Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 15 lutego 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 

I znowu przybyło białego puchu za oknem.

Z też tej fabryki jeszcze nie rozkradli?
 • awatar W Granatowych Kąkola: dzień dobry:*:*:*:*
 • awatar Anette: Witaj :* Zima nadrabia za poprzednie lata :)
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: witam serdecznie
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: i tak czasami się zdarza
 • awatar W Granatowych Kąkola: mmm kawa i ciastko....ach:):):dziękuję:*:*:*
 • awatar pstryk: smacznie to wszystko wygląda :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk - te trzy osoby wiedzą, czego dotyczą słynne już "haki" na Radosława Sikorskiego. I tak najpewniej zostanie. A to dlatego, że prezydent nie zamierza ujawniać tych informacji. Dlaczego? "Bo to tajemnica państwowa" - mówi jego minister


Spore zamieszanie wywołały słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla "Newsweeka" stwierdził, że Radosław Sikorski nie powinien kandydować na prezydenta, bo ciążą na nim tajne zarzuty jeszcze z czasów rządów PiS.

Prezydencki minister Paweł Wypych w "Faktach po Faktach" stwierdził, że informacje pozostaną tajne. "Prezydent nie ujawni w kampanii wyborczej <haków> na Radosława Sikorskiego, ponieważ to tajemnica państwowa" - mówił. Dodał, że poza prezydentem oraz byłym i obecnym premierem o sprawie nie wie nikt.

Wypych pytany,dlaczego prezydent, mimo obciążają-
cych Sikorskiego informacji, nic nie zrobił, by zapobiec powołaniu go na szefa MSZ, odpowiedział, że Lech Kaczyński nie miał takiej możliwości. "Nie miał wyjścia, Zgodnie z konstytucją musiał podpisać nominację" - tłumaczył i przypomniał tylko, że Lech Kaczyński rozmawiał na ten temat z Donaldem Tuskiem.

Sam Sikorski wezwał do ujawnienia "haków".

dgp

---
tajemnicy nie ujawnią, będą tylko nieznane przecieki w Rzeczpospolitej. Jak zwykle, sprawcy nieznani.
Zwykłe opluwanie i oczernianie konkurencji, ba wrogów PISu.
 • awatar krzyslav: Jak by to skonstruować? - Mam haka na kaczora ale nie powiem bo ...zapomniałem. - Czy lepiej: mam haka na kaczora ale nie powiem bo to może zaszkodzić mnie albo mojej rodzinie. - Można tez: mam haka na kaczora ale nie powiem bo to ...przestępstwo. - Lub: mam haka na kaczora ale nie powiem bo to tajemnica państwowa którą powziąłem przypadkowo ale nie w drodze przestępstwa i zgodnie z prawem jestem zobowiazany do jej zachowania... - Ewentualnie: mam haka na kaczora ale nie powiem bo ...tak mi sie podoba, a proby wydobycia ode mnie tej wiedzy to ...prezesladowanie za poglady. Do każdej z wymienionych mozliwosci mozna dorobic prawniczą ideologię...
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Zdjęcia z japońskich Wysp Kurylskich pod czasową administracją rosyjską.

Cape Stolbchaty: Volcanic Activity at its Finest


Kunashir Island is the southernmost island of the Kuril Islands, which are controlled by Russia and claimed by Japan. It lies between the straits
of Kunashir, Catherine, Izmena, and South Kuril. Kunashir is visible from the nearby Japanese island of Hokkaido from which it is separated by the Nemuro Strait.It seems almost impossible to believe that nature itself created the "stone organs" of Cape Stolbchaty, on Kunashir Island. But this indeed the result of volcanic activity at its finest. This natural wonder is formed out of thousands of rock columns that sometimes, under the pressure of the elements come tumbling down, breaking to pieces and forming piles that resemble firewood. If you find the volcanic formations of Cape Stolbchaty interesting, you might want to check out The Giant's Causeway and Garni Gorge.
 

nortus
 
 • awatar Anukett: o nie ! to nie dla mnie ;)
 • awatar catalana: bylam na tym czyms 3 od dolu. do tej pory jak sobie to przypomne to mnie ciarki przechodza. NIGDY WIECEJ!
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Mam w domu nowy mebel, specjalny mebel.
Na przedpokoju stoi czasowo torba podróżna dla Xylii.
Stoi czasowo bo była potrzebna żeby ją zaszczepić a nie chowam jej bo
sąsiadka będzie potrzebować jej,
żeby odebrać swojego kociaka z pociągu.
Więc żaby jej nie składać i rozkładać stoi sobie na korytarzu.
I Xylia stwierdziła, że to będzie jej nowy schowek.

