Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 kwietnia 2010

Liczba wpisów: 8

nortus
 

Stara prawda:
Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz.

Prawda o kobiecie:
Kobieta sama nie wie, czego chce, dopóki nie zobaczy tego u innej kobiety.

Mały Lech:
Kraków, bar, klient do barmana:
- Macie małego Lecha?
- Małego ty tylko w Warszawie ...

Źródło trzęsienia ziemi:
Naukowcy odkryli źródło trzęsienia ziemi na Haiti.
Grupa amerykańskich turystów ćwiczyła aerobik

Trzy ważne znaki:
Męstwo, duma i odwaga - to trzy oznaki tego, że jestem pijany.

Wyznanie kierowcy:
-Czasem spotykam prawdziwych szaleńców! Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi. Czasami naprawdę trudno ich wyprzedzić!
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Syrenie Stawy: w 2012 r. będzie ogród botaniczny
(Jakub Ziębka, gw)


Naukowcy poprowadzą tu badania, szczecinianie będą mogli przychodzić na spacery, a uczniowie - na lekcje biologii. Za dwa lata w Szczecinie ma
powstać ogród botaniczny

Zajmie 18 ha na terenie tzw. Syrenich Stawów, które znajdują się w Lasku Arkońskim, między ul. Poziomkową i Międzyparkową prowadzącą do stadionu
Arkonii.

Wstępny projekt ogrodu, autorstwa prof. Urszuli
Nawrockiej-Grześkowiak, został zaprezentowany na wczorajszym posiedzeniu komisji ds. rozwoju, promocji i gospodarki morskiej.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się m.in. oczyszczanie stawów,wytyczanie alejek, ogradzanie całego terenu i montaż oświetlenia.

Koszt wszystkich tych zabiegów magistrat szacuje na 10 mln zł (pieniądze są w tegorocznym budżecie)
Kolejne 5 mln zostanie wydane w przyszłym roku na
tzw. małą architekturę ogrodu: mostki, pomosty, altanki, ławki, wydzielenie tematycznych kwater i nasadzenie roślin.

W 2012 r. prowadzone będą kolejne nasadzenia. Cała inwestycja ma kosztować ok. 18 mln zł.

- Chcielibyśmy, żeby na terenie ogrodu powstał budynek, który w przyszłości służyłby naukowcom - Na tym etapie nie wiadomo jeszcze, kto miałby zarządzać terenem ogrodu. W Łodzi robi to Urząd Miasta, w innych miejscowościach pozostaje to w gestii uczelni wyższych lub Polskiej Akademii Nauk. Z naszych obliczeń wynika, że utrzymanie takiego terenu to ok. pół miliona złotych rocznie.

Ogród botaniczny to "urządzony i zagospodarowany teren, który jest miejscem ochrony, uprawy roślin oraz prowadzenia badań naukowych i edukacji". W
Polsce ten status - nadawany przez Radę Ogrodów Botanicznych - posiadają 33 ogrody. O stworzenie takiego miejsca od kilkunastu lat zabiega Uniwersytet Szczeciński. Naukowcy uważają, że ze względu na dobre warunki klimatyczne i glebowe, a także dużą różnorodność roślin i drzew ta część Lasku Arkońskiego byłaby bardzo dobrym miejscem na prowadzenie badań.
---
Najpierw zniszczono co Niemcy pozostawili. Odnowiono niedawno (jakieś 3 lata temu) Różankę.
Teraz chcą zrobić Ogród Botaniczny - ile razy nam to już obiecywano?
Ale idą wybory, trzeba mamić głupi naród.
  • awatar KALIPSO: mam pytanie czy 50 latkowie to już starzy ludzie ????
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: to często sprawa indywidualna, bardzo często tak, niektórzy mają już sposób myślenia jak 70-latki. Niektórzy myślą i zachowują jak poniżej 40-tki.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Inwestycja w centrum Szczecina. W oficynach powstanie 30 nowych mieszkań dla seniorów

(Anna Miszczyk, gw)

Około 30 mieszkań dla seniorów powstanie w Szczecinie w kwartale numer 23.
To alternatywa dla domów pomocy społecznej.

Mieszkania dla seniorów

Mieszkania dla seniorów mają mieć obsługę serwisową (lekarską i socjalno- kulturalną). Projekt pod roboczą nazwą "55+" opracowało Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- Jest taka zasada, że nie przesadza się starych drzew. Nie chcemy więc tworzyć takich mieszkań na obrzeżach miasta - mówi prezes STBS, które jest właścicielem sporej części budynków w centrum
Szczecina.- Chcemy dla tych ludzi stworzyć wygodne mieszkania w oficynach.

---
pomysł fajny, czekamy na realizację. W oficynach za Niemca mieszkały tysiące ludzi, teraz to nory ale wtedy to był szczyt nowoczesności i dbałości miasta o mieszkańców.
Czekamy.
 

nortus
 

Ile zarabiają prezesi w Polsce?


Polscy prezesi zarabiają miliony

Kryzys kryzysem, a pensje menedżerów wciąż gigantyczne. Zarządy Orlenu, czy PGNiG nie mogą narzekać - ich zarobki połączone z premiami naprawdę robią wrażenie. Są ludzie, którzy potrafią zarobić nawet kilka milionów złotych.
Oto cała prawda o pensjach szefów największych polskich firm.


Najlepiej w Polsce być szefem Orlenu.Jacek Krawiec
dostał 1,524 miliona złotych pensji. Do tego na jego konto wpłynęło 729 tysięcy premii za to, że w 2008 był tylko członkiem zarządu. To jeszcze nie wszystko, bo w tym roku Krawiec dostanie 1,44 miliona złotych pensji za to, że w 2009 był prezesem koncernu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reszta zarządu płockiego koncernu też nie może narzekać. Wiceprezes firmy, Sławomir Jędrzejczyk dostał 2,74 miliona pensji i 1,32 miliona złotych
premii. Najmniejsza wypłata menedżerska to 1,27 miliona pensji i 770 tysięcy zł premii. Wszystko zgodnie z prawem i układem zbiorowym, który podpisano w zeszłym roku.

Mimo obowiązującej w spółce ustawy kominowej szefowie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa też nie mogą narzekać. Prezes Michał Szubski dostał 1,14 miliona złotych pensji. Jak obszedł prawo, które pozwala mu zarobić tylko 20 tysięcy złotych? Ponad dwie trzecie swych dochodów
- twierdzi "Gazeta Wyborcza" - dostaje za pracę w radach nadzorczych spółek-córek koncernu. A tych ustawa kominowa nie obowiązuje.
gw
---
Czyli zarabiają niewiele więcej od normalnego Kowalskiego na kasie w hipermarkecie.
A jaką mają ciężką pracę, chyba trzeba by im dać podwyżki wielkanocne i majowe :D
 

nortus
 
  • awatar Anukett: ty nie masz za dobrze ? ;)) przestań mnie szczuć
  • awatar Nortus & Potworna spółka: zawsze można mieć lepiej :D no to Cię pocieszę, że dzisiaj było mokro i zimno. trochę pokapało ale znacznie chłodniej było bo ktoś ukradł słońce. Ale od poniedziałku wraca piękna wiosna więc jedź nad morze ;)
  • awatar Anukett: @Nortus & Xylia: właśnie tego nie mogę zrobić a bardzo bym chciała :)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
kokosowybananek
 
Pokaż wszystkie (2) ›