Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 14 lipca 2010

Liczba wpisów: 11

nortus
 

A niedługo idę do parku Kasprowicza poznać opiekunkę Stixiego, bo przecież koty mogą mieć tylko opiekunów a nie panów.
 • awatar mój jest ten kawałek: witaj
 • awatar Zenia&Emilia: Dobry Dzień. Udanego poznawania się... Czy ten text o opiekunach to nawiązanie do mojego komentarza ? :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: nie, ale jak ładnie inaczej nazwać kocią służbę? :D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: ale smacznie dziś u Ciebie, miłego dnia życzę i udanego spotkania, pozdrawiam.
 • awatar Zenia&Emilia: o! Loda bym zjadła. :P
 • awatar ru19: witaj!!!ale dzis u ciebie są same pysznosci::))zaraz przyjdę to mnie poczęstujesz nimi. Pozdrawiam--u mnie w słoneczku jest 35 st uf jak gorąco a co bedzie popołudniu? piekarnik!!!
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Dzisiaj spotkałem Panią Stixową, czyli opiekunkę Stoxiego - zakochanego w Xylii kocurka z Francji.

Spotkanie było bardzo miłe i sympatyczne. Cieszę się, że nasza znajomość przez kociaki mogła się zrealizować w życiu.
 • awatar Alter_Ego: Mrrr... Baster pozdrawia Xylię.
 • awatar Stixi: ;)Zyczymy Wam b, milego popoludnia :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Wracając ze spotkania zajrzałem na Manhattan, zrobiłem owocowe zakupy oraz ukochaną moją Gevelia.

Siedząc już w autobusie widziałem fajną scenę.
Jest upał, jak cholera. Na Manhattacie firma sama zrobiła kurtynę wodną dla klientów.
Podszedł do niej facet z dwoma jajnikami (czyli jamnikami). Wziął na obroże jednego zmoczył wodą, z dołu i z góry i z przodu. Pies nic się nie wyrywał, widać było że sprawiało mu to przyjemność, stał i czekał na jeszcze wody. Późnij wziął drugiego ochłodził w ten sposób.

Psiakom było wyraźnie dobrze.

A nie jak jakiś kretyn w Mielnie zostawił psa w samochodzie a sam poszedł się opalać. Pies nie przeżył upałów. Skurwiel.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Dzieje się może na Kujawach, a może jeszcze gdzie indziej )

Kowalski obudzony sygnałem z koreańskiego, kupionego od Rosjan budzika,
zapala kupionego na tym samym bazarku u ukraińskiego handlarza bezakcyzowego,
bo przemyconego z Białorusi papierosa,
włącza japońskie radio, z którego non-stop lecą angielskie piosenki,
zakłada tureckie dżinsy,
wietnamski podkoszulek i chińskie adidasy,
po czym z włoskiej lodówki
wyciąga duńskie piwo.

Siada przed tajwańskim komputerem i przy pomocy
karty kredytowej wystawionej przez amerykański bank kupuje nową komputerową grę za
pośrednictwem internetowego sklepu z Irlandii.

Kiedy coś przekąsi i piwo
wywietrzeje mu z głowy, wsiada do czeskiego samochodu żeby pojechać do francuskiego hipermarketu na zakupy.
Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie pomidory wraca do domu, siada na szwedzkiej kanapie, pogada parę minut przez fińską komórkę i... rozpoczyna szukać
pracy, studiując ogłoszenia w polskiej gazecie, w której większościowy kapitał mają Niemcy.

Kiedy stwierdza, że znowu nie ma godnych uwagi
ofert, długo zastanawia się:

Dlaczego KURWA MAĆ w Polsce nie ma pracy ?!?!?!
 • awatar matado: może pytanie skieruj do soby bardziej kompetentnej, np. Minister Pracy i Polityki Społecznej? Premiera? Rządzącej koalicji?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @tylkoczytam1: ale oni to wiedzą, i ci co teraz rządzą i ci co rządzili wcześniej. to sie nazywa globalizacja.
 • awatar amator.fotografii: genialne jesteś mistrzem heh ale niestety tak jest jedyne co można łatwo kupić polskiego to ziemniaki (kartofle pyry) i chleb a reszta z importu. Podam Ci fajny przykład:) Mój ojciec pracuje w elektrociepłowni podgrzewają wodę używając węgla a raczej miału. Dwa lata temu palili węglem przywożonym w Kazachstanu!! w sezonie grzewczym dziennie spalają około 36 ton miału. W tamtym roku palili weglem Polskim:) ze śląska:). Węgiel ze śląska był pociągami wożony do Gdyni z Gdyni promami czy czymś tam wozili go do Szczecina a zakład w którym pracuje ojciec zamawiał go od składów węgla ze szczecina. w cenie tego węgla był koszt transportu ze śląska do Gdyni i z Gdyni do szczecina i ze Szczecina do Kalisza jak by nie mogli kupić bezpośrednio od kopalni na śląsku:). Ale to jeszcze i tak nic 3 lata temu kupowali węgiel w Czechach, który Czesi kupowali od nas ze Śląska. (kupowali polski wegiel w Czechach i z Czech przywozili go do Kalisza) :) znajdź w tym sens i logikę hehe:)
Pokaż wszystkie (15) ›
 

nortus
 

Najlepiej wyjaśnia to śmierć księżnej Diany.