Torba jest przezroczysta, a dokładnie to ona mnie widzi a ja jej nie widzę.
I ona z tef torby wyskakuje gdy rzucam jej kuleczki aluminiowe i myszki.
Nagle wyskakuje i odbija kulki, jak siatkarka.

Normalnie okupuje tą torbę jak Niemcy Neubrandenburg :D

Tak jej ten domek odpowiada, że jestem na przegranej pozycji.
 • awatar Edelweiss: Hehe, napadanie znienacka... Skąd ja to znam... ^^
 • awatar KALIPSO: mA U CIEBIE jak Księżniczka .. :)
 • awatar Beati: piękna:) normalnie jak na nią patrzę to sama mi się gęba uśmiecha:)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

"Czym się różni kobieta od mężczyzny?" - rozprawa naukowo - filozoficzna

Związki...
     Po pierwsze - mężczyzna nie używa tego zwrotu. Może nazywać to "romansem", "randką", "chodzeniem", lub w skrajnych przypadkach "tym czasem, kiedy robiliśmy to od czasu do czasu".
      Kiedy związek się kończy, kobieta płacze, otwiera serce przed przyjaciółką, pisze wiersz zatytułowany "Wszyscy mężczyźni to durnie", a
następnie powraca do normalnego życia.
     Mężczyzna ma z tym trochę więcej problemów. Przez pół roku jego "ex" może o nim nawet nie usłyszeć, lecz później o trzeciej nad ranem w nocy z soboty na niedzielę dzwoni on i mówi: "Chciałem tylko,żebyś wiedziała,że zniszczyłaś mi życie i nigdy ci nie wybaczę i nienawidzę cię i jesteś totalną suką. Lecz chcę żebyś wiedziała, że zawsze mamy jeszcze szansę odbudować wszystko".
     Jest to znane jako telefon "nienawidzę Cię, lecz kocham". 99% wszystkich mężczyzn powyżej 21 roku życia wykonało go przynajmniej raz w
życiu.

Seks...
     Kobiety wolą 30-45 minutową grę wstępną, mężczyźni zaś 30-45 sekundową - im mniej tym lepiej. Dla mężczyzny już sam dojazd na miejsce
jest częścią gry wstępnej. Po konsultacji muszę zrewidować swoje poglądy, dzisiaj to już nic nie wiadomo.

Dojrzewanie...
     Kobiety dojrzewają dużo szybciej niż mężczyźni. Większość 17-latek mogłaby bez trudu funkcjonować jako osoba dorosła. Większość 17-latków wciąż wymienia się kartami z podobiznami sportowców, a po WF-ie przepycha się w szatni. To dlatego większość szkolnych miłości kończy się niczym.

Kapelusze...
     Kobiety w kapeluszach wyglądają dobrze, mężczyźni idiotycznie.

Zakupy...
     Kobiety wiedzą jak kupować w sklepach spożywczych. Robią listę potrzebnych rzeczy, a następnie je kupują. Mężczyźni nie robią zakupów
regularnie. Czekają aż w lodówce zostanie tylko otwarta puszka jedzenia dla kota i pół cytryny. Wtedy idą na zakupy. Mężczyzna kupuje wszystko co dobrze wygląda. Zanim dojdzie do kasy, jego rachunek zaczyna przewyższać Mount Everest, co nie przeszkadza mu wcale pójść do dziesięciu innych sklepów.

Magazyny...
     Magazyny dla panów często zawierają zdjęcia rozebranych pań. Magazyny dla pań często zawierają zdjęcia rozebranych... pań. A to dlatego, że kobiece ciało jest pięknym dziełem sztuki, a ciało mężczyzny jest wstrętne, włochate i nie powinno ujrzeć światła dziennego.
     Rozebrana kobieta bardzo silnie oddziałuje na mężczyznę. Rozebrany mężczyzna wywołuje u kobiety śmiech, u mężczyzny - uczucie zażenowania.

