Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 26 maja 2010

Liczba wpisów: 14

nortus
 
 • awatar mój jest ten kawałek: witaj i uwielbiam czerwone wino a do tego z kotkiem mniam
 • awatar Alter_Ego: Mrrrrrauuuu - witaj Xylia, hej Nortus!
 • awatar Zenia&Emilia: O takk.. słonecznie Witamy ;)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Odeszłaś tak nagle
Może wrócisz..? Raczej nie
Czekam i tęsknię daremnie
Coś płacze... moje serce
Serce wyrwać pragnę
Usta krzyczą - Nie !
Zostawiłaś mnie tak nagle
W moim cichym śnie
Niedaleko zimna płyta
Na nagrobnym zdjęciu
Jesteś taka inna
Żywa...
Patrzysz .. słuchasz
Mamo - Pomóż...!
Cisza głucha
Mgłą spowita głusza


 • awatar kokosowy'bananek: nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten wpis. Jak tak, to Ona cały czas przy Tobie jest-w ten sposób o tym pomyś! :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @kokosowy'bananek: wiem, że jest. i kilka razy udowodniła mi, że opiekuje się mną :)
 • awatar Alter_Ego: Witaj Nortusku. Wspomnienia?
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

To chyba jednak nie jest przypadek.

Nie planowałem iść tam, przechodzić obok nawet.
A jednak jakoś tak poszedłem, że przeszedłem pod samym nosem ... biura nieruchomości.

Myślałem o tym biurze nieruchomości, ale zwlekałem
z pójściem tam bo nie jestem jeszcze gotowy.

Ale skoro tam przez przypadek trafiłem to wszedłem
i pogadałem i niedługo przyjdzie agent obejrzeć moje Cztery Kąty.

Tak, zgłaszam mieszkanie do sprzedaży i będę się wynosił. Nie śpieszy mi się, nic mnie nie pali i nie goni, mam tu jeszcze kilka spraw do załatwienia przy których muszę być tutaj osobiście
ba i muszę mieć szczeciński adres jeszcze.

Ale klamka zapadła.

Sprzedaję mieszkanie.

A dlaczego piszę o znakach?

Bo dzisiaj jest Dzień Matki.
Specyficzny dzień Tej, która się mną opiekuje. Wielokrotnie miałem tego dowody.
Więc to chyba nie jest przypadek, że właśnie dzisiaj trafiłem tam do biura nieruchomości.

Kocham Cię Mamo.
 • awatar Anukett: Ona ciebie też kocha :) a dokąd chcesz się wyprowadzić?
 • awatar Alter_Ego: Gdziekolwiek zamierzasz się wyprowadzić rozumiem, że na Pingerze Cię nie zabraknie. PS. Elegancka kobieta z niej była.
 • awatar Zenia&Emilia: Nortus co ? Wyprowadzisz się i kto ze mną i szkodnikami nad pajkiem będzie siedział ? : D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Jesz ile chcesz i płacisz ile chcesz - nadchodzi rewolucja w restauracjach.

Amerykańscy restauratorzy szykują prawdziwą rewolucję. Nie chodzi jednak o nowe wymyślne potrawy, tylko o sposób regulowania należności za spożyty posiłek.
Wymyślili zasadę: jesz ile chcesz i płacisz ile chcesz.

Pomysłodawcą jest amerykańska firma Panera Bread Co. Jej szefowie wyjaśniają, że stosowne napisy będą informowały klientów, by płacili za swoje posiłki tyle, ile będą chcieli, jednego centa albo sto dolarów. Wszystko będzie zależało tylko od ich uznania.

Pierwszy taki lokal właśnie ruszył w Clayton na przedmieściach miasta St. Louis. To dopiero początek, bo plany zakładają, że podobne powstają w całych Stanach Zjednoczonych. Ronald Shaich ze wspomnianej firmy jest już dziś przekonany, że to będzie udany biznes.

Powodzenie eksperymentu uzależnione jest od tego, czy przyszli klienci właściwie odczytają motto tej firmy. A brzmi ono mniej więcej tak: bierz, ile potrzebujesz, zostaw jednak godną zapłatę. Mówi się nawet o utworzeniu 1400 tego typu restauracji. Do tego mają też dojść kuchnie, w których to sami klienci będą ustalali ceny.

