Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 8 listopada 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Ryfylke - region złożony z 5 komun vis a vis Stavanger.
Jakby nie jechać dostać się tam można tylko promami.
A później jest most jaki widać w tle mojego bloga.

To region wielu atrakcji turystycznych, które zobaczymy a przede wszystkim Preikestolen - skalna półka 604 metry nad wodami Lysefiordu. A także Kjerag - skalne jajo zawieszone między skałami 612 metrów nad fiordem.
A przede wszystkim woda, góry, zieleń - sama czysta natura.ryfylke_logo.jpg
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 


Ukradł prąd kilkuset mieszkańcom wieżowca


Nieznany sprawca zdemolował piwnicę wieżowca przy ul. Dubois 33 w Szczecinie. Złodziej ukradł kable instalacji elektrycznej. Ponad dwustu mieszkańców wieżowca przez cały dzień pozbawionych było prądu.
Szczecińscy policjanci szukają złodziejaszka.


W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca wyważył drzwi wejściowe do klatki schodowej, później włamał się do piwnicy uszkadzając zamki. Jak twierdzą świadkowie, był to starszy mężczyzna. Złodziej zaczął penetrować piwnice i wyrywać kable instalacji elektrycznej. Wiele z nich było źródłem głównego zasilania. Ponad dwustu mieszkańców obudziło się już bez prądu.

- To co się stało jest nie do pomyślenia. Straty, jakie wyrządził sprawca są dosyć duże, obecnie szacuje je się na kilka tysięcy złotych. Dopiero jutro zanana będzie dokładna wycena. Udało nam się podłączyć prąd tymczasowo. Usuwanie uszkodzeń może potrwać kilka dni.

gs24


kradną szyny, kable zasilające pociągi, śruby z mostów i całe mosty, litery z nagrobków, pomniki, teraz kable z budynku mieszkalnego.
Ale żaden nie pomyśli, że najwyższy czas zlikwidować punkty złomu.
 • awatar krzyslav: Oj Nortusie! Znów popadasz w skrajność. To leczenie skutków a nie przyczyn! Mamy sporą bandę darmozjadów utrzymywanych za nasze ciężkie pieniądze którzy nie robią nic żeby ci ludzie mieli inny sposób zdobywania pieniędzy niż kradzież np kabli. Mafiozi to to nie są, ani żadni inni groźni przestępcy. Do tych absurdalnych kradzieży popycha zwykle beznadzieja, bezdomność, bezrobocie, alkoholizm, narkomania i ...nieświadomość jak wielkie szkody czynią. Zamknąć to i owszem należałoby kilka instytucji państwowych których działalność przyczynia się do takiej patologii. Może kilka pomników, tablic pamiątkowych, festynów i bilbordów wyborczych ...mniej, też by nie zaszkodziło. Mieszkańcy tego bloku zapewne woleliby kupić temu menelowi ...jabola którego zapewne dostał za skradzione kable. Tylko po co w takim razie cały aparat państwowy na który płacą podatki? I nie mam tu na myśli Policji, bo to też leczenie skutków a nie faktycznych przyczyn.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: nie są niebezpieczni? a jak nazwiesz sytuacje gdy jedzie pociąg i nagle okazuje się, ze nie ma dalej szyn bo ktoś je w nocy zajebał? to nie jest niebezpieczne? złodzieje są i będą zawsze. część z nich kradnie bo na wódę potrzebuje i nie potrzebują pracy bo pijaka nikt nie będzie trzymał. a gros to właśnie oni kradną i dewastują. trzeba likwidować to co powoduje korupcje czy kradzieże: czyli jasne przepisy, nie uznaniowość urzędnika, likwidacja punktów skupu i paserstwa, likwidacja melin, ścisłe i szybkie łapanie bandziorów. to że ktoś nie ma na chleb nie znaczy że może kraść. tu kłania się opieka społeczne. uzasadniając, że jak ktoś jest głodny to wszystko może jest dziwne, delikatnie mówiąc. nie można tolerować złodziejstwa bo ktoś pijak jest. wielu z nich mogłoby normalnie funkcjonować i pracować tylko po co mają wstawać o świcie, pracować 8 godzin skoro wyskoczy na fuchę 3 godzinki i na kilka dni ma. znam takich, robili w ulotkach u mnie również.
 • awatar krzyslav: @Nortus & Xylia: Ale to jedno drugiemu wcale nie przeczy - wylewanie dziecka z kąpielą ma u nas długie tradycje. Skupy złomu nie muszą zajmować się paserstwem. Chyba łatwiej i taniej ustanowić jasne przepisy i dopilnować ich przestrzegania niż zwalczać skutki ich braku. Ściganie i karanie meneli kradnących nawet szyny kolejowe nic nie załatwi! Dostarczy zajęcia Policji i Sądom, pewno po to by prawdziwi bandyci mieli więcej luzu. To się nie może po prostu opłacać! Chcesz likwidować punkty skupu a nie masz gdzie i jak zezłomować komputera, baterii czy nawet samochodu. W cywilizowanych krajach to cały przemysł a u nas ...paserstwo!
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Uważaj, co zamieszczasz. Banki sprawdzą cię na Facebooku i Naszej-klasie


