Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 16 czerwca 2010

Liczba wpisów: 18

nortus
 

:)

Dzień miauuuuuuu dobry   :D


Ala ma kota, ale kot ma dość Ali.

H Jagodziński


Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic

Erich Kastner
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu.

Ernest Hemingway
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
Miłego dnia po kawci

(Trwa ładowanie załączników…)

 • awatar Pepper: Restauracja mi się b. podoba! Pomysł z V.v.G. jest niezły! :)
 • awatar mój jest ten kawałek: a teraz bym się kawy napiła :)
 • awatar Zenia&Emilia: Trzeba było wpadać do mnie na kawe odsapnąć :P he he
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Pinger zwariował, robi co chce i kiedy chce.
Chyba zależy im żeby sobie zrobić antyreklamę - to wychodzi im super, do qurwy nędzy!

Wczytuje co chce, z kilka zdjęć na stronie głównej pokazuje jedno i to wybrane wg jego widzimisię. To zamiast jednego wpisu z 7 zdjęciami trzeba będzie robić 7 wpisów? Biorą udział w konkursie na ilość wpisów miedzy blogami, czy co?  

Komentarze pojawiają się i znikają by znowu się pojawić na chwilę.
Wiadomości prywatne giną w chwili kliknięcia wyślij.

To paranoja.

Pomijam ocenę ostatnich zmian wprowadzonych, nie mówię że złe ale chyba niepotrzebne, jakby wprowadzane na siłę.
 • awatar Pepper: Na niektórych blogach pojawiają się dodatkowo okienka pop-up z reklamami... Heh...
 • awatar Alter_Ego: Hura!!! Zadziałało!!! Też mnie trafia, że Pinger tak miesza, ale uszy do góry Xylia, wąs do góry Nortus - będzie lepiej!!! :-) :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Liv.: ale to sobie chyba sami "ustawiają" - chciwość ludzka nie zna granic.
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana - orzekł sąd okręgowy w Warszawie.

Jednocześnie sąd zakazał prezesowi PiS rozpow-szechniania tej informacji.

- Wyrok jest nieprawomocny - podkreśla rzecznik PiS Mariusz Błaszczak.[ czyli można go olać, i to mówią prawnicy, podobno prawnicy]  

Kaczyński został pozwany za ubiegłotygodniową wypowiedź podczas wiecu w Lublinie, gdzie mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce Komorowski. - Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 (czerwca) jest albo za tym, albo za tym - powiedział. - Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana - tak jak to chce mój główny polityczny konkurent - czy też publiczna; dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich - powiedział wtedy prezes PiS.


Oświadczenie Kaczyńskiego ma mieć formę płatnego ogłoszenia wyborczego wyemitowanego między pomiędzy godz. 19 a 21 na antenie Programu 1 TVP i TVN. Sąd zakazał także Jarosławowi Kaczyńskiemu rozpowszechniania informacji o tym, że Bronisław Komorowski chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana.

Sąd uznał także, że Bronisław Komorowski nie będzie musiał przepraszać Jarosława Kaczyńskiego za zarzucenia mu kłamstw kampanii wyborczej. Komorowski - grożąc pozwem - powiedział m.in.: Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym regularnie w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS: nie róbcie tego rodzaju świństwa, jakim jest próba uszycia butów - po gombrowiczowsku zrobienia gęby - polegającym na przyklejeniu PO i mnie łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia.

Od tych postanowień przysługuje odwołanie, które sąd będzie musiał rozpatrzyć w ciągu kolejnych 24 godzin.

wp plale kaczor się wkurzy. i znowu będzie pewnie wyzywał, że sąd nie ma przestrzegać litery prawa ale ma wydawać wyroki zgodne z społeczeństwem, z prawem nie muszą być zgodne.I pewnie znowu sąd stopi tam gdzie stało ZOMO. Nawet w kampanii wyborczej nie można kłamać, ale przecież polityka PISsu opiera się tylko na kłamstwach,pomówieniach,
obrzucaniu błotem i insynuacjach. Znamy to dobrze,
dwa lata było to codziennością.I nie zapomnimy.