Kaligrafia...
     Mężczyźni nie przywiązują wagi do starannego pisania. Bazgrzą jak kura pazurem. Kobiety używają kolorowych i zapachowych długopisów. Zawsze robią kółeczka nad "i", a ich pętle przy "p" i "g" są straszliwie duże. To okropne czytać notatkę od kobiety - nawet gdy miesza cię w niej z błotem, to na końcu narysuje uśmieszek, serduszko lub inny kwiatek.

Poczucie humoru...
     Powiedzmy, że mała grupa mężczyzn i kobiet siedzi w jednym pokoju i ogląda w telewizji braci Marks. Mężczyźni są podekscytowani, śmieją się
głośno, próbują naśladować aktorów. W tym czasie kobiety przewracają oczami i czekają aż TO się skończy.

Łazienki...
     Mężczyzna ma w łazience 6 rzeczy: szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, krem do golenia, maszynkę do golenia, mydło i szlafrok skradziony w Holiday Inn. Średnia ilość rzeczy w łazience przeciętnej kobiety wynosi 437.
Mężczyzna w większości przypadków nie mógłby ich nawet zidentyfikować.

Wyjścia...
     Kiedy mężczyzna mówi, że jest gotów do wyjścia to znaczy, że naprawdę jest gotów. Kiedy kobieta mówi, że jest gotowa to znaczy, że będzie gotowa kiedy tylko znajdzie kolczyk, zadzwoni do przyjaciółki i skończy nakładać makijaż.

Szczeniaki...
     Kobiety kochają szczeniaki. Mężczyźni mówią,że kochają szczeniaki,lecz w rzeczywistości ich nienawidzą dlatego że kobiety je kochają.

Buty...
     Gdy kobieta idzie do pracy ubiera się w wełniany kostium od Mondiego i wkłada Reeboki. Wkłada buty pasujące do kostiumu do plastikowej torby od Sacksa. Kiedy wchodzi do pracy, wkłada eleganckie buty, aby pięć minut później zrzucić je gdyż siedzi już za biurkiem i jej nogi są niewidoczne.
     Mężczyźni noszą jedną parę butów przez CAŁY dzień.

Lustra...
     Mężczyźni są próżni - sprawdzają swój wygląd w lustrze.
     Kobiety są śmieszne - przeglądają się w każdej lśniącej powierzchni i nie ważne czy jest to lustro, łyżka, wystawa sklepowa, toster, czy łysina przygodnego pana.

Menopauza...
     Kiedy kobieta osiąga menopauzę przechodzi różne skomplikowane emocjonalne, psychologiczne i biologiczne zmiany. Natura i stopień tych
zmian jest u każdej z kobiet inny.
     U mężczyzny przekwit [mężczyźni nie mają żadnej pauzy, nawet andro, zachowują możliwości rozrodcze do samego końca - przyp.Yozie] charakteryzuje się zawsze taką samą reakcją - kupuje on okulary lotnicze z początku wieku,
dziwną czapkę i idzie kupić sobie Porsche albo Harleya.

Telefon...
     Mężczyźni postrzegają telefon jako narzędzie. Używają oni telefonu do wysyłania krótkich wiadomości innym ludziom.
     Kobieta może odwiedzić przyjaciółkę na dwa tygodnie i zaraz po powrocie do domu zadzwoni do niej, żeby przegadać trzy godziny.

Niemowlęta...
     Wszystkie kobiety od zawsze zachwycają się niemowlętami. Przechodząc obok dowolnego wózka ciągną do niego faceta ze słowami: "Och... spójrz jaki słodki bobas...", na co każdy mężczyzna niezmiennie odpowiada: "Acha... bardzo..." starając się jednocześnie jak najszybciej odejść.

Dzieci...
     Kobieta wie wszystko o swoich dzieciach. Wie o wizytach u dentysty,o meczach, o miłostkach i najlepszych przyjaciołach, o ulubionym jedzeniu, o marzeniach i nadziejach.
     Mężczyźni wiedzą jak ich dzieci mają na imię.