Pomysł uruchomienia tego typu lokali podsunął ponoć szefom firmy pewien sprzedawca sklepowy, który opowiedział historię klientki, niejakiej Dawn Frierdich. Kobieta przyszła kupić u niego trzy bochenki chleba i mrożoną herbatę. A kiedy zapytała, ile ma zapłacić za napój, usłyszała, że 1,85 dol. Zapytała więc, ile będą ją kosztować całe zakupy? To jakieś 12 dol. - usłyszała w odpowiedzi. I wtedy sprzedawca zauważył, że klientka sprawiała wrażenie osoby, która nie musi płacić, bo nie chce. Po namyśle jednak wyłożyła 12 dol., a wtedy sprzedawca zaproponował jej, by pieniądze wrzuciła do specjalnego dzbana, przeznaczonego na datki na najrozmaitsze cele.

To było dla mnie ciężkie przeżycie,nie wiedziałam,
jak postąpić w takim momencie - mówiła sprzedawcy Frierdich. A ten wyjaśniał jej, by tak właśnie zrobiła. I ta obserwacja podsunęła pomysł, by podobnie potraktować klientów w restauracjach czy piekarniach.

Klientela w Clayton, gdzie ruszyła już pierwsza nietypowa restauracja, to ludzie dobrze zarabiający: prawnicy, oraz uprawiający inne wolne zawody, i tam nie ma raczej obaw, że będą dokładać do interesu. Personel lokalu twierdzi, że klienci znakomicie orientują się nie tylko co do jakości, ale też wartości potraw, płacą więc z zasadzie tyle, ile wynosiłby prawdziwy rachunek.

Aby jednak nie było niespodzianek, firma Panera będzie wspomagała się swoją fundacją, z której pochodzić będą środki na pensje personelu,wynajem lokali, zakup żywności. Pod koniec każdego miesiąca będzie następowało rozliczenie i okaże się, czy trzeba dopłacać do interesu, czy nie.

Podobny eksperyment już działa w USA. Chodzi o restaurację One World w Salt Lake City. Ruszyła ona w roku 2003. Jej założycielem była Denise Cerreta.
- Wszystko opiera się na wierze,że ludzie są dobrzy - ocenia Cerreta, ale jej plany, by z takimi restauracjami wyjść w Amerykę, na razie nie wyszły. Teraz ruch należy do Panery.


wp pl

jak widziałem tych cwaniaczków kilka razy próbujących podchodzić do barów sałatkowych albo pakujących do miseczek tyle, że bokami wyłaziło z nich to już widzę jak uczciwie by nasi płacili.
To znaczy płaciliby uczciwie tylko oceniali by obiad wart 200zł może na 10 zł a i to jeszcze by narzekali że drogo i napiwek muszą dać.
A może się mylę?
Ale jakie tabuny bezdomnych by tam chodziły, bary mleczne i jadłodajnie by padły pierwszego dnia otwarcia takich restauracji.
A może się mylę?
 • awatar Alter_Ego: U nas bankructwo restauratora pewne jak w kasa w szwajcarskim banku.
 • awatar Mirko: toż to prawdziwa utopia! albo komunizm w czystej postaci! :-)
 • awatar Do jutra: w Niemczech sa restauracje Chinskie gdzie placisz 14,90 euro i jesz ile mozesz i na co masz ochote. Mies do wyboru do koloru (kangury,strusie itd tez, gdzie stoi ekstra kucharz i przygotowuje Ci to na grilu na Twoich oczach),owoce,lody,na kwasno,pikantnie,wszelkiego rodzaju owoce morza,suschi,czego dusza zapragnie.I im sie to oplaca.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
orionblues
 
 • awatar orionblues: nie,,,dzięki udaję się na zwiady,,,pod wskazany adres,,,,pozdro,
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


Na nietypowe zawarcie znajomości mogą w Kopenhadze liczyć wszyscy, którzy czują się samotni i poszukują swojej drugiej połowy.

