Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 2 kwietnia 2010

Liczba wpisów: 4

nortus
 

Witamy.

Pogoda dzisiaj jest super, słoneczko świeci, jest ciepławo, nie wieje. Trawniki zielono - kolorowe.

Xylia nadal siedzi pod łóżkiem. W nocy przyszła do mnie do łóżka, spała w nogach i mruczała.
Do szóstej aż w domu zaczął się ruch, niektórzy idą do pracy na 7.
No i wtedy uciekła pod łóżko. I cały czas tam siedzi. Może jest mniej dzika niż wczoraj ale nie chce wyjść.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nessa Tinúviel: w Polsce, nad morzem zimnawym.
  • awatar Anukett: koty źle znoszą podróże :( biedna
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: nie tyle podróż co tu jest więcej hałasu bo więcej ludzi rodzina 4 osobowa to wiesz, więcej gotowania, sprzątania, prania itd. a ona przyzwyczajona że w domu spokój.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 


SZCZECINEK.
Miejscowi radni fundują sobie stroje wzorowane na ubiorach średniowiecznej szlachty. Wystąpią w nich w czasie uroczystej sesji, która odbędzie się w czerwcu, w czasie kulminacji obchodów 700-lecia miasta.

Za togi radni zapłacą z własnej kieszeni, po około 500 złotych.

Te stroje przydadzą nam się i na inne uroczystości - mówią radni. - Będzie to jakieś urozmaicenie.

W strojach historycznych wystąpią również burmistrzowie, z tym, że oni je wypożyczą. Będą mieli też insygnia władzy w postaci łańcuchów.

za: 24kurier pl
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Musze powiedzieć, że z Xylią jest już lepiej.
Nie chowała się już pod łóżkiem.
Gdy przyszedłem z miasta siedziała w swojej torbie
podróżnej.
Gdy wróciłem za drugim razem, już wieczorem  zrobiła niespodziankę,znalazła sobie nową kryjówkę
ale gdy ja zawołałem to sama wyszła z ... szafy !

Zjadła kilka pierożków - krokiecików serowych.
I nawet powoli zaczęła wystawiać swoje włosy i zaglądać na korytarz ale gdy zadzwonił domofon to ... pierwszy raz widziałem kota, który szedł jak rak, do tyłu wycofywał się aż znalazł bezpieczne miejsce.

Kolorowych snów Dziubaski
  • awatar pstryk: Kolorowych :d
  • awatar Hugs/d.Wieprzny: wzajemnie
  • awatar Stixi: Dobranoc Kociaki Podrozniki, Korzystajcie na maxa z Waszego pobytu nad morzem i ze swiatecznych nastrojow...:):*
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Austriacki artysta Emmerich Weissenberger - w proteście przeciwko grzechom Kościoła katolickiego - dokonał symbolicznego samoukrzyżowania na frontonie Katedry św. Szczepana w centrum Wiednia. Jego półgodzinna akcja wywołała ogromne zainteresowanie i została przerwana dopiero przez policję, sprowadzoną przez proboszcza katedry.

Weissenberger wdrapał się na fronton katedry po rusztowaniach, które zostawili konserwatorzy i zawisł na linach na wysokości 20 metrów nad głównym wejściem, zwanym Bramą Olbrzymów, w pozycji ukrzyżowanego Chrystusa.

Zawieszony nad Placem świętego Szczepana, oblany czerwoną farbą, w koronie z drutu kolczastego, przepasce na biodrach, Emmerich Weissenberger wzbudził ogromne zainteresowanie przechodniów i turystów.

Przerażony proboszcz katedry Toni Faber, który nie wiedział nic o proteście artysty, nakazał zamknąć główne wejście świątyni, zawiadomił też strażaków i policję. Dopiero funkcjonariusze policji sprowadzili artystę na dół.

- Chciałem zaprotestować przeciw nadużyciom w austriackim Kościele katolickim. Moja akcja jest rozpaczliwym wołaniem o pomoc. Tylko sztuka wyraża prawdę i ukazuje prawdziwą twarz kościoła - powiedział austriacki artysta.

tym roku ujawniono już 566 przypadków przemocy w austriackim Kościele katolickim. Konferencja austriackiego episkopatu potępiła przypadki seksualnego molestowania nieletnich. Utworzyła też urząd pełnomocnika do spraw pomocy ofiarom pedofili. Na jego czele stanęła była premier Styrii, Waltraud Klassnic.

Weissenberger ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu i wydział rzeźby w Grazu. Wystawiał swoje dzieła w Muzeum Europy w Luksemburgu i Museum of Moder Art w Meridzie.

wp pl