Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 maja 2010

Liczba wpisów: 15

nortus
 
witaj maj
czy tylko ten pierwszy
witaj maju
o tobie tyle wierszy
i wszystkie radosne
kochają majową
kolorową wiosnę

w ciepłym oddechu wiatru
przyjaźni ze słońcem
majowa otula nas miłość
w radości swej gorąca

kwitnie w wiśniowych sadach
różową dostojną jabłonią
w zielonych trawach
wydm morskich
roziskrzone oczy płoną

witaj maj
uczuć pożądania
kwiecisty raj

(by: minawia)Najweselsze, najzieleńsze,
maj ma obyczaje.
W cztery strony - świat zielony
umajony majem!
Ciepły deszczyk każdą kroplą
rozwija dokoła
z paków - kwiaty, z listków - liście,
z ziółek - bujne zioła.
A po deszczu dzień pogodny
malowany tęczą
lub wiązać krople srebrne
na nitkę pajęczą.
A gdy ciepłą noc nadchodzi
kiedy dzień już zamilkł,
maj bzem pachnie, wniebogłosy
dzwoni słowikami.

(by: nieznany)
 • awatar Alter_Ego: Ach... Jaki wiosenny nastrój. Dziękuję, u mnie maj zaczął się kapryśnie i najodpowiedniejsza dziś byłaby Kora i Maanam "Wyjątkowo zimny maj"
 • awatar kokosowy'bananek: miłości... buu :|
 • awatar Zenia&Emilia: Dzień Dobry ! Miesiąc Nortuska-czyżby urodzinowy ? :)
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 

Topole rosnące przy ul. Konstytucji 3 Maja w Brzezinach były jedynymi drzewami w okolicy. Dzisiaj drzew już nie przypominają.

- Wyglądają jak badyle wyjęte z horroru - komentuje dyrektorka pobliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. - To, co z nimi zrobiono, to barbarzyństwo.

Niedaleko topoli stoi kilka bloków.
Ich mieszkańcy mieli problem. - Ptaki - mówi przez zaciśnięte zęby przechadzający się deptakiem brzezinianin.

- O trzeciej nad ranem tak wrzeszczały, że nie można było spać. Mieszkańcy poszli do jednego z radnych. Ten wysłuchał ich i w grudniu, w imieniu mieszkańców, na sesji rady miasta złożył wniosek o wycięcie topól. Wniosek został przegłosowany, ale pojawił się problem. - Drzewa były zdrowe i nie było przesłanek, żeby je wyciąć. Dlatego tylko podcięliśmy gałęzie.

gw


Prawda, jaki teraz mają piękny widok i jaką ciszę.
Lepiej umrzeć niż żyć w pobliżu takich miłośników przyrody.
 • awatar Inna niż każdy...: Matko! Co za ludzie... Naprawde wyglądają okropnie. Przecież można było jak już tak bardzo chceili wygonić te ptaki,Jakeis iostki czy coś pozakładać na pewnien czas. Czymś popryskać. NO nie wime .ALe żeby tak zrobić to masakara..
 • awatar kokosowy'bananek: jesli to był stada ptaków, a takowe widziałam i słyszałam jak przez jakis czas mieszkałam u znajomej, to na prawdę im sie nie dziwie. Ale widok okropny :|
 • awatar zaczarowana2808: no właśnie masakra :( a ja dziś obudziłam się z uśmiechem na ustach, bo obudził mnie świergot ptaków za oknem (dodam że mieszkam w bloku i na dość dużym osiedlu, a mimo to ptaszki są).... nie wyobrażam sobie innego poranka
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 

Wybory 2010. Radio Maryja publikuje "prawdziwy" sondaż. PiS ma...


Wyniki sondaży podawane w mediach są gigantycznym oszustwem, przez to narzędziem manipulacji - powiedział w Radio Maryja wykładowca szkoły ojca
Rydzyka profesor Broda. Opowiedział o własnych badaniach (jest z wykształcenia fizykiem), według których Prawo i Sprawiedliwość cieszy się
popularnością... 50%.
O sprawie pisze blog Głos Rydzyka.Profesor Rafał Broda, z wykształcenia fizyk, opowiedział o wynikach swojego sondażu, który miał przeprowadzić jeszcze przed katastrofą prezydenckiego Tu-154 na próbie 1152 Polaków. Według jego badań, Prawo i Sprawiedliwość
popiera co drugi dorosły Polak - dokładnie 49,8%.

Platforma Obywatelska to wybór niecałej jednej trzeciej - 31%.Dalej ma być SLD (7,7%),PSL (4,7), Prawica RP (1,9) i inne (4,9).

Wykładowca w szkole Rydzyka nie zapomniał przeprowadzić też sondażu prezydenckiego, w którym także-jakże by inaczej - role są odwrócone w stosunku do innych sondaży. Według Radia Maryja najpopularniejszym (przed 10 kwietnia) kandydatem (nieoficjalnym) był Lech Kaczyński, z poparciem 30,6 %.

