Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 15 lipca 2010

Liczba wpisów: 8

nortus
 
Od wczoraj w Szczecinie powstał pierwszy kontrapas dla rowerów na drodze jednokierunkowej. Ma aż 150 metrów, ale jakiś początek zrobiono.

Ale kto by się nim przejmował? Podobnie jak ścieżkami rowerowi. Jest miejsce do parkowania, fajne bo o wiele luźniejsze, bo jacyś frajerzy przestrzegają prawa to ja mam wolne miejsce by zaparkować pod domem.
A nie lepiej wjechać do domu?
Będzie jeszcze bliżej.

===

Kontrapas - czyli część jezdni jednokierunkowej, na której rowerzystom wolno jeździć pod prąd - mierzy około 150 metrów. Łączy skrzyżowanie ul. Szymanowskiego i ul. Monte Cassino z okolicami fontanny Bartłomiejki na tyłach magistratu.

Co daje?
Rowerzyści jadący trasą rowerową przez Jasne Błonia mogą przed Urzędem Miejskim skręcić legalnie w prawo i pojechać pod prąd ul. Szymanowskiego do ul. Monte Cassino. Kontrapas jest na jezdni wyraźnie oznakowany. Na asfalt nałożona została czerwona farba z piktogramami rowerów. Całość powstała w nocy z poniedziałku na wtorek.

Teraz idąc wzorem Gdańska i Krakowa powinniśmy dopuścić ruch rowerzystów pod prąd na pozostałych ulicach jednokierunkowych - rowerzyści mówią.

W Gdańsku zdecydowano się na najbardziej rewolucyjne rozwiązanie. Nie wyznaczono nawet kontrapasów, a jedynie zmieniono oznakowanie. Pod zakazami jazdy pod prąd doczepiono tabliczki, że ów zakaz nie dotyczy rowerzystów. Zmiany objęły całe Stare i Główne Miasto.

Dopuszczenie jazdy rowerem pod prąd jest popularnym i skutecznym rozwiązaniem promującym ruch rowerowy w centrach miast w wielu krajach UE - mówi oficer rowerowy (czyli zatrudniony przez gdański magistrat rowerzysta urzędnik), który był inicjatorem zmian w Gdańsku. - To rozwiązanie bardzo bezpieczne, ponieważ rowerzysta zachowuje kontakt wzrokowy z kierowcą nadjeżdżającego samochodu.

Gdańskie rozwiązanie chce wprowadzić także Kraków
chociaż początkowo tamtejszy magistrat nie chciał o tym słyszeć, tłumacząc rowerzystom, że byłoby to niezgodne z przepisami Ministerstwa Infrastruk-
tury. Zmiany mają objąć centrum i Kazimierz. Będą wprowadzone 22 września, czyli w Europejskim Dniu bez Samochodu.

W Szczecinie magistrat takich rewolucji nie planuje, chociaż nie wyklucza, że kolejne ulice jednokierunkowe mogą zostać dla rowerzystów otwarte w obie strony. Z naszych informacji wynika, że drugi kontrapas ma powstać w ciągu ulicy Felczaka. Rowerzyści jako przykład pilnych zmian podają też ulicę Rayskiego między pl. Grunwaldzkim i pl. Zamenhoffa. Jazda pod prąd skróciłaby drogę z pl. Grunwaldzkiego na deptak Bogusława.

gw
 • awatar Zenia&Emilia: Dobry dzień :)
 • awatar amator.fotografii: nie wiem czy tylko ja zauważyłem taką prawidłowość a raczej nieprawidłowość. ŹLE ZAPARKOWANE SAMOCHODY NP POD SCHODAMI GDZIE JEST ZAKAZ, NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH ITD SĄ TO ZAWSZE NOWSZE SAMOCHODY BARDZIEJ ZAMOŻNYCH LUDZI. CHYBA MYŚLĄ ŻE IM WOLNO WIĘCEJ:(...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @amator.fotografii: ja raczej nie zauważyłem takie zasady, stare rzęchy też tak są parkowane, ale możliwe że masz rację. nowobogackim zawsze się wydaje, ze są paniskami świata
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Pierwszy wpis o przygodzie Milusi:

nortus.pinger.pl/(…)odpowiedzialnosc-ludzi-rece-opa…


Rano okazało się, że gdy sąsiad poszedł z Milusią do lekarza i zrobili zdjęcie RTG łapki to wyszło, ze ma złamaną kość w łapce z przemieszczeniem.

