Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 10 czerwca 2010

Liczba wpisów: 18

nortus
 


Dla ochłody kilka zdjęć z 31.maja 2010r w Ust-Kamieniogorsku (Kazachstan).

Spadł niewielki gradzik, taki tyci tyci.
grad wielkości jaj gęsi!

Straszliwej katastrofy szalała tylko 15 minut!
I to wszystko stało się nagle - niczym zapowiedź szalonej natury. Trzy ulice wsi, szkoły i sklepy dosłownie pokrył grad. Grad przebił dachy domów - wyglądają teraz jak sito. Okna powybijane, wyrwane drzewa, złamane przewody, maszyny zniszczone. Wszystko co rosło w ogrodzie zniszczone.

Ale nikt nie zginął.
 • awatar kochanica szkarłatna: ulala....
 • awatar Zenia&Emilia: o kurde.. dobrze że nikt nie zginął, mieli szczęście. Dziś Bez Dzień Dobry ? :)
 • awatar Alter_Ego: Ktoś jeszcze narzeka na dzisiejszą pogodę?
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
 • awatar kochanica szkarłatna: oooooooo, a moja mała jak zobaczyła dwa pierwsze zdjęcia, to krzyknęła: o! Białystok :)
 • awatar Alter_Ego: Witaj. Mnie tam upał nie przeszkadza. Pozdrawiam gorrrrrąco.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @kochanica demona: niestety, to Swinemunde. Kiedyś, dawno, dawno temu, byłem kilka godzin w Białymstoku. Ale tego nawet najstarsi górale białostoccy nie pamiętają.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Jednym z najbardziej popularnych atrakcji Houston jest Beer-can House został zbudowany przez Jana Milkovisch, tapicera na emeryturze.

Projekt rozpoczął w 1968 roku, kiedy to był zmęczony koszeniem trawy, i zaczął bawić się skałami, marmurami i z metalu i betonu stworzył piękny krajobraz.

Potem zwrócił uwagę na swój dom, który ostatecznie pokrył spłaszczonymi puszkami piwa, które on, jego żona i jego sąsiedzi wypili.

Dzisiaj jest atrakcją miasta chętnie odwiedzaną przez turystów.
 • awatar mój jest ten kawałek: niezła imprezka musiała być :)
 • awatar Alter_Ego: @hej po co ten płacz ?: Zapewne skończyło się na czworakach.
 • awatar mój jest ten kawałek: @My_Alter_Ego: podobno jak możesz leżeć bez trzymania na ziemi tzn że nie jesteś tak bardzo pijana
Pokaż wszystkie (16) ›
 

nortus
 

Ponieważ jeszcze nie przerobiłem swoich fotek z ostatniej wizyty na Różance więc posilę się fotkami wizytki1 pokazującymi młodzież odpoczywającą przy dźwiękach muzyki.

Przy czym muzyka już jest nagrana przeze mnie w zeszłym tygodniu.

Pogoda była trochę chłodniejsza niż dzisiaj, ale jak widać młodzieży to i tak nie przeszkadzało.

Aaaaa ten fortepian, to jest fortepian Szopena, który malowały dzieci w Bachor Day. Ładnie?


 

nortus
 
 • awatar tannat: brakuje mi tu połmetrowych tipsów, wtedy byłabym zachwycona
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @tannat: tipsy są obrzydliwe i tylko kobiety mogą coś takiego nosić :D
 • awatar Pepper: Ale przyznać trzeba, że panowie mają zgrabne nogi :P
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: jakbym widziała mojego 7 letniego synka
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @hej po co ten płacz ?: bezwstydnik :D
 • awatar Alter_Ego: Chciałbyś wiedzieć Nortusku?
Pokaż wszystkie (16) ›
 

nortus
 
  Atrakcja turystyczna w Parku Kasprowicza.

Dzisiaj na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza zostanie zaprezentowana nowa atrakcja turystyczna Szczecina.

Balon w barwach Floating Garden 2050.