Angielska księżniczka ze swoim egipskim kochankiem rozbija się we francuskim tunelu, jadąc niemieckim samochodem z holenderskim silnikiem,prowadzonym przez Belga,który wczesniej wypił sobie trochę szkockiej  whiskey, gonieni przez włoskiego paparazzi na japońskim motorze.

Po czym  ratował ją amerykański lekarz używający brazylijskich leków.

A tekst ten napisał Filipinczyk używając technologii Billa Gates'a, którą  ten wziął od Japończyków.

A Ty prawdopodobnie czytasz to na klonie amerykańskiego IBM'a który opiera się na filipińskich częściach i ma  koreański monitor, złożony przez pracowników z Bangladeszu w  singapurskiej fabryce.

Przewieziony ciężarówkami przez Hindusów,  ukradzionymi przez Indonezyjczyków i w końcu sprzedany do Twojego kraju  przez Chińczyków.

TO JEST GLOBALIZACJA!to jest pierwotna wersja. Przed chwilą umieściłem obecną, polską wersję, definicji.
 

nortus
 Kancelaria prezydenta wydała książkę pod tytułem "Warto Być Polakiem - Idea i Myśli Lecha Kaczyńskiego". Publikacja zawiera fragmenty wypowiedzi tragicznie zmarłego prezydenta na temat najważniejszych spraw dla Polski.

Były szef gabinetu prezydenta Maciej Łopiński powiedział, że książka ma skłaniać do refleksji nad prezydenturą Lecha Kaczyńskiego. Jak podkreślał, dla tragiczne zmarłego prezydenta, pozycja Polski w świecie, ale też wewnętrzne bezpieczeństwo były niezwykle ważnymi kwestiami. Według Macieja Łopińskiego warto, by ta publikacja stała się pretekstem do wspomnień i dyskusji nad polityką prezydenta Kaczyńskiego. Książka została wydana w niewielkim nakładzie tysiąca egzemplarzy.

Maciej Łopiński wyraził nadzieję, że jeśli będzie duże zainteresowanie publikacją, to nowe kierownictwo kancelarii prezydenta rozważy dodrukowanie.


Książka ma 7 rozdziałów: "Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego", "Modernizacja - suwerenne państwo i aktywni obywatele", "Polska solidarna", "Pamięć i patriotyzm", "Silna Polska w Europie i świecie", "Bezpieczeństwo Rzeczypospolitej" oraz "Polacy, Żydzi, Izrael".

wp plOK, fajnie że taka książka wyszła. tylko dlaczego za pieniądze nas, podatników?
Takie książki wydaje każdy polityk za własne pieniądze, tworzy muzea i biblioteki dokumentujące
swoją politykę, za WŁASNE pieniądze.
Rozumiem, że Lech Kaczyński nie żyje - wydawnictwa
wspomnieniowe powinni wydać za swoje pieniądze spadkobiercy polityczni lub faktyczni. A nie państwo.

A z notatki prasowej wynika, że wydała - czyli zapłaciła za to - kancelaria prezydenta.
Nie powinno tak być.
Czy państwo płaciło za książki prezydentów Wałęsy i Kwaśniewskiego? Nie, oni wydają za własne pieniądze. Rozumiem, że miłośnicy PISu wykupią nakład i może będzie na tym zysk ale urząd państwowy nie jest do tego powołany.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: nie, nie. to co innego. każdemu prezydentowi należy się pogrzeb państwowy. nie ważne czy zmarł w wypadku jako urzędujący czy jak już odejdzie z urzędu i kiedyś umrze. i jest to pogrzeb na koszt państwa, czyli nasz. uważam jedynie, że nie powinien być pochowany na Wawelu bo to nekropolia królewska a on był prezydentem, nie monarchą. Jak kiedyś umrą następni też będą to pogrzeby państwowe, z propagandą i oprawą. Natomiast wspomnienia wydawane są za prywatne pieniądze. Nic nie stoi na przeszkodzie by powstało muzeum Lecha, ale nie za państwowe pieniądze.
 • awatar Lelumpolelum: na takich książkach się dobrze zarabia
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: ale budżet państwa nie jest od tego. jak napisałem dobrze, ze wyszła książka, Lech jest postacią historyczną, ale nie państwo powinno finansować. państwo ma dochody z podatków a nie z działalności handlowej czy produkcyjnej. do tego służą jeszcze zakłady budżetowe, które wreszcie są powoli likwidowane.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Liczba osób, które od roku 1950 osiedliły się w Niemczech oraz ich potomków przekroczyła w roku 2009 po raz pierwszy *16 milionów* - poinformował Federalny Urząd Statystyczny z siedzibą w Wiesbaden.