Dalej jest Bronisław Komorowski (16,9%), Marek Jurek (7,7%), Radek Sikorski (7,6%), Andrzej Olechowski (6%), Jerzy Szmajdziński (5,4%), Waldemar Pawlak (3,1%), Tomasz Nałęcz (2,3%) i Ludwik Dorn (2%).

- Okazuje się, że przed 10 kwietnia Lech Kaczyński miał dwa razy więcej poparcia niż Bronisław Komorowski. Obraz całkowicie inny niż ten, który przedstawiany jest nam w mediach - opowiadał na antenie radia profesor Broda.

Broda zapowiedział też, że niedługo przedstawi (na antenie RM) wyniki kolejnych sondaży.

gw
---

aż dziwne, w śród moherów Kaczor ma tylko 50%? Czyżby moherki zmądrzały i zaczęły myśleć?
Przecież on powinien mieć minimum 120% a może i 150%. Przecież to jedyny Polak i nie Żyd, nie liberał, nie komuch, nie obcy, nie piękny, nie kapitalista - no, wreszcie ma konto bankowe.
 • awatar Anukett: poczekaj to dopiero początek , tuż przed wyborami będzie miał 120 ;))
 • awatar tannat: no fakt jedyny sprawiedliwy i jedyny prawdziwy Polak..i w tej swoejej "prawdziwości" jedyny, który zna poprawnie słowa hymnu tego kraju...(że tak pozwolę sobie na drobną złośliwość)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: 120? nie, co tam. 150, 200 500% :D
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Jak nie można znaleźć w domu Xylii to można szukać jej w jej domku na balkonie.

Cwaniara jest a jej nie ma. Wszystko widzi a nikt jej nie widzi.

Czasami tylko wystaje jakiś kawałek łapki lub ogona a jak ktoś się bardzo przyjrzy to wreszcie zobaczy i nosek albo oczka.


 • awatar gość: Ja pierdzielę, to jest naprawdę? Weź się zajmij czymś konstruktywnym człowieku, zamiast... No właśnie, co to w ogóle ma być? Miliony ludzi ma koty, ale nie zakładają blogów i nie piszą o tym, ze ich kotek zrobił właśnie kupkę, albo ma zielone oczka.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: to zajmij się czymś innym, nie musisz czytać mojego blogu. a tak na marginesie - sporo ludzi pisze o swoich zwierzakach na blogach. ty idź kopać rowy albo zajmij się szmatami i koralikami. wolny wybór.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Leżę,patrzę w gwiazdy,nie rozglądam się.: szkoda, że alergia przeszkadza. każdy zwierzak jest fajny i nie jest zabawką. Może jak dziecko dorośnie to sobie sprawisz swoją Jokę - ciekawe imię. :)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Polski i irlandzki sąd spierają się o to, kto powinien zapłacić za przesłuchanie świadka. Nie chodzi o setki, czy tysiące euro, ale o ….. jedyne 40 euro. Ponieważ porozumienie było niemożliwe, sprawa trafiła do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Zaczęło się od tego, że sąd Rejonowy w Warszawie chciał przesłuchać ważnego świadka. Gdy okazało się, że mieszka on obecnie w Irlandii, polscy sędziowie poprosili kolegów z Zielonej Wyspy, by się tym zajęli. Taką możliwość współpracy sądowniczej dają bowiem unijne przepisy.

Irlandia więc nie odmówiła, ale problem pojawił się, gdy wystawiła Polsce rachunek - 40 euro za przesłuchanie świadka. Sąd w Warszawie nie chciał zapłacić i poprosił unijny trybunał o rozstrzygnięcie sporu, oraz werdykt - który kraj powinien pokryć koszty sądowe.

Sprawa może wydawać się błaha,a nawet absurdalna, ale nie do końca. Taka historia może się jeszcze nie raz zdarzyć i rachunki mogą być wyższe, biorąc pod uwagę liczbę naszych rodaków, którzy po wejściu Polski do Unii wyjechali do pracy za granicę.

wp

---
ale śmieszny problem, przecież koszty sądowe i tak pokrywa przegrywający sprawę , więc nie budżet na tym straci a my się ośmieszamy.
 • awatar Atom Head: Wiesz co,to jest ważne.40 Euro to niewielki wydatek,ale gdy przesłuchiwanych będzie więcej to koszty znacznie urosną...Poza tym mogą też zacząć obciążać kosztami postępowania,aresztu,transportu itd.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: przegrany pokrywa wszystkie koszty i dlatego to są czasami tysiące złotych, podobnie jak płaci za ekspertyzy przecież. a nikt za darmo nie pracuje.
 • awatar krzyslav: a gdzie przepis że status materialny strony nie moze mieć wpływu na sprawiedliwy osąd?
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Zlokalizuj kota

Jeśli nasz zwierzak przepadnie "na amen", lub po prostu chcemy łatwo i szybko sprawdzić, gdzie się teraz znajduje, wcale nie trzeba skomplikowanych i drogich systemów GPS. Zamiast tego wystarczy jedynie Lost Feline Locator

Aby urządzenie było gotowe do pracy, musimy tylko zamontować je na obroży zwierzaka. Waży zaledwie 5 gramów, a kot praktycznie nie odczuje żadnej różnicy.