Kierunki...
     Jeśli kobieta prowadzi i zagubi się w nieznanej okolicy, to zatrzyma się przy stacji benzynowej i spyta o kierunek. Mężczyzna uważa to za znak słabości. Nigdy się nie zatrzyma, żeby zapytać, będzie jeździł w koło godzinami co chwila powtarzając "Spójrz kochanie. Znalazłem drogę" i "Wiem, że to gdzieś tutaj".

Przyznawanie się do pomyłek...
     Kobieta przyzna się czasem do popełnienia błędu.
     Ostatnim mężczyzną, który to zrobił był generał Sikorski.

Strojenie się...
     Kobieta stroi się: na zakupy, do podlania kwiatów, do wyrzucenia śmieci, do odebrania telefonu, do czytania książki, do odebrania poczty.
     Mężczyzna stroi się w życiu dwa razy: na ślub i na pogrzeb.

Przezwiska...
     Za wyjątkiem kulturystek, które używają dziwnych przezwisk, kobiety unikają ich jak ognia. Jeśli Beata i Mariola spotykają się na obiedzie to rozmawia Beata i Mariola. Ale jeśli Zbyszek i Jacek spotykają się przy piwie
to rozmawia "Big Zbig" z "Dżekim".

Zabawki...
     Małe dziewczynki uwielbiają bawić się zabawkami. Później kiedy osiągną wiek 12 lat przestają się nimi interesować. Mężczyźni tak naprawdę nigdy nie wyrastają z zabawek. Kiedy się starzeją ich zabawki po prostu stają się
droższe, głupsze i mniej praktyczne. Przykładowe męskie zabawki: miniaturowe telewizory, telefony komórkowe, equalizery graficzne, roboty serwujące
drinki na zawołanie, gry wideo.Po prostu wszystko co miga,brzęczy i wymaga co najmniej 6 baterii R20

Rośliny...
     Kobiety proszą mężczyzn, aby podlewali rośliny, kiedy one wyjadą.
Mężczyźni podlewają je, lecz gdy kobiety wracają po tygodniu nieobecności wszystkie rośliny są uschnięte. Nikt nie wie jak i dlaczego tak się dzieje.

Wąsy...
     Niektórzy mężczyźni dobrze wyglądają z wąsami. Są nimi Tom Selleck i Burt Reynolds. Niestety żadna kobieta nie wygląda dobrze w wąsach.

Aparaty fotograficzne...
     Mężczyźni podchodzą do fotografowania bardzo poważnie. Wydają 4000zł na zakup sprzętu, budują ciemnię i biorą lekcje fotografii. Kobiety kupują idiotoodporne aparaty Kodaka i oczywiście zawsze mają lepsze zdjęcia.

Szatnie...
     W szatniach mężczyźni rozmawiają o trzech rzeczach: o pieniądzach,piłce nożnej i kobietach. Przesadzają gdy mówią o pieniądzach, nie znają się na piłce nożnej niemal tak jak sądzą, że się znają i fabrykują opowieści o kobietach.
     Kobiety w szatniach mówią tylko o jednym - o seksie. I to nie tylko abstrakcyjnie. Opisują wszystko bardzo obrazowo i dokładnie, i nigdy nie
kłamią.

Pranie...
     Kobiety robią pranie co parę dni. Mężczyzna będzie nosił wszystkie swoje rzeczy, włączywszy w to ubiory, które były modne z dziesięć lat
wcześniej, zanim zrobi pranie. Kiedy już definitywnie nie ma czystych rzeczy wkłada brudny sweter na lewą stronę, wynajmuje ciężarówkę i zawozi górę brudnych rzeczy do pralni. Mężczyźni zawsze spodziewają się spotkać tam piękną kobietę, lecz jest to jeden z tych starych mitów przywiezionych z Ameryki.

Politycy...
     Mężczyźni kochają mówić o politykach, lecz często zapominają o tak politycznej rzeczy jak głosowanie. Kobiety są szczęśliwe gdy następne
pokolenie Kennedych dorasta i zaczyna działalność polityczną, ponieważ dzięki temu mogą brać udział w ich kampaniach wyborczych i płakać w dzień
wyborów.

Ślub...
     Ślub kobietom kojarzy się z ceremonią, mężczyznom z wieczorem kawalerskim.