Ale skoro sam pan dr prawa (hmmmm, podobno) przejawia swój szacunek do sądu słowami : "włóczyć po korytarzach sądowych" oraz "zobaczymy co to za sąd" - KURWA to mówi prawnik? chyba na bazarze Różyckiego kupił swój dyplom prawniczy.
 • awatar Atom Head: Ja nigdy nie wiedziałem który to Jacek a który Placek. Załapałem dopiero jak Jacek kandyduje...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: no pewnie, bo placka nie ma. ja też nigdy ich nie rozróżniałem
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

I to nie tylko z powodów podatkowych - jak wyjaśnia prezes.

Spółka Euroafrica Linie Żeglugowe została wykreślona ze szczecińskiego rejestru spółek. Przejęła ją firma ESL Hass Holding Ltd. z siedzibą na Cyprze.

Euroafrika powstała w 1991r na bazie założonych w 1951 r. Polskich Linii Oceanicznych, a właściwie powstałego w 1970 r. w Szczecinie oddziału PLO. Od 2002 r.kontrolę nad spółką przejął trójmiejski biznesmen Andrzej Haas.
A od teraz już jest na Cyprze.

Spółka zdecydowała, że jej statki nadal będą pływać pod marką Euroafrica.

Firma eksploatuje dziewięć statków na liniach Europa - Afryka Zachodnia oraz trzy promy pływające ze Świnoujścia do Ystad. W tym roku odkupiła od rosyjskiego Sovkomfłotu dwa drobnicowce o ładowności 9,6 tys. DWT. i długości 113 m. Zarejestrowała je pod banderami cypryjską i maltańską.

gw


Tak wszystko się dobrze tu rozwija.
 

nortus
 

Zawsze gdy jakiś polski polityk określi nas jako drugą potęgę świata - ta gospodarka upada.

Gdy Wałęsa miał wizję Polski - drugiej Japonii to od 1989r gospodarka Japonii upada i nie może się podnieść.

Gdy Tusk miał wizję Polski - drugiej Irlandii ten kraj zbankrutował."Musimy pamiętać o nowej szansie. To jest wielka szansa dla Polski, że Polska stanie się drugą Norwegią"


"Każdy kto interesował się gospodarczymi losami Japonii oraz Irlandii, czyli dwu innych krajów, które nasi politycy uprzednio wskazywali jako wzorce do naśladowania dla naszej Ojczyzny wie, że te słowa Jarosława Kaczyńskiego oznaczają wyrok dla kraju Wikingów, od którego nie ma odwołania.

W obu przypadkach skończyło się prędzej czy później spadkiem cen akcji o 80 proc."

Więcej, dla zainteresowanych ekonomią niżej.

Polecam wpis na blogu Wojciecha Białka:

wojciechbialek.blox.pl/(…)Klatwa-drugiej-Norwegii-i…
 • awatar Alter_Ego: Straszne proroctwa roztaczasz o Wielki Mroczny Nortusie!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: jam tylko posłaniec mądrzejszych :)
 • awatar pstryk: no to Norwedzy są skończeni :p dojdzie do tego, że będziemy im gaz sprzedawać ;)
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Wybory 2010. To samo tło, ten sam mikrofon. "Spontaniczne" nagrania zwolenników PiS

Sztab Jarosława Kaczyńskiego przygotował specjalną
stronę, na której Polacy mogą spontanicznie wyrazić poparcie dla kandydata PiS: ludzie z różnych regionów Polski sami mieli wysyłać filmy ze swoimi nagraniami.

W rzeczywistości, wszyscy nagrani wypowiadają się do tego samego mikrofonu,a część z nich występuje na tym samym tle,mimo że pochodzą z innych miast.


- Chciałabym poprzeć pana Kaczyńskiego, żeby w końcu w Polsce była prawda,prawda i tylko prawda. Jeden pan Kaczyński, świętej pamięci, co chciał prawdę, ale nie dali i nie wiem czy temu się uda - mówi starsza kobieta z Elbląga. - Zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jest prawdziwym człowiekiem - mówi młoda dziewczyna z Raciąża. - Będę głosował na Jarosława Kaczyńskiego, bo jest wielkim Polakiem, wielkim patriota, poprowadzi Polskę do zwycięstwa - mówi mężczyzna w średnim wieku z Elbląga.

"I generalnie wiadomo, że takie "głosy ludu" to zwykła marketingowa ściema. Tylko, że durnie ze sztabu PiS nie zadbali o to,żeby wymieniać ludziom
mikrofon! Wszędzie jest ten sam czarny" - napisał "Oszołom", który przesłał na Alert24 linka.