Jest tak dlatego, że autobusy w stolicy Danii są teraz wyposażone w dwa, znajdujące się obok siebie „fotele miłości”.

Dzięki uprzejmości Arriva Scandinavia takie siedzenia z czerwonymi zagłówkami zamontowano już w ponad 100 autobusach.


Kto w takim razie może na nich usiąść? Każdy, kto jest singlem i nie tworzy z nikim związku. Osoba, która usiądzie na jednym z nich deklaruje, że jest wolna i chętnie nawiąże znajomość z innym pasażerem autobusu – wystarczy tylko się przysiąść.

Arriva Scandinavia ma zamiar kontynuować ten program przez kolejne dwa tygodnie. Spółka zachęca singli, którzy chcą usiąść na tych wyjątkowych miejscach do przyzwyczajenia się do flirtowania i uśmiechania się w trakcie podróży autobusem.

Któż nie chciałby znaleźć miłości w autobusie dzięki tej nowej możliwości, jaką mają teraz mieszkańcy Kopenhagi i osoby ją odwiedzające? W przypadku miłości wszystko jest możliwe, prawda?

Zatem zamiast wydawać pieniądze na paliwo i prowadzić samochód bez towarzystwa, wejdź do autobusu w Kopenhadze i usiądź wygodnie na siedzeniu miłości. Kto wie, może kiedy tam będziesz, w pobliżu będzie działał Amor?


visitdenmark pl


hmmmm, a za ciąże będzie odpowiadać kierowca?
czy firma będzie wypłacać alimenty jeśli ktoś zajdzie w ciąże bo usiądzie na takim fotelu?
 • awatar Alter_Ego: Czego to ludzie nie wymyślą?
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


Prezentowaliśmy Wam już najdziwniejsze święta, jakie możecie obchodzić. Tym razem postanowiliśmy się przyjrzeć, jakie uroczystości obchodzić byście mogli, gdybyście tylko przeprowadzili się o kilka, kilkaset albo kilka tysięcy kilometrów.

Oto 15 najdziwniejszych świąt, które wbijają się między święta konstytucji, bohaterów lub męczenników, gdyż praktycznie nie ma dnia, by któregoś z nich gdzieś nie obchodzono*.


Dzień Alfabetu Koreańskiego (15 stycznia, Korea Północna) - może nie byłoby to zabawne, gdyby nie to, że święto alfabetu koreańskiego obchodzą Koreańczycy z północy. Mamy więc wrażenie, że uroczystość ta powstała, bo było trzeba wymyślić jakieś święta, a urodziny Kim Ir Sena, Kim Dzong Ila, a nawet Kim Basinger można obchodzić tylko raz w roku.

w Korei Południowej też jest dzień alfabetu koreańskiego, tylko że obchodzą go 9 październikaDzień Boba Marleya (6 lutego, Jamajka) - święta narodowe często ustanawiane są w rocznicę urodzin jakiegoś lokalnego bohatera. Na Jamajce wybór padł na Marleya i trudno temu wyborowi coś zarzucić, bo nikt inny nie może się pochwalić równie dreadziastym świętem.


