Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 15 maja 2010

Liczba wpisów: 19

nortus
 
 • awatar Mirko: lubię, kiedy pada... szczególnie patrząc na tę reklamę ;-)
 • awatar la_la_la: dokładnie, czuję się olana :)
 • awatar Atom Head: Nie lubię seksistowskich reklam ale ta jest naprawdę pomysłowa...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Krasnale muszą zniknąć z włoskich ogrodówBurmistrz miasteczka Furore na południu Włoch wprowadził zakaz trzymania figurek krasnali w ogrodach. Szeroko komentowaną decyzję wytłumaczył następująco: "nie można pozostać bezczynnym wobec triumfu złego gustu".

Mieszkańcy miasteczka, w których ogrodach stoją krasnale, otrzymali list od burmistrza Raffaele Ferraiolego z prośbą o ich natychmiastowe usunięcie. Ostrzegł on, że jeśli tego nie zrobią, krasnale zostaną im odebrane pod przymusem. Zarządzenie burmistrza wywołało falę protestów.

Burmistrz miasteczka wyjaśniał, że w ten sposób realizuje plan rady miejskiej dotyczący rozwoju turystyki i troski o pejzaż. Projekt przewiduje usunięcie wszystkiego, co szpeci krajobraz i piękno miejscowości. - Nie chcemy się stać miasteczkiem krasnali - tłumaczył burmistrz.

wp pl


Niechby tak to w Niemczech wymyślił - chyba nie ma ogródka bez krasnala tam :D
 • awatar gość: Zapraszam do Aachen, jeszcze sie z krasnalem nie spotkalam, czesciej widuje je w ogrodkach w Polsce.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: ale NRD-ówko całe w krasnalach
 • awatar gość: Ale ja nienawidze uogolniania :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 Najbardziej przyjazne miasta to takie, w których chce się żyć, ponieważ mają dobry pomysł na rozwój i charakteryzują się długą ciągłością władzy. Ale są miejsca, w których nic się nie zmienia i jest coraz gorzej. Oto lista najbardziej nieprzyjaznych polskich miast.

Indeks reputacji miasta obliczany jest na bazie oceny mieszkających bądź pracujących w nim osób. Badanie przygotowywane jest w ścisłej współpracy z urzędnikami zarządzającymi miastem lub regionem.Miejsce 6. Bydgoszcz


Listę nieprzyjaznych miast otwiera Bydgoszcz z 30 punktami na możliwych 100. Jeden z internautów uważa nawet, że miejscowość powinna znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu, opisując ją w ten sposób: "Byda jest niekwestionowanym zwycięzcą tego konkursu. Same bloki, w których mieszkają szczury i bezrobotni gamonie. Z atrakcji - budowana 30 lat opera, w której odbywają się zloty dla lekarzy, filharmonia, do której chodzi 50 osób, 5 knajp na krzyż, do których wstyd pójść... i to by było na tyle. Czas tam zatrzymał się w epoce późnego Gierka i od tamtych radosnych chwil nic poza rozrastającymi się cmentarzami się nie zmieniło!"Miejsce 5. Opole


Opole, polska stolica muzyki, również znalazło się w tym niechlubnym rankingu. Jako przyjazne miasto otrzymało jedynie 28 punktów. Stolica województwa opolskiego od lat zajmuje wysokie pozycje w policyjnych statystykach niebezpiecznych miast. Główne rozboje to kradzieże samochodów i portfeli.Miejsce 4. Olsztyn


W granicach administracyjnych stolicy Warmii i Mazur leży aż 15 jezior. Mimo przyrodniczych zalet, mieszkańcy nie są zadowoleni z przyjazności swojego miasta. Większość z nich uważa, że na przestrzeni ostatnich kilku lat nic się tu nie zmieniło. W Olsztynie mamy do czynienia z inwestycyjną stagnacją, dlatego miasto otrzymało jedynie 26 punktów.Miejsce 3. Łódź


Miasto stara się rewitalizować wiele obiektów pofabrycznych, które jeszcze niedawno tętniły swoim produkcyjnym życiem. Antywizytówką Łodzi jest tamtejszy dworzec, który znajduje się w centrum miasta. Brud, brak informacji, przeciekające dachy, swąd barowego jedzenia. Tak właśnie przyjezdni widzą Łódź po raz pierwszy. Nieciekawie. Również mieszkańcy nie są zadowoleni z życia w tym mieście. Wysoki wskaźnik przestępczości, słaby stan dróg i ogromne uliczne korki, spowodowały, że przyznali oni Łodzi jedynie 18 punktów.

