Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 2 lipca 2010

Liczba wpisów: 17

nortus
 

Witam.

Zauważyłem ciekawą sprawę w domu:
gdy z kompa leci radio RMF FM - Xylia jest w tym samym pokoju co ja
gdy leci Radio ZET - Xylia idzie do sypialni.

Taka muzykalna czy co?

Poranny przegląd pingierka zrobiony.
Musze wyskoczyć i to za chwilę żeby małpiakowi kupić jedzenie suche bo .... zapomniałem wczoraj.
Kupiłem jej mięsko a o suchym zapomniałem.
Dobrze, że jeszcze miałem zapasik.

Małpa oczywiście chce buszować w nocy po balkonie a w dzień zamyka się w chłodzie w domku.
 • awatar Bezedura: Dzień dobry z biegu do pracy :-)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bezedura: miłego dnia, uważaj na zakręty :D
 • awatar mój jest ten kawałek: witaj, niesamowita ta Twoja Xylia :*
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

jeszcze sporo przykładów mam jak robią to inni.

Samochód to podobno przedłużenie męskości.
A jak w przypadku kobiet to jest?

Jest to zabawka na pokaz, dlatego jedni jeżdżą maluchami a inni mercami i terenówkami prawie w cenie samolotów, zaspokajanie własnego ego.
 • awatar Mysiaki: Pierwszy- to mi się podoba, hehe.. :D
 • awatar amator.fotografii: fajne:) kiedyś bawiłem się w tuning wizualny wozików (na kompie) ale takich cudaśków nie zrobiłem:P drble.pinger.pl/p/15 w sumie od tego zaczeła sie przygoda z pingerkiem:P
 • awatar Atom Head: Ten pierwszy jest super...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Nowy pomysł Amerykanów
Ten samochód rozwiąże problem korków

 

Korki nie są już straszne, gdy pędzi się nowym amerykańskim samochodem. To auto pozwala spojrzeć z góry na kierowców, którzy tłoczą się na autostradach. Choć kosztuje fortunę, to jednak już zaczęli się zgłaszać pierwsi nabywcy.


Już przed końcem przyszłego roku będziemy mogli kupić latajace samochody - zapewnia firma
Terrafugia. Samochód o nazwie "Transition"(przemiana) ma swoich włascicieli odwozić na lotnisko, z którego odlecą bez konieczności przesiadania się.

Latający pojazd jest reklamowany jako tańsze i wygodniejsze rozwiązanie niż konwencjonalny samolot. Na lotnisku nie trzeba będzie się przesiadać. Nie będzie też potrzebny hangar, gdyż "przemianę" można po prostu zostawić w garażu. Samochody mają być wyposażone w rozkładane skrzydła. Firma zapewnia , że ich rozwinięcie potrwa nie dłużej niż minutę.

Samochód-samolot ma kosztować ok. 194 tysiące dolarów i latać poniżej pułapu 3 tys. metrów.
Terrafugia twierdzi, że ma już na swój wynalazek 70 zamówień wraz z przedpłatami. Autem nie będą mogły jednak latać osoby nie posiadające licencji pilota. Firmę Terrafugia założyło w 2006 roku pięciu absolwentów Massachusetts Institute of Technology.

dgp

licencje na latanie? a co tam, zrobi się 2 godzinny kurs picia piwa i będzie.
I będzie można zaparkować na dachu domku, swojego jak się uda albo u sąsiada :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Są zarzuty dla podstępnego oszusta Zbigniewa M. 50-latek podawał się za ginekologa. Wmówił kobiecie chorobą i "uleczył" ją seksem. Oczywiście nic za darmo. Za usługę zainkasował 1300 złotych!


Zbigniew M. w perfidny sposób wykorzystał między innymi 19-latkę z Podhala. Wmówił jej, że ma nowotwór jajników i bezwzględnie żerował na przerażeniu i naiwności młodej kobiety. Wiedział dobrze, jak zasiać ziarenko nadziei. "Możemy zrobić operację, ale to bardzo dużo kosztuje" - mówił. Napomknął przy tym, że jest inna, tańsza i naturalna metoda - seks. Zaproponował więc stosowny zabieg za jedyne 1300 złotych, w którym on sam wystąpił w roli "lekarstwa". 19-latka zgodziła się...


