Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 20 lutego 2010

Liczba wpisów: 8

nortus
 

Jest już + 8 C i świeci słońce.
Zaraz będą ruszać śniegi , będzie ciekawie.
Chyba czas  kajak wyciągnąć.
 • awatar orionblues: ja już wczoraj nadmuchałem ponton tak na wszelki wypadek, teraz od rana robię przegląd wędek,,,na termometrze stanowcze + 3 stopnie,,,,po południu skoczę zobaczyć jak przetrwał zimę pomost na jeziorze,,,,,dobrego dnia Nortus! pozdro,,,
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @orionblues: dzięki i udanych łowów ;)
 • awatar Zenia&Emilia: Dobry ;]
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Jak Wam się podoba taka polszczyzna?

“ ... wiecie kturego zmarl hitler czy marca czy kwietnia?? i kturego dnia...  bo ja wiem tyle rze zmarl ... ”
To jeden z komentarzy na moim blogu.
Nie wiem jak trzeba być ograniczonym na ciele i umyśle, żeby tak pisać.
Czy ci ludzie nie chodzili do szkoły w ogóle? Znają język polski tylko ze słyszenia od babci?
Mówię tylko o ortografii. Rozumiem, że nie ma klawiatury polskiej (ł).

Ale właśnie ostatnio taki debilizm jest wszędzie w pisowni po polsku.
Ktury zamiast ktory (który), rze zamiast ze (że),
jak słyszy tak pisze. A zaczęło się od smsów, gdzie literek polskich rzadko się używa, ale do cholery jak napiszesz "ktory" to każdy, nawet ćwierć inteligent zrozumie, że chodzi o "który"
a nie pisać "ktury".

I najczęściej tak piszą debile chodzące jeszcze do szkoły. Jak oni piszą wypracowania, klasówki, sprawdziany?

I taką polszczyzną prowadzonych jest kilkadziesiąt
blogów na pingerze, na szczęście większość z nich zablokowałem.
 • awatar katarzynka20041987: hmm a nie pomyślałaś że takie osoby mogą mieć dysleksję a dokładnie dysortografia – specyficzne trudności w pisaniu, przejawiające się popełnianiem różnego typu błędów, w tym ortograficznych, mimo znania zasad poprawnej pisowni ..
 • awatar Takem czuła.: Mnie też to bierze. Krew mnie zalewa, kiedy ktoś robi jakiś błąd ortograficzny. Najlepszym nauczeniem się ortografii jest czytanie książek. Łatwe i przyjemne. Niestety w dzisiejszych czasach niewiele nastolatek czyta książki. A szkoda.
 • awatar Abiturientin: Zdecydowana większość dzieci i młodzieży robi mnóstwo błędów ortograficznych. Dopóki nie miałam telefonu i czytałam mnóstwo książek nie robiłam praktycznie żadnych błędów. Teraz jest trochę gorzej, ale podstawy nadal znam. Poza tym pinger podkreśla błędy, więc pisanie bloga niepoprawną polszczyzną jest już totalnym dnem...
Pokaż wszystkie (18) ›
 

nortus
 

Za oknem pięknie świeci i jest cieplutko.
Okna na balkon otwarte szerokim łukiem a ta małpa siedzi w domu.
Jak ją wygonię na balkon to posiedzi kilka minut i wraca do domu, wskakuje na dreptak swój i gapi się jak wół na malowane wrota co się dzieje za oknem.
 • awatar Amy Blue Rose: Śliczna kicia :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @FinnishQueen: dzięki :)
 • awatar W Granatowych Kąkola: uwielbiam tego kociaka:*
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Nie płacisz abonamentu? Będziesz miał kontrolę


Niepłacący abonamentu radiowego właściciele firm mogą się spodziewać, że do ich drzwi zapukają kontrolerzy z Poczty Polskiej. Pracownicy Poczty już odwiedzają te firmy, które nie zarejestrowały odbiorników a istnieje przypuszczenie, że mogą je posiadać.

Mariola Laskowska z Poczty Polskiej wyjaśnia, że kontrolerzy przychodzą do siedziby firmy bez uprzedzenia i jeśli znajdą niezarejestrowane odbiorniki nakładają kary. Wysokość kary to 30-krotność opłaty abonamentowej.

Prezes Poczty Polskiej Andrzej Polakowski wyjaśnia
że takie działania są konieczne, bo wpływy z abonamentu drastycznie spadły.


