Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 6 października 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
 • awatar ciiii, mnie tu nie m: Witaj i gratulację, ucałuj księżniczkę. Milusiego
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @lilia.roza: musi być znajome. Garnizonowy.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ciiii, mnie tu nie ma.: dzięki. zaraz będziemy się wybierali wozami by zawieźć ten cenny urobek to najwyższych władz badających. Milutkiego dnia, i słoneczko się pojawiło jak napisałaś swój koment :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Anukett: nie, to jest dowód że nasze dusze po śmierci świetnie się bawią :)))
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: :D
 • awatar Wizzu: i teraz mam białe plamy w życiorysie :D
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Udało mi się dzisiaj pobrać mocz Xylii do badania.
Pojechałem, poczekałem i się dowiedziałem, że oxalanty zamieniły się teraz w struvity.
Zdarza się to bardzo rzadko ale zdarza się. I dlaczego to mnie się przydarza?

Dlaczego ta małpa musi być wyjątkowa.

Jest jedynym kotem, który się nie dał od ręki wysterylizować ( a dr. Gosia miała setki sterylizacji i u siebie i u jej ojca w gabinecie, ale Xylia jest JEDYNĄ, która stanęła okoniem).

Ma ich sporo, dużo sporo. Popatrzyłem sobie przez mikroskop i widziałem na własne oczka.

Efekt: dalej musi być na diecie i jutro jedziemy na zastrzyk bo trzeba zlikwidować stan zapalny.I piasku było sporo w próbce moczu.

Zastanawialiśmy się jaką karmę jej dać. I chociaż
bardziej jej smakował Royal to jednak dostanie ponownie Specific - tylko wersję Struvite Dissolution.
Dlaczego? Bo jest dużo bardziej wartościowa niż Royal.

A że jej nie bardzo smakuje? Trudno.

Ale jak jej wsypałem do miseczki to przyszła, powąchała i zaczęła zakopywać - co znaczy, że jej nie smakuje.
Ale ... gdy jej podałem pojedyncze kawałki jedzenia, przy niej wyjmując z miseczki i podając na podłodze to ... je zjadła. I to sporo. To do cholery co jej nie smakuje? Może porcelanę Royal Dulton podwójnie malowaną we wzroki mam podać?
 • awatar Lelumpolelum: Jarosław Kaczyński też ma kota ;)
 • awatar <P*E*N*E*T*R*A*T*O*R >: Widziałem struwity pod mikro ,te obrazki to chyba nie do końca odpowiadają rzeczywistości.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Więcej światła!: tylko takie znalazłem w necie. oxalantów nie oglądałem pod mikroskopem a te widziałem. mnie więcej podobne :)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

PiS chowa szyld w samorządach


Polityk PiS: - Nie chcemy, by nasi kandydaci byli odbierani przez pryzmat marszu prezesa pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. W tych wyborach co innego jest ważne


*Niektórzy kandydaci PiS w wyborach samorządowych nie będą chwalili się przynależnością partyjną* .
Uznali, że szyld PiS może zniechęcić wyborców.

W wyborach na burmistrza Limanowej partia Jarosława Kaczyńskiego wystawia Grzegorza Biedronia, radnego PiS w sejmiku małopolskim.

- Nie zamierzam manifestować przynależności partyjnej, choć oczywiście nie będę ukrywał, że jestem z PiS. Jednak w lokalnych wyborach upartyjnianie mojej kandydatury mogłoby nie być najlepszym posunięciem. Ludzie są już zmęczeni ciągłymi podziałami na krajowej scenie, nie ma sensu przenosić tych sporów do lokalnej polityki - uważa Grzegorz Biedroń.

Identyczne zdanie ma zakopiański radny PiS Jerzy Zacharko, który walczy o fotel burmistrza Zakopanego. Zacharko, choć jest członkiem PiS, startuje z lokalnego komitetu wyborczego im. hrabiego Zamoyskiego.