Miejsce 2. Szczecin


Głównym problemem Szczecina jest ogromna rotacja władz miasta. Na przestrzeni ostatnich 20 lat rządziło tu aż jedenastu prezydentów, z których każdy rozpoczynał nowe projekty, a stare zostawiał niedokończone. To doprowadziło do powolnego rozwoju miasta i niezadowolenia jego mieszkańców. W rankingu na przyjazne miasto Szczecin otrzymał tylko 9 punktów.Miejsce 1. Lublin


Niekwestionowanym liderem nieprzyjaznych miast jest Lublin, który otrzymał jedynie 8 punktów przyjazności. Jak czytamy w Newsweeku "Prawie 400-tysięczny organizm Lublina ciągle przypomina prowincjonalny grajdoł, z mnóstwem pokracznych, brudnych straganów obok wejścia na Stare Miasto".

Dla porównania, w rankingu przyjaznych miast wygrał Wrocław otrzymując 74 punkty.

TNS OBOP przeprowadził badanie we wszystkich polskich stolicach województw na zlecenie "Newsweeka".

za wp pl
 • awatar catalana: akurat co do olsztyna to sie nie zgadzam! odwiedzilam ostatnio to miasto, bo mam tam wielu znajomych i, od ostatniej mojej tam wizyty, zmienilo sie tam wiele: nowe drogi, wyremontowane budynki, osiedla-ktorych nie bylo, itp.
 • awatar gość: Dorzuć jeszcze Katowice
 • awatar Mirko: Poznań i tak lepszy
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
 • awatar Anukett: pomyśleli o wszystkim ;)
 • awatar jamnick: Ta, Amerykanie są świetni.
 • awatar Mirko: a co mówią łosie na ten zakaz kopulacji? wydały oficjalne oświadczenie? :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Razi mnie stała wymiana wieńców na świeże na ławkach posłów. Kwiaty zajmują ławki, a nowi posłowie muszą siedzieć w ławach rządowych - mówi w RMF FM Julia Pitera.

Wieńce pojawiły się w sejmie po tym, gdy w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 11 posłów z różnych ugrupowań.

Ja nie uważam,że to jest wyraz żalu i przywiązania
uważam, że to jest demonstracja - powiedziała pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera.Dodała, że tam, gdzie jest za dużo formy zewnętrznej, zazwyczaj mieści się bardzo mało uczuć.

*Wieńce leżą na ławkach tylko w klubie Prawo i Sprawiedliwość,a posłowie,dla których nie ma miejsc muszą siedzieć w ławach rządowych* - dodała Pitera.

wp pl


to jest zwykła gra nieboszczykami. działanie na pokaz jaka to straszna krzywda się stała tej partii - fakt stracili wielu swoich członków ale jak chcą robić taką pokazówkę to mogą kolesi sadzać sobie na kolanach - warstwowo jak za komunizmu.
Zmarłym należy się pamięć, ale miejscem pamięci jest cmentarz czy kościół a nie pokazówki.
Ciekawe ilu z nich się  modli za zmarłych kolegów?
 • awatar Bezedura: Ale mnie wkurzyła ta informacja! No, jakbym nie miała lepszych powodów do irytacji ;-)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: najeżdzam tym kursorem i nie widać
 • awatar gość: :(
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: a ja najeżdżam i widzę nazwę zdjęcia
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: nie, nie minął :d
 • awatar Atom Head: Ciekawe kto zasłużył na ten ostatni...Clintona nie przypomina...
Pokaż wszystkie (2) ›