Od kilku miesięcy odbiorcy indywidualni, którzy uchylają się od obowiązku płacenia abonamentu znajdują w skrzynkach pocztowych ponaglenia. Poczta Polska posiada dokładne informacje o tym kto płaci abonament, a kto się z tego obowiązku nie wywiązuje.

dgp, wp
---
i w ramach dobroci dla Polaków będą likwidować nawet programy dla dzieci żeby było więcej czasu dla Kaczek i dzieciorobów gadających szerzących jedyny słuszny sposób myślenia.
Czas PZPR wróciły w całej okazałości, co nawet ostatnio powiedział wprost były Senator PISowski - Romaszewski.

Ciekawe jak będą wyglądały łapanki po domach?

Dawno już mówiono: nie wpuszczaj listonosza do domu, bo on ma być szpiegiem bandziorów od abonamentu.
Do tej pory pocztowcy bronili się, mówili że nie będą szpiegować ale widać teraz zmienili zdanie, dobrowolnie oczywiście, i będą się szmacić jako szpicle telewizji politycznej.
 • awatar KALIPSO: ja nie płace , bo płace za cyfre + 150 zł ..to niech od cyfry sobie pobierają za swoje stacje .. nie mam zamiaru płacić dwa abonamenty ???????????
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: niestety formalnie musisz płacić, nie za to że oglądasz ale że masz skrzynkę w domu. Chyba, że masz w domu babcie (powyżej chyba 60 lat). zmiana ustawy, która rozszerza krąg ludzi zwolnionych jakoś nie może wejść ciągle w życie - PIS i spółka ciągle ją blokują. ale tylko trochę rozszerza zwolnienie z płacenia złodziejskiego abonamentu.
 • awatar krzyslav: To nie jest "ABONAMENT" to jest haracz za posiadnie telwizora, uzupelniony haraczem za POSIADANIE RADIA (WYSTARCZA KOMORKA Z TAK A FUNKCJA!) aby nie mozna było sie wykrecić (w swietle prawa), jedyne co nas chroni to SOLIDARNOSC w OBYWATELSKIM NIEPOSLUSZEŃSTWIE!!! po prostu bandyci nie sa w stanie represjonowac CAŁEGO spoleczeństwa!!! Tak wiec łamiący ten SPRZECIW i Płacacy ten HARACZ sa zwyklymi KOLABORANTAMI i SŁUGUSAMI wladzy a nie "obywatelami". Niech "rzadziciele" placa z wlasnej kiesy za SWOJĄ PROPAGANDE! ktora probują uprawiac za nasza kasę!!! Jakakolwiek instytucja próbujaca egzekwować ten HARACZ to REKIETERZY sankcjonowani przez RZADZACYCH a nie instytucja państwowa - TO BANDYCI!!! i tylko tak nalezy ich postrzegać!!! VOX POPULI _ VOX DEI!!! chamy!!! jedyna róznica to fakt glosowania portfelami - SKUTECZNY!!!
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Pomorze: Mimo kryzysu samorządowcy zarabiają coraz więcej
(Dziennik Bałtycki)

Choć samorządowcy tego nie lubią, po raz kolejny postanowiliśmy zajrzeć im do portfeli, co więcej - porównaliśmy ich zarobki z tymi sprzed ponad dwóch lat. Dzisiaj najlepiej zarabiającymi samorządowcami nie są ci z Trójmiasta,a z regionu


Nie oszukujmy się jednak. Poza kilkoma wyjątkami, pensje naszych samorządowców w ciągu ostatnich dwóch lat poszły w górę. W niektórych przypadkach podwyżki były symboliczne, ale wielu odczuło je znacząco, zyskując od 1000 do ponad 3 tys. zł.

Najbardziej przytył portfel burmistrza Człuchowa - w sumie o ponad 3500 zł brutto. W 2007 roku zarabiał on 8542 zł brutto, dzisiaj pobiera 12 100 zł. Od początku kadencji pensję podnoszono mu trzy razy, największą podwyżkę - 1440 zł brutto - rada przyznała mu w styczniu br.


