Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 25 marca 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
  • awatar Zenia&Emilia: Dzień Dobry i Miłego dnia :)
  • awatar W Granatowych Kąkola: dzień dobry:*:*:*
  • awatar Bezedura: Dzień dobry. Miło się wstaje o 10... ;-)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
kalipso
 
  • awatar Coobus: ciszaaaa... znów zniknęłaś Rekinko, wierzę w Twoje dobre wiatry... pozdrawiam
  • awatar Coobus: Spokojnych i zdrowych Świąt... i przełomowych, ważnych chwil, które oznaczałyby wiosnę i zmartwychwstanie... wytrwałości i wiary...
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Najgłupsze powody, żeby zadzwonić na policję


Co zrobić, żeby ogórki nie zmarzły podczas nadchodzących chłodów? Jak doładować telefon komórkowy? Czy prawo pozwala spacerować z kozą? To tylko kilka nietypowych problemów, z jakimi zwracają się do policji mieszkańcy Podkarpacia.
Codziennie dyżurni z podkarpackich komend odbierają kilkaset telefonów, w tym także te osobliwe.

Każdego dnia policjanci dyżurujący przy telefonach alarmowych 997 na terenie województwa
podkarpackiego odbierają blisko tysiąc telefonów. Kilkaset z nich to prośba o pomoc. Funkcjonariusze policji łagodzą rodzinne awantury, przywracają porządek, reagują, gdy łamane jest prawo.

Niektórzy rozmówcy oczekują od policji jednak bardziej nietypowej pomocy czy rady. W pamięci dyżurnych zapadło wiele takich rozmów.


“Nie wiem jak udzielić pierwszej pomocy sowie”Z kolei mieszkaniec Sanoka pewnego razu zgłosił policjantom, że z gniazda znajdującego się na drzewie wypadła sowa. Sanoczanin widział z okna, że ptak się nie rusza. Twierdził, że boi się podejść, a poza tym nie potrafi udzielić jej pierwszej pomocy. Poprosił, aby skierować na miejsce policjantów, którzy są przeszkoleni i będą wiedzieli co zrobić.


“Czy można spacerować z kozą, która macha ogonem jak pies?”Inny człowiek zaniepokoił się widokiem sąsiada spacerującego po okolicy.
Zwrócił się więc z pytaniem do dyżurnego policji, czy prawo pozwala na to, by chodzić na spacery z kozą, zwłaszcza, że ta "merda" ogonem jak pies?


“Chleb w sklepie będzie czerstwy”Mieszkaniec powiatu sanockiego poprosił o interwencję dzielnicowego.
Twierdził, że w miejscowym sklepie spożywczym sprzedawca ma nieszczelną gablotę na pieczywo. To sprawia, że chleb szybko czerstwieje. Poprosił o
zwrócenie uwagi i zmobilizowanie właściciela do wymiany gabloty.


“Nie dostałem konserw”Mieszkaniec jednej z podkarpackich wsi opowiadał dyżurnemu, że korzysta z ofiarowanych mu przez pomoc społeczną produktów. Z żalem stwierdził, że
dostaje kasze, mąkę, cukier, a chciałby do tego jeszcze konserwy. Czy policja mogłaby mu jakoś pomóc?


“Ratunku, błąka się tu dzikie zwierzę!”Stalowowolscy policjanci przyjęli natomiast zgłoszenie, że po jednej z posesji chodzi dzikie zwierzę. Nie kryli zdziwienia, gdy ujrzeli błąkającego się bobra. Zwierzak w "policyjnej eskorcie" został przewieziony nad rzekę San. Natomiast w styczniu dyżurny jednej z komend powiatowych skierował patrol do jednego z domostw. Właściciel wezwał pomoc, gdy lis wszedł do kotłowni i nie chciał z niej wyjść. W mieszkaniu było już bardzo zimno, bo nikt z domowników nie chciał pójść napalić w piecu.


“Panie policjancie, będzie pan świadkiem!”Mieszkanka Brzózy Królewskiej zażądała interwencji policji, gdy z nowo zakupionej pralki wylewała się woda. Prosiła, aby policjant był świadkiem w sprawie odszkodowawczej. Rozwiązanie problemu było banalnie proste, wystarczyło włożyć wąż do wanny...szokujące ...
 

nortus
 
Senator PiS: 8,5 tys. zł k... -i przeżyj se za to!


Senator PiS Tadeusz Skorupa próbował wymusić od biznesmena z Podczerwonego (Małopolska) działkę - poinformował "Tygodnik Podhalański". Tygodnik na
swojej stronie internetowej cytuje rozmowę senatora z lokalnym biznesmenem.
Skorupa nakłania w niej przedsiębiorcę, aby odstąpił mu część swojej działki. Senator PiS zapowiedział już skierowanie do prokuratury sprawy nagrania - poinformowało RMF FM. Skorupa broni się, że wypowiedzi są zdobyte nielegalnie. Rzecznik dyscypliny klubu PiS Marek Suski poinformował, że zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające wobec Skorupy.