Co istotne, na stronie polskajestnajwazniejsza.org
napisane jest "Prześlij nam swój film", lecz wszystkie umieszczone na serwisie wideo wyglądają jakby zostały przygotowane przez tych samych realizatorów. Nie tylko każda z kilkudziesięciu nagranych osób wypowiada się do tego samego mikrofonu, ale także część osób - mimo, że w podpisach jest,że pochodzą z różnych miejscowości - występują na tym samym tle.

Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu Kaczyńskiego, obiecał przyjrzeć się sprawie i przedstawić nam wyjaśnienie.

Źródło: Alert24.pl


kolejne kłamstwa, ale nawet kłamać trzeba umieć. Ale jak mówił Jacek Kurski - bulterier PISsu - *ciemnu lud to kupi* - i tylko pisowcy mogą to kupić.
 

nortus
 


To ma być duże ułatwienie dla notariuszy, właścicieli nieruchomości czy potencjalnych kupców. Od dziś możliwy jest bezpłatny i powszechny dostęp do ksiąg wieczystych w internecie.

Na razie pod adresem www.ekw.ms.gov.pl udostępniono 12 mln spośród 18,8 mln księg.

Jednak jak zapewnia resort sprawiedliwości niebawem pozostała część zostanie przeniesiona na nośniki elektroniczne. Na portal może zajrzeć każdy, z domowego komputera.

Nie chcemy,żeby to było przedmiotem zainteresowa-
nia ciekawskich sąsiadów. Chcemy, żeby z tego narzędzia korzystali ci, którzy muszą to zrobić w sensie formalnym - mówił podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Jeżeli więc znamy numer dostęp do księgi zajmie nam dosłownie kilka sekund - wpisujemy litery i cyfry w odpowiednie pole, przepisujemy kod zabezpieczający, klikamy "szukaj" i już po chwili mamy wszystkie dane dotyczące nieruchomości. -

Jest to dokładny obraz księgo wieczystej, którą znajdziemy w dokumentach sadowych. Tutaj nie ma żadnych odstępstw - podkreślał Piotr Kluz, wiceszef resortu sprawiedliwości.

Źródło: Tokfm.pl  


wreszcie coś się rusza
 • awatar Be Yourself !: @ANINA: o tym samym pomyślałam ...
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: a jak wstawię zdjęcie Watykanu to też nie będzie za pięknie? przecież nie tylko tak jest - nieprawdaż? Oszołomy są po każdej stronie.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ANINA: jeszcze 20 lat temu było nie do pomyślenia by w kraju islamski kobieta mogła sama iść na zakupy, prowadzić samochód, mieć głos w wyborach, pracować zawodowo itp. Nie każdy kraj islamski to Iran, Arabia Saudyjska i Afganistan. My mamy inną kulturę i nie możemy tylko swoim zwyczajem oceniać innych. Too tak jak znajomi pojechali do Egiptu i tylko mówili, że tam syf bród i nędza. Ale ten syf w każdym domu (bez dachu-to wybieg żeby nie płacić podatków a nie nędza!) ma wodę ciepłą i internet- czego nie ma nawet w Polsce. Może im pasuje śmietnik na ulicy, taka jest ich kultura i zwyczaje. to tak samo jak porównywać polskie i niemieckie wsie - tu syf (nie wszystkie oczywiście) tam porządek. to nie wynika z biedy tylko z kultury mieszkańców. ale z drugiej strony tam nie ma takiego kurewstwa dziewczyn,alkoholizmu, narkotyków, cudzołóstwa,zdrad - są ale nie na taką skalę. u nas czasami trudno znaleźć 15-latkę dziewiczą. kobiety dostały wolność w Europie dopiero 100 la temu.
 • awatar catalana: @Nortus & Xylia: coz nortus, w Arabii Saudyjskiej NADAL kobieta niemoze prowadzic samochodu, choc moze byc pilotem samolotu. jest wiecej praw zakazujacych, ale nie chce mi sie ich tu wymieniac... aha, czesto wstawiasz te ich piekne budynki, moze by tak dodac ich projektantow? wykonawcow?
Pokaż wszystkie (43) ›
 

nortus
 
Wielka porażka PKP - Polscy kolejarze stracili miliardy z Unii

Unia chciała dać miliardy złotych na remont najważniejszych szlaków kolejowych w Polsce. Niestety, okazało się, że polski bałagan znów zwyciężył.