- Dla mnie ważne są sprawy lokalne, nie chcę do tej kampanii mieszać krajowej polityki. Dlatego przede wszystkim reprezentuję lokalne ugrupowanie,
a nie ogólnopolską partię. Należę do PiS, ale od kilkunastu lat jestem też członkiem klubu im. hrabiego Zamoyskiego, który działa na rzecz mieszkańców Zakopanego. W wyborach samorządowych to duża wartość. Stąd mój start pod szyldem lokalnego ugrupowania - tłumaczy Zacharko.


"Kierownictwo PiS przyznaje,że nie zamierza zmuszać swoich działaczy do startu w wyborach samorządowych pod partyjnym szyldem" .

Nieoficjalnie w PiS słyszymy, że schowanie partyjnych sztandarów to zabieg celowy, opracowany przez sztab partii.

- Po ostatnich zdecydowanych wystąpieniach prezesa Jarosława Kaczyńskiego w ważnych sprawach ogólnokrajowych, które podzieliły społeczeństwo, chcemy wyciszyć emocje. Nie chcemy, by w kampanii samorządowej nasi kandydaci byli odbierani przez pryzmat marszu Jarosława Kaczyńskiego pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. W tych wyborach inne sprawy są ważne. Nie chcemy antagonizować społeczeństwa, ale pokazać, że nasi ludzie mają plan rozwoju poszczególnych miejscowości, który mogą realizować w zgodzie z lokalną społecznością

Jeśli przekonamy do tego społeczeństwo, to będziemy mieli silne struktury w regionach. A to bardzo przyda się przed wyborami do Sejmu w 2011 r
- mówi "Gazecie" członek rady politycznej PiS.


gw

zgadzam się z jednym: w samorządach nie powinno być polityki, ważne są sprawy ulic, śmieci itd.
Tylko, że to kolejne kłamstwo, jak z zakończeniem wojny polsko-polskiej itp hasła wyborcze. A jak jest widać na co dzień.
Później będzie jak po poprzednich wyborach, prezes będzie ustalał z kim można a z kim nie można robić koalicji w terenie. Wielka polityka będzie decydowała czy może powstać most czy nie.
Tak jak jest to teraz.
Tylko, że PIS wie że ma przesrane więc chce udawać
jacy to bezpartyjni będą w samorządach.
Gówno prawda. Kolejne oszustwo.
Wiec stawiając krzyżyk uważajcie.
Głosujcie na człowieka a nie na partię.
Bo to nie znaczy, że ktoś z PISu nie może być dobrym gospodarzem ale głosuj na człowieka a nie na partię.
 • awatar krzyslav: Kolejne argumenty dla ...Palikota :D
 • awatar Lelumpolelum: raczej kolejna "dziwny" artykuł gw dwa pytania 1. dlaczego członek rady politycznej PIS miałby coś mówić wrogiej ideowo gw? i dlaczego anonimowo? czego niby się boi? 2. po co zdradza taktyke skoro zaszkodzi to pisowi i na pewno gw to wykorzysta? dywersant? słowem bujda na resorach, kolejna
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @LelumPolelum: dlaczego anonimowo? to jasne, bo mu założą czarną teczkę. ale przeczytaj wypowiedzi osób wymienionych w artykule. przecież oni potwierdzają. a dziennikarze mają wszędzie swoje wtyczki, no i pamiętaj że w PISie też są podziały, układy i układziki, z którymi tak jarek walczył.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Zgadnij, ile kosztuje kosztuje największy atlas świata?


Gigantyczny atlas - największą książkę na świecie, jaką kiedykolwiek wydano, zaprezentowano na 62. Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem.
Pozycja kosztuje 100 tysięcy dolarów.

Mierzący 1,8 m na 2,75 m atlas pt. "Ziemia" zaprezentował wydawca z Australii. Pozycja zostanie wydana jedynie 31 egzemplarzach po 350 tysięcy złotych każdy - tłumaczył wydawca Gordon Cheers.