Dzień Rihanny (21 lutego, Barbados) - o ile na Jamajce święto dostał facet, który jest legendą muzyki i na stałe wpisał się w jej historię, to na Barbadosie dniem wolnym od pracy uczczono księżniczkę dyskotek. Rozumiemy, że może i wyboru wielkiego nie było, ale na miejscu Barbadosyjczyków wolelibyśmy uczcić zamiast Umbrelli-elli-elli jedynego olimpijskiego medalistę z tego kraju, czyli Obadele-ele-ele Thompsona.Dzień Odznaczeń (12 marca, Liberia) - podejrzewamy, że swoje święto obchodzą wtedy wszystkie ordery - nawet te najdziwniejsze.Święto Słoni (14 marca, Tajlandia) - skoro Rihanna może mieć swoje święto, to dlaczego nie słonie? W końcu jest ich więcej, są potężniejsze i nie grają popu. Ciekawi nas tylko co robią w swoje święto - czy mają wolce od pracy, wylegują się przed telewizorami, radośnie machają trąbami oglądając kolejną powtórkę ''Kevina Samego w Domu'' czy może raczej ''Dumbo''? Chociaż chyba nie mamy prawa czynić złośliwych uwag o tym święcie - w końcu żyjemy w kraju, w którym obchodzony jest Dzień Bociana Białego (31 maja).Dzień Baz Makijażu (5 kwietnia, Wielka Brytania) - święto tak dziwne, że wspominaliśmy o nim w poprzednim tekście i nie możemy pominąć go i teraz. Podejrzewamy, że w Brytyjczykach musi drzemać spora doza narodowego masochizmu, skoro akurat oni zdecydowali się na święto, które równie dobrze można by nazwać Dniem Strasznej Prawdy.Dzień Grzeczności Za Kierownicą (5 kwietnia, Francja) - 5 kwietnia można spokojnie ogłosić Dniem Świąt Dziwnych. Brytyjczycy chcą bowiem oglądać wtedy jak naprawdę wyglądają lokalne kobiety, a francuscy kierowcy starają się być mili. Obie inicjatywy wydają się nam skazane na porażkę.Święto Konwalii (1 maja, Francja) - jeśli zwierzaki mogą mieć swoje święto, to dlaczego nie rośliny? 1 maja Francuzi zrywają więc konwalie, które są symbolem szczęścia i obdarowują się bukietami z nich. Gdyby konwalie mogły mówić prawdopodobnie nazwałyby to święto Dniem Zagłady.Dzień Gospelu (11 lipca, Kiribati) - o tym państewku na Pacyfiku słyszycie w każdego Sylwestra, gdyż to ono zawsze jako pierwsze wita nowy rok. Ma też jedno z najciekawszych świąt, gdyż zamiast decydować się na jednego muzyka czci cały muzyczny gatunek. Mieliśmy nadzieję, że inne rodzaje muzyki mają podobnie, ale nie znaleźliśmy w Norwegii Dnia Black Metalu, ani Dnia Jodłowania w Bawarii.Święto Tronu (30 lipca, Maroko) - logika oczywiście podpowiada, że to święto mające związek z marokańską monarchią, ale woleliśmy tego nie sprawdzać. Wolimy łudzić się, że może chodzić o inny Tron
Dzień Nawajskiego Szyfranta (14 sierpnia, USA) - święto wprowadzone w 1982 przez prezydenta Ronalda Reagana to nasz faworyt do tytułu najlepiej nazywającego się święta. To co pod tą efektowną nazwą się kryje już takie zabawne nie jest, gdyż zwyczajnie chodzi o uczczenie pamięci indiańskich szyfrantów, którzy służyli w armii USA. Co ciekawe, Amerykanie sami wcześniej zadbali, by nie było ich zbyt wielu.Dzień Szacunku do Starszych (17 września,Japonia) - to pewnie całkiem słuszna inicjatywa, ale wciąż brzmi to dla nas, jakby przez pozostałe 364/365 dni w roku można było w Japonii być chamskim dla starszych, nie ustępować im miejsca w autobusach i podstępnie podkradać emerytury.Dzień Wojsk Kosmicznych (4 października, Rosja) - rozumiemy gdyby takie święto obchodziło Imperium z ''Gwiezdnych Wojen'', ale w przypadku byłego Imperium brzmi to równie życzeniowo jakby w Polsce ogłoszono Dzień Dominacji Nad Światem albo Święto Uczciwego Polityka.Dzień Kompozytora (7 października, Brazylia) - kolejne święto muzyczne przychodzi z miejsca, którego byśmy się nie spodziewali. Po kraju Canarinhos bardziej spodziewalibyśmy się bowiem Dnia Wirtuozów.Dzień Neutralności (12 grudnia, Turkmenistan) - inne państwa obchodzą Dni Zwycięstwa,  Święta Armii albo Pokoju, a w Turkmenistanie zdecydowano się na coś pomiędzy. Podobno tego dnia na każde pytanie odpowiada się ''nie mam zdania''.