Spółki PKP nie potrafiły nawet przygotować papierów na czas, więc z dotacji będą nici, a my dalej będziemy jeździć po rozpadających się torach

Rząd odbiera kolejarzom pieniądze, bo nie poradziła sobie z przygotowaniem inwestycji. Unijne dotacje mogą trafić do firm budujących autostrady

PKP Polskie Linie Kolejowe miała zmodernizować tory. W ramach programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” dostała na ten cel z Brukseli 4,86 mld euro, czyli ok. 19 mld zł. Pieniądze miały wesprzeć remonty najważniejszych szlaków kolejowych w Polsce.

Mimo że miliardy przyznane z unijnego budżetu na lata 2007 – 2013 można rozliczać do 2015 roku, już teraz wiadomo, że z powodu gigantycznych opóźnień w przygotowaniach i braku wkładu własnego niezbędnego do uruchomienia dotacji kolejarzom może przepaść blisko 30 proc. środków.

Cięcia na torach

„DGP” dowiedział się, że decyzja w sprawie usunięcia z listy POIiŚ kilku dużych inwestycji kolejowych już zapadła. Chodzi o modernizację większości torów ze Szczecina do Wrocławia przez Poznań, linię z Warszawy do Białegostoku i dalej na Litwę (PKP PLK wymienią tory jedynie na pierwszym odcinku ze stolicy do Tłuszcza). Wyco-
fane projekty warte są w sumie blisko 10mld zł. UE miała do nich dołożyć 6 mld zł.

Z pieniędzy w tej perspektywie budżetowej, czyli do 2013 roku, PKP PLK dostanie tylko zwrot nakładów poniesionych na przygotowania dokumentacji.

Niepewny jest także los dwóch projektów umieszczonych na liście rezerwowej, czyli torów z Katowic do Zebrzydowic na granicy z Czechami oraz do Zwardonia na granicy ze Słowacją. Potrzeba na nie ok. 3,5 mld zł, z czego Bruksela miała nam zwrócić niemal 2,3 mld zł.

Nasze informacje potwierdził Robert Kuczyński z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK. To specjalnie wyodrębniona część spółki (zatrudnia ponad 1 tys. pracowników), która miała rozruszać kolejowe inwestycje. Nic z tego nie wyszło. "Ministerstwo Infrastruktury wyłączyło niektóre projekty z perspektywy budżetowej 2007 – 2013" - przyznaje Robert Kuczyński.


Kto dostanie pieniądze

Czy w tej sytuacji pieniądze pójdą na inne projekty PKP PLK? Wątpliwe. Komisja Europejska nie wierzy już kolejarzom.

Jest jednak duża szansa, że nie stracimy unijnych miliardów. Z naszych ustaleń wynika, że szanse na przejęcie dotacji ma m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która dobrze radzi sobie z prowadzeniem inwestycji. Być może przynajmniej część pieniędzy uda się przeznaczyć – zamiast na wielkie inwestycje – na likwidowanie tzw. wąskich gardeł na torach. Na likwidację ograniczeń prędkości, np. przez wymianę krótkich odcinków torów, potrzeba od 1,5 roku do 2 lat.

Według ekspertów inwestycyjny paraliż na kolei to efekt fatalnego prowadzenia przygotowań do modernizacji. "Na przykład źle wykonane decyzje środowiskowe doprowadziły do cofnięcia decyzji lokalizacyjnych na odcinku Poznań – Szczecin" - mówi Adrian Furgalski, dyrektor w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.

Powodem zastoju w inwestycjach jest także brak pieniędzy na ich finansowanie. Do wykorzystania unijnych środków kolejarze potrzebują ok. 5,5 mld zł. W sprawie uzyskania wkładu własnego spółka dopiero negocjuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym 1 mld euro pożyczki.

Maciej Szczepaniuk
dgpręce opadają, pieprzone urzędasy - nawet nie chce im się dokumentów wysłać na czas.
 

nortus
 

Łodzianin przez pół dnia jeździł na gapę. Trzykrotnie był sprawdzany przez kontrolerów i za każdym razem wybronił się, pokazując tzw. żółte papiery.
Nikt nie zauważył, że dokument był absurdalny. Wydał go... Instytut Bieżnikowania Kory Mózgowej, a podpisał "psychiatra amator Aleksander Debil"

"Żółte papiery" tak naprawdę nie istnieją. To obiegowe określenie na dokumenty poświadczające, że ktoś jest chory psychicznie. Pochodzi od żółtej legitymacji, którą kiedyś wydawali psychiatrzy. Dziś żółte legitymacje wydaje się dzieciom niepełnosprawnym. Uprawniają one do ulg w przejazdach komunikacji publicznej.Stąd zapewne pomysł na wykorzystanie żółtego koloru na druku, którym legitymował się nasz czytelnik.

