Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 18 lipca 2010

Liczba wpisów: 8

nortus
 

Za oknem jeszcze nie ma upału, jeszcze jedno jest rześko i przyjemnie.
Ale słoneczko już z nami walczy.

Miłego dnia

 

Naga sztuka, ale czy to sztuka?
 

nortus
 
Radna Małgorzata Jacyna-Witt ma zapłacić 12 tys. zł za parkowanie. To łupieżcze działanie - mówi o SPP.Szefowa opozycyjnego klubu PiS w sejmiku, Małgorzata Jacyna-Witt dostała nakaz zapłaty 12 tys. zł kary za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie bez biletu.
Inną kwestią jest istnienie strefy płatnego parkowania i jej wielkość. Wiadomo, że chodzi o kasę. Ale zwłaszcza Radni powinni przestrzegać prawa a nie okradać mieszkańców. Bo to co ona robiła to jest jawna kradzież.

Już pięć lat temu zapowiedziała, że nie będzie płacić, bo strefa parkowania w Szczecinie działa na niekorzyść mieszkańców, w tym lokalnego biznesu.


Radna od samego początku utworzenia strefy uchodziła za jej najgorętszą przeciwniczkę. Już pięć lat temu zapowiedziała, że nie będzie płacić, bo strefa działa na niekorzyść mieszkańców, w tym lokalnego biznesu.

- To jest parapodatek, z którego mieszkańcy tak naprawdę nic nie otrzymują - mówi Jacyna-Witt. - Powiem więcej, to łupieżcze działanie, które niszczy centrum Szczecina.

Dodaje też, że gdy zwykły Kowalski otrzymuje po pięciu latach nakaz zapłaty, karę, to nawet nie jest w stanie udowodnić, że nie stał przed laty w strefie lub ktoś inny jechał samochodem. Strefa posługuje się tylko opinią kontrolera, a więc jednostronną. Dopiero od niedawna robione są zdjęcia stojących samochodów.

- Chcę przejść drogę odwoławczą, jak każdy szczecinianin - mówi. - Wiem jednak, że odwołanie jest biciem głową w mur, bo nad interes zwykłego człowieka przedkładany jest interes firmy SPP. A tak być nie powinno. Miasto ma reprezentować mieszkańców, a nie włodarzy
gs24


pani radna, prawo jest dla każdego, dla PISu również. były akcja przeciw strefie parkowania - większość mieszkańców miała to w dupie, olała referendum.
Radna ostentacyjnie nie płaciła za parkowanie i pewnie myślała, że jej się uda bo ona wielka działaczka polityczna.
Niestety, nie jesteś lepsza od innych szczecinian.

Dodam, że pani radna robiła interesy na firmach miejskich bo przecież jeżeli firma X dostaje ofertę od firmy, której właścicielem jest radna to większości wybiera właśnie tą ofertę.
 

nortus
 
  • awatar Atom Head: Zawsze wiesz jak poprawić innym humor...I apetyt...Nienawidzę takich robali :/
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: ale ona jest piękna
  • awatar Be Yourself !: To jest mały kosmita !
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Każdy wieżowiec w Chicago jest kontynuacją historii drapaczy chmur, który rozpoczął się dla miasta w 1885 roku budową domów na ubezpieczenie domu (Home Insurance Building).

"Tower" - "Wieża", wysokość 42 m (plus dwa piętra zostały dodane w 1891 roku, co dało wysokoścć ażo 50 metrów) był pierwszym budynkiem na świecie, który ponad poziomem ziemi miał pięć pięter.

Nowa Water Tower (Aqua Tower) - kolejny znak na tej mapie. Jego wysokość wynosi 250 metrów, jest unikalnym rzeźbiarski wykończeniem elewacji budynku, tworząc iluzję fal.


funzu
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Chciałbyś, aby Twojego domu przez 24 godziny na dobę pilnowało kilka osób i to całkowicie za darmo?

Podaję przepis, jak to osiągnąć bez większego wysiłku.

Aby zapewnić sobie ochronę naszej posesji, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. W najprostszej wersji będziemy mieć po prostu alarm, po uruchomieniu którego na miejsce przyjedzie patrol agencji ochrony. Często to jednak za mało – o wiele lepiej byłoby mieć na miejscu przez 24 godziny jakichś strażników, ale to już kosztuje majątek. Można to jednak sobie załatwić i to niemal całkowicie za darmo. Oto instrukcja krok po kroku.

