Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 czerwca 2010

Liczba wpisów: 16

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Witaj! A mnie słoneczko pasuje. :-D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: mnie też, do 22 C a już jest 33 C (w pół słońcu) ahoj
 • awatar Alter_Ego: U mnie już 31 stopni - półcień
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: o tak o tak i poczuć te kropelki wody na ciele aż po gęsią skórkę
 • awatar Alter_Ego: Mmm... Ja chyba też. Słoneczko + woda = raj
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @hej po co ten płacz ?: @My_Alter_Ego: no to siup do .... fontanny :D
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Nawałnica także w Choszcznie. Grad niszczył samochody i budynki

Około godziny 18:30 nawałnica przeszła przez Choszczno. Jak informuje portal choszczno.info.pl nastąpiło potężne gradobicie z wyładowaniami i oberwaniem chmury. Przez 15 minut padał grad wielkości piłki golfowej.


W całym Choszcznie 90% samochodów zaparkowanych pod chmurką ma pogniecione blachy, bardzo dużo aut ma powybijane szyby oraz lusterka. Grad wybijał szyby także w mieszkaniach.


A jak fajnie wygląda budynek zbombardowany przez grad - jakby po wojnie


 • awatar mój jest ten kawałek: o lalala ale ta natura się z nami bawi
 • awatar Alter_Ego: Okropne. W tym roku pogoda dostaje szału
 • awatar amator.fotografii: a jak dwa tygodnie temu narzekaliście na deszcze to mówiłem że będą upały ale uparcie chcieliście słoneczko no to macie :P
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

NASA bije na alarm


To nie żarty. Najpierw zapanuje ciemność. Padną wszystkie telefony, telewizory, światła i sprzęt elektryczny.

A potem świat pogrąży się w gigantycznym chaosie.

Specjaliści z NASA biją na alarm: winowajca to potężne burze na Słońcu.

"Słońce budzi się z głębokiego snu.W najbliższych latach będziemy obserwować duże natężenie aktywności solarnej" - mówi Richard Fisher, szef działu heliofizyki w Amerykańskiej Agencji Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

"Olbrzymie strumienie plazmy poruszające się we wnętrzu Słońca powodują, że pole magnetyczne na jego powierzchni jest w ciągłym ruchu. Z tego powodu na słońcu dochodzi do wielkich erupcji, czyli tzw. burz słonecznych. One z kolei wysyłają w kosmos promieniowanie i strumienie naładowanych elektrycznością cząsteczek.

Skutek będzie taki, jakby gigantyczny piorun uderzył w sieci telekomunikacyjne i elektryczne.

Eksperci obliczają, że burza słoneczna mogłaby wywołać 20 razy większe szkody niż huragan Katrina, który w 2005 r. spustoszył południe USA" - czytamy w "Fakcie".

dgp


ha ha, wystarczy tylko ukręcić prąd i cywilizacja padnie.
 • awatar mój jest ten kawałek: kiedyś ten koniec musi nastąpić, nic nie trwa wiecznie, najwyraźniej świat też nie.
 • awatar catalana: i bedziemy bic w tam-tamy i puszczac znaki dymne
 • awatar Alter_Ego: Wrócimy do jaskiń i jak słusznie powiedział Einstein - kolejna wojna światowa będzie się toczyć na maczugi.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Instruktor fitness nowym męskim Kopciuszkiem

O tym, jak żaba księciem się stała Zamknij X


Z wybiciem północy w sali balowej zatańczą pierwszego walca. Arystokratą z awansu będzie jednak on - Jego Wysokość Książę Daniel, były pracownik siłowni, wiejski chłopak z lasów.

To jego wbrew wszystkiemu poślubi księżniczka Wiktoria, następczyni tronu Szwecji. Historia jak z bajki - z pewnymi modyfikacjami...

Powtórzenie bajkowych historii Kopciuszka czy zaklętego w żabę księcia czeka nas już niebawem: 19 czerwca. Wtedy odbędą się ślubne uroczystości księżniczki Wiktorii – przyszłej królowej Szwecji - i jej instruktora fitness.

Oto finał bezprecedensowego mezaliansu arystokra-tycznej familii. Historia rodem ze znanych bajek, tylko kilka szczegółów się nie zgadza...


POCAŁOWAŁA TRENERA I STAŁ SIĘ KSIĘCIEM

„Gdy ludzie dowiedzieli się, kim jest wybranek księżnej, byli mocno zaskoczeni” – wspomina Johan T. Lindwall, dziennikarz, który jako pierwszy ujawnił tę informację. Nikt związkowi łączącemu osoby ze skrajnie różnych sfer nie dawał jakichkolwiek szans.