Specjalnie nie kupiłem biletu,choć normalnie tego nie robię. Chciałem zobaczyć, jak ten papierek zadziała -opowiada 18-letni Przemek.-I zadziałał. Trzy razy do wagonu wpadały kanary. Kontrolerzy rzucali tylko okiem na koniec dokumentu, gdzie napisane jest CHORY MOŻE JEŹDZIĆ BEZ BILETU i szli dalej. Nawet sobie nie zadali trudu, żeby zobaczyć, jakie tam były bzdury.

A szkoda, bo warto było przeczytać. Poczynając od nagłówka,w którym jest nazwa instytucji wydającej zaświadczenie.

To Instytut Bieżnikowania Kory Mózgowej Ośrodek Terapii Wstrząsowej i Świroterapii. Dalej jest jeszcze lepiej. Instytut zaświadcza, że chory jest idiotą. Wprawdzie nie wymaga leczenia szpitalnego,ale sprowokowany może być niebezpie-
czny, dlatego w kontaktach z nim trzeba zachować szczególną ostrożność. Na szczęście pacjent jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, w razie pogryzienia wystarczy ranę wydezynfekować. Jednak w przypadku ataku szału należy: "uciekać, uciekać na drzewo, zwisać z gałęzi głową w dół, udawać martwego,śmierdzieć,pierdzieć,głupkowato uśmiechać
się, ślinić się obficie, zezować zbieżnie i rozbieżnie, szczekać, zmoczyć się, symulować stan pomroczności jasnej, okazać immunitet, udawać kaczy chód i objawy ptasiej grypy". Podsumowując - w razie nieskuteczności któregokolwiek z zachowań trzeba spisać testament.

Niestety (a może na szczęście), kontrolerzy nie przeczytali tych rewelacji, dlatego nie mieli okazji wykorzystać którejś z tych rad.

"Dokument" - jedna żółta karteczka - ostrzega, że pasażer może być szczególnie agresywny wobec tzw. kanarów,więc dla własnego dobra powinni zaprzestać
dalszej kontroli biletów. Pod tym wszystkim podpisał się "doktor nieuk medyczny psychiatra amator i mikrochirurg Aleksander Debil".

Sam też dowiedział się od kolegi o istnieniu sklepu, w którym można kupić takie dokumenty i inne osobliwe gadżety, np. zegary chodzące do tyłu, stringi z cukierków, legitymację honorowego dawcy moczu, bilet miesięczny na przejazdy windą, instrukcję obsługi kobiety i mężczyzny, a nawet prawo jazdy i dyplom wyższej szkoły rolniczej im. Jędrusia z Lepperowic ze specjalizacją blokady dróg


- Ludzie wiedzą, że te dokumenty i zaświadczenia są na żarty, ale chętnie kupują na prezenty - uśmiecha się pani Agnieszka ze sklepu z gadżetami
Przyznaje, że na brak klientów nie narzeka. - Rodzice biorą zwariowane dyplomy ukończenia studiów dla dzieci,które naprawdę robią magisterkę
Koledzy obdarowują się skarbonkami "zbieram na seks" albo "zbieram na auto". Po tańczące rybki kilka razy przyjeżdżał klient z Bydgoszczy.

Kiedyś trafiła się dziewczyna, która przyszła po prawo jazdy. Już drugi raz, bo pierwsze jej się zniszczyło.

Podobno użyła go w sytuacji drogowej w Szwecji i wyszła obronną ręką, choć napis na dokumencie brzmiał "Rzeczpospolita Głupolska", a orzełek na stemplu wyglądał jak rozjechana żaba.


gw Małgorzata Kozerawska

O intelygencjy kanarów napisano już morze słów
 

nortus
 

Niestety wybory w Polsce są za wybory mniejszego zła. Zawsze wybieramy przeciwko a nie za.


Wybory w Polsce:

wybory parlamentarne 1989r - przeciw komunie

wybory prezydenckie 1990r - przeciw St. Tymińskiemu

wybory prezydenckie 1995r - przeciw L. Wałęsie

wybory prezydenckie 2000r - przeciw wszystkim, Kwaśniewski wygrał w I turze

wybory prezydenckie 2005r - przeciw Kaczorom -
niestety zacofanie wygrało, zmarnowano 5 lat

wybory prezydenckie 2010r - przeciw kaczorom - żywym i martwymA jak wyglądała frekwencja wyborcza w Polsce?