- Banki powszechnie korzystają z popularnych portali społecznościowych, aby zweryfikować informacje podawane przez klientów, na przykład podawane we wniosku o kredyt. W skrajnych sytuacjach bank może nawet odmówić udzielenia pożyczki, jeśli informacje podawane w formularzu nie zgadzają się ze stanem faktycznym - wynika z raportu Home Broker


Banki regularnie korzystają z Facebooka, choć oficjalnie większość z nich się do tego nie przyznaje. Jednak jak wynika z informacji Home Broker, jest to powszechna praktyka. Banki robią to,ponieważ przy wypełnianiu wniosków kredytowych muszą w dużym stopniu polegać na deklaracjach klientów.Są to informacje dotyczącej liczby dzieci
płaconych alimentów czy posiadania samochodu. Stąd różne sposoby weryfikacji tych danych.

Banki przeglądają więc profile z Facebooka i Naszej-klasy. "Użytkownicy masowo zamieszczają na portalu swoje rodzinne zdjęcia, także chwalą się zakupem nowego domu czy samochodu. Jeśli na rodzinnej fotografii kredytobiorca widnieje z dwójką dzieci, a we wniosku kredytowym podał się za osobę bezdzietną, będzie mieć problem. Bank może posądzić go o próbę oszustwa i odmówić kredytu.
Jeśli bank doszuka się informacji o posiadanym samochodzie, który też nie został wykazany we wniosku, być może nie odmówi kredytu, ale prawdopodobnie podniesie koszty utrzymania. Zdarzają się nawet takie sytuacje, kiedy bank na podstawie zamieszczonych zdjęć może posądzić klienta o posiadanie dziecka, które faktycznie jest tylko jego bratankiem czy siostrzeńcem. Dzieci, alimenty czy samochód traktowane są przez banki jako dodatkowe wydatki, które ograniczają zdolność kredytową" - czytamy w raporcie Home Broker.

Banki dokładnie prześwietlają też rachunki bankowe
klientów i dokonywane przez nich transakcje. Jeśli prześwietlany klient nie wykazał posiadania dziecka we wniosku kredytowym, a regularnie robi zakup w sklepach dziecięcych, płacąc kartą, może być posądzony o mówienie nieprawdy. Podobnie może być, jeśli zatai przed bankiem fakt opłacania alimentów, które przelewa co miesiąc ze swojego rachunku. Analizując rachunek klienta, bank może też ustalić, że jeździ on samochodem, co traktowane jest jako dodatkowe obciążenie domowego budżetu.