Tymczasem w Szwecji –kraju hołdującemu wolnościom obyczajowym i równości płci – związek bardzo się podoba. Przystojny chłopak z ludu zostaje przez piękną księżniczkę wprowadzony w bajkowy świat pałaców.

„Wszystko było jak w bajce: pocałowała swojego trenera fitness, a on stał się księciem” - mówi Sten Hedman, który od blisko pięciu dekad śledzi i opisuje losy rodziny królewskiej.


Z SIŁOWNI DO PAŁACU, CZYLI TOR Z PRZESZKODAMI

Księżna poznała Westlinga w należącej do niego siłowni w Sztokholmie. Ćwiczenia miały się stać lekarstwem na burzliwy etap życia i zaburzenia odżywiania . Znajomość z trenerem wyewoluowała jednak niespodziewanie dla wszystkich. Na pierwszych  zdjęciach w prasie z 2002 roku wybranek księżnej ma na sobie dżinsy i baseballową
czapkę, spod której wystają długie włosy. Wygląda na przerażonego zainteresowaniem paparazzich.

Jego wiejski akcent stał się pośmiewiskiem wśród arystokratycznych przyjaciół księżniczki. Nic dziwnego, że 64-letni król Karol XVI Gustaw wolał wydać córkę za duńskiego księcia.

Wielka miłość z powodu presji otoczenia nawisnęła na włosku. W 2004 roku związek przeszedł poważny kryzys. Ale księżniczka ostatecznie postanowiła nie rezygnować z mężczyzny, którego nazwała miłością swojego życia.


JAK Z WIEŚNIAKA ZROBIĆ KRÓLEWICZA

Nie udałoby się jednak, gdyby nie wysiłki, dzięki którym Westling opanował etykietę na tyle, by swobodnie obracać się w wyższych sferach. Przez osiem lat Daniel Westling był przygotowywany do swej przyszłej roli przez dworzan, lektorów języka i agencję PR, a nad wizerunkiem opracowali najlepsi krawcy i fryzjerzy.

Westling przesiadł się z alfa romeo do lewusa a nad wszystkim czuwał zastępca nadwornego mistrza ceremonii. Wiejski chłopak z lasów przeszedł metamorfozę i stał się nowoczesnym młodym arystokratą.

„ Jego przemiana jest niezwykła; trudno rozpoznać w nim tego młodego mężczyznę, którego widzieliśmy w 2002 roku” - uważa Sten Hedman. Na doskonałym wizerunku pary nie ma najmniejszej rysy – przez 8 lat dziennikarze próbowali znaleźć haka na wybranka księżnej. Bezskutecznie.


BAŚNIOWY FINAŁ: 100 GOŚCI I 200 MLN DOL ZYSKU

Do dopełnienia bajkowej historii brakuje tylko wystawnego finału. Już 19 czerwca w XIII-wiecznej stołecznej katedrze odbędzie się ślub, a w pałacu królewskim wesele tej niezwykłej pary. W uroczystości weźmie udział 1100 znamienitych gości z całej Europy. Dopiszą też ci mniej znamienici. W dniu ślubu w Sztokholmie spodziewane są dwa miliony turystów, a Szwedzka Federacja Handlu liczy, że zarobi ponad 200 milionów dolarów dzięki turystyce i sprzedaży pamiątek z wizerunkiem zakochanej pary.

Dalszy błyskawiczny awans jest jednak przed chłopakiem z lasów zamknięty.Wiktoria postanowiła,
że ukochany jej mąż nie otrzyma tytułu króla, gdy ona obejmie tron jako królowa.


dgp


PS. jaki mezalians? to nie jest rodzina królewska, tylko posadzony na tronie przez Napoleona Bonapartego oficer francuski - Jean Baptiste Jules Bernadotte. Żadna błękitna krew.

Ale taka jest Szwecja i Norwegia. Książę Norwegii też wziął sobie za żonę kobietę nieciężkich obyczajów z dzieciakiem. Ponoć miłość jest ślepa.
Co prawda pojawiają się plotki, że ich małżeństwo się rozleci jak Diany i Karola - ale na razie są razem i oby zostali.
 • awatar Alter_Ego: I żyli długo i szczęśliwie...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: jeszcze nie, dopiero co mówiono, że ślub odwołają bo on ją zdradził - całował się z jakąś babą podstawioną przez dziennikarzy i Viki zerwała ślub. A tu się okazuje, że może jednak będzie zabawa. ale jeszcze ma czas ...
 • awatar Alter_Ego: Czas pokaże co będzie. Ja nie mam uprzedzeń.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


Dom ze szkła dom wybudowany w Maastricht (Holandia) studio Wiel Årets Architekci ...

