Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 25 czerwca 2010

Liczba wpisów: 13

nortus
 
 • awatar Zenia&Emilia: Dzień Dobry! Pięknie wygląda ten wulkan..
 • awatar pstryk: "wulkan widziany przez UFO" dobry tekst :d dzięki za kawę ;) fajne filiżanki
 • awatar mój jest ten kawałek: witaj już jestem ooo kawka teraz po zakończeniu roku jak znalazł dziękuję
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Plaża w centrum Szczecina?

Tak!

Prawdziwe palmy, leżaki, parasole, piasek, a w tle panorama miasta.

Wbrew pozorom to nie wynik pracy grafików komputerowych, a czterech pomysłowych przyjaciół mieszkających w Szczecinie.

Oficjalnie szczecińską plażę otwarto wczoraj wieczorem. Od dziś mieszkańcy mogą się na niej bezpłatnie zrelaksować, poopalać, posłuchać muzyki i posiedzieć pod parasolem z przyjaciółmi.

Plaża z prawdziwego zdarzenia powstała przy Bulwarze Gdyńskim tuż za Mostem Długim.

Mieszkańcy Szczecina mogą się tu poopalać, posiedzieć pod parasolem, upiec kiełbaski na ognisku i ulepić babki z piasku. Wszystko jak na prawdziwej nadmorskiej plaży.

W weekendy na scenie będą występować muzycy, a instruktorzy salsy poprowadzą warsztaty taneczne. Planowane są też porady dermatologów, dotyczące bezpiecznego opalania.

- Na pomysł wpadliśmy oglądając zdjęcia i relacje z Paryża, Berlina i Hamburga, gdzie sztuczne plaże istnieją od dawna-opowiada Piotr Michalski, który wspólnie z kolegami Jackiem Zarzeckim i Marcinem Seniutą stworzył miejską plażę. - Każdy komu mówiliśmy o zamiarach stworzenia takiego miejsca w Szczecinie, reagował entuzjastycznie więc postanowiliśmy wprowadzić nasz zamysł w życie.

Do utworzenia plaży potrzeba było blisko 200 ton piasku, kilku rozkładanych parasoli, drewnianych stolików i krzeseł, baru oraz ponad 20 leżaków.

- Teraz czekamy tylko na mieszkańców, którzy zechcą się tu zrelaksować i odpocząć -mówi Piotr. - Mogą wziąć ze sobą swoje jedzenie, koce, ręczniki, stroje kąpielowe, olejki i wszystko czego potrzebują do letniego odprężenia.

Wstęp na plażę jest bezpłatny i można ją odwiedzać od godziny 10. Opłata w wysokości 5 zł będzie pobierana tylko wtedy, kiedy na plaży będą organizowane imprezy z udziałem artystów.

gs24


Brawo. Ale  ścisk to tam będzie chyba gorszy niż w gorący dzień na plażach nadmorskich.
Fajnie że jest coś nowego.
 • awatar Zenia&Emilia: ale super! Już zakończą się moje dylematy do którego pubu wybrać się na piwo :P Jeżeli oczywiście znajdzie się miejsce. Dobrze że śledzę Twój blog,gdyby nie to tyle newsów by mnie ominęło;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: ha ha ha.
 • awatar amator.fotografii: a w kaliszu jak zwykle nic tylko ogródki piwne...:P
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Inni proszę nie patrzeć. Najlepiej zamknąć oczka i poczuć ten delikatny dotyk ...
 • awatar Zenia&Emilia: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Nawet ja bym się na to nie odważyła,chociaż już raz Zenia powędrował mi pod koszulkę-wie co dobre :P
 • awatar Pepper: Nniezłe :P
 • awatar zaczarowana2808: masakra............. :(
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 


Wokół japońskiego wulkanu zgromadzonych jest dużo kamiennych figur - według popularnych japońskich wierzeń bóstwa te chronią dusze zmarłych dzieci  

by funzu


takie Japanese moherki
 • awatar Bafka: Wygladaja pieknie, w kazdym razie mi sie podobaja.
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Koszmarne i fascynujące zarazem...
 • awatar Be Yourself !: wśród takich figurek człowiek zawsze czuje się nieswojo , niby nie żyją , a jednak coś z "życia w sobie mają " .
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Polacy wierzą w czarnego kota i rozbite lustro

 
Europejczycy są przesądni, a mieszkańcy Europy wschodniej, w tym Polacy najbardziej – wynika z najnowszego badania Eurostatu zrobionego na zlecenie Komisji Europejskiej.

Bruksela badała podejście Europejczyków do nauki. Przy okazji zapytała także o przesądy. Rezultaty sondażu zaskakują. Wynika z nich, że aż 46% Polaków wierzy, że niektóre liczby przynoszą szczęście. Średnio aż 40% Europejczyków jest przekonanych, że "szczęśliwe numerki" mogą odmienić ich los.

Co ciekawe, co drugi Europejczyk jest przekonany, że nauka i naukowcy mają władzę, która czyni ich niebezpiecznymi. Jednak lęk przed naukowcami powoli maleje w 2005 r. obawiało się ich 10% więcej Europejczyków niż teraz.