Według RMF FM Skorupę nagrał sam biznesmen. - Polityk żądał terenu pod postawienie wiatraków. To był element decydujący całej naszej rozmowy -
powiedział Maciej Król. Senator PiS chciał rozwinąć własny biznes - elektrownie wiatrowe. Do tego potrzebny był mu teren biznesmena.
Przedsiębiorcy natomiast potrzebna była działka, na którą starostwo rozpisało właśnie przetarg. Skorupa zagroził więc, że wykorzystując swoją
pozycję unieważni przetarg. Kiedy mu się to nie udało, do przetargu przystąpiła żona senatora, po to, aby podbić cenę. - W każdej pozycji byłem
przegrany - w ten sposób biznesmen tłumaczył, dlaczego nagrał propozycję polityka i ujawnił ją w lokalnej prasie.

Ja też był przedsiębiorcą,a nie jakimś politykiem nienormalnym. I wiem, co wszystko kosztuje i co to pieniądze zarabiać.

*Bo z tych co dostaję z senatu,to jest k...psie pieniądze* Senator PiS

Ja też muszę jakiego pilnować interesu, bo ja za chwilę nie będę miał na kampanię wyborczą pienię-
dzy. Bo z tych co dostaję z senatu, to jest k...
psie pieniądze - tak według "Tygodnika Podhalańskiego" senator przekonywał biznesmena podczas spotkania. -

*Na paliwo dla mnie i na garniturek.Na ubranie k...9 tysięcy*, *a teraz to nawet zaczęli mi płacić 8 i pół*. *Straszne pieniądze.Przeżyj se za to* . A za trzy roki to auto zajeździsz. To jest urągające dla parlamentarzysty. Takie moje zdanie jest. A jaki k... pokój mamy. W jakich warunkach trzeba mieszkać. To k... bezdomni w Niemczech mają lepsze warunki - miał powiedzieć senator.


Skorupa w rozmowie z RMF FM zapowiedział już skierowanie sprawy do
prokuratury. - To są informacje zdobyte nielegalnie, nie będę się do tego
ustosunkowywał, media nie mogą tak postępować z osobami publicznymi -
tłumaczył Skorupa. Król na razie nie podjął decyzji, czy zgłosić sprawę do
prokuratury.

- Została wszczęta procedura wyjaśniająca. Nie przesądzam jej wyniku. Pan senator ma siedem dni na złożenie szczegółowych wyjaśnień. Potem będzie
można wyciągnąć jakieś wnioski - poinformował po południu Suski. - Widzę bardziej próbę zrobienia afery,niż samą aferę.Z mojej pobieżnej znajomości sprawy wynika, że są pewne niezręczności, nie ma jednak złamania prawa - dodał. Według Suskiego, w sprawie są poważne wątpliwości. - To była prywatna rozmowa. Nie można kogoś podsłuchiwać, nagrywać prywatnej rozmowy i ją później wykorzystywać, bo to jest zabronione - zaznaczył.

Rzecznik dyscypliny klubu PiS zaznaczył, że nie ma niczego niedozwolonego w tym, że Skorupa lub ktoś z jego bliskich wziął udział w przetargu. - Żaden człowiek nie powinien kląć, ale nie znam osoby, która by nie użyła takich słów. Nie jest to na pewno powód do chluby. W prywatnych rozmowach ludzie bardzo często używają takich słów - ocenił Suski.

wp pl
---
no tak, podsłuchiwać posłów PISu nie wolno, bo pozostałych wręcz należy podsłuchiwać.
No ale ma racje, jak k...rwa można przeżyć za 8.500 zł na rękę miesięcznie, przecież bezrobotny tyle dostaje. To kpiny z posłowania. A mieszkać powinni w Hiltonie bo to przecież WYBRAŃCY Narodu.

Kurwy pojebane.

Miałem skrócić ten wpis ale twierdziłem, że nie bo każde słowo jest tu istotne. I oni chcą wrócić do władzy!
  • awatar kokosowy'bananek: za samą mordę powinien dostać 3 lata - kocham Twoje komentarze :D
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @kokosowy'bananek: :D
  • awatar W Granatowych Kąkola: cały PIS, niec dodać nic ująć, powinien popracować noramlnie na etacie żeby docenić wartość pieniądza...
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
  • awatar muzungu2: wygląda jak rysunek :D
  • awatar Zenia&Emilia: oo..Krasińskiego, za 5 dni moja nowa okolica :/ Bardzo ładne zdjęcia :P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Komentarz do wpisu 5 rzeczy, których w sobie nie zmienię! dodanego przez Lady in Twilight:
5 rzeczy, których w sobie nie zmienię!
Zabawę zaczęła *Bienmirada*. Zaproszenie dostałam od *Tej, którą opiekują się aniołowie*

Piszemy 5 rzeczy [cech, wyglądu, części ciała], których NIGDY w sobie byśmy nie zmienili. Na koniec zapraszamy do zabawy kolejne 2 osoby. Miłej zabawy.
(na swojego bloga skopiuj wszystko z tego wpisu).
1. Zielonych oczu

2. Puszystego ogona

3. Spokojnego charakteru

4. Mruczenia, gdy jestem zadowolona

5. Wcinania wołowinki.

A do zabawy bardzo bym chciał zaprosić "Kalipso" oraz ... ale ona na mnie się obraziła. Przez psa.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (2) ›