- Sprzedałem już dwa egzemplarze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - dodał. Każde dzieło robione jest na zamówienie. Praca nad jednym egzemplarze trwa miesiąc.

Jak zauważa agencja AFP, żeby przewrócić stronę w atlasie, Cheers podczas specjalnego pokazu musiał zrobić to obiema rękami, żeby nie zniszczyć olbrzymich kart tego niezwykłego dzieła.

wp

fajny atlas. mam nadzieję, że jest dokładny to fundnę go Xylii i pokaże jej jej ojczyznę.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Piękne. A skocznia wygląda niesamowicie - jak zawieszona w powietrzu. słyszałąm, że niektórzy skoczkowie cierpią na lęk wysokości i nie mogą się doczekać, kiedy znajdą się na dole :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kaarolcia26: możliwe. nowa skocznia też będzie tak wisiała w powietrzu, tylko o niebo piękniejsza.
 • awatar krzyslav: Świetne fotki. Przyroda i ...technologia. A uwaga o piwie za sto koron przypomina mi pewną scenę z filmu który ostatnio tak zawzięcie recenzowałem ;D Jeszcze raz polecam.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

W porcie jest zawsze sporo takich maleńkich stateczków  - a są one przynajmniej dwa razy większe od naszych największych promów.
 • awatar ciiii, mnie tu nie m: dzięki Tobie i Twoim fotką też możemy pozwiedzać :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ciiii, mnie tu nie ma.: miło mi, więc dalej zapraszam :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Na policję w Zimbabwe  zgłosił się mężczyzna, który twierdzi, że został porwany, odurzony i zgwałcony przez gang złożony z trzech kobiet. Według rzecznika lokalnej policji jest to już piąty tego typu incydent w ciągu ostatnich miesięcy - podaje agencja AFP.

Według relacji 26-latka, trzy kobiety zapropono-
wały mu podwiezienie do położonego na południu Zimbabwe miasta Bulawayo.
Podczas podróży mężczyzna stracił przytomność, gdy któraś z kobiet przyłożyła mu niespodziewanie kawałek materiału do twarzy.

Mężczyzna powiedział policji, że został odurzony substancją, która smakowała jak alkohol. Kiedy się obudził, był nagi, a trzy kobiety po kolei go gwałciły i w inny sposób wykorzystywały seksualnie
Kiedy było po wszystkim, członkinie gangu zabrały 26-latkowi całą gotówkę i telefon komórkowy, a następnie go wyrzuciły.

Według policji intencje kobiet mogły mieć charakter rytualny, tym bardziej, że do podobnych incydentów dochodziło w ostatnich miesiącach. AFP przypomina jednak, że według prawa obowiązującego w Zimbabwe, przestępstwo zgwałcenia może dotyczyć jedynie przypadków, gdy to kobieta jest ofiarą.

wp


zgwałciły go trzy babki, młode a on jeszcze narzeka :D :D :D
Ale widać było mu dobrze bo przecież jakby nie był zadowolony to by mu ...
Do czego to doszło, koniec świata, baby gwałcą facetów.
Wreszcie równouprawnienie nastało :D
 • awatar antybohaterka: Twoja puenta zaprzecza tytułowi ale przy podobnym wydarzeniu baby , my baby tez tak stwierdziłyśmy;D
 • awatar krzyslav: Nic dodać, nic ująć ;) Emancypacja robi szaaaaaalone postępy :D
 • awatar gość: szkoda że jesteś tak głupi.
Pokaż wszystkie (16) ›
 

nortus
 
A później będziemy sobie skakali, jak konik na szachownicy. Wschód, zachód i północ.
Trochę tego i tamtego z Norwegii.


A na razie miłych snów, kolorowych i wesołych.
 • awatar Alter_Ego: Dobranoc. Wyjątkowo idę spać "razem z kurami" :-D
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Niesamowita fontanna :)
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Niesamowita fontanna :)
Pokaż wszystkie (6) ›