Pan doktor zaśpiewał 400-500 zł (raczej 500zł) plus oczywiście zapłacił na zdjęcie 60 zł.

Podzwonił do innych gabinetów i w sumie pojechał do mojej dr. Gosi na Łukasińskiego. Daleko ale lekarz dobry i mam do niej zaufanie. Sterylizowała mi Silkę i leczyła Xylię.
Zastrzyk mogę zrobić w każdym gabinecie ale do leczenia nie do każdego pójdę, podobnie jak i dla siebie.

Pojechał tam i lekarz obejrzy i zadecyduje co zrobić. Wstępnie operacja będzie kosztować od 200 zł, podejrzewam że skończy się na 300 zł.
A przecież później będzie trzeba jakieś lekarstwa jeszcze podawać.
Ładna różnica w cenie co?

Spytałem się czy on był przy tym jak Milusia wypadła. Bo przecież gdyby np. zorientował się po godzinie to po kocie, poszedłby gdzieś schować się i by cierpiał.
Powiedział,  że był w pokoju i usłyszał że coś uderzyło za oknem, coś spadło i poszukał Milusi. A to prawdopodobnie ona spadając uderzyła w taki daszek nad wjazdem do garaży (wystaje jakieś pół metra poza obrys budynku) - i pewnie dlatego złamała łapkę. Bo tak by spadła na beton ale najwyżej zwichnęła by łapkę.
Poleciał od razu na podwórko jej szukać a ona już przekuśkała się w krzaki i tak ją ledwo znalazł. Że ma białe plamki to było ją trochę widać. Inaczej mógłby ją sobie szukać.

I tak zaoszczędzili na zabezpieczeniu balkonu. Szkoda było wydać 20 zł na siatkę w Lidlu czy Leroy Merlin. Rozumiem, że nie kupili tej co ja (moja kosztuje 160 zł, ale jest na cały balkon do sufitu - u Xylii nie ma innej możliwości bo ona przeszłą by górą gdyby nie było siatki do sufitu, zbyt cwana jest). U Milusi na razie wystarczy na 1 m wysokości, na razie.

I cierpienie kota niepotrzebne,

Przyniósł Milusię do mnie i ona spała pod narkozą w torbie podróżnej na korytarzu. Xylia podchodziła do niej, trochę powąchała co to jest, ale trzymała się generalnie jakieś pół metra od torby. Była zdziwiona. Może pomyślała, ze ona nie żyje, bo nic się nie ruszała. Xylia tak dziwnie na mnie patrzyła, pytająco jakby chciała powiedzieć "co się jej stało?"

Ale żeby im nie mówił, wiem że człowiek nie o wszystkim pomyśli. Ale ostrzegałem, przecież amant Xylii spadł u mnie z I piętra więc to jest możliwe,że kot spadnie. A tak owszem zabezpieczyli
ale pół balkonu. Na środku balkonu jest jakieś pół metra nie zabezpieczone, gdzie kot może swobodnie wyjść za poręcz balkonu i tam ma jakieś 10 cm jeszcze podłogi balkonu.
 • awatar myBaby: biedna Milusia, aż się popłakałam, jak ją teraz musi boleć i sama nic nie może z tym zrobić. A moje maleństwa sobie właśnie smacznie śpią na praniu ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @myBaby: tylko pamiętaj, że prać kota można tylko nie można wykręcać :D
 • awatar Beati: głupota ludzka nie zna granic:/ ja też swoim debilom tłumacze że mają kota na taras balkonowy nie wypuszczać bo będzie polował na ptaszki i spadnie to nie słuchają
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

PIS chce ufundować tablicę pamięci 96 ofiar wypadku lotniczego pod Smoleńskiem.
Skoro chce ufundować, to dla mnie jest logiczne, że za własne pieniądze.
To dlaczego wzywa pozostałe kluby parlamentarne by się złożyły na tablicę?
Jeżeli ja coś funduję to nie wyciągam ręki po pieniądze do innych.

A żeby było śmieszniej za tą tablicę zapłaci wojewoda małopolski i tablica za miesiąc będzie przekazana ks. Dziwiszowi do zamontowania.

Czy ktoś coś z tego rozumie?