Kolejnej nastolatce mężczyzna wmówił, że zamożnym hrabią i posiada klinikę ginekologiczną w Szwajcarii, w której leczył znanych ludzi. Uwiedziona dziewczyna podróżowała z nim po Europie.

M. wpadł wreszcie na dworcu PKP w Krakowie. Został zatrzymany i usłyszy zarzut doprowadzenia podstępem do seksu. Grozi za to nawet 12 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa - zaznaczają mundurowi. Nie wykluczone bowiem, że oszukanych kobiet jest więcej. Czy jednak zdecydują się ujawnić?

nasygnale pl

aż nie mogę uwierzyć, że ludzie mogą być aż tak durni.
 • awatar Anukett: vzytałam o tym , ona nie mieszkała z rodzicami i nie miała tych 1300 zł i ci durnie jej wysłali, zamiast zjawić się w pół godziny u chorej córki , porozmawiać z lekarzem obejrzeć wyniki itp, tego tez nie rozumiem
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: wiem, że człowiek chory łapie się wielu możliwości, nawet wróżki. ale to już nie dziecko, 19 lat, żeby wierzyć w cudowną moc jego członka? I jeszcze płacić jak najdroższej prostytutce? To mogła się puszczać na lewo i prawo skoro seks uzdrawia. ale to jest też efekt tematów tabu w naszych rodzinach.
 • awatar mój jest ten kawałek: nie mogę w to uwierzyć, że jeszcze tacy naiwni ludzie są na świecie, to się w mojej małej głowie nie mieści.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Tak operatorzy naciągają ludzi

Operatorzy komórkowi wiedzą, jak zwiększyć swoje przychody. Ostatnio wprowadzili usługi, przez które płacimy coraz więcej. Nikt jednak nie pyta klientów o zdanie, czy chcą tych świadczeń. Do urzędów kontrolujących rynek i konkurencję trafiają już pierwsi niezadowoleni.

Sieci komórkowe włączają dodatkowe, płatne usługi nie pytając klientów o zdanie - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Potem wysyłają SMS-y, w których przypominają, że z usługi można zrezygnować. Tyle, że większość klientów tych wiadomości nie czyta, bo wszystko co przychodzi z sieci traktują jako spam.

"To wygląda tak,jakby operatorzy po cichu liczyli,
że klient nie zauważy informacji od nich i nie wyłączy usługi - mówi "Gazecie Wyborczej" analityk rynku, Łukasz Roguski. Podobnego zdania są Urząd Komunikacji Elektronicznej. Urzędnicy zapowiadają, że złożą skarę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Co na to operatorzy? "Takie działanie w naszej ocenie nie jest niezgodne z prawem" - wyjaśnia rzecznik Orange.
Według niego sieć wysyła przecież wiadomość o tym, ile usługa kosztuje i jak z niej zrezygnować.

Trzeba więc dokładnie czytać wszystko, co wysyła nam operator. Inaczej za nieświadomość sporo zapłacimy.

dgp
 • awatar mój jest ten kawałek: ja jestem bardzo zadowolona z mojego operatora czym więcej rozmawiam tym mniejsze rachunki płacę cuda czy co?
 • awatar badyl.: mnie wkurzało coś takiego w erze, że w "prezencie" dawali granie na czekanie w postaci wątpliwego hitu Oceany i potem ciągnęli za to forsę. a smsa z rezygnacją wysyłałam chyba dziesięć razy.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl.: mi się bardzo podobały smsy, że mam za darmo jakiś dzwonek przez 30 dni a później muszę płacić 2 zł miesięcznie. ale na szczęście było to na zasadzie: wyślij bezpłatnego smsa a dostaniesz za darmo.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Sławomir Nowak krytykuje kandydata PiS
Szef sztabu PO: Kaczyński nigdy nie siedział


Na finiszu już nikt niczego nie owija w bawełnę. Ani sztab PiS, ani otoczenie Bronisława Komorowskiego.

Szef sztabu kandydata PO drwi z szefa PiS i jego pochwały Edwarda Gierka. Wyliczył więzionych wtedy opozycjonistów. "A Jarosław Kaczyński nie siedział nigdy" - atakował Sławomir Nowak.

