Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 26 czerwca 2010

Liczba wpisów: 9

nortus
 
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Różne kraje wydają czasami całkiem fajne pieniążki
teraz seria kocia od kilku dni.
 

nortus
 

W Zielonej Górze miała miejsce akcja... Pewien mężczyzna stracił przyrodzenie

Przez trzy dni facet przed basenem miał penisa. Ale w piątek rano Janusz Kubicki kazał rzeźbę wykastrować. - Będą tu przychodzić tysiące ludzi, niektórym taki widok może przeszkadzać-stwierdził.


Zielonogórzanka Agnieszka Wolska jest studentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na swoją prace dyplomową wybrała rzeźbę kobiety i mężczyzny. Wygiętych, zastygłych w łuku. Już wcześniej ustaliła z firmą Skanska, że rzeźba stanie przed zielonogórskim basenem. Będzie prezentem od niej i firmy budowlanej dla miasta. Pracowała przy niej przez cztery miesiące, dzień w dzień.

Rzeźba przyjechała do Zielonej Góry we wtorek wieczorem. Przy pomocy dźwigu i sporej grupy budowlańców stanęła przed samym wejściem do nowego centrum rekreacyjnego. Stała tam sobie spokojnie przez dwa dni. Dopóki prezydent J. Kubicki nie wrócił z Warszawy.

Prezydent pojechał na Sulechowską, spojrzał gospodarskim okiem na nowy basen, potem na rzeźbę i zdecydował: - Albo penisa trzeba obciąć, albo ta rzeźba znika z tego miejsca.

Operacja obcięcia penisa trwała kilka chwil. Najpierw w ruch poszła piła. Wolska nacięła kamiennego penisa, po czym odspoiła go od rzeźby dłutem. – Teraz jajka – komentowali gapiowie. Kilka ruchów i reszta genitaliów leżała na trawie.

gazetalubuska pl
  • awatar Ayliah: Eee :/
  • awatar Amy Blue Rose: I co w tym gorszącego? Jakby ktoś męskich genitaliów nie widział,niektórzy ludzie to mają totalnie nasrane w głowach o.O
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @FinnishQueen: rozumiałbym gdyby mu stał, był jakiś wielki. ale ten? To jak kiedyś pisałem w Gdańsku powstała rzeźba (bo pomnikiem to tego nazwać nie można) chłopak któremu na rozporki wstał niewielki namiocik (młodzieniec w erekcji). I jakie oburzenie było, a najśmieszniejszy był facet koło 30-tki z dzieckiem może 4-5 lat. I taki zgorszony, że jak on dziecku wytłumaczy dlaczego temu panu stoi rozporek? Więc redaktorka się go zapytała: a czy panu nigdy nie stał i syn nie widział przypadkiem, ze gdy jest pan w spodniach to coś panu odpycha spodnie? I facet uciekł. Zgorszenie wielkie.
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 

W zeszłym roku zaczęli remont willi i myślałem, że
ją całą odnowią. A po roku okazało się że odnowili tylko fragment, pewnie jedno mieszkanie obecnych mieszkańców.

Szkoda, to była jedna z piękniejszych willi Szczecina.  Kiedyś może dokończą.
  • awatar nifadora: Sliczna willa, moze jeszcze odnowia?:)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Nieważne, że to będzie nowa galeria handlowa. A nawet dobrze, bo konkurencji w Koszalinie nie ma i ceny są z sufitu brane.
Po wybudowaniu Forum wszyscy święci koszalińskiego handlu postanowili zablokować budowę dalszych centrów handlowych bo stracą na konkurencji. A że ludzie przepłacają za wszystko to przecież im właśnie na tym zależy.
Ale wracając do tematu.
Kiedyś budynki zajmowane przez PKS były reprezentacyjne. Sam dworzec był i jest obskurny ale biura były w pięknym budynku. W budynku, który w latach 70. ktoś wysadził w powietrze. Nie pamiętam już o co poszło, ponoć to była akcja polityczna a ponoć kryminalna.
Fakt, że starych zdjęć budynku PKS nie ma, udało mi się dorwać tylko te dwa: przedwojenny i powojenny. Stan obecny woła o pomstę do nieba więc dobrze, ze ktoś wreszcie chce to zagospodarować.

A więc do tematu ...

Kolejna galeria handlowa w Koszalinie.

W Koszalinie ma stanąć kolejna galeria handlowa, do tego hipermarket. Inwestycja jest planowana w rejonie ul. Krakusa i Wandy.


Budować ma spółka Echo Investment, która ma w swoich rękach około 4 hektary ziemi w rejonie ul. Krakusa i Wandy.

Przypomnijmy, dwa lata temu ta sama spółka (prowadzi m. in. Galaxy w Szczecinie) obiecywała, że wybuduje w pobliżu biurowców PKS centrum handlowe w postaci szklanych domów - budynki miały być scalone szklanymi łącznikami. Dziś po tej koncepcji zostało wspomnienie. Inwestorzy zapewniają jednocześnie, że ich nowe plany są realne, a za 2,5 roku w okolicach dworca PKS stanie ogromne centrum handlowe,niewiele mniejsze od Forum Koszalin. Ma już nawet nazwę - to będzie Galeria Nova.