W roku 2005 osób takich było 15,3 mln,co oznacza, że ich odsetek wśród ogółu ludności Niemiec zwiększył się w ciągu ubiegłych czterech lat z 18,6 do 19,6 proc.

Przyczyną tego zjawiska jest z jednej strony wzrost liczby osób (o 715 tys.) z korzeniami imigranckimi w rezultacie przyjazdów i narodzin. Z drugiej zaś strony wzrost liczby imigrantów związany jest z wymieraniem rdzennych mieszkańców Niemiec.


Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 3 mln przybyszów i ich potomków ma swe korzenie w Turcji, 2,9 mln w państwach byłego Związku Radzieckiego,1,5 mln w państwach byłej Jugosławii i niecałe 1,5 mln w Polsce.

W kategorii tzw. późnych przesiedleńców, którzy deklarowali przy przyjeździe narodowość niemiecką
na Federację Rosyjską przypada 589 tys. osób, na Polskę 585 tys., na Kazachstan 483 tys. i na Rumunię 233 tys.

gwtradycyjnie, jak na gazecie, informacja napisana trochę dziwnym językiem. Cóż, najprostszą  notkę
można skomplikować :D
Ale fakt, że coraz mniej Niemców w Niemczech jest.
Do lat 80. wielu Polaków urodzonych na ziemiach zachodnich i północnych wyjechało na tzw. prawo ziemi niemieckiej. Chociaż mieli tyle wspólnego z Niemcami,że urodzili się w Szczecinie,Koszalinie, Słupsku czy Wrocławiu.
 

nortus
 

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji radni nadali poetce Joannie Kulmowej tytuł Honorowego Obywatela Szczecina.

To pierwsze takie wyróżnienie przyznane kobiecie.
Joanna Kulmowa


Poetka od 1961r.do lat 90.mieszkała w Strumianach pod Stargardem Szczecińskim.Opuszczając Strumiany ofiarowała Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego obrazy, zabytkowe meble, książki, które pozwoliły stworzyć tzw. "Salę Strumiańską" - miejsce spotkań autorskich, promocji książek, wydarzeń kulturalnych.

Joanna Kulmowa jest autorką utworów scenicznych, librett operetkowych, cyklu psalmów responsoryjnych, słuchowisk radiowych, powieści. Znaczącą część twórczości stanowią utwory dla dzieci: "Śpiew lasu", "Wiersze dla Kai", "Zasypianki", "Krześlaki z rozwianą grzywą", "Niebo nad miastem", "Zagubione światełko". W 1984 r. wydała tom "Serce jak złoty gołąb". W roku 2010 otrzymała tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Od dzieci otrzymała Order Uśmiechu.

gs24
 

nortus
 

Można normalnie wykorkować w taką pogodę.
Miałem nadzieję, że pogoda powoli zacznie przypominać nasze lato a nie klimat afrykański.
Ale co jedna prognoza to gorsza.

Gdzie jest śnieg?????????????? Jadę od razu!!!!!

Dobranoc

Na dobranoc jeszcze troszkę przygód transportowych
 • awatar Anukett: dobranoc :)
 • awatar Anette: Kupujemy domek letniskowy na Alasce??? ja jestem za :d
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anette: jedziemy? a zabierzesz nas ze sobą? nas czy mnie i Xylię :)
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Milusia mieszka na II piętrze.
Tyle mówiłem, żeby zabezpieczyli siatką balkon.
I właśnie zszedł do mnie sąsiad, że kot spadł na beton (pod ich balkonem jest wjazd do garaży, czyli beton) i kuleje na jedną łapkę.

Pewnie nic się nie stało, po prostu nadwyrężyła sobie łapkę ale fakt się liczy.
Poszedł z kotek do lekarza, lecznica na osiedlu podobno czynna jest do 23. więc zdąży.

Ile ludziom można tłumaczyć sprawy oczywiste?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: lekarz dyżurny kazał podać relanium (jeśli jest zdenerwowana) oraz aspirynę lub pyralginę tylko.
 • awatar Zenia&Emilia: Biedny kociak. Niektórzy ludzie mądrzy po szkodzie. Niestety.
 • awatar amator.fotografii: dla jednych sprawa oczywista dla innych zupełna fikcja. Wiele ludzi nie powinno mieć zwierzęta w domu bo po prostu nie wiedzą jak się nimi zająć...
Pokaż wszystkie (8) ›