Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 lutego 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
  • awatar Bafka: ha ha Widzac tego balwanka na fotkach u Ciebieprzypomnialo mi sie, ze moj Daniel przytachal w kolejne dni wracajac ze szkoly wielkie sniegowe kule. Codziennie jedna wielka kule. I.. teraz mam balwana na balkonie. na 6-tym pietrze.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bafka w kuchni: wow, prywatny bałwan na balkonie i jeszcze na VI p. - gratulacje.
  • awatar amator.fotografii: @Bafka w kuchni: dobry synek jak rury zamarzną przynajmniej woda pod ręką będzie hihi:)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Już wróciliśmy ze spacerku. To znaczy kto spacerował to się namęczył a kogo nieśli to chyba nie bardzo zmęczony. Tak myślę.

A tym spacerkiem była wizyta u weta.
Minął roczek i trzeba było się pokłóć troszeczkę.

Dostała na wściekliznę oraz białaczkę z pozostałymi świństwami, czyli PureVax.
No trochę poczułem na karcie kredytowej, ale co tam zdrowie jest ważniejsze.
Za to zaszaleliśmy i wróciliśmy taksówką do domu.

Pani doktor zajrzała w uszki, zęby, gardełko, wymacała brzuszek i stwierdziła, że jest piękna i zdrowa. Żadnych świństw nie stwierdziła. Nawet ząbki obejrzała dokładnie. :*
Purevax:
Nowe szczepy kaliciwirusa dostosowane do obecnej sytuacji epizootycznej.Szczepionki całkowicie wolne od adjuwantów dla zmniejszenia odczynów w miejscu iniekcji W pełni elastyczny asortyment dla dopasowania programów szczepień do indywidualnych potrzeb.
Szeroko testowana skuteczność dla udowodnienia długoterminowej ochrony:
=Szczepionki bez adjuwantu są lepiej tolerowane (brak reakcji miejscowych) niż szczepionki z adjuwantem (Gabor i Kass, JAVMA 2002).
=aby zaoferować zestaw szczepionek, bez potrzeby stosowania adjuwantu.
Zmniejszmy tym samym ryzyko wystąpienia reakcji miejscowych bez jednoczesnej utraty skuteczności szczepionki.
=PUREVAX® jest obecnie jedynym dostępnym w Europie zestawem szczepionek bez adjuwantu do szczepienia kotów przeciwko R, C, P, Ch i FeLV.
  • awatar Stixi: Obie okladki sa swietne :DDD :* A propos szczepionek, brawo dla Xylii za odwage a dla Ciebie Nortusku za cierpliwosc... Stixiego czeka to samo juz niedlugo;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Zgubiła dowód, oszust wziął na niego 25 tys. zł kredytu

Euro Bank żąda od łodzianki spłaty 25 tys. zł kredytu, którego nigdy nie zaciągnęła. Wszystko przez to, że oszust posłużył się jej skradzionym
dowodem osobistym.

Paulina Szcześniak dowód osobisty straciła w marcu 2005 r. - Byliśmy ze znajomymi w dyskotece. Kiedy wychodziliśmy z imprezy, okazało się, że ja i mój kolega nie mamy dokumentów - opowiada Paulina. -Natychmiast zgłosiłam kradzież policji. Miesiąc później wyrobiłam sobie duplikat dokumentu.

Po pięciu latach, kiedy łodzianka już zapomniała o kradzieży, znalazła w skrzynce na listy wezwanie do spłacenia pierwszej raty kredytu. - Byłam zaskoczona, bo nigdy nie brałam żadnego kredytu w tym banku. Przeraziłam się też kwotą, było to 25 tys. zł - mówi Paulina.


Łodzianka zgłosiła ten fakt prokuraturze. Trwa dochodzenie. Na razie bank nabiera wody w usta.

W związku z tajemnicą bankową, nie mogę przekazać szczegółowych informacji na ten temat. Sprawa pani Pauliny została już zgłoszona do wyjaśnienia - tłumaczy dyrektor departamentu PR i komunikacji Euro Bank SA. -

*Trzeba pamiętać,że w przypadku kradzieży dokumen-
tu,mimo zgłoszenia tego faktu na policji,klient powinien jak najszybciej dla własnego bezpie-czeństwa zgłosić to także w banku,w którym ma konto*

Tylko zastrzeżenie dokumentu w banku daje klientowi gwarancję, że na utracony dokument nie zostanie podpisana umowa kredytowa.
Dane dotyczące zastrzeżenia dokumentu są bowiem wówczas widoczne dla wszystkich banków. *Policja nie przekazuje bankom informacji o kradzieży dokumentów*
Dopiero w sytuacji, gdy organy ścigania otrzymają zgłoszenie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa, bank otrzymuje zawiadomienie w tej sprawie.

Jednak pracownik banku, który udzielił kredytu na skradziony dowód, nie jest w takiej sytuacji bez winy. - W przypadku składania dokumentów kredytowych ich weryfikacja leży wyłącznie po stronie banku. W przypadku stwierdzenia nieprawid-
łowości czy też nawet przypuszczenia, że dokumenty mogą być np. sfałszowane, pracownik banku powinien niezwłocznie skontaktować się z
policją.

---
Ale życie pokazuje, że często pracownik banku jest w zmowie ze złodziejem, podobnie jak i z pracownikiem sklepu, i w ten sposób ludzie mają wielkie problemy. A jak bank jest cwany i weźmie sobie komornika spod Słupska - puszczą cię w torbie w majestacie prawa, mimo że to nie ty wziąłeś kredyt. A później sądź się z nimi :D :D
  • awatar krzyslav: pojebany kraj gdzie mozna wydebic ZAOCZNY wyrok i tytul egzekucji na podstawie czyjegos "widzimisie". Jak by stosowac obowiazujace prawo i paru komornikow wyladowaloby w pierdlu to zaczelibysmy przypominac cywilizowane panstwa "zachodu"
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: w tym kraju można. dlatego należy samemu zgłosić do banku i pobrać pokwitowanie. policja ma wszystko tajne i nikt nic nie wie.
  • awatar partiaWiP: Według planów MSWiA od 2011 roku będziemy posługiwać się wielofunkcyjnymi, elektronicznymi, biometrycznymi dokumentami. Zabraknie na nich informacji o miejscu zamieszkania, za to warstwa elektroniczna umożliwi złożenie podpisu cyfrowego. Co ważne, za wymianę starego dowodu na nowy nic nie zapłacimy. "Dowód osobisty przestanie być kawałkiem plastiku, którego okazania żąda policja, notariusz albo bank. Stanie się natomiast narzędziem ułatwiającym życie we współczesnym zinformatyzowanym świecie" - napisano w uzasadnieniu do projektu założeń do ustawy o dowodach osobistych, który został zamieszczony na stronach MSWiA.
Pokaż wszystkie (8) ›