Jeszcze gorzej. Większość ma wszystko w dupie a później tylko narzekają.
Jedna uwaga podstawowa - programy wyborcze to zawsze bajki, zawsze i u każdego.
Dlatego jak mówił Churchill - każdy polityk po wygranych wyborach powinien publicznie spalić wszystkie swoje obietnice i programy.

Chcieć nie oznacza móc.
Nawet jak się chce i można to nie znaczy że są warunki by to wprowadzić w danym czasie i miejscu

Życia nie da się poszufladkować jak kartki papieru.
 • awatar antybohaterka: pinger 2010 przeciw Nortusowi;p;p;p
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: Twoja wola, na tym polega demokracja
 • awatar Alter_Ego: A ja zawsze głosuję - obywatelski przywilej. Później przynajmniej mogę narzekać z czystym sumieniem. (I tak raczej nie narzekam, bo to nie leży w mojej naturze).
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: wiem coś o tym, takie małe tajfuny moje dziecko mi czasem funduje
 • awatar Alter_Ego: @hej po co ten płacz ?: Skąd ja to znam?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: sama rozrabiałaś?
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Człowieka znowu ogarnęła mania wysokości.

Pierwsza była wieża w Babel - jej skutki odczuwamy do dzisiaj.

I znowu pniemy się w górę - niedługo budynek ma osiągnąć 1 km wysokości, albo długości w pionie :D
 • awatar Alter_Ego: Oj... Nie weszłabym na górę!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: a gdyby Cię wniósł na rękach na górę? :)
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Brzmi kusząco... Bardzo kusząco... Na rękach mówisz? A trzymałbyś mnie za rękę tam, na górze, żebym się nie bała?
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Dodałabym jeszcze, że kot jest zawsze po niewłaściwej stronie drzwi. Mój właśnie dostaje wściku i jest obrażony, bo zapragnął swobody a ja nie wypuszczę go na noc z domu po tym, jak straciłam Diablika.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Za cafe latte trzeba trzy razy zmówić "Ojcze nasz". Najdroższa jest coca cola - kosztuje aż pięć "Zdrowaś Mario".

Portal Tportal.hr informuje, że na pomysł "modlitewnej kawiarni" wpadła młodzież z tamtejszej parafii św. Ducha, która po mszy chce spędzać trochę czasu razem. W kawiarni pracuje kilkoro kelnerów-ochotników, a lokal finansuje parafia i sponsorzy.

Na razie kawiarnia jest otwarta tylko w niedzielę od godz. 13 do 14, ale planuje się przedłużenie czasu otwarcia, ponieważ zainteresowanie ofertą parafii okazało się ogromne. Pierwotnie w kawiarni było tylko sześć stolików; obecnie jest ich już 30.

W kawiarni nie podaje się napojów alkoholowych. Obowiązuje zakaz palenia

wp pl

kawiarnia działa od ... 2008 roku. wcześniej pisało o tym money pl
ale widać kawiarnia nie zbankrutowała
a jak tam z VATem od zdrowasiek?
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.


Kot wie,że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia
a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego.


Mężczyźni i psy nigdy nie zrozumieją, co kobiety widzą w kotach.

anonim
Raz na ulicy Szerokiej
był kot, co udawał fokę.
Nie chciał włazić na płoty
tak, jak to robią koty.
Wolał biegać w podskokach
tak, jak to robi foka.
Miast łapą myć się starannie,
dzień cały pluskał się w wannie,
nurkował do dołu głową
i śledzie jadł na surowo.
Wołała ulica Szeroka:
„Co on wyprawia, niecnota!”

…A może to była foka,
co udawała kota?

Danuta Wawiłow
 • awatar Alter_Ego: Dobranoc Xylia! Dla odmiany to Ty podrap Nortusa za uchem.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: dzisiaj Xylia jest jakaś śpiąca, cały dzień spędziła na łóżku - teraz dopiero jak ją namówiłem to tak od 2 godzin siedzi na balkonie. a tak to spała i spała. dziwaczka :D
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Indywidualistka. Dobranoc kociaki. Idę spać.
Pokaż wszystkie (4) ›