Skarpetki...
     Mężczyźni noszą jednobarwne.

     Kobiety noszą dziwne skarpetki - z chmurkami, z dziwnymi piłeczkami po bokach i takie, które kończą się tuż pod kolanem.

Garaże...
     Kobieta używa garażu do stawiania w nim samochodu i chowania kosiarki do trawy. Dla mężczyzny garaż ma wiele zastosowań. Tam wiesza swoje dyplomy, ogląda telewizje i buduje zupełnie bezużyteczne urządzenia.

Filmy...
     Ulubiona scena kobiet to ta gdy Clark Gable całuje Vivien Leigh w "Przeminęło z wiatrem".
     Mężczyznom najbardziej podoba się scena gdy Sharon Stone zakłada nogę na nogę w "Nagim Instynkcie".

Nagość w filmie...
     Każda aktorka w historii filmu miała rozbieraną scenę. To dlatego, że każdy film w historii kina był wyprodukowany przez mężczyznę. Jedyny aktor, który się rozebrał na planie filmowym to Richard Gere. To jeszcze jeden
powód, dlaczego jest znienawidzony przez mężczyzn.

Biżuteria.
     Kobiety wyglądają ładnie kiedy ubierają biżuterię. Mężczyzna może wyjść ubrawszy zegarek i to wszystko.

Bielizna.
     Kobiety mogą ubierać ozdobną bieliznę, nawet wskazane jest aby to robiły. Nie ma powodu, aby mężczyzna kiedykolwiek założył pod spodnie
cokolwiek ozdobnego.

autor:
www.beskid.net/~wladek/wsd/roznice1.htm
 • awatar krzyslav: albo to przynajmniej w części bzdety, albo powinienem się obrazić za podważanie mojej męskości... ;-)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: bo to jest o przeciętnym facecie :D
 • awatar Z Życia Zapomnianej Przez Boga Frajerki: Boskie popłakałam się ze śmiechu :) genialne :) choć wiele w tym stereotypów :) co Do punktu związki to sie zgadza co do męskiej strony, takie telefony są żałosne :/ Faceci to niezwykle dziwne i skomplikowane stworzenia :D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Punktualnie o 5,00 proszę mnie obudzić.

Xylii jeść nie musicie dawać tylko proszę mnie obudzić i kaweczkę od razu podać do łóżeczka.

Dobrze?

Pomożecie?
 • awatar Shaunee: hahaha, oj też bym tak chciała :D
 • awatar krzyslav: ostatnio później się ...kładę, nie ma sprawy - daj namiary na prywatnej ;-)
 • awatar Bezedura: Pomożemy!
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Wczoraj oglądałem w TV film o pracownikach Białego Domu.

To są pracownicy państwowi, służący państwu i urzędowi Prezydenta - a nie konkretnemu prezydentowi.

Białym Domem rządzi Mistrz Ceremonii. On jest najważniejszy w gmachu.

Ostatni Mistrz Ceremonii kierował Domem dla 5 (pięciu) prezydentów.
Podobnie służba gotująca, sprzątająca, porządkująca itd.

A u nas? Co prezio to czystka, każdy zatrudnia swoich zaufanych ludzi.

Zresztą podobnie w urzędach i formach państwowych - każda zmiana szefa po wyborach to zmiana kadry zarządzającej i przynajmniej kierowniczej. A czasami wszystkich, jak leci, łącznie ze sprzątaczkami.

To różnica między normalnym światem a Polską.
 • awatar krzyslav: Też oglądałem ten film, nie pierwszy raz zresztą. Oni tam wiedza co znaczy służba cywilna. Służą (bo to służba) państwu a nie Partii. Maja TYLKO 200 lat historii. Ale AŻ 200 lat kształtowania demokracji. Ichnia demokracja daleka jest od ideału. Ale naszą, mimo 1000 lat historii, trudno w ogóle nazwać demokracją. Jak na razie najwyraźniej zmarnowaliśmy 20 lat. Moralność Kalego ma się dobrze.
 • awatar Z Życia Zapomnianej Przez Boga Frajerki: tesh oglądałam :) Cukiernik piekł mokkę dla Clintonowej po aferze rozporkowej
Pokaż wszystkie (2) ›