Nowak starł się z Adamem Bielanem z PiS w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24. Szef sztabu kandydata Platformy na prezydenta komentował ciepłe słowa, jakie o pierwszym sekretarzu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Edwardzie Gierku. Kaczyński twierdzi, że Gierek miał dobre intencje, chciał rozwoju Polski, a nawet myślał o uczynieniu z Polski mocarstwa.

"Jarosław Kaczyński przekroczył granicę śmieszności podlizując się i mówiąc, że za Gierka nie siedziało się więzieniu" - mówił Sławomir Nowak.
Wyliczył, że komunistyczne władze w tamtym czasie uwięziły m.in. Bronisława Komorowskiego, Stefana Niesołowskiego, Jacka Kuronia, czy Adama Michnika.

"A Jarosław Kaczyński nie siedział nigdy" - podkreślił Nowak.

Kandydata PiS próbował bronić Adam Bielan. "Była ciemna strona rządów Edwarda Gierka, ale Jarosław Kaczyński mówił o pierwszej części jego rządów" - mówił.

dgp

muszę przyznać, że Kaczor wychwalając towarzysza Edwarda Gierka - I sekretarza PZPR, człowieka któy wpisał nam do konstytucji wieczną miłość ze Związkiem Radzieckim i bratnią Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego (w 1976r) pokonał już wszelkie granice śmieszności. I pokazał jak nisko jest w stanie się zniżyć byle tylko dorwać się do władzy.
Gdyby jeszcze chwalił Adam, który go popiera, to jeszcze bym rozumiał. Ale chwalić Edzia - który zrobił z nas prawie 17. republikę Radziecką, czego nawet Gomółka się nie odważył, który zrujnował polską gospodarkę (to on wprowadził kartki na cukier na początku), z którym to sam Jarek podobno walczył w opozycji (piszę podobno bo po tych słowach to już zaczynam wątpić).
A że chciał dobrze? A który polityk nie chce dobrze. A Hitler nie chciał dobrze dla swojego narodu? Każdy chce.

Zachwycanie się Oleksym i miłując teraz SLDowców i komuchów a teraz tow. Gierek. Ręce opadają.
No to jeszcze przypomnę, że Bronka Komorowskiego skazał za rozruchy w latach 80. sędziego Kryże - tak ten sam, który tak dobrze pracował za czasów rządu PISu. A podobno w czasie rządów PISu nie było nikogo co służył PRL.


Ten fotomontaż ukazuje obecną miłość Jareczka do komuszków. A taki wielki wojownik z niego był.
PS zdjęcie ukradzione od Lotarkinga.
 

nortus
 

Pamiętacie wpis sprzed kilku dni o wykastrowaniu rzeźby faceta w Zielonej Górze? (link poniżej)

Jednak życie toczy się dalej, prezio miasta się ugiął wobec krytyki i poprosił autorkę, żeby przeszczepiła facetowi znowu jego męskość.

Wreszcie będzie normalnie, ale wstydu się najedli zielonogórzanie to nikt nie wróci. Chociaż mieli za to darmową reklamę :D :D :D


nortus.pinger.pl/m/3342215/chory-zaklamany-kraj


= = =
Krótka historia "zamachów na ptaszki"

Rzeźby nagich mężczyzn, jak Polska długa i szeroka, straszą przyrodzeniami. Ostatnio zgorszył się prezydent Zielonej Góry.

Polityk polecił wykastrować rzeźbę nagiego atlety, stojącą przy miejskim aquaparku. Nie spotkało się to z aprobatą miejscowej społeczności
i wkrótce rzeźba powróci do swojej, pierwotnej postaci.

Gorzowski Świnster, nazwany tak od nazwiska fundatora, również wzbudzał wielkie kontrowersje. Kiedyś, podczas procesji Bożego Ciała, pewien mężczyzna rzucił się na posąg z siekierą. Zamach się nie udał, ale rzeźba do dziś ma bliznę. A gdy szły następne procesje, przyrodzenie zasłaniano kawałkiem materiału. W 2004 r. posąg został przeniesiony w mniej uczęszczane miejsce.

