Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 24 marca 2010

Liczba wpisów: 9

nortus
 
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Nowy hymn zimowego Szczecina: dla dorosłych:


www.smog.pl/wideo/33984/ale_urwal_song_boskie/

A to powód zmiany hymnu. Typowy obrazek z zimowego Szczecina w styczniu 2010r.
Tylko drogowcom to nie przeszkadza.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: Filmy o stromej oblodzonej górce przy ul. Kusocińskiego w Szczecinie robiły w styczniu furorę na portalu youtube. *Trzy części filmu oglądano łącznie ponad milion razy* . Teraz na portalu smog.pl pojawił się "ale urwał song", który nazwany został hymnem tegorocznej zimy. za gs24
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Szkodliwe chińskie kubki w polskich sklepach

(Marcin Krzemiński, TOK FM, PAP, gw)

W sprzedaży w Polsce pojawiły się chińskie kubki, zawierające szkodliwe metale ciężkie-poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Znaleziono je w sieci hipermarketów Carrefour.

Chińskie kubki
Jak powiedział rzecznik Inspektoratu Jan Bondar, w kubkach, które trafiły do hipermarketów, podczas rutynowej kontroli poznański sanepid znalazł szkodliwe metale ciężkie: ołów i kadm. Kubki mogły trafić do sprzedaży w całej Polsce.

Według Inspektoratu, znaleziono je w sieci hipermarketów Carrefour; trwają kontrole w innych sieciach handlowych, a produkt jest wycofywany z rynku. Jak informuje GIS, nr serii, w której znaleziono szkodliwe dodatki, to zb24d. Kubki z napisem "Cappucino" mają pojemność 220 ml, są pakowane po 6 sztuk. Sprowadziła je firma z Pleszewa w Wielkopolsce. GIS radzi, aby je oddać do sklepu lub wyrzucić.

Na razie ustalono że trzeba wycofać ich ok. 128 tysięcy. Ale akcja trwa w całej Polsce. Kubki były przede wszystkim sprzedawane w sieciach handlowych. Sprowadziła je firma z Pleszewa, która już włączyła się do akcji wycofywania.
  • awatar gość: tylko tutaj sa zdjęcia, brawo !
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Na zdjęciach jest siedziba słynnej fabryki szczecińskiej DANA.

Czasy świetności ma dawno za sobą. Teraz stoi pusta i czeka na życie po życiu.
Ten żółty kikut będzie wyburzony a na jego miejsce powstanie (kiedyś, hmm ) nowy symbol miasta.
 

nortus
 
  • awatar gość: ta lawka na 2 i 3 foto jest zajebista
  • awatar pstryk: ławka na chyba 4 zdjęciu, od dołu, ta na wysokich nogach to już jest zwykłe chamstwo a nie sztuka ;)
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @pstryk: bo to ławka dopasowana do tych na najwyższych stanowiskach w państwie, proporcjonalna do ich ego.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


W weekend zmieniamy czas. Będzie jasno!

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają już serdecznie dość zimowego mroku. W ten weekend, z soboty na niedzielę, zmieniamy czas na letni. Oznacza to, że przesuwamy wskazówki zegarków o godzinę do przodu. Pośpimy krócej, ale przynajmniej dni będą teraz dłuższe.


Zimowy czas zacznie znów obowiązywać 31 paździer-
nika. Dzieje się tak na mocy rozporządzenia premiera z grudnia 2008, które ustala daty zmiany czasu na lata 2009-2011.

W całej Unii Europejskiej czas letni wprowadzany jest w ostatnią niedzielę marca i odwoływany w ostatnią niedzielę października. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "począwszy od 2002 r. okres czasu letniego zaczyna się w każdym państwie członkowskim o godz. 1 czasu uniwersalnego (GMT) w ostatnią niedzielę marca, (...) kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1 czasu uniwersalnego (GMT) w ostatnią niedzielę października".

Stosowanie czasu letniego pozwala wiosną, latem i wczesną jesienią na "przedłużenie" dnia o godzinę
a dzięki temu efektywniejsze wykorzystanie naturalnego światła.

Dziś stosuje się czas letni i zimowy w około 70 krajach na całym świecie. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949, 1957-1964 i nieprzerwanie od 1977 roku.

Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie internetowej Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi im. Arego Sternfelda, czas letni obowiązuje we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii). W USA, Kanadzie i Meksyku jest stosowany z wyjątkiem niektórych regionów. W Ameryce Południowej większość krajów wprowadziła kiedyś czas letni, ale obecnie z niego nie korzysta. Podwójny czas obowiązuje m.in. w Brazylii i Chile. Nigdy nie wprowadziła go np. Wenezuela.

Rozróżnienia na czas letni i zimowy nie wprowadziła też nigdy większość krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Czas letni stosowany jest w Egipcie, Tunezji i Namibii. Zmianę czasu wprowadziły, ale nie korzystają z niej obecnie RPA, Botswana, Ghana, Sierra Leone, Sudan, Czad, Libia, Algieria.