1. Ustaw w widocznym miejscu przed swoim domem, najlepiej tuż przy płocie, gigantyczny, przynajmniej czterometrowy krzyż.
2. Pod krzyżem umieść zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich, kilka zniczy i wiązanek kwiatów.
3. Wszyscy, którzy będą Cię pytać, o co chodzi, mów, że 30 lat temu ten dom odwiedziła prezydencka para. Plotka powinna się w miarę szybko roznieść po mieście.
4. Gdy zauważysz, że pod krzyżem zaczynają się kręcić przypadkowe osoby, które również składają kwiaty, zacznij im dyskretnie wspominać, że otrzymujesz już różne telefony od policji i władz miasta, abyś usunął krzyż, ale zapewniaj, że się nie poddasz.
5. Zacznij organizować spotkania różańcowe pod krzyżem, aby możliwie dużo ludzi zaczęło się pojawiać przy krzyżu.
6. Podczas jednego z takich spotkań powiedz zgromadzonym, że policja zapowiada usunięcie krzyża i poproś, czy ktoś mógłby go pilnować, kiedy Cię nie ma w domu.
7. Dalej pójdzie już z górki – możesz być pewien, że społeczność sama zadba o rozpiskę dyżurów pod Twoim domem – ochronę będziesz miał zapewnioną. Żaden złodziej nie odważy się zbliżyć do Twojej posesji.

Pozdrowienia dla profesjonalnych ochroniarzy ze stolicy - tekst Zenona Zabawnego

mmpoznan.pl
  • awatar amator.fotografii: głupota ludzka granic nie ma...
  • awatar Wes, kocury i rodzinka: A ot i jest pomysł na duże potanienie naszych kosztów związanych z ochroną osiedla. Nie wiem tylko czy złodziej nie lepszy od tych tłumów ludzi pogrążonych w odprawianiu różańca. A zdecydowanie wybieram złodzieja , niech jego będzie na wierzchu.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Jedno w bogatszych osiedli Szczecina.
Dość szybko się rozwija od kilku lat.
Niektóre domy są wręcz nędzne ale za to jakie posiadają ogrody: z pięknymi krzewami przystrzyżonymi we wspaniałe kształty.
Nie robiłem im zdjęć bo by mnie pogonili, ale ogrody super. A domki stare, z lat 70. XX wieku a duża część poniemiecka.

Za to z nowej architektury - nic ciekawego.
To jedyny dom, który się wyróżnia. No i ta brama wjazdowa do innego domku. Dom otoczony takim samym murem więc nic nie widać co za murem.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Poczta Polska po raz kolejny wygrała międzynaro-
dowy konkurs na najładniejszy znaczek.

Znaczek "Kocham Cię" został wydany w ubiegłym roku na dzień zakochanych. Zaprojektowała go Magdalena Błażków.

Konkurs odbył się w Asiago na północy Włoch, pod patronatem prezydenta tego kraju. Polska wygrała w tym konkursie także rok wcześniej, gdy jury zdecydowało o zwycięstwie znaczka wydanego z okazji sesji plenarnej PostEurop w Krakowie.

Na znaczku tym został przedstawiony synonim szczęścia i pomyślności - czterolistna koniczyna. Wraz z emisją znaczka została wydana specjalna koperta opatrzona datownikiem - czterolistną koniczyną utworzoną z listków w kształcie serca stosowanym w polskim mieście zakochanych - Chełmie.

Dodatkowo na kopercie umieszczony został napis - myśl George Sand
"Jest tylko jedno szczęście w życiu - kochać i być kochanym".

gw
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
  • awatar KALIPSO: FAJNA TA PRASÓWKA ..DOBRANOC :)
  • awatar Stixi: Cieplutkie Dziendoberek:) Juz wstalismy i popijamy kawke, Zbliza sie czas powrotu wiec korzystamy na max-a z dzisiejszego dnia,,, Do uslyszenia na laczach Nortusku + obowiazkowo posmyraj Xiezniczke za pieknymi uszkami od nas:) Pogodnego dnia :*
Pokaż wszystkie (2) ›