Podobny los spotkał w Toruniu kontrowersyjny postument - pomnik przyjaźni polsko-duńskiej, kształtem nieco przypominający członek. Sprzed urzędu miasta trafił na obrzeża Starówki.

Przed siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie stoi rzeźba przedstawiająca Ikara. Rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska z LPR uznawszy
że rzeźba może gorszyć dzieci, domagała się zasłonięcia lub przynajmniej skrócenia członka.
Ikar ocalał - kończy "Metro".


Awantura o penisa na zachodzie Polski

Od kilku dni Zielona Góra żyje sprawą... penisa. Chodzi o przyrodzenie wyrzeźbionego mężczyzny, którego posąg stanął przed zielonogórskim basenem. Kilka dni temu usunięcie spornego organu nakazał prezydent miasta Janusz Kubicki, w czwartek jednak zmienił zdanie i penis ma wrócić.

Jeszcze w środę prezydent zarzekał się, że do tego nie dopuści, bo rzeźba nie powinna szokować. W czwartek jednak zmienił zdanie i na specjalnie zwołanej konferencji prasowej oznajmił, że skoro radnym PiS i wielu innym osobom przyrodzenie nie przeszkadza, to nie będzie się upierał i penis może wrócić na swoje miejsce.

Posągowy mężczyzna odzyska przyrodzenie w najbliższych dniach. Przyklejanie penisa Agnieszka Wolska rozpocznie w piątek w południe.

wp pl
 • awatar kochanica szkarłatna: prezio jest głupi, a facet bez klejnotów to nie facet :)
 • awatar Anukett: "czerwona ze wstydu" i ja na niego głosowałam !!!!!
 • awatar Be Yourself !: hehehe uśmiałam się , ach ci Polacy ;)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pamiętaj! To obiecali Ci kandydaci na prezydenta

Polska w ekskluzywnym klubie najbogatszych krajów świata, olimpiada w Warszawie, prawie darmowe przejazdy komunikacją dla studentów, dla każdego młodego Polaka własne M, a zamiast bezdroży - nowe autostrady.

Słowem dla każdego coś miłego. Obaj kandydaci na urząd Prezydenta RP przez całą kampanię prześci-
gali się w składaniu obietnic. Kusili kogo się dało i czym się dało.

I choć do poziomu gruszek na wierzbie czy nawet drugiej Japonii nad Wisłą Bronisław Komorowski (58 l.) i Jarosław Kaczyński (61 l.) nie doszli, to i tak było ciekawie. Sprawdź, co naobiecywali ci kandydaci.

Żeby wiedzieć, z czego ich potem rozliczyć.Bronisław Komorowski (58 l.)

- Internet dla każdego obywatela

- Przywrócenie 50 proc. zniżek na przejazdy dla studentów

- 30 proc. podwyżki dla nauczycieli

- Szybka budowa dróg i autostrad

- Budowa tamy na Wiśle w okolicach Nieszawy

- Reforma systemu emerytur mundurowych

- Niepodnoszenie wieku emerytalnego

- Refundacja in vitro

- Wycofanie wojsk z Afganistanu do 2012 roku

- Zachowanie i modernizacja KRUSJarosław Kaczyński (61 l.)

- Olimpiada w Warszawie najpóźniej w 2024 r.

- Polska w grupie państw G-20

- Mieszkania dla młodych

- Likwidacja gimnazjów

- "Żadnego 0:6 z Hiszpanią, to Polska ma zwyciężać"

- Utworzenie Muzeum Ziem Zachodnich we Wrocławiu

- Pozostawienie przywilejów dla służb mundurowych

- Poprawa stosunków z Rosją

- Koniec z podwyżkami podatków

- Eksploatacja polskich złóż gazu łupkowego


se pl

Zobaczymy.


A tacy byli za młodu:
 • awatar gość: jaki bronek :D
 • awatar gość: 50 % zniżek już jest.. nietylko dla studentów ale idla uczniów drogi człowieku
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. za rządów koalicji SLD-PSL. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo tylko do 37-proc. ulgi. (PAP)
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 

Jak to było za Gierka, gdzie podobno opozycja była tolerowana przez reżim ludowy, wg Kaczki.


