Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 31 marca 2010

Liczba wpisów: 13

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
  • awatar piwo z plussszem: ciekawi mnie gdzie to jest?-to na pierwszym zdjęciu
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @malgosia83: Szczecin, park Kasprowicza. zawsze w tagach podaję nazwę miasta, którego dotyczy wpis. miłej soboty
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
W sklepach pisanki, a na Rynku jeszcze choinka


Jeśli aura dopisze, bożonarodzeniowa choinka na Rynku postoi jeszcze wiele tygodni, może nawet do końca wakacji.

Choinka na placu trzyma się bardzo dobrze, ponoć to zasługa wód gruntowych, które znajdują się już metr pod płytą Rynku

Choć od jej ustawienia minęły już cztery miesiące i wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, Zakład Usług Komunalnych nie zamierza choinki likwidować.

- Zastanie tam, dopóki będzie zielona - zapowiada dyrektor ZUK. - Mimo upływu czasu prezentuje się bardzo ładnie.

Kielski tłumaczy, że to zasługa wód gruntowych, które przepływają płytko pod płytą Rynku. - Choinka jest wkopana na głębokość 2,5 m, a właściwie wstawiona w specjalnie przygotowaną rurę,tak żeby co roku nie trzeba było rozgrzebywać
nawierzchni placu. Wody gruntowe w tym miejscu są już na głębokości jednego metra, więc znaczna część zakopanego pnia może czerpać wodę. Z powodzeniem wytrzyma jeszcze wiele tygodni. Przy dobrych warunkach będzie mogła stać nawet do końca wakacji.

Dyrektor ZUK dodaje, że zielona choinka ożywia szary i monotonny plac Rynku.

- Poczekajmy przynajmniej, aż zazielenią się drzewa rosnące w tej okolicy - mówi. - Usunięcie choinki nie potrawa długo, zajmie to około dwóch godzin.

Czy jednak drzewko nie powinno zniknąć przed świętami Wielkiej Nocy? - dopytujemy. - Ja tak nie uważam, świerk przed gmachem Corazziego stoi i jakoś nikt nie domaga się jego usunięcia po Bożym Narodzeniu - mówi Kielski. - Ozdoby świąteczne są zdjęte. Myślę, że nie ma tu niestosowności.

Choinka - świerk srebrzysty - to prezent od jednego z mieszkańców Radomia. - Mężczyzna planuje inwestycję na swojej działce, dostał zgodę na wycięcie drzewa, ale szkoda mu było wyrzucać tak piękny okaz na śmieci, więc podarował go nam - opowiada Kielski. - A skoro tak pięknie się trzyma, to musiał być to dar z głębi serca.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
---
No i bardzo fajnie. Jeżeli drzewo żyje to dlaczego je usuwać. Nie ma na nim bombek więc teraz jest to normalne drzewo i fajnie, że nie chcą go usuwać bo niepoprawny świątecznie.
A i można jajeczka na nim powiesić.
U mnie w domu też stoi jeszcze stroik świąteczny - nie chce uschnąć, ani jedna igła jeszcze nie spadłą więc stoi. Położę jajeczka i będzie super.
 

nortus
 

Jesteście na łonie natury, macie kurczaka i chcecie go zrobić na grillu. Ale nic więcej nie macie.
Co zrobić?

Kurczak generalski.

Wystarczy kurczak, puszka po oleju (ostateczność),
drewno i wszystko inne macie w naturze.

Jak zrobić - instrukcja na zdjęciach.
  • awatar Anukett: smakowicie wygląda :)
  • awatar gość: żal.pl
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Nowość w Szczecinie.

List z pogróżkami dotarł do parafii klasztoru dominikanów w Szczecinie. Nieznana osoba grozi w nim spaleniem kościoła i klasztoru.


gs24
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
  • awatar Atom Head: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nanotechnologia-zawita-do-Szczecina,wid,12084849,wiadomosc_prasa.html Będą prowadzić prace nad potomkiem Jarosława?
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Atom Head: kolejne klonowanie?
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

On April 21 2009 Rome celebrated 2762 years of existence, and its modern-day Romans organized all sorts of events in honor of this occasion. As most of you know, old Rome loved competitions.

