest. To nie jest żywe stworzenie, które czuje ból, czuje nienawiść i odczuwa miłość - i potrafi tę miłość odwzajemnić.

Pomijam już zwykłe, bandyckie znęcanie się nad zwierzętami aby zaspokoić swoje żądze nienawiści.

I co by nie mówić my ludzie dużo zwierzętom zawdzięczamy.

Niektóre osiągnięcia medycyny XX w. uzyskane dzięki doświadczeniom na zwierzętach:
Lata 20. - insulina dla chorych na cukrzycę.
Lata 30. - środki anestetyczne (znieczulające) dla chirurgii, szczepionka przeciwko krztuścowi.
Lata 40. - przeszczep wątroby, rozrusznik serca i sztuczna zastawka, szczepionka przeciw polio, leki na nadciśnienie.
Lata 60. - przeszczep rogówki, operacja tworzenia by-passa, przeszczep serca.
Lata 70. - leki przeciwwrzodowe i przeciwastmatyczne.
Lata 80. - leki immunopresyjne (używane przy przeszczepach organów), tomografia komputerowa, system podtrzymywania wcześniaków przy życiu, leki do terapii chorób wirusowych.

Podobnie jak dużo zawdzięczamy ... hitlerowcom. Oni testowali na ludziach w obozach zagłady zabiegi chirurgiczne, poznawali reakcję człowieka na ból, chemię, nowe lekarstwa.

Ale czy to znaczy, że mamy trwać w tym dalej?

Człowiek chyba już zrozumiał, że nie trzeba kroić żywcem człowieka żeby poznać jak zareaguje na ucisk na jakiś mięsień. Człowiek zrozumiał też, że nie trzeba już do tego wykorzystywać zwierząt.

Ale czy wszyscy zrozumieli?
Niestety nie. Widać to w mediach, chyba nie ma tygodnia żeby nie było informacji o znęcaniu się nad zwierzętami i to nawet tymi, które podobno ci sadyści kochali !  Psami, kotami, ptaszkami ...
Jak trzeba być zboczeńcem żeby przywiązać psa do drzewa w lesie i sobie pójść do domu?
Czy żeby podpalić psa i posłać windą na ostatnie piętro, płonącego psa?

Brak słów.

Jak jestem wrogiem kary śmierci to czasami uważam, że takich zwyrodnialców powinno się tak samo przywiązać i zostawić w lesie, niech zdycha z głodu i pragnienie, bo to nie jest człowiek. Nie wiem czym jest taka istota dwunożna, zwierzęciem tego nazwać nie można, bo to obraza dla zwierząt.
Nigdzie w przyrodzie nie spotka się żeby zwierzak zabijał jakieś zwierzę dla przyjemności. Zabija żeby żyć, żeby jeść. Taki jest łańcuch pokarmowy na Ziemi, większy je mniejszego. Ale tylko po to by żyć, Nie dla przyjemności.

A człowiek?
Ta boska istota, najmądrzejszy ssak świata, który podporządkował sobie cały świat zwierząt i roślin.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: dzięki
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Nie jestem wrogiem ludzkości lecz dla zwyrodnialców nie mam litości. Mocny tekst, pozdrawiam Wes.
 • awatar J.K.: bardzo potrzebny i wiecznie aktualny temat. Dobrze,że piszesz o tym o czym wielu ludzi woli zapomnieć lub lekceważyć dala własnego spokoju.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Bronisław Komorowski ukrył poważną chorobę. Prawdopodobnie sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego podjął tę decyzję świadomie - poinformował portal niezależna.pl
Bronisław Komorowski od czerwca pełni funkcję głowy państwa.


"Bronisław Komorowski jako kandydat na najwyższy urząd w państwie nie poinformował wyborców o stanie swojego zdrowia.” – informuje portal internetowy niezależna.pl. Najprawdopodobniej sztab kandydata PO świadomie podjął decyzję o zatajeniu poważnych problemów zdrowotnych prezydenta-elekta.

Kandydat na prezydenta zataił groźną chorobę serca, z którą boryka się od lat - pisze niezalezna.pl. Według portalu, Bronisław Komorowski podczas kampanii przeszedł poważny zabieg w Instytucie Kardiologii w Aninie. Sztab wyborczy kandydata zdecydował się świadomie zataić te informacje i nie informować opinii publicznej o jego stanie zdrowia. Nocą z 23 na 24 kwietnia przyszły prezydent po raz drugi przeszedł
poważny zabieg ablacji, ponieważ wcześniejsze leczenie nie przyniosło pożądanych skutków.

Bronisław Komorowski chory?

Ablacja to zabieg kardiologiczny, który ma wyleczyć zaburzenia rytmu serca (częstoskurcz). Polega na zniszczeniu najczęściej energią termiczną obszaru serca, będącego anatomicznym podłożem występowania takiego schorzenia.