* W przypadku świąt ruchomych podajemy dzień, kiedy święto przypada w 2010 roku.Bazyl

dgp


Alleluja i do ... stołu świątecznego
 • awatar jamnick: Część powinna być wprowadzona u nas (jak Dzień Szacunku dla Starszych), część zaś jest przekomiczna.
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Proponuję: "Dzień Dobry" i "Dzień Dody" (w latach przestępnych "Michała Wiśniewskiego". Skoro oni mają Rihannę, nie możemy być gorsi :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kaarolcia26: prędzej dzień Maryli Rodowicz niż dupy, sorrka, dody :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


Nowoczesna łazienka


Szklana, duża kabina, prawie niewidoczna. Strefa prysznica nie kończy się wraz z nią. Niewielka wnęka skrywa ręczniki, do których jest łatwy dostęp zaraz po wyjściu z kabiny. Antracytowa podłoga i ściany dodają elegancji. Nowoczesna deszczownica zapewnia komfort kąpieli.

Prysznic bez kabiny to bardzo modne i wbrew pozorom praktyczne rozwiązanie. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni spadek w podłodze oraz wodoodporność zastosowanych materiałów, tak aby rozchlapywana woda nie wyrządziła szkody. Na zdjęciu prysznic znajduje się tuz obok wanny. Deszczownicę zamontowano w suficie.

Prysznic jak łódka. Okrągły, głęboki brodzik posiada drewniany podest, który zapobiega poślizgnięciu się. Zamiast drzwi, biała zasłona. Wszystko w naturalnym, prostym stylu.

Duża część łazienki została przeznaczona na strefę prysznicową. Oddziela ją szklana ścianka. Ciekawostką są drzwi okienne. Zaraz po kąpieli pozwalają wyjść na zewnątrz, bądź prosto z ogrodu trafić pod prysznic.

Tradycyjny prysznic narożny. Brodzik został wymurowany i obłożony płytkami. Wszystko utrzymane w spokojnych barwach ziemi.

Prysznic jedną nogą w ogrodzie. Ciekawe rozwiązanie, które można zastosować w nowo projektowanym domu. Białe, gładkie powierzchnie dają wrażenie czystości i sterylności.


Półokrągła kabina wybudowana z pionowo układanych pustaków szklanych. Pomysł można wykorzystać w małych mieszkaniach, gdzie ścianka prysznica może być jednocześnie ścianką działową np. z sypialnią.


Kolejny drewniany podest, tym razem bez brodzika. Jest prosto i funkcjonalnie. Okno zapewnia przyjemne widoki podczas zażywania kąpieli.

Prysznic w stylu retro. Okrągły brodzik na lwich łapach sprawdzi się w stylowych łazienkach. Mosiężna armatura i biała zasłonka nie odbiegają od starodawnego klimatu. Ściana została wykafelkowana tylko częściowo w miejscu narażonym na kontakt z wodą. Resztę ścian pokryto tapetą w kwiatowy wzór


najedź kursorem na zdjęcie
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

INSTRUKCJA OBSŁUGI MĘŻCZYZNY- wg. Martina Baxendale

Też się zastanawiałaś jak działąją faceci?? To instrukcja obsługi do tego dziwnego urządzenia

by migotka69

------------------------------------------------

 


PORADNIK DOTYCZY MODELI:


WPROWADZENIE
Gwarantujemy Pani, że zakupione urządzenie typu mężczyzna okaże się zdumiewająco przydatnym i zaskakująco łatwym w obsłudze sprzętem do użytku domowego, zarabiającym duże pieniądze, co daje całkowitą gwarancję, że (pewnego dnia) dochód Pani gospodarstwa domowego osiągnie astronomiczny poziom, pozwalający na życie w prawdziwym luksusie; poza tym można się nim pobawić w sypialni,co z kolei daje dużo radości,dostarczając
niezliczonych godzin (lub przynajmniej minut) podniecającej i podnoszącej na duchu rozrywki, tak że będzie się Pani sama dziwić jak to możliwe, że do tej pory mogła Pani funkcjonować bez tego sprzętu.

OSTRZEŻENIE!

Pod żadnym pozorem nie powinno się podejmować prób uruchamiania nowego urządzenia typu mężczyzna, lub dalszego użytkowania posiadanego obecnie modelu męskiego bez uprzedniego, uważnego przeczytania zaleceń zawartych w instrukcji.  