Większość krajów azjatyckich (w tym Japonia, Indie i Chiny) przyjęło kiedyś czas letni, ale z niego nie korzysta. Nie wprowadziły go dotąd kraje Azji Południowo-Wschodniej oraz m.in. Nepal i Afganistan.

za dgp
  • awatar Atom Head: Weź mnie nie wkurzaj...Lubię sobie pospać :)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Seks o 6.rano Naukowcy opracowali idealny plan dniaWszystko we właściwym czasie.Większość z nas słyszała kiedyś, że nie powinno się kupować butów rano czy chodzić spać o różnych porach. Naukowcy zebrali tego typu opinie i opracowali idealny rozkład dnia.


6. Najlepszy czas na seks

Zwłaszcza, gdy para chce począć dziecko. - Z punktu widzenia hormonów, to najlepszy czas na seks. Poziom estrogenów i testosteronu jest wtedy największy - tłumaczy psycholog dr Pam Spurr.


7. Śniadanie

Po ośmiu godzinach snu zapasy glukozy są na wykończeniu. - To sprawia, że nasz mózg nie funkcjonuje prawidłowo- tłumaczy dr Andrew Murray z wydziału fizjologii i rozwoju w Trinity College, Cambridge. Nie powinno się zaczynać pracy bez śniadania.
Co zjeść? Ursula Arens, dietetyczka w Brytyjskiej Fundacji Żywienia, poleca pełnoziarniste płatki -  po ich zjedzeniu czujemy się długo najedzeni.


7.15. Weź tabletkę

Jeśli bierzesz witaminy w tabletkach najlepiej będą działać, jeśli przyjmiesz je rano. Jednak większości lekarstw nie należy zażywać na pusty żołądek - więc najlepiej wziąć je po śniadaniu


7.30. Umyj zęby

Najlepiej odczekać z myciem zębów pół godziny po posiłku. - Szkliwo zębów jest podatne na uszkodzenia po jedzeniu i piciu, bo kwasy zawarte w jedzeniu zmiękczają je - tłumaczy profesor Damien Walmsley z Brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego.


10. Czas na trudne problemy

Jest już po śniadaniu, do mózgu dotarła glukoza. O tej porze najłatwiej jest się skoncentrować, najlepiej funkcjonuje pamięć krótkotrwała - tak tak twierdzą naukowcy z Centrum Badań nad Zaburzeniami Snu i Czuwania z Nowego Jorku.


13. Lunch

O tej porze najlepiej funkcjonuje układ trawienny
Dietetyczka Ursula Arens radzi zjeść kanapkę z  pełnoziarnistego pieczywa z tuńczykiem i sałatą, a potem owoc.


15. Idź na spacer

Podczas trawienia lunchu ludzie czują się ospali. Dzieje się tak dlatego, że większość krwi odpływa do żołądka, więc mózg jest mniej ukrwiony. Dr Peter Venn, dyrektor Centrum Zaburzeń Snu w Londynie radzi, żeby powstrzymać się od drzemki - To może prowadzić do zaburzeń snu w nocy a nawet bezsenności - tłumaczy. Lepiej iść na 20 minutowy spacer w słońcu, żeby skóra otrzymała porcję witaminy D.


16. Weź zastrzyk

O tej porze mamy najwyższy w ciągu dnia poziom endorfin. Łatwiej będzie poradzić sobie z trudnym doświadczeniem.


17.30. Czas na ćwiczenia

O tej porze najwyższa jest temperatura ciała. Dzięki temu mięśnie mają najwięcej siły i są bardziej sprężyste - twierdzi Dr Geoff Davies, fizjolog sportu.


18.30. Kup buty

Nogi puchną o jeden rozmiar w trakcie dnia - twierdzi Lorraine Jones z Towarzystwa Podiatrów. Obrzęk jest spowodowany przez grawitację - ciągnie ona płyny do stóp przez cały dzień. Dlatego buty kupione rano mogą być za ciasne wieczorem. Jeśli planujemy zakup obuwia - najlepsza pora to późne popołudnie.


19. Kieliszek wina

Wątroba jest wtedy w najlepszej formie. Alkohol zostanie szybko zmetabolizowany. Ale uwaga: więcej niż jeden kieliszek może zaburzyć zegar biologiczny i prowadzić do bezsenności.


19.30. Obiad

Regularne spożywanie posiłków jest ogromnie ważne. Według badaczy z  Uniwersytetu Northwestern nieregularne jedzenie powoduje tycie. Jeśli organizm zbyt długo czeka na kolejną porcję pożywienia - spowalnia metabolizm. Eksperci radzą, żeby skończyć jeść dwie godziny przed snem. Inaczej zbyt duży poziom glukozy we krwi nie pozwoli nam zasnąć.


21.30. Szykuj się do snu
- Przeciętny dorosły człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu. Najlepiej kłaść się i wstawać zawsze o tych samych porach. Nauczenie się tego zajmuje około 3 tygodni, naprawdę warto! - mówi dr Peter Venn, dyrektor londyńskiego Centrum Zaburzeń Snu.doro za deser pl
 

nortus
 
  • awatar W Granatowych Kąkola: dobranoc kotki:*:*:*:
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Ta, którą opiekują się aniołowie: spokojnie śpij i marz :)
Pokaż wszystkie (2) ›