Aż 62% Europejczyków uważa, że nauka i nowoczesne technologie mogą osłabiać ludzkie poczucie moralności. W tych dwóch kwestiach Polacy są w unijnej średniej. Najbardziej nauki obawiają się Cypryjczycy (68%), Grecy (67%), Słowenia (66%) i Niemcy (65%); najmniej Duńczycy (39%), Austriacy (42%) i Czesi (43%).

Wśród znaków przynoszących szczęście najczęściej Polacy wymieniają kominiarza (38%). Jedna trzecia społeczeństwa (33%) wierzy, że przychylność losu przynieść może czterolistna koniczyna. Czarny kot zwiastuje nieszczęście zdaniem blisko jednej trzeciej społeczeństwa (31%). 28% Polaków obawia się witania przez próg, a 27% - rozbitego lustra.

wp pl
 • awatar gościówa: Zabobon - to w obywatelskim państwie prezydent - napisz coś o tym. Siema.
 • awatar Alter_Ego: Ja nie jestem przesądna - miałam w domu smoliście czarną kotkę - bez jednego białego kudełka. Przebiegała mi drogę milion razy dziennie, nie przynosiła żadnych "pechów". Mam też kolczyki z pawich piór, co też podobno jest pechowe.
 • awatar mój jest ten kawałek: ooooo jak moja Joka
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Właśnie zwizualizowałam sobie Ciebie w tym różowym kapelutku.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: dla Ciebie mogę i tak włożyć :)
 • awatar Alter_Ego: Czekam z utęsknieniem :-D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anna Bartosik: kiedyś już o tym pisałaś, nawet napisałem uwagę o odsłuchanych Twoich piosenkach. Raz wystarczy, więcej to spam. Wiec jak nie chcesz żebym zablokował to nie spamuj.
 • awatar Alter_Ego: Dżentelmen wymiata
 • awatar Be Yourself !: hmm hit czy kit ?! :D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: ACH DAMĄ BYĆ .....:)_
 • awatar Alter_Ego: Cokolwiek dziwne, ale parę z nich ma swój urok. Nortus, Ty interesujesz się modą? Hi hi hi
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: bardziej dziwolągami :D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


- Trzeba nam dziś gorąco się modlić, bo grozi nam rozbiór Polski, tylko w innym stylu niż przed laty. Trzeba więc upaść na kolana i prosić Pana Boga i jego Matkę o zmiłowanie dla Polaków - twierdzi pan Tadeusz Rydzyk na łamach "Naszego Dziennika". Zauważa też, że świat i naród zmierza ku zagładzie.

Dyrektor Radia Maryja nawołuje do solidarności i modlitwy za ojczyznę, która zdaniem redemptorysty jest na skraju upadku. Dosłownie i w przenośni, gdyż jak mówi Rydzyk "zagrożony jest biologiczny byt narodu". Według Rydzyka zagrożeniem jest ujemny przyrost naturalny.Co ciekawe w ostatnich dwóch latach Polska odnotowała (niewielki, ale jednak) dodatni przyrost naturalny.

Główną radą Tadeusza Rydzyka,jest gorąca modlitwa
która ma zapobiec rozbiorowi Polski i dalszemu pogłębianiu się tragicznej - jego zdaniem - sytuacji. Przykładem na skuteczność tej metody mają być Filipiny. Tam właśnie (wg Rydzyka) ludzie zwyciężyli reżim, gdy "chwycili za różańce".

wp pl

aż szkoda słów na komentarz
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Mamy pretensje do Talibów o to , że w imię Boga(tego samego co nasz) wszczynają agresję przeciw krzyżowcom, Jejku jak ja im zazdroszczę. Natomiast padre tadeo z różańcem i na kolanach i też w imię boga nawraca nasz piękny kraj i robi ludziom prostym kloakę z mózgu. Pozdrawiam Wes.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Wesley van der Zaret: nie, ich Bóg jest gorszy od naszego. Bo m mamy wszystko najlepsze i najmądrzejsze.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Ach... Johannesburg
 • awatar Be Yourself !: słonik rozkoszny , takie maleństwo ;)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Kot,który stracił obie tylne łapy w traumatycznym wypadku z udziałem kombajnu znów może chodzić.

Zwierzę przeszło nowatorską operację polegająca na wszczepieniu specjalnych łączników między kości kończyn tylnych a protezy, które zastępują naturalne łapy - podał serwis BBC.


Technologia ITAP opracowana przez zespół prof. Gordona Blunna z University College w Londynie pozwala wszczepić protezę w miejsce śródkostnych amputacji naśladując sposób jej połączenia z żywą tkanką podobny do połączenia skóry i kości poroża jelenia.

Po operacji,chirurg - weterynarz Noel Fitzpatrick powiedział, że polegała ona na przymocowaniu kawałka metalu i kołnierza, który bardzo mocno wrasta w kość.


Udany zabieg przeprowadzono w listopadzie zeszłego roku.

- Kości i skóra mocno połączyły się z implantem łap tworząc coś w rodzaju "huśtawki". Dzięki elastycznemu połączeniu kot zaczął normalnie chodzić - wyjaśnił Fitzpatrick.

Technologia ITAP została już wykorzystana do stworzenia protezy dla kobiety, która straciła ramię w zamachu terrorystycznych w Londynie w lipcu 2005 r.

dgp


i tym optymistycznym akcentem mówimy

               *DobraMiauNoc*