Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 28 czerwca 2010

Liczba wpisów: 4

nortus
 
  • awatar mój jest ten kawałek: witaj, śliczne to dzień dobry :)
  • awatar Zenia&Emilia: Dobry Dzień ! :~)
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @hej po co ten płacz ?: @lilia.roza: @Zenia&Emilia: miłego :* milusiego dnia
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
  • awatar amator.fotografii: wczoraj widziałem program o dubaji masakra co oni tam nie wycudują jeszcze:P. Zawsze chciałem mieszkać w majami bo plaże palmy itd ale teraz chce w dubaju bo tam wyspy są w kształcie palmy są już dwie a trzecia w budowie:P
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @amnezja.: pewnie, że odmachamy :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


Najstarsze na świecie portrety apostołów Piotra, Pawła, Andrzeja i Jana znaleźli archeolodzy w rzymskich katakumbach świętej Tekli. Wyniki swych prac przedstawili na konferencji prasowej w Watykanie.

Według kierującego pracami archeologicznymi w pobliżu bazyliki świętego Pawła za Murami Fabrizio
Viscontiego wizerunki świętych apostołów pochodzą z IV wieku.

Podczas prac odkrywkowych, rozpoczętych w 2008r, naukowcy odnaleźli przed rokiem najstarszy wizerunek świętego Pawła. Obecnie poinformowali również o odnalezieniu portretów trzech innych apostołów.


Wszystkie znajdują się na suficie cubiculum ponad grobowcem szlachetnie urodzonej kobiety z późnego okresu Cesarstwa Rzymskiego. Sufit ozdobiono wyłącznie freskami nawiązującymi do tematów biblijnych.

"Odkrycie jest dowodem pojawienia się i szerzenia kultu apostołów u początków chrześcijaństwa" - podkreśliła Barbara Mazzei, odpowiedzialna za restaurację cubiculum.

Cenne znalezisko i cała struktura katakumb znajdują się pod kamienicą zbudowaną w połowie ubiegłego wieku.

gw
 

nortus
 

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali samochód, który przewoził ok. 100 kg resztek mięsa i kości.

Odpadki miały trafić do jednej z firm zajmujących się przetwórstwem mięsnym - informuje rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej


- Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w okolicach Kołbaskowa zatrzymali do kontroli samochód dostawczy na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był obywatel Turcji. Pasażer pojazdu, również obywatel Turcji, przekroczył granicę do Polski mając przy sobie jedynie niemieckie prawo jazdy, które nie uprawnia do wjazdu i pobytu na terenie naszego kraju.
Przez punkt kontaktowy w Kołbaskowie potwierdzono fakt posiadania przez sprawdzanego mężczyznę niemieckiego bezterminowego tytułu pobytowego. Za brak odpowiednich dokumentów cudzoziemca ukarano mandatem karnym.
W tym samym czasie okazało się, że kierowca nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu
więc i na niego nałożono grzywnę w postaci mandatu.

W części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze *zaleźli ok.100 kg odpadków pochodzenia zwierzęcego w postaci resztek mięsa i kości nie przeznaczonych do spożycia przez ludzi*  Kierowca nie dysponował wymaganymi dokumentami.

Na miejsce przybył powiatowy lekarz weterynarii, który potwierdził, że rodzaj przewożonych towarów i ich stan nakazuje uznać je za odpady porozbio-
rowe i nie przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Przewożony ładunek nadany został przez firmę mającą siedzibę w Berlinie, a miejscem docelowym była firma mająca siedzibę w województwie zachodniopomorskim, *zajmująca się przetwórstwem mięsnym i masarstwem* .

Z ustaleń wynika, że taki przewóz podobnych "przesyłek" miał miejsce raz w tygodniu, choć firma docelowa w Polsce nie posiada uprawnień do przyjmowania i przerobu odpadków.


gw

W Niemczech nie były ona przeznaczone dla jedzenia dla ludzi, ale to w Niemczech. A u nas powstają z tego dobre, smaczne i zdrowe, a przede wszystkim tanie wędlinki.
Palce lizać.
  • awatar kokosowy'bananek: smacznego obiadku :D
  • awatar Zenia&Emilia: jak się ciesze że jestem wege :D
  • awatar nifadora: Ja tez nie jem miesa, wiec powiem tylko jedno do reszty: smacznego;)
Pokaż wszystkie (4) ›