Z balonu w barwach Floating Garden będzie można podziwiać panoramę miasta. – Balon sportowo–widokowy będzie wykonywał tzw. loty na uwięzi – informuje Tomasz Klek z Urzędu Miasta. – Za jednym razem w górę poleci maksymalnie pięć osób.

gs24
 • awatar mój jest ten kawałek: chciałabym polecieć balonem pewnie w trakcie umarłabym ze strachu ale czego nie robi się żeby spełnić marzenia
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


Zdjęcie USG przedstawiające Jezusa w macicy - to nowy pomysł na krzewienie wiary chrześcijańskiej zaproponowany przez brytyjską organizację ChurchAds.net.

Jak można przeczytać na stronie organizacji, zdjęcie to ma przypomnieć czym są Święta Bożego Narodzenia, a także zwrócić uwagę jednocześnie na człowieczeństwo jak i boskość Jezusa.

Plakaty ze zdjęciem, opatrzone hasłami "On jest w drodze" i "Święta zaczynają się z Chrystusem" mają być rozmieszczone m.in. na przystankach autobusowych na Wyspach Brytyjskich.

Organizatorzy akcji tłumaczą wybór takiej formy przekazu realiami obecnych czasów. "W XXI w. przyszli rodzice dumnie pokazują zdjęcia USG ze swoim potomkiem. Nasz plakat 'Ultradźwiękowego Jezusa' jest utrzymany w tej konwencji, by umiejscowić narodziny Jezusa w ultra-teraźniejszym
kontekście".

Celem organizatorów jest dotarcie do 40milionowego
audytorium. Osoby, które nie mogą bezpośrednio zaangażować się w akcję są zachęcane do przekazania datków na rzecz kampanii.
 • awatar Alter_Ego: Bez przesadyzmu.
 • awatar catalana: no co, w koncu 9 miesiecy musi byc? ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ale jak się mu przyjrzeć to wcale Jezusa nie przypomina. normalny bachor :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Które zwierzęta są najbardziej inteligentne?

Zwierzęta potrafią zaskakiwać bystrością swojego umysłu nie tylko wtedy, gdy człowiek ich czegoś nauczy. Okazuje się, że one również wykorzystują własną inteligencję by rozwiązać swoje problemy.

Jeszcze nie tak dawno w nauce przeważał pogląd, że wśród zwierząt wyższe zdolności umysłowe (np. uczenie się)przejawiają tylko ssaki człekokształt-
ne (których "wiedza" pochodziła głównie od treserów cyrkowych). Niektóre ptaki co prawda podejrzewano o jakieś bliżej nieokreślone umiejętności, ale dopiero na początku lat 90. ostatecznie przekonano się, co potrafią m.in. krukowate (Corvidae) i papugi (Psittacidae).

Kwestia określenia, czym jest inteligencja jest z pewnością problematyczna.To, co rozumieć będziemy pod tym pojęciem zależeć będzie od tematyki badań i podejścia naukowca z danej dziedziny. Innych metod do badania tego zjawiska użyje psycholog, innych fizjolog.Na użytek tego artykułu,przyjmijmy
że inteligencja to sprawność umysłowa pozwalająca rozwiązywać dość skomplikowane problemy.

Szympansy potrafią posługiwać się językiem migowym
i komunikować z ludzkim opiekunem. Jest to jednak umiejętność przekazana przez człowieka, a więc nie została ona wymyślona i zrealizowana przez szympansy (widocznie w naturze nie był on im przydatny). Prawdziwie inteligentnym zwierzęciem można natomiast nazwać osobnika, który znajdzie zupełnie nowy sposób na rozwiązanie jakiegoś problemu. Tu należy także podkreślić, że nawet stworzenia potencjalne bardzo inteligentne (takie właśnie są szympansy) mogą nie przejawiać swych zdolności w warunkach środowiskowych, które nie ulegają zmianom. To prosty mechanizm - jeśli nic się nie zmienia i wszystkiego jest pod dostatkiem,
to nie pojawiają się nowe wyzwania nad którymi należałoby się trochę wysilić - wówczas nie trzeba nadwerężać umysłu.