Oczywiście banki korzystają też z wielu baz danych, w których sprawdzają, jakie kredyty i pożyczki spłacają ich klienci i czy robią to bez opóźnień. Dane te czerpią m.in. z Biura Informacji Kredytowej, Bankowego Rejestru oraz Dokumentów Zastrzeżonych Międzybankowej Informacji Gospodarczej, Bankowego Rejestru Niesolidnych Klientów oraz innych baz wewnętrznych i zewnętrznych.

gw

wreszcie. gdy banki utopiły miliardy w stracone kredyty to zaczęły myśleć by nie dawać się tak oszukiwać.
Lepiej późno niż wcale.
 • awatar Czechofil: Bez sensu artykuł. Przecież coraz więcej ludzi blokuje oglądanie galerii na nk, a facebook prezentuje tylko foto. Ważne zeby oczywiście to wszystko sobie zablokować, wiele zgredów tego nie robi.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Czechofil: przeciwnie. nawet nie wiesz jakie bzdury ludzie piszą. i na szczęście wielu oszustów wpada.
 • awatar panna.pogarda: Jestem za tym żeby nie zakładać żadnych kont na portalach społecznościowych. Że banki przeglądają, nie wiedziałam, ale robią to nie tylko oni.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
 • awatar Beati: to prawda niestety :( szkoda, że ludzie nie potrafią tak kochać
 • awatar KALIPSO: U8DAŁO MI SIE WEJŚĆ DO CIEBIE TO SUKCES FOTKI FANTASTYCZNE ..TAKIEJ MIŁOSCI I PRZYJA ZNI ZWIERZĄD MOŻNA POZAZDROŚĆIĆ BUZIAKI :)
 • awatar amator.fotografii: szkoda że jednostronna...
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 


Autobusy, do których nie wsiądzie pijany kierowca pojawią się w Szczecinie


Absolutna nowość w komunikacji miejskiej. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie” będzie miało nowe autobusy. Kierowca przed włączeniem silnika będzie musiał "dmuchnąć" w alkomat zainstalowany przy kierownicy.
Do Szczecina trafiło w tym roku 40 nowych autobusów. Wkrótce przyjadą kolejne.


SPAD kupi w sumie 12 nowych autobusów. Pięć pojedynczych 12-metrowych pojazdów dostarczonych ma być w połowie przyszłego roku, siedem przegubowych 18-metrowych na początku 2012 roku.
Autobusy będą napędzane silnikami spełniającymi wyśrubowaną normę emisji spalin - EEV.

- Będą posiadać także m.in. klimatyzację, tablice elektroniczne, automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika, rampę w drugich drzwiach ułatwiającą wejście i wyjście np. osobom niepełnosprawnym, automat do zakupu biletu,nową, zgodną z marką Szczecina kolorystykę siedzeń i poręczy.

Autobusy będą wyposażone w monitoring: dodatkowo na przedzie pojazdów zamontowane zostaną dwie kamery.Monitorowane będą także wejścia do pojazdu.

- Absolutną nowością będzie to, że autobusy zostaną wyposażone w system, który uniemożliwi uruchomienie autobusu osobie nietrzeźwej.

gs24


żeby tak jeszcze nie wpuszczać pijanych pasażerów .... pomarzyć tylko.
W Szczecinie to przekleństwo tego miasta.
 • awatar Z drewna królewna: O prosze nie wiedzialam ;p A takim autobusikiem juz nie raz jezdzilam ;)
 • awatar krzyslav: No to może jeszcze wydać trochę więcej i już kierowca też nie będzie potrzebny :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: już niedługo. wreszcie będą jeździć jak powinni, i nie będą chamscy i kurewscy.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 
 • awatar panna.pogarda: Dobranoc Panu, dobranoc dla Pańskiej przemiłej towarzyski :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @panna.pogarda: dzięki serdeczne. ale jestem Nortus bez "Pan" - na pingu jesteśmy "po imieniu" :)
 • awatar panna.pogarda: @panna.pogarda: oj, kultura musi być, nawet w takim miejscu :) Dziękuję, mnie na imię Anna :)
Pokaż wszystkie (9) ›