Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 5 listopada 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 

Ale co tam.

Wieje że aż strach wystawić nos poza dom.
Może porwać człowieka w całości.

A i tak życzę miłego dnia końca tygodnia. :)
 • awatar ciiii, mnie tu nie m: Bo Ty w bajki wierzysz, Dzień jak co dzień dobry panu
 • awatar Alter_Ego: Witam miłe towarzystwo z samego rana, dzięki temu, że piździ jest cieplutko i miło. Wpraszam się na kawkę i chrupiące serduszko :-)
 • awatar ciiii, mnie tu nie m: @Alter_Ego: :) jak za dawnych czasów co?
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Jeszcze ze dwa spacerki po Stavanger i pójdziemy na Preikestolen by skoczyć w dół 600 metrów.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Japoński oddział sieci pizzerii Domino's szuka pracownika. Kandydat na dostawcę pizzy musi mieć powyżej 18 lat i to w zasadzie jedyny wymóg formalny. Firma za godzinę pracy oferuje 2 500 000 jenów czyli... około 88 tysięcy zł.

Rzecznik firmy przekaże dodatkowe informacje 10 listopada. Na stronie internetowej zamieszczono jedynie podstawową ofertę, z której wynika, że po rozpatrzeniu nadesłanych aplikacji kandydatów czeka rozmowa kwalifikacyjna.


- W zasadzie mówimy tutaj o każdej osobie powyżej 18 roku życia, nie interesuje nas wykształcenie czy doświadczenie kandydatów- stwierdził rzecznik -Jesteśmy trochę zaskoczeni skalą zainteresowania - dodał.
Nie wiadomo ile godzin przepracuje wybrana osoba, ale przypuszczalnie chodzi o jednodniowy event związany z obchodami 25-lecia otwarcia pierwszej pizzerii Domino's w Japonii.


Akcja promocyjna zbiera różne komentarze. Część internautów zauważa, że tak wysoka pensja zwróci się firmie w formie darmowej reklamy. Niektórzy podkreślają,że sa lepsze sposoby na wykorzystanie tych pieniędzy - na przykład podniesienie pensji już zatrudnionych pracowników.

praca pl
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Alter_Ego: Ach... Byle do wiosny, ale póki co, uwierz mi na słowo, bo nie mam zacięcia fotograficznego, że jesień niepołomicka jest przepiękna.
 • awatar gość: co za drewniany blog, jakieś drewniaki chyba go piszą
 • awatar Alter_Ego: @gość: Po co Ci ta agresja człowieku? Nie podoba się - nie czytaj.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Odszkodowanie dla prezydenta za przegrane wybory


Ponad 150 tysięcy złotych mieliby dostawać prezydenci polskich miast, którzy rządzili dwie kadencje i nie zostali wybrani na kolejną. To jedno z rozwiązań, jakie forsuje Związek Miast Polskich.


Odprawy w wysokości rocznej pensji albo miesięczne
świadczenia aż do czasu przejścia na emeryturę domaga się Związek Miast Polskich dla burmistrzów,
prezydentów oraz wójtów, którzy utrzymali się w fotelu przynajmniej dwie kadencje. Gdyby przyjąć rozwiązania związku, najlepiej zarabiający prezydenci polskich miast, Warszawy, Wrocławia czy Poznania, odchodząc ze stanowiska, otrzymaliby po ok. 154 tys. zł.

– Natomiast drugi pomysł grozi rzeszą 30-letnich emerytów – komentuje pomysł prof. Jerzy Regulski, ekspert ds. samorządu.

Ale samorządowcy się bronią. – Wielu prezydentów i burmistrzów na czas pracy w samorządzie zrywa ze swoim zawodem, a potem zostaje na przysłowiowym lodzie. Zapewnienie im odprawy albo emerytury pomostowej powinno być standardem – mówi dyrektor biura ZMP, i powołuje się na podobne rozwiązania holenderskie.

