Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 maja 2010

Liczba wpisów: 9

nortus
 

Ale rybki złowiłem - same sztuki piękne.


Miłego dnia - kawa będzie później, do rybki nie bardzo pasuje. Chyba, że ktoś jest innego zdania.

:D
 • awatar Zenia&Emilia: Witaj :)
 • awatar Expresja: Chwalipięta ;D I cio, kotecek Ci je zjadł? :D Pozdrowionka i gratulacje dla Xyliji :* :D A dla Ciebie - gratulacje, że masz takiego kota :) No i dzięki, za wszystko i jeszcze troszeczkę :*
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: ładne rybki i rybeczki
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Mv "Aleksander von Humboldt"

cumował dzisiaj przy Wałach Chrobrego.

To pierwszy wycieczkowiec, który w tym sezonie zawita do Szczecina. Będzie pierwszym z trzynastu pełnomorskich wycieczkowców, jakie w sezonie 2010 zawiną do Szczecina.


Statek przywitała orkiestra.
Taki zwyczaj panuje w tutejszym porcie chyba od 2 lat,gdy do portu wpływa pełnomorski wycieczkowiec zwany szumnie cruiserem.

Bardzo to miły akcent, nie jest to jeszcze jak w wielkich portach (Amsterdam, Nowy Jork itd.) bo to tylko gra orkiestra i nabrzeże ustrojone balonikami i powitalnymi transparentami w 4 językach (angielski, niemiecki, szwedzki i polski)


Mv "Aleksander von Humboldt" ma 152,5 m długości, 19,8 m szerokości i 5,8 m zanurzenia. Należy do brytyjskiego armatora, ale pływa pod banderą Bahamów. Wyczarterowała go niemiecka firma. Statkiem przypłynie ponad 400 pasażerów i ponad 200-osobowa załoga.

Podczas dwutygodniowej podróży po Bałtyku zwiedzają m.in. Hamburg, Gdańsk, Sztokholm, Kotkę, St. Petersburg, Tallin czy Aeroeskoebing.


Ponieważ nabrzeże Wały Chrobrego położone jest przy transportowej drodze do Polic to żeby pasażerom było bezpiecznie miasto postawiło tam 2 "stopki" przeprowadzające pieszych przez bardzo ruchliwą drogę. Dobry pomysł bo przecież u nas pieszy nie ma żadnych praw, chyba że uciekać przed samochodem. Całkowicie odwrotnie niż w cywilizowanych krajach.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Test zmywarek: Najtańsze są najlepsze


W ostatnich latach wszyscy przekonują nas, że zmywarka oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze

Nic tylko kupować. Tylko którą?

Międzynarodowy test zmywarek, w którym szczegółowym badaniom laboratoryjnym poddano 20 modeli (m.in. AEG-Electrolux, Beko, Bosch, Candy, Electrolux, Fagor, Hotpoint Ariston, Ikea, Indesit, Miele, Siemens, Whirlpool i Zanussi) przyniósł zaskakującą podpowiedź. Jakość tylko jednej zmywarki eksperci ocenili jako "dobrą". Pozostałe wypadły ledwie "dostatecznie".

W dodatku zwyciężyła jedna z tańszych zmywarek: model Siemensa, który kosztuje ok. 1430 zł. Drugie miejsce zajęła jeszcze tańsza zmywarka Ariston (model Hotpoint, ok. 1140 zł). A w teście wzięły przecież udział urządzenia znacznie droższe (w cenie powyżej 5 tys. zł), postrzegane jako lepsze. Eksperci najniżej ocenili trzy modele tych marek: Candy, Zanussi oraz inny model Hotpoint Ariston.

Trzeba przyznać, że w teście, w którym wzięła udział m.in. polska Fundacja Pro-Test, zmywarki poddano bardzo gruntownej i wszechstronnej analizie. Sprawdzano m.in. jak czyste są naczynia po umyciu, czy mają zacieki, ile trwa cykl zmywania, jak głośno zmywarka pracuje, ile zużywa wody i prądu, i czy jest wygodna w użytkowaniu.


Źródło: Fundacja Pro-Test  za hotmoney.pl
 • awatar iloveshopping: a ja mam zmywarkę za ok 800 zł i też dobrze myje, wszystko się domywa, nie potrzeba mi nic więcej to po co więcej wydawać:))
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


21 godzin - tyle 11 kwietnia wynosił dzień pracy
w sklepach POLOmarket.

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że działo się to wówczas, gdy inne markety nie pracowały - podaje TVN24.

Jest 11 kwietnia, dzień po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. W Polsce trwa pierwszy dzień żałoby narodowej, większość sklepów sieciowych jest nieczynna, a ich pracownicy mają wolne. Co innego w sklepach Polomarket.

Pracownicy tej sieci muszą pracować. Mało tego. W Tczewie po zamknięciu sklepu jego szefowie zarządzają inwentaryzację, w wyniku czego trzy osoby pracują tego dnia łącznie 21 godzin.

Na forum internetowym arek30 w dniu katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia napisał:

   Tylko my pracujemy jutro. Jesteśmy jedyną siecią sklepów, która ma jutro czynne. To jest po prostu skandal, żeby takie coś miało miejsce!

Na pracę w wymiarze 21 godzin na dobę nie pozwala polskie prawo. Zgodnie z przepisami, w ciągu doby można przepracować 12 godzin.