Wśród krukowatych powszechna jest umiejętność wytwarzania narzędzi lub zmyślnego wykorzystywania
środowiska. Co prawda produkcją narzędzi nie możemy nazwać korzystania z patyków do wyciągania larw owadów ze spróchniałego pnia, ale już odpowiednie wyginanie kawałków drutu na kształt haka, już z całą pewnością tak. Właśnie w ten sposób jedna z nowokaledońskich wron o imieniu "Betty" zdobywała pożywienie W przypadku krukowatych można mówić nawet o swego rodzaju kulturach posługiwania się narzędziami lub innowacyjnego wykorzystywania otoczenia. Pojęcia kultura używamy, gdy lokalna populacja wymyśli jakiś zupełnie nowy sposób do zdobywania pożywienia, zwyczaj ten jest następnie przekazy-
wany z pokolenia na pokolenie i nie występuje wśród innych populacji tego gatunku. Przykładem może być kultura łupania orzechów japońskich wron z miasta Sendai, które zrzucały orzechy pod uliczne sygnalizatory i czekały spokojnie aż światło dla pojazdów zmieni się na czerwone. Wtedy, z zachowaniem wszelkich reguł ruchu drogowego, wchodziły na pasy i zbierały rozgnie-
cione przez samochody orzechy, aby następnie zjeść ich zawartość. Popatrzcie sami:

Na zupełnie inny pomysł wpadły angielskie gawrony (tzw. kultura otwierania kubłów na śmieci). Metodą prób i błędów nauczyły się współpracować przy otwieraniu klap od pojemników, by następnie wspólnie przebrać jego zawartość.

Na temat inteligencji niektórych ptaków wiadomo, że: potrafią liczyć, dopasowywać odpowiednie zachowanie do nowych okoliczności, podejmować zupełnie nowe decyzje, uczyć się poprzez podpatrywanie starszych i bardziej doświadczonych osobników ze stada. Krukowate potrafią nawet "domyślać się" co zamierza np. inny ptak, a także "manipulować świadomością pobratymców". Przykład: sójka zdaje sobie doskonale sprawę, że jeśli jakiś osobnik ma skierowany wzrok na nią w trakcie ukrywania nasion, to może on zapamiętać miejsce ukrycia zapasów i wykorzystać je. Dlatego też czyniąc zapasy sójka udaje, że coś ukrywa lub zakopuje, a dany zapas przenosi kilka razy. Może zaprzestać swej działalności na chwilę, aż konkurent skupi się na czymś innym. Zresztą metod wyprowadzenia podglądacza jest wiele. Tak więc, wychodzi na to, że "wyższe sprawności umysłu" posiadają nie tylko naczelne.

Powszechnie znana jest również inteligencja delfinów i wielorybów. Ich zdolności psychiczne być może znacznie przewyższają nawet "rozum" psowatych i prymitywniejszych naczelnych, choć sama istota postrzegania myślowego świata jest zapewne trochę inna. To czy delfin, pies lub lis odznaczają się poziomem inteligencji 2-3 letniego dziecka ludzkiego to raczej kwestia spekulacji. Zresztą trudno to ocenić, gdyż wyższe zdolności psychiczne u różnych grup systematycznych również szły odmiennymi "ścieżkami ewolucji". Np. lis w pewnych przypadkach może być sprytniejszy od wrony, ale wrona za to może znaleźć znacznie więcej rozwiązań danego problemu niż lis.

W trakcie badań i obserwacji wielu gatunków okazało się,iż w tzw.niższych grupach ewolucyjnych
również można odnaleźć przejawy inteligencji. Wyższe umiejętności psychiczne (np. uczenie się) wykazują pewne grupy i gatunki ryb.O pielęgnicach Cichlidae akwaryści mówią, że potrafią rozpoznać swego opiekuna. Poszczególne osobniki tego gatunku mają własne zachowania i przyzwyczajenia. Również kolcobrzuchowate Tetraodontidae potrafią na różne sposoby omijać przeszkody w celu zdobycia pokarmu. Młodsze osobniki uczą się wielu sztuczek podpatrując bardziej doświadczone okazy.