– Odchodzący ze stanowiska gospodarz miasta otrzymuje w Holandii odprawę, której wysokość uzależniona jest od tego, ile na nim przepracował.
Holenderski burmistrz może otrzymać odprawę maksymalnie w wysokości rocznego wynagrodzenia


Jakie byłyby koszty odpraw dla polskich prezydentów, burmistrzów i wójtów w skali kraju, trudno policzyć. Pieniądze wypłacane byłyby ze specjalnych funduszy zasilanych z budżetów samorządowych.

– Mniej więcej jedna czwarta spośród wszystkich 2,5 tys.samorządowców działa przez 2, 3 kadencje. Problem dotyczyłby zatem kilkuset osób – mówi prof. Michał Kulesza, twórca reformy samorządowej z 1999 r. Wystarczyłoby jednak, aby tych 600 osób otrzymało średnio po 100 tys. zł odprawy, a samorządy musiałyby być przygotowane na łączny wydatek rzędu 60 mln zł.

Inna koncepcja ZMP zakłada specjalne pomostowe świadczenia. Jak duże by były, nie wiadomo, ale zainteresowani otrzymywaliby je najprawdopodobniej
aż do emerytury, i to bez względu na to, czy w momencie zakończenia kariery mieli 35 czy 60 lat.

– Mamy w tej sprawie poparcie różnych organizacji samorządowych – twierdzi ZMP. Ale sami samorządowcy nie chcą się wypowiadać, z obawy prze utratą poparcia w nadchodzących wyborach.

ZMP nie może liczyć na poparcie posłów. – To absurdalny pomysł – mówi krótko E.Kłopotek z PSL. – Tłumaczenie, że po ustąpieniu ze stanowiska samorządowiec ma problemy ze znalezieniem pracy, jest niewystarczające – dodaje PO. Pomysłu nie popiera także SLD. Najbardziej otwarcie do sprawy podchodzi PiS. – To jest do zrealizowania, pod warunkiem że zobowiązania wezmą na siebie samorządy, a nie budżet centralny – uważa Zbigniew Kuźmiuk z PiS. Wtedy do wypłaty świadczeń wystarczyłaby uchwały gminy, a nie ustawa.

Tomasz Żółciak Artur Kowalczyk
Dziennik Gazeta Prawna


Odbija im. nikt nie karze im iść w politykę, małą czy dużą. Wiedzą, że nie jest to dożywotnie zajęcie i jak się decydują to nie tylko po przywileje. A jak po przegranych wyborach nie może znaleźć pracy to świadczy tylko o nich.
Ale tu właśnie wychodzą chore ambicje: rządził miastem a teraz ktoś będzie wydawał mu polecenia?
Skandal.
Są zawody (lekarz, prawnik), które mogą mieć maksymalnie 5. letnią przerwę w pracy. Ale trzeba wiedzieć co się chce robić.
 • awatar Wes, kocury i rodzinka: Tej tasiemki nie da rady wyprostować całkiem tak samo jak ten związek miast. Ja bym optował za tym aby , każdy kto startuje w wyborach a jak nie zostanie wybrany dostał tak zwane odstępne i niech to będzie kwota znaczna. A co stać nas na to , mamy pierwsze miejsce (od końca) pod względem dobrobytu wśród wszystkich członków UE.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Wesley van der Zaret: świetny pomysł. że też na to sami nie wpadli. odszkodowanie za to że go nie wybrali. chyba napisze do związku z taką propozycją :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Normalnie mógłbym rozerwać takich typów na kawałki własnymi rękami.

Siedzę, tracę czas, nic nie mogę zrobić bo czekam.
Ola miała być koło 12 żeby zrobić mi małe pieczenie u siebie i co?
Jest 13,15 i cisza.

A ja mam jeszcze sprawy do załatwienia.
I siedzę bez sensu i czekam.

A tak trudno zadzwonić? Aaaaa, to kosztuje. To nie da strzałkę, oddzwonię.