Sprzęt ma zasięg do 5 metrów,zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Lokalizowanie czworonoga przypomina nieco to, co znamy z serii filmów Obcy.

Gdy jesteśmy daleko, miga zaledwie jedna dioda na odbiorniku, zaś sygnał dźwiękowy jest cichy.

Im bardziej zbliżamy się do kota, tym więcej diod zaczyna się zapalać, a "pikanie" robi się głośniejsze.

Urządzenie szczególnie przyda się w dużych mieszkaniach, domach jednorodzinnych lub gdy pupil biega sam po drodze.

Cena to około 290,00 PLN, a zamówienia można dokonać wg linka poniżej.

gnat   gwwww.hammacher.com/(…)78313…
 • awatar Alter_Ego: Hi hi hi mój kot musiałaby mieć zasięg do kilometra.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: no właśnie to jest wada urządzenia, za mały zasięg. cholera. ale pewnie dlatego jest taki mały. ale to już początek :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Czyżbyśmy mieli nową Cugier Kotkę?

Kolejna okradziona posłanka PISSu.
Wcześniej nieznani sprawcy ukradli laptop Szczygły,później okradziono mieszkania Wassermana,
teraz splądrowano mieszkanie kolejnej miłośniczki
PISSu.
No i wiadomo kto to zrobił, oczywiście pewnie osobiście Tusk.
A później pewnie skończy się jak z pobicie Kotki.

Grunt to mieć wrogów a jak ich nie ma to zawsze można wymyślić.
Byle o nas mówili, a że to mało z prawdą ma wspólnego.

Insynuacje, pomówienia, pytania retoryczne z założenia, intrygi - bez tego PISS nie może żyć.

Ciekawe co jeszcze będzie się działo w ciągu tej kampanii wyborczej.
 • awatar Alter_Ego: Ech... Zapowiada się niezły, wyborczy kanał.
 • awatar krzyslav: a gwałcenie pissu to bedzie gerentofilia (mohery) czy pedofilia ( poziom umyslowy)????
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Zaczęło się od dziwnego zapachu dobiegającego ze szkolnej szafki.

W środku jej właścicielka ukrywała ciało martwego noworodka – własnego dziecka. A nikt z otoczenia nie miał nawet pojęcia, że nastoletnia uczennica była w ciąży. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Kiedy 17-letnia Joanna z Trzcianki zaszła w ciążę, postanowiła ukrywać swój stan. Do końca ćwiczyłana WF-ie.Koleżanki uwierzyły, że przytyła na skutek zażywania leków hormonalnych. Na powiększający się brzuch nie zareagowała ani rodzina, ani pedagodzy.

Reakcja przyszła, ale za późno. Bodźcem okazał się intensywny zapach w uczniowskiej szatni. Znaleziona w szafce krew należała do noworodka płci żeńskiej, którego odnaleziono w domu 17-latki. Ciało martwego od kilku dni dziecka zamykała w szkolnej szafce, by po lekcjach zabrać do domu. Prawdopodobnie dziecko urodziło się zdrowe. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną jego śmierci.

Czy tej i podobnych tragedii można było uniknąć?

„Kobieta w okresie okołoporodowym, niezależnie od wieku, potrzebuje wsparcia i pomocy. Jeżeli nie jest otoczona wsparciem może podejmować czasem nieracjonalne, czasem tragiczne decyzje, które są wynikiem braku edukacji seksualnej młodzieży” – mówią edukatorzy seksualni z pogotowia Ponton.

Eksperci podejrzewają, że Joanna pozostała ze swoim dramatem zupełnie sama, tak jak wiele nastoletnich matek, które bez wsparcia rodziny i szkoły zmagają się z nieplanowaną ciążą.
dgp

---
jestem w szoku.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: @Leżę,patrzę w gwiazdy,nie rozglądam się.: Mnie też zafascynował księżyc.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: i to nie fotomontaż
 • awatar amator.fotografii: pierwszy raz chyba ktoś poleciał samolotem na księżyc hihi:)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Mnie dzisiejsza pogoda też nie nastroiła zbyt optymistycznie.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @My_Alter_Ego: a u mnie było pięknie
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Leżę,patrzę w gwiazdy,nie rozglądam się.: formalnie do morza to mam 2 km, ale Bałtyk jest ode mnie tylko o 120 km od domu :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Leżę,patrzę w gwiazdy,nie rozglądam się.: góry też są fajne ale wolę morze, szum fal, piasek plaż, przestrzeń ... kocham morze. w górach chyba bym się dusił. byłem kiedyś ale ... wolę morze :D
 • awatar Alter_Ego: A ja uwielbiam Mazury i Bieszczady mimo, że najbliżej mi do Tatr.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Zenia&Emilia: Kolorowych snów i spokojnej nocy :) Życzymy my :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: a my Wam bardzo dziękujemy i życzymy wzajemnie miłych snów :)
 • awatar Stixi: Spokojnych majowych snow Kociaki...:*
Pokaż wszystkie (5) ›