U wielu ryb z różnych grup systematycznych znane są ponadto przypadki zabaw. Mruki Petersa czyli trąbonosy Gnathonemus petersii w warunkach akwaryjnych chętnie bawią się piłeczką urządzając swego rodzaju "mecze". Z twierdzeniem, że im większa skłonność do zabaw tym wyższy poziom inteligencji jest, zgodzą się naukowcy z różnych dziedzin.

Rzecz jasna należałoby wspomnieć jeszcze o niektórych bezkręgowcach. Dość długo przeważał pogląd o niskim poziomie rozwoju ich układu nerwowego i działaniu opartym na instynktach. Tymczasem szczególnie wysoko uorganizowanym układem centralnym odznaczają się ośmiornice. Otwierania słoików ze smakowitą nie stanowi dla nich najmniejszego problemu, a prawdopodobnie można je nawet nauczyć liczenia. Zresztą liczba umiejętności wykazywanych przez ośmiornice w laboratoriach jest oszałamiająca, swą inteligencją przewyższają bardzo wiele kręgowców.

Zatem zanim zaczniemy szukać przejawów inteligencji w odległych gwiazdach może warto byłoby dokładniej poszukać ich na naszej planecie?

Zbigniew Strzelecki supermozg gazeta pl
 • awatar Alter_Ego: A ja uważam, bardzo stronniczo zresztą, że koty.
 • awatar amator.fotografii: o ptakach słyszałem podobno nawet jakiś król czy władca gdzieś kiedyś zginął bo dostał kamieniem w głowę od ptaka:P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 


Każde państwo może pochwalić się miejscami, które są wyjątkowe - najdłuższe, największe czy najstarsze. Warto pamiętać, że także w Polsce mamy takie atrakcje.

Oto lista miejsc, na które cała Europa spogląda z zazdrością - wg wp pl.


Malbork

Największym polskim zamkiem jest Malbork – gotycka twierdza krzyżacka na północy Polski, należąca do Szlaku Zamków Gotyckich. Jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
Zamek w Malborku został wybudowany w II połowie XIII wieku przez Zakon Niemiecki (nazwany był wówczas Grodem Marii), jednak w kolejnych latach był nieustannie rozbudowywany, ponieważ na początku XIV wieku wielki mistrz Zakonu przeniósł do Malborka swój urząd. W toku historii dzieje zamku były burzliwe, jednak udało się go ocalić do dni dzisiejszych w okazałej postaci. Zamek Malborski jest dziś największą gotycką warownią w Europie.


Wolsztyn

Parowozownia Wolsztyn jest do dziś jedyną czynną lokomotywownią w Europie, z której codziennie odjeżdżają parowozy do Poznania i Leszna. Jest to także jedyne miejsce, gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. W czynnej od ponad 100 lat parowozowni można zobaczyć na przykład lokomotywę
która zagrała u Romana Polańskiego -Ok1-359 oraz "Piękną Helenę" - najszybszy parowóz w Polsce.


Świnoujście

Świnoujście słynie pięknem najszerszej bałtyckiej plaży,ozdobną architekturą dzielnicy uzdrowiskowej
i wspaniałą przyrodą parków. Znajduje się tu także jeden z najciekawszych zespołów fortecznych z malowniczymi portami: handlowym, rybackim, pasażersko-samochodowym oraz licznymi statkami wycieczkowymi. Wschodni łuk falochronu w Świnoujściu ma aż 1,4 km długości i tym samym stanowi najdłuższy falochron w Europie!


Wieliczka

Do niezwykłych miejsc w naszym kraju należy także Wieliczka. To jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do teraz. Jej oryginalne wyrobiska o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju
techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Najstarszy zakład górniczy w Europie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Ciechocinek

Historia źródeł solankowych jednego z najsłynniej-
szych polskich uzdrowisk sięga aż XIII wieku, jednak pierwsze tężnie powstały tu dopiero w XIX wieku. Dziś są prawdziwym symbolem miasta i przy okazji rozsławiają je,będąc największymi tężniami w Europie. Ciechocinek przyciąga kuracjuszy zarówno walorami leczniczymi, jak i malowniczym położeniem, zielenią licznych skwerów i parków, które stanowią wspaniałe tereny do spacerów.