Do rozpędzania demonstrantów użyto gazów łzawiących i armatek wodnych. Po opanowaniu sytuacji pod komitetem, uzbrojone w ten sposób ZOMO i MO ruszyło na inne ulice, atakując często spokojnych przechodniów. Ostra woń gazu utrzymywała się w centrum jeszcze przez kilka następnych dni.

Marek Jurek,który wcześniej wcześniej kandydaturę szefa PiS na prezydenta,krytykuje go za wypowiedzi
o Edwardzie Gierku.

Byli opozycjoniści - Jan Lityński, Andrzej Czuma i Stefan Niesiołowski przypominają Kaczyńskiemu o represjach, jakie spotykały przeciwników rządu w latach 70.

- Z punktu widzenia historii Polski Edward Gierek był szefem satelickiego reżimu działającego w granicach przyzwolenia Moskwy - mówił dziś w TOK FM Marek Jurek.

Jarosław Kaczyński oświadczył wczoraj w Sosnowcu, że Edward Gierek opozycję *jakoś tam tolerował,a nie zamykał do więzień* . Mówił też, że *Gierek choć był komunistą,to był komunistą patriotą*
I że był znacznie bardziej łagodny od swojego poprzednika. A przede wszystkim chciał budować Polskę silną, tak, by znalazła się w pierwszej dziesiątce światowych potęg.

W "Kropce nad i" w TVN24 mówił, że powiedział to "co od wielu lat myślał" i że *mocarstwowa postawa Gierka była dobra* .

Jarosław Kaczyński był młodym,dwudziestokilkulet-
nim człowiekiem. Nie może powiedzieć, że nie pamięta tego, co działo się w Ursusie, Radomiu, Grudziądzu, tego, że KOR zapisał w swoich rejestrach ponad 1800 prześladowań konkretnych osób - mówił Czuma. - Sądzę że warto zapytać przyjaciela politycznego Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza [aktywnego działacza opozycji w latach 70], czy potwierdza opinię że jakoś tolerowano opozycje i nie zamykano do więzienia - dodał.

Lityński przypominał też o buncie robotniczym w Radomiu w czerwcu 1976 r. - Ludzie byli tam bici, dostawali do 10 lat więzienia. Przebaczenie nie może oznaczać amnezji i zapomnienia czym był system komunistyczny

- Zgadzam się, że dziś w Polsce nie należy ludzi dzielić według tego co robili przed 1980 r. Ale to nie oznacza, że powinniśmy mieć amnezję. Polska niepodległa wyrosła z tego, że ludzie protestowali i siedzieli w więzieniach.


Jednocześnie Czuma podziękował za poparcie Adama Gierka,syna Edwarda dla Bronisława Komorowskiego. Wcześniej Adam Gierek deklarował, że w II turze skreśli obu kandydatów. Ostatecznie jednak zdecydował się głosować na Bronisława Komorowskiego.

Gest Kaczyńskiego wobec Gierka nie wzbudził entuzjazmu wśród prawicowo nastawionych internau-
tów, choć nie wszyscy mieli okazję go zobaczyć. Sprzyjające Kaczyńskiemu *Wiadomości TVP o nim nie poinformowały* .

Na Facebooku pojawił się za to plakat autorstwa przeciwników Kaczyńskiego, na którym zwyczajem partyjnych dygnitarzy Gierek całuje Kaczyńskiego. Poniżej cytaty z Sosnowca, a obok przypomnienie dramatycznych wydarzeń z Ursusa i Radomia w 1976r.
i sierpnia 1980 r.
Europoseł prof. Adam Gierek, który wcześniej deklarował, że w II turze skreśli obu kandydatów, zdecydował się głosować na Bronisława Komorowskiego.
*Czasy są ciężkie,nie może być tak,że będziemy mieli u władzy zwalczające się siły polityczne*  

*W połowie przyszłego roku czeka nas polska prezydencja w Unii Europejskiej,nie możemy ryzykować,że najemy się wstydu,że u nas będzie wojna prezydent przeciwko premierowi i rządowi,jak to było w Czechach*  - dodaje Gierek

gw


i po co te całe umizgi?
Młody Gierek i tak nie poparł Kaczyńskiego. podobnie jak Napieralski, a tyle spotkań było.