Teraz spółka czeka na odpowiednie zmiany w planie zagospodarowania, które pozwolą jej także na budowę hipermarketu.Sama budowa potrwa półtora roku. Może nie od razu w całości, ale na pewno zaczniemy zabudowę od strony ul. Zwycięstwa. Na początek na pewno stanie hipermarket o powierzchni 10 tys. m kw., ale jeszcze nie wiemy, pod jakim szyldem. Z naszych badań wynika, że w żaden sposób nie będziemy odbierać klientów Emce, ani Forum, ani oni nam. Emka jest dla mieszkańców północnej części miasta, Forum - głównie dla przyjezdnych z okolicy, zwłaszcza od strony Poznania.My będziemy obsługiwać m.in. mieszkańców centrum.

Galeria Nova ma mieć 34 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia,na dwóch kondygnacjach.Do tego 820miejsc
na parkingu podziemnym. Dziś nie wiadomo, ile powstanie tam sklepów. Dla porównania, Forum Koszalin to 55 tys. m kw. powierzchni handlowo - usługowej i 1.500 miejsc parkingowych. W Forum jest 120 sklepów, a samo Tesco zajmuje 10 tys. m kw.

Galeria Nova ma stanąć u zbiegu ul. Zwycięstwa oraz Krakusa i Wandy. W zabudowę zostaną włączone dwa budynki stojące na rogu Krakusa i Wandy (m. in. biurowiec PKS), które są objęte ochroną i których nie wolno wyburzyć. Tam nadal będą biura, ewentualnie restauracje.Główne wejście do galerii będzie od strony ul. Zwycięstwa,a tuż za wejściem będzie ogromny plac, ale przykryty dachem.

Na dwóch kondygnacjach znajdą się wyłącznie sklepy. Nie przewidziano tam żadnych usług typu kręgle, kino, czy fitness. - Chcemy się nastawić wyłącznie na handel.- Przy galerii powstanie jedynie hotel sieciowy, w którym będzie 50 - 60 pokoi.

Do galerii będą w sumie trzy wejścia, jedno z nich od strony ul. Krakusa i Wandy. Cały obiekt będzie zadaszony, a dach częściowo przeszklony. Koszt inwestycji nie jest na razie bliżej znany. Z szacunków spółki wynika, że może wynieść 200 - 250 mln złotych.

gk24
  • awatar amator.fotografii: o kuchnia spore:) w Kaliszu od zawsze był taki duży sklep "tęcza" na prawdę ładny budynek z wielką tęczą na górze. Na początku roku zburzyli chyba najbardziej rozpoznawalny symbol kalisza na rzecz nowego centrum handlowego podobno ma mieć 4 pietra i ruchowe schody( bo puki co to mamy tylko jedne ruchome schody w kaliszu) a co do dworca w kaliszu to stary dworzec pks jest opuszczony a jakieś 300 metrów dalej zbudowali nowy przeszklony a na miejscu starego ma być centrum rozrywkowo handlowe. W piątek zapadła decyzja o budowie aqua parku który miał już być zbudowany 12 lat temu. W takim mieście mieszkam najstarsze miasto w polsce i najbardziej zacofane:) :P
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @amator.fotografii: koszaliński dworzec PKS to obraz wczesnego Gierka. Ile było koncepcji zmian to chyba nikt nie wie, łącznie z połączeniem z PKP (niedaleko) a część PKS miała zejść do podziemia. Ale jak zwykle plany ... ten budynek był biurami. a to co wysadzono stało puste. teraz będzie,oby, wreszcie wykorzystana działka. A aquapark w Koszalinie wreszcie powstaje, Szczecin ma w Gryfinie :D :D :D
  • awatar Koszalineo : Świeżutkie zdjęcia budynku bazy PKS http://picasaweb.google.com/pawel.bullo/20100617KoszalinUlZwyciestwa6
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
kalipso
 
  • awatar Bursztynek: ...Wiśnie czereśnie śliwki,klik klik klik... :)
  • awatar KALIPSO: FLIP I FLAP KIEDYŚ MNIE ROZŚMIESZALI...ALE TO BYŁO DAWNO DAWNO TEMU ???????????? PO TYCH TRUSKAWKACH TAK TANCZĄ ?
  • awatar match: Heheeee...Flip & Flap :) Wychowałam się na nich ... Pamiętam miałam 8/9 lat co niedziela zasiadałam do TV ... Fajne wspomnienia :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Świerszcz swój koncert zakończył.
                 Króliczek pracą się zmęczył.
Nawet rybki w wodzie poszły spać.
                 A ja na dobranoc ...
           
A ja na dobranoc
                chcę wam buzi dać.

:* :* :* :* :*
Pokaż wszystkie (8) ›