Gdańsk

Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest głównym kościołem Gdańska i wybitnym dziełem gotyckiej architektury ceglanej. Trójnawowa bazylika jest największym ceglanym kościołem nie tylko w Polsce i Europie, ale i na całym świecie! Wewnątrz mieści się 25 tys. osób. Najcenniejszy element wyposażenia, tryptyk Sąd Ostateczny Hansa Memlinga (1467-73) jest przechowywany w Muzeum Narodowym w Gdańsku (w kościele znajduje się jego kopia).


Szymbark

Dom postawiony do góry nogami, rekonstrukcja bunkra tajnej organizacji wojskowej Gryf Pomorski
pociąg donikąd, stół noblisty im. Lecha Wałęsy - to tylko niektóre z obiektów, które można oglądać w Szymbarku. Znajduje się tutaj także, wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa - najdłuższa deska świata. Ma aż 36,83 m długości i została wycięta z pnia daglezji.


Łódź

Łódzkie centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe Manufaktura obejmuje m.in. Muzeum Fabryki, pałac Izraela Poznańskiego, dawne domy robotnicze, tkalnie i przędzalnie. Na powierzchni 27 ha w kilkunastu pofabrycznych budynkach działają m.in. hipermarkety, galeria handlowa, restauracje, puby i kina. Ponadto wybudowano rynek o łącznej powierzchni 3 ha z najdłuższą w Europie 250-metrową fontanną. Są tu też: hotel oraz nowe powierzchnie wystawiennicze łódzkiego Muzeum Sztuki.Sopot

Na przestrzeni 4,5 km całego brzegu Sopotu rozciągają się czyste, piaszczyste plaże, wzdłuż których porozstawiane są zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodno-plażowego oraz kabiny do przebierania i prysznice. Sopocką plażę przecina najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m) - miejsce spacerów i festynów, a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej i taksówek wodnych, a także miejsce licznych zawodów, takich jak: Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Winsurfingu, Puchar Polski czy Triathlon Sopocki.


Kraków

Kraków przez wielu z nas uważany jest za bezkonkurencyjną wizytówkę Polski. Aż 56 proc. z nas uważa dawną stolicę kraju i siedzibę polskich królów za miejsce, które powinien zobaczyć obcokrajowiec, by uznać Polskę za państwo interesujące. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, posiadające ogromną liczbę zabytków architektury i kultury. To tu znajduje się również największy średniowieczny plac Europy! Krakowski Rynek ma kształt kwadratu, który pod względem powierzchni przewyższa najsłynniejsze europejskie place.

a i to przecież nie wszystkie. Jak ktoś ma ochotę może dodać następne.
 • awatar Alter_Ego: Kopalnia w Wieliczce jest przepiękna.
 • awatar tannat: kocham Malbork i Kraków (choc kolejnośc może powinna być odwrotna), ale Łóź budzi we mnie niesmak..może właśnie dlatego ,że żyje w poblizu tej metropolii...to wciąż jest mentalnie robotnicze miasto, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: w Wieliczce byłem na wycieczce szkolnej i mało co pamiętam. ale dlaczego tam jest tak daleko :(
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Zarobki prowadzących programy we włoskiej telewizji publicznej już wkrótce pojawią się prawdopodobnie w napisach końcowych.

Poprawka w tej sprawie została przyjęta w środę głosami rządzącej koalicji i opozycji przez parlamentarną komisję nadzoru nad RAI.

Kiedy pół roku temu ujawnienie honorariów prowadzących programy we włoskiej telewizji publicznej w napisach końcowych zaproponował znany z kontrowersyjnych pomysłów minister administracji publicznej Renato Brunetta uznano to za prowokację. On zaś argumentował, że w telewizji RAI, utrzymującej się częściowo z abonamentu, musi panować absolutna przejrzystość.