Nie zastosowanie się do powyższego może spowodować całkowitą utratę gwarancji na szczęśliwy, długoterminowy związek z wybranym modelem męskim i/lub doprowadzić do poważnych rozczarowań i niespełnionych oczekiwań odnośnie tego, co obejmuje wykaz podstawowych możliwości i zakres działania przeciętnego modelu męskiego.  

Jednak korzystając z pomocy tej nieocenionej instrukcji obsługi, powinnaś, szanowna właścicielko/ użytkowniczko, szybko dowiedzieć się wszystkiego co kiedykolwiek chciałaś wiedzieć (i kilka rzeczy, których pewnie wolałabyś nie wiedzieć) na temat tego jak działa urządzenie typu mężczyzna i czego się możesz po nim spodziewać,a czego nie należy od niego oczekiwać.
 

UWAGA! W związku z Ustawą o Oznaczeniach Handlowych musimy podkreślić, iż określenia typu: „przydatny", „zarabiający duże pieniądze" i „podniecający", jak to podano w opisie produktu powyżej, niekoniecznie muszą pasować do każdego z oferowanych modeli. Może się okazać, że niektóre lub nawet wszystkie z opisywanych tutaj funkcji tak naprawdę nie są wbudowane do modelu mężczyzny, który jest lub będzie w Twoim posiadaniu.
(W związku z tym proszę się zbytnio nie śpieszyć z wyrzuceniem swojego wibratora do kosza.)

ROZPAKOWYWANIE URZĄDZENIA TYPU MĘŻCZYZNA

UWAGA! Należy zachować szczególną ostrożność przy rozpakowywaniu urządzenia typu mężczyzna. Ze względu na nieszczelności i charakterystyczne wycieki oraz oburzające wady konstrukcyjne typowe dla modeli męskich, usuwanie opakowania przez niewykwalifikowane właścicielki/ użytkowniczki może okazać się zajęciem wyjątkowo niebezpiecznym, pozostawiającym na długo uraz.

Tak naprawdę względy czysto zdrowotne i uwarunkowania higieniczne decydują o tym, że nigdy nie zalecamy, aby zachować opakowanie, w którym dostarczono dany model męski. Nie należy podejmować żadnych prób wyprania i/lub ponownego wykorzystania części składających się na opakowanie. Należy niezwłocznie wszystkie spalić, a następnie szeroko otworzyć drzwi i okna oraz zaopatrzyć się w pokaźną ilość odświeżaczy powietrza w aerozolu, dezodorantów,antyrespirantów
i biologicznie aktywnych proszków do prania, skutecznie usuwających wszelkie plamy.
To wszystko będzie naprawdę potrzebne!

INFORMACJE WSTĘPNE  

UWAGA! Przy rozpakowywaniu i uruchamianiu nowego urządzenia typu mężczyzna należy upewnić się, czy usunięto z niego wszystkie styki odpowiedzialne za powiązania posiadanego sprzętu z czymkolwiek, co zostało wymienione w punktach A - D poniżej. Korzystanie z urządzenia, które posiada wymienione poniżej akcesoria dodatkowe może spowodować całkowitą utratę gwarancji na długoterminowy, szczęśliwy związek z posiadanym modelem męskim:  

Była dziewczyna/dziewczyny

Była żona/żony

Byty chłopak/mąż (jeśli posiadane urządzenie to model o zmienionej płci)

Inne byłe akcesoria dodatkowe o charakterze romantycznym/seksualnym, w tym np. zwierzęta trzymane w domu, zwierzęta hodowlane, bogaty zbiór wydawnictw pornograficznych itp.

ZASILANIE

Zaleca się, aby przeciętny model męski był zasilany w następujący sposób:  

PALIWO STAŁE: frytki, hamburgery z frytkami, fasolka z frytkami, ryba z frytkami, schabowy z frytkami, befsztyk z frytkami, jajka z frytkami, golonko z frytkami, kiełbasa z frytkami, frytki z frytkami.