Gladiator fights and chariot races were social events that everyone loved. As a tribute to the old times, the current inhabitants of Rome organized an old fashioned chariot race. Well, sort of… The modern chariots were pulled by bicycles instead of horses and the riders were actually cyclists. The competitors had to race three laps around the old Circus Maximus.
 

nortus
 
  • awatar Wes, kocury i rodzinka: Żelazne Ptaki (Płonące Ptaki) Hasiora rodem z Koszalina . Nigdy mi się nie podobały.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zamyślak: bo one mają swój urok gdy właśnie płoną. wtedy są magiczne, bojowe. tylko że płonąca ropa śmierdzi i dymi, więc rzadko jest pokazywany w swojej krasie.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Brytyjska odpowiedź na wieżę Eiffla? Gigantyczna konstrukcja będzie górować nad Londynem

To ma być największe brytyjskie dzieło sztuki. W Londynie, na terenie wioski olimpijskiej stanie potężna wieża, z której czubka zwiedzający będą mogli podziwiać panoramę Londynu. Autorem zwycięskiego projektu 120-metrowej budowli jest artysta Anish Kapoor. Wieża ma kształt spirali, a zwiedzający będą mogli wspinać się na jej czubek. Londyńczycy twierdzą, że będzie to odpowiedź na paryską wieżę Eiffla.

Wieża stanie na terenie londyńskiej wioski olimpijskiej. Ma być "odpowiedzią na...

Stalowy kolos ma być centralnym punktem na mapie londyńskiej wioski olimpijskiej podczas igrzysk w 2012. Budowniczowie chcą, by także po zakończeniu zawodów wieża stała się jedną z największych atrakcji turystycznych stolicy Wielkiej Brytanii.

Autorem imponującego projektu jest brytyjski artysta Anish Kapoor. Jego praca zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez władze Londynu.

Propozycja Kapoora pokonała projekty takich sław brytyjskiej sztuki nowoczesnej jak Antony Gormley. - Autor twórczo przetworzył projekt wieży i zamienił go w dzieło sztuki, które oszołomiłoby nawet starożytnych Rzymian - powiedział burmistrz Londynu Boris Johnson w trakcie prezentacji zwycięskiego projektu.

Szczegóły omówili w toalecie

Budowla ma nosić nazwę ArcelorMittal Orbit. Ochrzczono ją tak na cześć jej hundatora, hutniczego magnata Lakshmi Mittala. Boris Johnson zdradził nieco kulisów, jak zrodził się pomysł projektu. Burmistrz Londynu przyznał, że miejscem jego powstania była toaleta na forum ekonomicznym w Davos. Obaj panowie omówili tam szczegóły przedsięwzięcia. - Gdyby nie to spotkanie, ten projekt mógłby nie powstać - stwierdził Johnson.

- To ogromna szansa, aby wybudować w Londynie coś naprawdę spektakularnego. Mamy nadzieję, że na stale zapiszemy się w historii igrzysk olimpijskich - dodał Lakshmi Mittal.

Koszt budowy szacowany jest na ponad 19 mln funtów
Pomysłodawcy bronią się przed zarzutami o zbytnią rozrzutność. - Oczywiście znajdą się osoby, które stwierdzą, że jesteśmy wariatami. Tym bardziej, że mamy kryzys. Razem z Tessą Jowell (minister odpowiedzialną za przygotowanie olimpiady w 2012r)
jesteśmy pewni, że Londyn zasługuje na taki obiekt. Tym bardziej, że on zostanie z nami także po zakończeniu igrzysk - przekonuje burmistrz brytyjskiej metropolii.

Pomysł zaczerpnięty z Biblii

Budowa projektu ma pochłonąć blisko 1,4 tys. tom stali. Wieża będzie przewyższać o 22 metry nowojorską Statuę Wolności. Prace budowlane mają się rozpocząć w grudniu 2011 r. Anish Kapoor przyznaje się, że konstrukcja ma nawiązywać Wieży Babel. - Jest w tym projekcie coś z ducha biblijnych przypowieści i sięganiu nieba. W jej spiralnym kształcie jest coś z mitologii - tłumaczy artysta.


Wieża Eiffela:
Jest to ażurowa konstrukcja kratowa z kutego żelaza. Jej całkowita wysokość zwiększała się kilka razy za sprawą zamocowanej na jej szczycie anteny:

* 1889 – 312,27 m (wysokość do zamocowanej na szczycie flagi)
* 1991 – 317,96 m (wysokość z zamocowaną anteną)
* 1994 – 318,70 m (wysokość z zamocowaną anteną)
* 2000 – 324,00 m (wysokość z zamocowaną anteną) - około 81 pięter w typowym budynku

za gw i wiki
 

nortus
 

Jak widzicie u mnie jeszcze stroik choinkowy stoi i kwitnie. powieszę jajeczka i będzie pięknie.

A jutro ...