Sprawą zajęła się Inspekcja Handlowa. Po analizie dokumentów jej pracownicy stwierdzili, że przypadek z 11 kwietnia nie był pierwszy. W każdym miesiącu zdarzało się, że pracownicy tczewskiego Polomarketu pracowali dłużej niż pozwalają na to przepisy.

za hotmoney.pl


I co z tego, że nie wolno. U nas? Tu wszystko wolno co nielegalne. A jak się komuś nie podoba to wynocha, inni przyjdą do roboty.
 • awatar krzyslav: Może czas wrocić do projektu posłanki lewicy aby za łamanie praw pracowniczych karać CAŁĄ sieć. Parę lat temu nie przeszedł bo "czerwony". Co robi inspektor PIP lub PIH gdy w małym sklepiku coś znajdzie? Zamyka sklepik do czasu usuniecia uchybień lub nakłada karę stojącą w jakiejś proporcji do obrotów czy zysku. Nic prostrzego jak potraktować sieć tak jak sklepik. Zapewne kilka spektakularnych interwencji wystarczyłoby. Szantaż bezrobociem szybko zostałby zdławiony zdrową konkurencją uczciwych pracodawców.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: Polo Markety to podobnie jak Żabki i Biedronki czy Inter Marche nie sieć tylko franszyza. Każdy sklep jest niezależnym podmiotem a mają wspólną nazwę na zewnątrz i wspólne zaopatrzenie z jednej hurtowni. to dziki kraj, prawo tu nic nie znaczy. a jak kontrola wchodzi to zaraz krzyk na całą Polskę, że się gnębi przedsiębiorcę.
 • awatar krzyslav: @Nortus & Xylia: Nie widzę problemu aby Ustawę tak zredagować aby franczyzę czy inny wybieg ominąć. A wartośc przedsiębiorcy w cywilizowanych krajach mierzy się zatrudnieniem i wielkoscia odprowadzanych podatków. Pamiętasz jak brytole wstawili się za Providentem? Szybko się zamnkęli gdy ktoś przytomny zapytał ich ilu mają ETATOWYCH pracowników w Polsce.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Polska ma pierwsze tego typu bankomaty w Europie.

Pierwszy bankomat z identyfikacją biometryczną stanął w Warszawie. Umożliwia on pobranie gotówki
bez PIN-u, wystarczy że maszyna zeskakuje palec właściciela konta– podaje PAP.

Polska jako pierwszy kraj w Europie może pochwalić się tego typu bankomatami. Do końca roku ma być ich u nas około 200. Instalują je Bank
BPS i kilkaset mniejszych banków spółdzielczych.

Bankomat zeskakuje układ naczyń krwionośnych w palcu, który jest niepowtarzalny u każdego człowieka. Nie zmienia się z wiekiem, ani pod wpływem chorób. Technologię identyfikującą w ten sposób opracowała japońska firma Hitachi.

Warto uspokoić miłośników filmów kryminalnych. Nie będzie można skorzystać z cudzego konta za pomocą odciętego palca.

   Jeżeli palec nie będzie żywy, to spadnie w nim poziom hemoglobiny i rysunek naczyń krwionośnych nie będzie czytelny. Poza tym zgodnie z normami bankowymi czytniki są wyposażone w "mierniki żywotności". Jeśli nie będzie pulsu, nie będzie też autoryzacji – wyjaśnił Tadeusz Woszczyński z Hitachi Europe.

Nowe bankomaty mają służyć głównie do wypłaty
rent i emerytur. Co ciekawe, będą mogły wydawać też bilon.

za hotmoney.pl
Hmmm, jakoś nie bardzo mi się to podoba. Lepsze zabezpieczenie to fakt, ale żeby wszystkie firmy miały moje dane biometryczne (wpierw banki, później sklepy itd.).
 • awatar victory91.pinger.pl: dla mnie to nie nowość. kumpel ma dom otwierany na odcisk palca. :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @victory91.pinger.pl: swój dom czemu nie, masz tylko ty do tego dostęp. ale przekazać bazę handlarzom? nie podoba mi się. wystarczy że policja ma (kogo już złapała a niedługo wszystkich gdy wejdą nowe dowody i paszport).
 • awatar krzyslav: @Nortus & Xylia: Zgadzam się z Tobą, znów Wielki Brat nam się kłania. Już obecnie nasze dane są przedmiotem handlu. Ustawa o ochronie danych osobowych po prostu nie działa. A ten pomysł to kolejny wyłom w ochronie naszej prywatności.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

A przed snem pokaże jak dzisiaj było w Szczecinie.

Poza ilości stopni Celsjusza to była prawdziwa, piękna wiosna.
 • awatar kokosowy'bananek: dobranoc! :* lubie teee... te dmuchawce :P u nas tak się je pospolicie nazywa;] ile smiechu chichu było zawsze z nimi ... ;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Znajomy ma do sprzedania poniższą piłkę z podpisami piłkarzy Bayernu Monachium - oryginalnymi podpisami piłkarzy i trenera.

I się zastanawia czy wystawić ją na Allegro czy na eBayu?


Ja nie korzystam z zakupów na Allegro więc trudni mi się wypowiedzieć.

A co Wy myślicie?
 • awatar kokosowy'bananek: gdyby to była piłka z podpisami piłkarzy Barcyy.. już bym u Niego była !! :)
 • awatar krzyslav: Nie wiem jak z piłkami ale to co mnie interesi ma lepsza ofertę na Allegro.
 • awatar ℓυиα: na Ebay .. Ebay jest dostepna dla wiekszej rzeszy ludzi, nie tylko Polakow i kilka kraju gdzie jest all. Niech wrzuci ogloszenie po pol i ang. Kto wie moze sie trawfi kupiec spoza kraju
Pokaż wszystkie (8) ›