Dom zwany angielski w kształcie litery H. Wszystkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne w nim - są z połączenia szkła przezroczystego i nieprzezroczystego.

Możesz również ukryć za zasłoną, która ostrożnie urządzony. Co ciekawe, w tym domu żyje tancerz i aktor, ogród angielski jest ozdobą domu..

W domu nie ma żadnej ściany strukturalnej,  to jest dosłownie bardzo delikatne, jak "Dom lalki"  Ibsena.

funzu
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @merveilleux: tylko jedna groźba: może nie wytrzymać małżeńskiej kłótni i rzucania talerzami :D
 • awatar happygirl: piękne
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Nigdy nie rzucam talerzami i nie jestem kłótliwa. Mogłabym tam zamieszkać...
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Dlaczego *Jarosław Kaczyński nie zgłosił do Państwowej Komisji Wyborczej swojej przynależności partyjnej* ?

Przecież bezpartyjnym nie jest.

Wprawdzie nie ma formalnego nakazu, ale taka informacja o przynależności partyjnej lub o ugrupowaniu, które popiera danego kandydata znajduje się na obwieszczeniu.


- Przecież to nie wstyd być liderem nawet takiej partii jak PiS, a za zatajanie takich informacji mogą grozić konsekwencje prawne - mówi Janusz Piechociński.

Poza kamerą dopytujemy posła jakie konsekwencje, jeśli nie ma formalnego nakazu? - Jeśli jest taka rubryka do wypełnienia, to powinien podać informacje a nie ją zatajać - odpowiada poseł.

wp pla może się po prostu wstydzi, że jest z PISu ?
Kolejne kłamstwo Jareczka, ale przecież nie pierwsze ... i nie ostatnie.
 • awatar brooks: Wiek robi swoje ... ma sklerozę, albo mu zamienili pliki i teraz udaje brata..
 • awatar krzyslav: A może wystąpił z PIS'u tylko mu sie zapomniało?
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
XXX osiągnęła blisko stuprocentowe pokrycie kraju siecią szerokopasmowego internetu. Jedynie pięć tysięcy mieszkańców nie ma możliwości podłączenia się w ten sposób do internetu.

Aby zapewnić wszystkim mieszkańcom kraju dostęp do szybkiego przesyłu danych, inwestor, którym jest państwo, musi wydać jeszcze dziesiątki milionów euro. W tym roku władze przeznaczyły na dalszy rozwój sieci szerokopasmowej równowartość prawie czternastu milionów euro.

Przeszkodą w zakończeniu inwestycji są warunki geograficzne. Ludność licząca ponad cztery i pół miliona, zamieszkuje terytorium nieco większe od Polski. Obejmuje ono jednak poza stałym lądem również 50 tysięcy wysp, z których część jest zamieszkana.

Co to za kraj?

Jeśli nie wiesz, a nietrudno zgadnąć, odpowiedź będzie później, chyba że ktoś udzieli właściwej odpowiedzi.
Czekamy

już się wydało, niestety znowu ta Norwegia :D
 • awatar Alter_Ego: Norwegia
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: zmieniłaś zdanie?
 • awatar Alter_Ego: @Nortus & Xylia: Kobieta zmienną jest, ale nie mylę się, prawda?
Pokaż wszystkie (21) ›
 

nortus
 

Uschły dęby Kaczyńskiego. Od kwasu? Pewnie Tusk latał z konewką i je osikał :DMiały symbolizować tradycję i siłę. Tymczasem żywot dębów posadzonych na potrzeby spotu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego był wyjątkowo marny.

Czy dlatego, że prezes nie ma wprawy w zakopywaniu sadzonek?

Nie wiadomo.

Rzecznik Kaczyńskiego mówił coś o "zalaniu środkami żrącymi".

Jedno jest pewne: dęby uschły. Większość trafiła do kontenera na eko-smieci.

wp pl


cóż, taka przyszłość nas czeka pod jego rządami :d   zresztą już pokazał wcześniej
 • awatar tannat: bardzo lubie Twoje sarkarstyczne notki :)...bardzo
 • awatar Atom Head: A jak Jaro wygra to każdy mężczyzna będzie musiał posadzić drzewo,zbudować dom,kupić kota i onanizować pod prysznicem...
 • awatar Be Yourself !: Ponoć jak komuś daje się kwiaty z nieszczerych intencji , to szybko usychają . Może z sadzeniem jest podobnie ?! ;)
Pokaż wszystkie (7) ›