W przeżywającej poważne finansowe trudności TV RAI honoraria niektórych jej gwiazd są zdaniem polityków całkowicie nieuzasadnione. Prowadzący popularny talk-show Fabio Fazio zarabia rocznie około 2 milionów euro, a Simona Ventura, gwiazda widowisk towarzyszących transmisjom meczów piłkarski Serie A oraz popularnego reality show "Wyspa sław", otrzymuje 1,8 miliona euro.

Zarobki Bruno Vespy, gospodarza publicystycznego programu "Porta a porta" w pierwszym kanale RAI, sięgają 1,6 miliona euro rocznie. Burza wybuchła przed kilkoma miesiącami, gdy Vespa zażądał podwyżki w nowym kontrakcie o 20% stwierdzając, że inni jego koledzy zarabiają więcej. Kierownictwo stacji nie zgodziło się na tę podwyżkę.

wp plcałkiem dobry pomysł, u nas też by się przydał bo TVP to firma państwowa, opłacana z naszych podatków i abonamentu. Gdyby była prywatna pies ją drapał, to sprawa właściciela ile komu płaci. Ale żeby za odczytanie tekstu, napisane zresztą przez kogoś innego, byle komu płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie to przesada. A firma bankrutuje bo nie ma pieniędzy !!!
 • awatar badyl.: żeby chociaż zatrudniali ludzi z dobrą dykcją... praktycznie nie rozumiem, co oni tam memlają pod nosem. dlatego telewizor mam zarejestrowany na babcię, która jest zwolniona z obowiązku opłacania abonamentu. xD
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl.: ale to tak nie patriotycznie oszukiwać państwo :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 


Seks to droga do poznania partnera, wyraz uczuć, jakie do niego żywimy, sposób na poczęcie dziecka lub przykry obowiązkiem. Bywa uważany za środek prowadzący do osiągnięcia określonego celu, np. zdobycia partnera lub zatrzymania go. Można też jednak prościej do niego podchodzić- ponad 80% Polaków twierdzi, że seks warto uprawiać głównie dla przyjemności.


Seks to nie tylko czułe pieszczoty, bycie we dwoje lub zmysłowa przyjemność. Oprócz tego, że wprowadza na szczyt rozkoszy, jest lekiem czy - jeśli ktoś woli - dobroczynnym balsamem dla duszy i ciała.

A więc dlaczego warto?


Namiętny masaż wygładza cerę

Jeśli po miłosnych uniesieniach spoglądamy w lustro, z miłym zaskoczeniem dostrzegamy w nim inną, piękniejszą twarz: bez sińców pod oczami, bez pryszczy i zmarszczek. Seks działa jak wizyta u kosmetyczki. Poprawia ukrwienie, osuszają gruczoły łojowe, a mięśnie dobrze napinają skórę.


Seks łagodzi ból, zapobiega przeziębieniu

Regularne współżycie uaktywnia system odpornościowy, namiętni kochankowi rzadko miewają grypę i katar. Gdy na miłosne igraszki wybrali noc - ryzyko zachorowania spada do minimum, gdyż system immunologiczny działa wtedy najintensywniej
W czasie aktu miłosnego aktywniej pracują nadnercza, wydzielając substancje hamujące stany zapalne. Seks rozluźnia mięśnie, rozgrzewa, przez co łagodzi bóle reumatyczne i migreny.


Amory potęgują i przyspieszają zarost

Mężczyzna, który chce zapuścić brodę lub wąsy, powinien intensywnie się kochać. Wydzielający się w czasie aktu miłosnego testosteron sprawia, że zarost staje się równy i gęsty.


Orgazm opóźnia proces starzenia się

Kobieta, która prowadzi regularne życie seksualne i często przeżywa orgazm ma mniej zmarszczek niż koleżanki, które rzadko się kochają. Lekarze są zdania, że seks powstrzymuje biologiczne objawy starzenia się. Co więcej, uważają, że usatysfakcjonowani kochankowie czują się także młodsi psychicznie. Nic tak nie poprawia formy, jak chęć bycia atrakcyjnym seksualnie.