Nienawidzę niesłowności.
Jestem człowiek, który jak się umawia z kimś, i to nie ważne z kim, zawsze jest 3-5 minut przed czasem a nie po czasie.
Przecież to elementarne szanowanie kogoś i jego czasu.
 • awatar lukrecja 700: to ja ci cos upieke co chcesz nortusku i dobrze ,ze jestes na czas:):* moja kicia slodka
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @goya700: dzięki :)
 • awatar kochanica szkarłatna: i niepunktualność, i puszczanie strzałki są równie wkurzające. współczuję
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 

Piosenkarka chce być radną. Oto, jak się reklamuje

Ma 28 lat, a wnioskując z plakatu wyborczego ma niezłą figurę, bujną fryzurę i jest opalona. Chwali się,że jest piękna,niezależna i kompetentna

Wyborcy z Bemowa znajdą ją na odległym miejscu lokalnego komitetu wyborczego. Ciekawe, ilu z nich rozpozna w niej piosenkarkę, która bardziej niż ze swoich piosenek, znana jest z ciętego języka na blogu.  


Katarzyna Szczołek, znana szerzej jako Sara May, ogłosiła, że startuje w wyborach samorządowych. Będzie się starała o mandat radnej na warszawskim Bemowie. Na swoim blogu informuje, że otrzymała 11. miejsce na liście komitetu "Wspólnota Samorządowa Nasze Miasto".

"Jestem mieszkanką Bemowa, chodzę tymi samymi ulicami, robię zakupy w tych samych sklepach i dotykają mnie te same problemy co wszystkich mieszkańców" - pisze kandydatka.

Sara May, która ma w swoim dorobku dwie płyty, znana jest w ostrych wypowiedzi na temat gwiazd
polskiej muzyki.O Edycie Górniak napisała niedawno
że poprzez udział w "Tańcu z Gwiazdami" "stoczyła się medialnie". Krótko podsumowała także wielkie artystyczne plany Nataszy Urbańskiej, kwitując, że choć jest zdolna i sympatyczna, na karierę międzynarodową nie ma szans."Bollywood,Hollywood, Srollywood a tak naprawdę nic poza pr-em" - pisała Sara May.

dgp


i może być pięknie :D  ale czy z tego powodu ma być radną, że ładna i ... opala się na plaży?
 • awatar chalcedonia: w to że jest kompetentna wierzę najbardziej :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Nessa Tinuviel: o ich znajomości prawa i sprawiedliwości to ręce opadają. dopiero co jeden ze Szczecina ukradł zdjęcia i opublikował, w Opola ukradła piosenkę Anny Jantar - i o co chodzi. przecież im wolno. A o dzisiejszych dziejach będzie jeszcze, na razie słyszałem tylko w radio.
 • awatar Pani Sowa: photoshoped by who?
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 


Wiszące gniazdo dla ludzi


Nestres, czyli wiszące gniazdo dla ludzi to rodzaj fotela podwieszanego do np. konara drzewa. Idealne rozwiązanie dla spędzenia kilku chwil w całkowitej samotności.

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do "gniazda", zwijacie się w kłębek i natychmiast zasypiacie kołysani delikatnym podmuchem wiatru. Delikatnym mówię, a nie huraganem. Teraz dobrze.


banzaj

Powisieć sobie w takim domku, zwłaszcza nad rzeką i gdy się linka urwie albo gałąź pęknie wpaść w objęcia leszcza ...
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

A życząc kolorowych snów kilka zdjęć poprawionej natury komputerami.
 • awatar Bezedura: Dobranoc,dobranoc :-)
 • awatar Stixi: Kapitalne, pozno...ale musielismy podejrzec co tez ten Norti dzisiaj napisal i... nowinek o Xylii poczytac:) Mowimy Wam DOBRA-MIAU-NOC i padamy "jak kawki" do lozka, bo jutro czeka nas dzien pracowity :)
 • awatar havier35: Ostatnie foto bajecznie kolorowe.Piękne.
Pokaż wszystkie (3) ›