Młodym przypomnę fragmenty Konstytucji gierkowskiej z 1976r.

Wstęp
...
W okresie okupacji Naród Polski toczył nieustępli-
wą, bohaterską walkę z krwawym najazdem hitlerowskim. *Historyczne zwycięstwo Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich nad faszyzmem wyzwoliło ziemie polskie,umożliwiło polskiemu ludowi pracującemu zdobycie władzy i stworzyło warunki narodowego odrodzenia Polski w nowych,sprawiedliwych granicach*  Na wieczne czasy powróciły do Polski Ziemie Odzyskane.

Rozdział 1

Ustrój polityczny.

Art. 1.

1. Polska Rzeczpospolita Ludowa jest państwem socjalistycznym.

2. W Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej władza należy do ludu pracującego miast i wsi.

...
Art. 3.

1. Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie socjalizmu jest *Polska Zjednoczona Partia Robotnicza*

2. Współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Stronnictwa Demokratycznego stanowi podstawę Frontu Jedności Narodu.

...

Art. 6.

Polska Rzeczpospolita Ludowa w swej polityce:

1) kieruje się interesami Narodu Polskiego, jego suwerenności, niepodległości i bezpieczeństwa, wolą pokoju i współpracy między narodami,

2) *nawiązuje do szczytnych tradycji solidarności z siłami wolności i postępu,umacnia przyjaźń i współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i innymi państwami socjalistycznymi*  

uffff starczy.
Takie zapisy były chyba tylko w konstytucji Rumunii. To towarzysz Gierek zrobił z nas prawie 17. republikę ZSRR. Nawet Gomółka nie pozwolił sobie na takie fanaberie w konstytucji.
Wielkie rozruchy w Polsce były m.in. po uchwaleniu
tej konstytucji. Plus serie kolejnych podwyżek cen
doprowadziły do walk w Radomiu, Grudziądzu czy Ursusie.
Widać teraz trzeba mu oddawać cześć.

A co IPN na to? Przecież to wychwalanie zbrodniczego systemu socjalistycznego?

Jego umizgi do Napieralskiego mogłem zrozumieć, chociaż jeszcze 6 lat temu chciał ją delegalizować

Ale jak zaznaczono wyżej dziennik TVPiS jakoś przeoczył wypowiedź pochwalną dla Gierka. Ale to przecież są obiektywne media, nieprawdaż?
 • awatar jas fasola: a dla nich wszystkich najlepiej wynajac oswiecim i puscic pelna para z dymem
 • awatar Atom Head: Zapomniałeś dodać że w trakcie narady KC PZPR w czasie zamieszek w Radomiu Gierek jako pierwszy domagał się wręcz strzelania do demonstrantów i rozwiązania problemu siłą.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: dzięki za uzupełnienie. prawdziwy demokrata był
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Karę 19 lat i 10 miesięcy więzienia orzekł sąd w Australii dla katolickiego księdza Johna Sidneya Denhama za przestępstwa seksualne wobec 25 nieletnich chłopców, popełnione w ciągu 18 lat - poinformował portal BBC News.

67-letni duchowny przyznał się do szeregu zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego uczniów wieku 5-16 lat w szkołach Nowej Południowej Walii w latach 1968-86. Będzie musiał odbyć co najmniej 13 lat i 10 miesięcy kary.

Sędzia Helen Syme podkreśliła, że przestępstwa dotknęły wiele dzieci, a zachowanie duchownego było celowe, często zaplanowane, miało charakter kryminalny i w wielu wypadkach sadystyczny. Ksiądz Denham w oświadczeniu w sądzie poprosił o wybaczenie.


Ofiary i ich rodziny przyjęły wyrok z zadowoleniem
ale uznały, że odpowiedzialna jest również hierarchia Kościoła.

W Australii zapadło dotychczas ponad 100 wyroków w sprawie nadużyć seksualnych ze strony księży. Papież Benedykt XVI podczas pielgrzymki do tego kraju w 2008 roku spotkał się z grupą ofiar księży-pedofilów i podkreślił, że duchowni, którzy dopuścili się wykorzystywania seksualnego nieletnich, powinni zostać postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.


wp pl

ciekawe kiedy my się doczekamy takich wyroków? a nie tylko w zawieszeniu. To żadna kara, że on będzie się palił ogniem piekielnym. Wiedział co robi więc powinien zakładać, że ciężko grzeszy i poniesie kary przewidziane prawe boskim. Ale na ziemi musi ponieść kary ziemskie.  