Miłosne uniesienia wprowadzają w stan euforii

Partnerzy, którym seks przynosi zadowolenie, kochają się często i chętnie. Udane życie erotyczne jest dla nich dynamicznym impulsem: planują, działają, wszystkie zamierzenia doprowadzają do końca. Chcąc podzielić się swoją radością - obdarowują się erotycznym spełnieniem. Tworzy się koło: nie błędne, lecz dopingujące. Badania wykazały, że osoby usatysfakcjonowane seksualnie prawie nigdy nie popadają w depresję.


Częste stosunki pojędrniają pośladki

Jeśli chcemy, by ten atrybut kobiecość i wzbudzał pożądanie, nie musimy męczyć się w siłowni. Wystarczy regularnie się kochać. Podczas stosunku mięśnie pośladków rytmicznie napinają się i rozluźniają - jak przy ćwiczeniach gimnastycznych.

Słodkie igraszki nie pozwolą utyć

Łakocie wprowadzają w stan błogiego zadowolenia. Seks działa tak samo. Kto więc nasyci się uprawianiem miłości, nie tęskni już za słodyczami.


Spełnienie seksualne uwalnia od lęków

Chyba, że jest to lęk przed seksem. Gdy czujemy się pożądani, odrzucamy wszelkie obawy. Ramiona ukochanej osoby z jednej strony chronią przez złem tego świata, z drugiej dodają pewności, że pokonamy zły los.


Regularne współżycie łagodzi stres

Pieszczoty działają podobnie jak rozluźniający masaż, pocałunki - wprawiają w stan błogości. W organizmie zapanowuje równowaga hormonalna, co sprawia, że mamy dobry nastrój, jesteśmy odprężeni i zadowoleni.


Zbliżenia podnoszą sprawność intelektualną

W czasie stosunku płciowego mózg, zostaje odpowiednio ukrwiony, dopływa do niego potężna dawka tlenu, co w istotny sposób polepsza naszą zdolność logicznego myślenia.


Podniecenie dodaje blasku włosom

Aktywne życie seksualne pobudza wydzielanie hormonów i stabilizuje ich stężenie we krwi. Ten skomplikowany proces ma pozytywny wpływ na urodę włosów i paznokci: lepiej rosną, są zdrowe, błyszczące, nie łamią się i nie rozdwajają.


Pieszczoty wyostrzają refleks

W sypialni nasze zmysły pracują na wysokich obrotach. Jesteśmy wrażliwi na dotknięcia, pocałunki odbieramy nawet delikatne muśnięcia kosmykiem włosów. Nauczeni tego, poza łóżkiem reagujemy w podobny sposób: lepiej wiedzimy, słyszymy, potrafimy skoncentrować się na drobiazgach.


Ekstaza rozbudza wyobraźnię

Orgazm działa jak narkotyk: odrywa od ziemi, sprawia, że przez tych kilka cudownych sekund przestajemy myśleć i analizować. Uaktywnia się za to nasza wyobraźnia - widzimy fantastyczne obrazy przemierzamy nierealny świat. I mimo, że orgazm mija, pamięć o tym, co przeżyliśmy, zostaje.


I czternasty powód - bo tak!


nowakamasutra pl
 • awatar Alter_Ego: Hmm... Nortus... A co Ty jeszcze tutaj robisz? Nie powinieneś sobie ujędrniać pośladków? ;-)
 • awatar Anukett: @My_Alter_Ego: :)))
 • awatar badyl.: @My_Alter_Ego: xDDD
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Pięknie. Lubię takie miejsca.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: czeka na Ciebie
 • awatar mój jest ten kawałek: ślicznie
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: już mi lepiej
 • awatar Alter_Ego: Powiało przyjemnym chłodem.
 • awatar amator.fotografii: foto 2 koleś stanął na głowie by się ochłodzić:D Ciekawe czy fontannę w Kaliszu w końcu włączyli:P
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›