PALIWO PŁYNNE: piwo. No i oczywiście keczup do frytek.  

(Patrz także uwagi na temat spożywania paliw ciężkich w rozdziale „Problemy w trakcie eksploatacji oraz konserwacja i naprawy - zrób to sam.")  

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Nawet jeśli nigdy nie byłaś posiadaczką urządzenia
typu mężczyzna, to bez problemu zapoznasz się z jego podstawowymi danymi. Właścicielki/użytkowniczki bardziej doświadczone aż nazbyt dobrze wiedzą, czego można się spodziewać.


---


Instrukcja obsługi kobiety:

patrz niżej:

nortus.pinger.pl/(…)instrukcja-obslugi-kobiety-…
 • awatar gość: żenujące te grafiki
 • awatar Alter_Ego: (W związku z tym proszę się zbytnio nie śpieszyć z wyrzuceniem swojego wibratora do kosza.) Nortus - jesteś bosssski
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: :*
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Wstrzymał oddech i uderzył w drzewo - cztery osoby ranne.


Czterech amerykańskich nastolatków ze stanu Nowy Jork, jadących razem samochodem, zostało rannych, bo *kierowca założył się z jednym z pasażerów,komu
uda się wstrzymać oddech na czas potrzebny,by przejechać przez miejscowość położoną w regionie rolniczym*

Przez miejscowość Garbutt jedzie się około pół kilometra. Okazało się, że dla kierowcy było to za daleko. Zemdlał, a samochód uderzył w drzewo i przydrożny głaz.

Nikt z jadących samochodem nie został poważnie ranny. Cała czwórka trafiła do szpitala, z którego już ich wypisano.


19-letni kierowca został ukarany mandatem za wyjechanie poza swój pas ruchu.


wp pl
 • awatar warszawianin: Wnioski same się nasuwają: 1. Trzeba było jechać 2x szybciej - wówczas by zdążył przejechać, zanim zemdlał. Gaz do dechy! 2. Wyciąć w pień wszystkie przydrożne drzewa - to ONE zabijają ludzi, a nie ludzka głupota! warszawianin.blogspot.com
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Samochód o psim napędzie

W latach 80-tych XIX w. francuski inżynier stworzył pojazd, do którego z pewnością zastrzeżenia mieliby współcześni obrońcy praw zwierząt. Dwuosobowy wehikuł wyposażony był w wielkie koła, we wnętrzu których umieszczano psy. Czworonogi biegnąc po obręczy przypominającej kołowrotek dla chomika, rozpędzały wóz. Nie było to może zbyt humanitarne, ale jakże ekologiczne.


Żagiel do roweru

W latach, kiedy rowery nie dawały jeszcze takich możliwości jak współczesny sprzęt, uwagę cyklistów spragnionych dużych prędkości przyciągnął z pewnością ten wynalazek.

Wykonany z plastiku i aluminium żagiel montowało się do konstrukcji roweru. Przy sprzyjających warunkach można było dzięki niemu rozwinąć prędkość o ok. 30 kilometrów na godzinę większą niż normalnie.


Okulary peryskopowe

Komu nie zdarzyło się czytać książki w pozycji leżącej? Pewien wynalazca, którego prawdopodobnie zirytowało długotrwałe trzymanie rąk w powietrzu podczas czytania książki w trakcie leżenia, wymyślił okulary peryskopowe.

Mark Cross użył szkieł pryzmatycznych i stworzył produkt, który stać się miał prawdziwym dobrodziejstwem dla moli książkowych, których od trzymania książki w powietrzu bolały ręce. Dziś okulary peryskopowe można kupić w niektórych sklepach, ale zmniejszająca się ilość ludzi sięgających po książki sprawiła, że nie podbiły one świata.

wp pl
 

nortus
 

porównanie jak wygląda pierwsze spotkanie dziewczyn i facetów.

Na co zwracają uwagę?
 • awatar Alter_Ego: Nortus, przy facetach brakuje jeszcze jednej strzałki, myślę, że wiesz gdzie...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: przez spodnie nie widać, nie to co w bluzeczce :D
 • awatar Bezedura: A dobranoc.
Pokaż wszystkie (9) ›