Jak kiedyś powiedziała jedna z osób: dla niej (tej osoby w dyskusji) najważniejsze są wyroki boskie a nie sądowe. To takie polskie, zamieść pod dywan, nie mówić, udawać że nie ma sprawy. Kościół - instytucja być może przesunie takiego zboka do inne parafii albo do jakiegoś zakonu i cisza.
A krzywda dzieci molestowanych, już nie mówię że zgwałconych?
Co innego gdyby uprawiał seks z dorosłą osobą, dwie dorosłe osoby mogą robić co uważają za słuszne (pominę już, że obowiązuje celibat ! ). Ale nie w przypadku molestowania dzieci i nastolatków.
 • awatar Zenia&Emilia: W Polsce to może za 200 lat, tu wymiar sprawiedliwości jest za bardzo wierzący xD
 • awatar jas fasola: a moze by tak obcinac ksiezuniom "to", a nie biednym posagom
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @max19747: dobry pomysł :d przecież im nie potrzeba
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

No proszę, TVN nadaje Harrego Pottera -
z przyjemnością sobie obejrzę. To pierwsza część.

Książki o Harrym przeczytałem z przyjemnością, wiem, wiem, dziecinne to jest. Ale wszyscy jesteśmy dziećmi :D
 • awatar tannat: a ja wciąz lubię baśnie :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nessa Tinúviel: ostatnie dwa tomy mam własne, wcześniejsze pożyczałem od dziecka kolegi :D
 • awatar Anette: ja mam wszystkie tomy. Fajnie się czyta i też oglądam :d
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 
kalipso
 
 • awatar KALIPSO: DZIĘI TEŻ SŁODOŚĆI POZDRAWIAM .. BUZIAKI DLA XYLI :)
 • awatar KALIPSO: PSZEPRASZAM ZA BŁĄD ALE CZASAMI MI LITERA K NIE WYSKAKUJE...
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Więc skończę z humor (zaraz pewnie usłyszę ciepła słowa pod adresem autora tych słów - ale każdy sam sobie opinię wyrabia i świeci oczami za swoje czyny).
*Nie zagłosuję na Jarka*


Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.      
Nie zagłosuję na Jarka,
*Bo zbyt cię kocham,Ojczyzno!*


Niejeden ciężar na barkach
Dźwigałem, znosiłem trudy.
Nie zagłosuję na Jarka,
*Bo dość mam kłamstw i obłudy*  


Gdy spytasz mnie, niedowiarka,
Dlaczego? Wyznam ci szczerze:
Nie zagłosuję na Jarka,
*Bo w żadną zmianę nie wierzę*  

Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmiany oblicza,
*Bo nie chcę powrotu Ziobry*
*I teczek Macierewicza*  

*Bo nie chcę mieć Prezydenta* ,
*Co straszy gejem i Żydem* ,
*Co w każdym widzi agenta* ,
I może zaszczuć jak Blidę.

Na Jarka nie oddam głosu
Za czasy, gdy był premierem,
*Za ten upadek etosu* ,
*I koalicję z Lepperem*  

Za to, co wciska ludowi,
*Na co pozwala i sprzyja* ,
Za to, co pisze Sakiewicz
I głosi Radio Maryja.

*Za sieć podsłuchów i haków* ,
Wydanie walki elitom,
*Za to,że skłócił Rodaków* ,
*Za IV Rzeczpospolitą* .

Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie zagłosuję na Jarka,
*Bo nie jest mi wszystko jedno* .

Wybaczcie drwinę i sarkazm,
Odporność z wiekiem się zmniejsza.
*Nie zagłosuję na Jarka* ,
*Bo Polska jest najważniejsza* !
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
kalipso
 
 • awatar KALIPSO: JEST NIESAMOWITA....JAK ŚPIĄCA KRÓLEWNA ....BUZIAKI
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
anette
 
Pokaż wszystkie (2) ›