Informator niezależnej.pl, pracownik instytutu kardiologii twierdzi, że Bronisław Komorowski cierpi na komorowe zaburzenia rytmu serca wymagające inwazyjnego, czyli zabiegowego leczenia.

Odczuwalnymi objawami zaburzeń rytmu serca są m.in.: zasłabnięcia, duszności, zawroty głowy, a nawet utraty przytomności.

Nie wiadomo, czy stan zdrowia przyszłego prezydenta może być przeszkodą w pełnieniu jednej z najważniejszych funkcji w państwie.


gs24 za wspolczesna plCzy to prawda? Ciekawe co odpowie Kancelaria.
Ale ale, czy przypadkiem słynny poseł Palikot nie domagał się wcześniej, jakiś rok temu, informacji o stanie zdrowia prezydenta? Wtedy jeszcze Lecha Kaczyńskiego? I jaka była reakcja PISu? Że to sprawa osobista i nikomu nic do tego.
A nie prawda. Stan zdrowia prezydenta nie jest sprawą osobistą i powinna być podana do wiadomości
Oczywiście w zarysie i nie np. o chorobach wstydliwych ale stan ogólny powinien być podany.
A teraz niezależna będzie się domagać informacji.
Wcześniej można było wdrożyć procedury prawne do ujawniania informacji o stanie zdrowia prezydenta a nawet kandydatów przed wyborami.
Nie dobrze by się stało gdyby te informacje były prawdziwe. Praca prezydenta to nie jest relaks, choć nie tak stresująca jak premiera.
 • awatar Pani Krecikowa: Oby jednak niezależna.pl myliła się co stanu zdrowia prezydenta...
 • awatar FAJNE RZECZY Z ALLEGRO: palikot domagał się tego bo kaczyński miał chyba alzheimera i popijał, ale z tego co wiem to wielu polityków ostro popija, m.in. tusk.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @FAJNE RZECZY Z ALLEGRO: wszystko jest dla ludzi, tylko w granicach rozsądku. co roku jest raport o stanie prezia USA i nie ma z tym problemu, żadna tajemnica. Bez szczegółów oczywiście.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Po libacji alkoholowej dwóch braci mieszkających w Policach pokłóciło się. Jeden z nich wyrzucił z okna na 3 piętrze miniaturowego króliczka.

Zwierzak nie przeżył upadku.

24-latkowi, który dokonał się bestialskiego czynu grozi do roku pozbawienia wolności. Świadkowie twierdzą, że *mężczyźni założyli się,że króliczek umie latać*


- Około godziny 21 funkcjonariusze byli już na miejscu. W mieszkaniu na trzecim piętrze zastali awanturujących się mężczyzn w wieku 24 lata oraz 26 lat.

24-latek podczas awantury wpadł w szał i ze złości
wyrzucił królika miniaturkę, który należał do matki.

- Matka złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa- dodaje Mejer. - Wszczęte zostało dochodzenie. Sprawcy grozi do roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie. Fakt, że był nietrzeźwy pozwolił policjantom na przewiezienie go do szczecińskiej izby wytrzeźwień. Badanie krwi wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kamilowi T., sprawcy bestialskiego czynu, Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód przedstawi zarzuty - dodaje nadkomisarz.

Ciało królika zostało zabezpieczone. Policja zapewnia, że jeszcze w tym tygodniu lekarz weterynarii przeprowadzi sekcję zwłok zwierzaka
gs24

brak już słów.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: tylko jeszcze kiedy sądy to zrozumieją i zaczną poważnie karać. nie chodzi tu żeby w każdym przypadku zamykać do więzienia ale można kazać takiemu mordercy pracować za darmo w schronisko, w lecznicach, przy sprzątaniu miast i wiele innych możliwości. wtedy może zrozumie.
 • awatar Lelumpolelum: z tą sekcją to chyba jakiś żart :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: moż się zagalopował w wypowiedzi a może faktycznie muszą sprawdzić dlaczego zginął. uroki policji
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Koszalińskie "Forum” jest jedynym centrum handlowym na Pomorzu, które przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "Parking dla kobiet w ciąży”.Od początku lipca wszystkie przyszłe mamy mają przy "Forum” specjalne miejsca do parkowania. Specjalnie oznakowane punkty pojawiły się na każdym parkingu wokół "Forum”. W sumie jest ich pięć i wszystkie znajdują się obok miejsc dla niepełnosprawnych. I tak: dwa miejsca dla kobiet w ciąży pojawiły się na parkingu przed wejściem głównym, dwa na dachu (wejście od strony "Grycana” i od strony sklepu "Genetic") oraz jedno na parkingu podziemnym w pobliżu wejścia do "Tesco”.