Czołowe pensje z 2009 r.

wójt gm. Wejherowo - 12 540 zł brutto, 9948 netto
burmistrz Kartuz- 12 540zł brutto, 8246,82zł netto
burmistrz Chojnic -12 400 zł brutto, 7475 zł netto
burmistrz Kwidzyna- 12 399zł brutto, 8155 zł netto
prezydent Gdańska- 12 365zł brutto,8862,48zł netto
starosta kartuski-12 365zł brutto, 7942,34zł netto
starosta kwidzyński- 12 360zł brutto, 9801zł netto
starosta tczewski - 12 360 zł brutto, 7 539 netto
prezydent Gdyni- 12 360zł brutto, 8632,55 zł netto
burmistrz Żukowa-12 351zł brutto, 8087,99 zł netto
starosta malborski-12 348zł brutto,8670,13zł netto
starosta chojnicki- 12 320 zł brutto, 9707 zł neto
prezydent Wejherowa- 12 310zł brutto,8097,64 netto
prezydent Sopotu - 12 303zł brutto,8133,47zł netto
wójt gm. Sierakowice-12 297zł brutto, 9753,11 zł
burmistrz Nowego Dworu Gd-12 297zł brutto,8362 zł
starosta starogardzki - 12 296 zł brutto, 8097zł


Zarobki samorządowców są jawne


Wynagrodzenia prezydentów, burmistrzów i wójtów są jawne. Wolność prasy i prawo obywatela do informacji gwarantuje Konstytucja RP. Wiele orzeczeń sądowych stwierdza, że wysokość wynagro-dzenia osób piastujących ważne funkcje w samorządzie nie należy wyłącznie do sfery prywatności osób piastujących te stanowiska, gdyż wiąże się z ich funkcją publiczną.

więcej w artykule:

 bazagmin.pl/(…)pomorze_mimo_kryzysu_samorzadowcy_za…

---

to oczywiście przykłady z pomorskiego, taki wpadł mi w ręce najszybciej. W każdym regionie znajdziecie ile zarabiają samorządowcy w Waszym regionie.

Wynagrodzenie samorządowców ustala ustawa.
Ona ustala wynagrodzenie maksymalne, ale zdarzyło się (rzadko ale zdarzyło się), że jakiś burmistrz czy wójt powiedział, że to za dużo i chce mniej.
Wynagrodzenie ustala rada miasta/gminy.
Ona też ustala nagrody i ocenia swoich Wodzów.
Aha, w zachodniopomorskim rada zemściła się na jakimś wójcie i zmniejszyła mu pensję o jakieś 2000zł.


A tu fajna opinia prawna o wysokości zarobków, tekst trudny ale fajny:

www.ackkancelaria.pl/site.php?idkat=22271To ile powinni zarabiać nasi lokalni wodzowie to inna sprawa, każdy z nas inaczej ocenia ich pracę.
Ale stawki maksymalne określają przepisy.

Dlatego pamiętajmy o tym gdy głosujemy w wyborach,
pomyślmy na kogo głosujemy. A nie tak jak spotkałem się wśród pracowników pewnej firmy w Szczecinie: "panie, to sami złodzieje rządzą, OK ale kto rządzi" jakieś nazwisko,partia, lewica/prawica? A skąd ja mam wiedzieć, gówno mnie to obchodzi, złodzieje i tyle".
A później się dziwimy?
Jak mówiłem wcześniej gdyby Doda kandydowała na prezia to najprawdopodobniej by wgrała i to w I turze. Bo znana, rzuca kurwami, swoja baba, uczciwa, ona im powie złodziejom jednym, swoja biedna i ładna - takie argumenty padały tu gdy udział w wyborach brał ... Lepperek.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: właśnie zmobilizowałeś mnie do niego, a i tak na razie się ograniczyłem. a w komentarzu u Ciebie wiele przecież nie będę wpisywał. Mam jeszcze jeden fajny artykuł ale muszę go przejrzeć zanim podam. Aha, no to już wiesz, że o tym wpisałem i nie muszę Cię już zawiadamiać :D
 • awatar amator.fotografii: temat rzeka w którym kasa płynie tam gdzie nie potrzeba....
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Unreal hysteric ;): haha xd Dla mnie fajne !
 • awatar danonn14: najgorszy to ten fotel ze żmijami... ochyda!! fuuuuj!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ten kaktusowy to pewnie od razu robi za chińską technikę relaksu - tylko dlaczego w tyłek?
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar euro: Napisz coś o rybkaxch - kupiłem dla wnuczka akwarium i ... co dalej ????
 • awatar thea17: Thea zaprasza do nas
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @thea17: już kiedyś zapraszałaś, wystarczy raz. więcej uznam za spam i będę zwalczał.
Pokaż wszystkie (9) ›