---
"Klub parlamentarny PiS jest gotowy ufundować tablicę upamiętniającą wszystkie ofiary katastrofy
z 10 kwietnia- napisał Kuchciński w liście do Ziejki. ...
P.o. szef klubu PiS wystosował również listy do pozostałych klubów sejmowych- PO, Lewicy i PSL-w których zwraca się o udział "w finansowaniu tablicy" upamiętniającej ofiary katastrofy."
za gover pl , wiadomości24 pl, wp pl

"Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy pod Smoleńskiem,która ma zostać umieszczona w krypcie Katedry na Wawelu jest już przygotowywana na koszt budżetu państwa. Zamówił ją na początku lipca wojewoda małopolski Stanisław Kracik.
Rzeczniczka wojewody Joanna Sieradzka poinformowa-
ła dziennikarzy w czwartek, że tablica ma być gotowa w drugiej połowie sierpnia. Wtedy zostanie ona przekazana do dyspozycji gospodarza Katedry Wawelskiej kardynała Stanisława Dziwisza, o czym metropolita krakowski został przez wojewodę poinformowany.

Projekt tablicy opracowała Marta Witosławska, autorka projektu sarkofagu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Tablica o wymiarach 193x115 cm wykonywana będzie z gładkiego różowego piaskowca - taki rodzaj kamienia uzyskał akceptację konserwatora zabytków. Umieszczone zostaną na niej nazwiska wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Przewidywany koszt tablicy to 15 tys. złotych. Służby wojewody zapewniają, że nie ma żadnych problemów w sfinansowaniu tej pamiątki "
gw i dgp


Najwyższa pora, żeby ta tablica wreszcie zawisła,
a nie jak mówił ks. Dziwisz że dopiero za rok ją powiesi. Zginęło tam 96 osób, o wszystkich poglądach politycznych, społecznych, etycznych i religijnych.
 • awatar emily21: Wlasnie ogladam tvn 24 i Palikot proponuje wyprowadzenia Lecha z Wawelu ;) wiec nie ma sie co spieszyc z tablica narazie :) Moze byc roznie <rozmarzyla sie>
 • awatar Zenia&Emilia: @emily21: Mogli myśleć o tym przed pochowaniem. Banda idiotów.
 • awatar emily21: @Zenia&Emilia: Tak, ale w ogole po co go tam pochowali. Ja sie zgadzam z Palikotem, ze jak sie okaze ze wypadek byl z nacisku prezydenta to Dziwisz teraz tak szybko jak wprowadzil go na Wawel powinien go stamtad miec odwage wyprowadzic. A Palikot byl w radio zet , a w tvn 24 pokazuja ta jego wypowiedz z rana :)Tak dla scislosci,bo napisalam ze jest w tvn :)
Pokaż wszystkie (39) ›
 

nortus
 


1. Złap kota i trzymaj go mocno. Ułóż go sobie na kolanach, głowa kota na Twoim ramieniu, jakbyś karmił niemowlę z butelki. Pewnym głosem powiedz:
"Dobry kotek".

2. Wrzuć kotu tabletkę do pyszczka.

3. Zdejmij kota z żyrandola, a pigułkę spod kanapy.

4. Powtórz instrukcje z punktu 1., tym razem przytrzymując przednie łapki kota lewą ręką, a tylne prawym ramieniem. Wciśnij kotu tabletkę do pyszczka używając prawego palca wskazującego.

5. Wyciągnij kota spod łóżka. Otwórz opakowanie i weź nową tabletkę. (Oprzyj się pokusie wzięcia nowego kota).

6. Ponownie powtórz instrukcje z punktu 1., z taką zmianą, że gdy już uda Ci się umieszczenie kota w pozycji niemowlęcej, usiądź na brzegu krzesła, pochyl się nisko nad kotem i używając prawej ręki otwórz kotu pyszczek podnosząc górną szczękę kciukiem i palcem wskazującym.

7. Szybko wrzuć tabletkę. Ponieważ Twoja głowa znajduje się na kolanach, nie będziesz widział, co robisz. W sumie nie ma różnicy.

8. Pozostaw kota wiszącego na zasłonach. Pozostaw tabletkę w swoich włosach.

9. Jeśli jesteś kobietą, porządnie się wypłacz. Jeśli jesteś mężczyzną, porządnie się wypłacz.

10. Teraz się opanuj. W końcu kto tu rządzi? Zlokalizuj kota i tabletkę.

Przyjmując pozycję z punktu 1., powiedz zdecydowanym głosem: "W końcu kto tu rządzi?" Otwórz kotu pyszczek, weź tabletkę i... ups!