– Centrum Handlowe "Forum” jest jedynym obiektem spoza Warszawy, które wyznaczyło miejsca parkingowe dla przyszłych mam. Tym samym umacnia swój wizerunek miejsca przyjaznego rodzinie.

gk24


Uważam, że to dobry pomysł. Wiadomo, że kobieta w ciąży musi bardziej szeroko otworzyć drzwi autka a nie przeciskać się jak chudzina. Wszystko co ułatwia życie powinno być preferowane - zwłaszcza kobiecie w ciąży. Bo przecież zanim urodzi to jeszcze musi żyć, robić zakupy, poruszać się po mieście - jeżeli oczywiście jej zdrowie na to pozwala. A nie każda "ciężarówka: ma czułego męża czy chłopaka co jej we wszystkim pomoże i wyręczy.
 • awatar miniblog życia: tylko z tego co widać to szerokośc miejsca parkingowego jest taka sama jak innych samochodów wiec raczej mozna zapomniec o tym ze otworzy cieżarna drzwi szerzej, ale pomysł dobry popieram
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @miniblog życia: faktycznie, nie jest szerszy. nie przyglądałem się zdjęciu wcześniej, widziałem że jest dużo miejsca bo samochód po prawej stał dalej niż normalnie. A powinno być to stanowisko szersze, jak dla inwalidów. ale dobrze, ze choć jest blisko wejścia, wiadomo że "brzuszek" waży i wszystko co ułatwia powinno być pomocne.
 • awatar Zenia&Emilia: super pomysł,też popieram ;)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 Orzeł z herbu ma flaszkę, a gwarka zastąpił złomiarz

Kontrowersyjne graffiti, które ozdobiło podwórko w Bytomiu, dla jednych jest obrazoburcze, dla drugich to celna obserwacja rzeczywistości.


Graffiti w podwórzu oficyny przy ul. Dworcowej 5 pojawiło się kilka dni temu w tajemniczych okolicznościach, bo nikt nie wie, kto jest jego autorem. Jeszcze większe emocje budzi jednak to, co przedstawia: w herbie Bytomia zamiast gwarka, który fedruje węgiel, znalazł się złomiarz, który palnikiem wykrawa swój łup. Na drugiej połówce górnośląski orzeł w dziobie trzyma butelkę, którą podpiera skrzydłem. Pod herbem autor umieścił dwie osoby zamroczone po ostrej alkoholowej libacji.

gw

Pasowałby do wielu miast :D :D :D
 • awatar patryk wojtysiak 0rh-: Niby złomiarz, a w NIKE butach śmiga..
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @patryk wojtysiak 0rh-: przedsiębiorczy i dobrze zarabia :D
 • awatar marek: Zmodyfikowany nieco herb Bytomia oddaje jego 100% rzeczywistość . Władze naszego Miasta powinny wyciągnąć wnioski z tego jak postrzegane jest Bytom . Jak dla mnie artyści nie powinni być karani pokazali całą prawdę !!! Jestem mieszkańcem tak postrzeganego zakątka Śląskiej Ziemi i sam nie mogę patrzeć na brud i smród Bytomia i jego dzielnic
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Gdzie ta czerwona kropka mieści się kolejna fontanna szczecińska. A raczej to co z niej zostało.

Prawdopodobnie jest fontanną poniemiecką, pewnie odnowioną za Gierka. A dzisiaj - śmietnikiem,
Prawda jak to miło odpocząć sobie na połamanych krzesłach w środku fontanny?

Szkoda, położona w pięknym miejscu, między blokami
wśród zieleni. Oaza spokoju. Dziś zniszczona.
Choć niewiele potrzeba by odżyła.

Mieści się przy ul. Heleny, na Niebuszewie.


A przy okazji kilka innych fotek z Niebuszewa.

Niebuszewo to stara, żydowska dzielnica Szczecina.
Tu mieściły się szkoły żydowskie za Niemca i aż do 1968r.
Ale i dzisiaj spacerując po tej dzielnicy spotkasz ślady po ... kulach z czasów II wojny.
Tak, nikt nigdy nie zadbał o wygląd domów. A zobaczcie na mapce jak ukształtowane są ulice, żadnej prostoty jak w NYC, zaułki, zakamarki, skosy, wolne miejsca. Cudowna dzielnica.

I tu mieszkał rzeźnik szczeciński, który w latach 1952-1953 przerabiał ludzi na kotlety mielone. Kilka przecznic dalej od fontanny.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: podpowiedz koleżance że mogliby mieć fajną kącik. tam są nawet jeszcze alejki spacerowe - tylko posprzątać ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: a sami nie mogą? żeby od razu cały świat ściągać do sprzątania Niebuszewa? :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar eeeeM. :): haha niezle ;D
 • awatar happygirl: hahahaha
 • awatar catalana: sloni w blocie jeszcze nie widzialam :D reszte tak, ale tutaj jest inny swiat :D ale najbardziej zaciekawil mnie pan z tym dziwnym pepkiem-to naturalnie tak ma?
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Hmm... Chyba chcę być emerytką :-D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: żeby 6 dni męczyć Basterka i w niedzielę odpoczywać? :D
Pokaż wszystkie (2) ›