11. Nie działa, prawda? Usiądź i pomyśl. Aha! Wszystko przez te pazury!

12. Wyjmij nową tabletkę z buteleczki. Obślinioną wyrzuć.

13. Złap kota, idź z nim do łazienki, zamknij drzwi, przygotuj duży ręcznik.

14. Usiądź na podłodze i owiń kota ręcznikiem tak, żeby wystawała tylko głowa. Włóż kotu tabletkę do pyszczka. Oderwij pazury tylnych łap kota od twojego ramienia.

15. Zdejmij kota z kabiny ( nie wiedziałaś, że kot potrafi z miejsca skakać na wysokość 2 metrów,
prawda?), owiń wokół niego ręcznik nieco mocniej, tak, aby łapki na pewno się nie wydostały.

16. Mocno trzymając pyszczek kota palcami, postaraj się go otworzyć i wrzucić tabletkę do środka. Szybko zamknij pyszczek (kota, nie swój).

17. Zostań na podłodze z zawiniętym w ręcznik kotem. Głaszcz go i przemawiaj czule przez co najmniej pół godziny - w tym czasie tabletka powinna się rozpuścić.

18. Rozwiń ręcznik i wypuść kota. Otwórz drzwi łazienki.

19. Przemyj swoje rany ciepłą wodą z mydłem, spróbuj zatamować krew, zabandażuj rany, uczesz się i znajdź sobie jakieś spokojne zajęcie na
najbliższe osiem godzin. Następnie powtórz wszystko od początku.


autor nieznany
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 

Nie "pan mąż i pan żona", a kontrahenci

Argentyna jako pierwsze państwo Ameryki Łacińskiej
zezwoliła na zawieranie małżeństw homoseksualnych
Ustawa w tej sprawie została przyjęta przez parlament. W prowadza ona do kodeksu cywilnego poprawkę polegającą na zmianie formuły "mąż i żona" słowem "kontrahenci"

- To historyczny dzień - oświadczył szef frakcji parlamentarnej partii rządzącej Front Zwycięstwa.

-Społeczeństwo argentyńskie zmieniło się: istnieją nowe modele rodziny - oświadczył natomiast szef opozycyjnej Obywatelskiej Unii Radykalnej, dodając, że nowa ustawa ma na celu "zagwarantowanie praw mniejszości".

Ustawa wprowadza do kodeksu cywilnego poprawkę polegającą na zmianie formuły "mąż i żona" słowem "kontrahenci". Małżonkowie będą mogli adoptować dzieci i korzystać z takich samych praw: ubezpieczenia społecznego, dodatków rodzinnych czy urlopu związanego z życiem rodzinnym.

Argentyna, której 91% mieszkańców deklaruje wyznanie katolickie, jest dziesiątym państwem na świecie zezwalającym na małżeństwa homoseksualne, po Holandii, Belgii,Hiszpanii,Kanadzie, Republice Południowej Afryki, Norwegii, Szwecji, Portugalii i Islandii.

wp pl

W kilku z wymienionych państw małżeństwa jednopłciowe udzielane są nawet w kościołach z pełną procedurą, przez księży. Oczywiście nie jest to kościół katolicki tylko protestancki, w różnych odmianach.
 • awatar warszawianin: Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że nasza Przenajjaśniejjsza Rzeczpospolita sytuuje się dokładnie w połowie drogi między Republiką Południowej Afryki a Chrystusem! :D :))) warszawianin.blogspot.com
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @warszawianin: witaj :D :D :D
 • awatar warszawianin: @Nortus & Xylia: Witam Cię również :) Mam wszystkie Twoje posty w skrzynce, ale nie zawsze mam czas, by zajrzeć :) W każdym razie, dziękuję, hmmm, za profil poruszonych wątków, zgodny z tym co ja sam uważam. Zapraszam na mój blog :)
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
 • awatar amator.fotografii: nokia 5110 to było coś:D pasy na gumce hmm jakaś nowość w zabezpieczeniach. Widziałem kiedyś filmik jak koleś skakał z mostu na bandżi i pękła lina czy coś i spadł na skały... na końcu był napis "pęknięta guma nie zawsze oznacza nowe życie" tu można taki sam napis dać:) kolorowych życzę:)
 • awatar patryk wojtysiak 0rh-: Tak koparka jest cholernie mroczna.. I taka polska równocześnie..
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar amator.fotografii: ja znam inną " nie je nie pije a rośnie?? odp- cena:)
 • awatar Alter_Ego: Gorąco jest - wcale się nie dziwię, że nie chce jeść. Baster też ma teraz marny apetyt.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: a to Xylia teraz żyje tylko kabanosami, jeden rano i jeden wieczorem. Ale to świństwo jest.
Pokaż wszystkie (4) ›